Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 no co mas porobene???mne sa uz peru navlecky, este potom plachty trosku povysavat a bude,,,a ked vsetko porobim tak sa tesim na sprchu,,,juuuuj

lulu4
9. jún 2010

@jjana17 inak aj ty, aj ja a tiez neviem preco ale tiez si to myslim, ze to nebude v termine... no ved nechame sa prekvapit co nam ty nasi chalani pripravia

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 ja viem ze je to normalne v tej autosedacke, ved ta nasa autosedacka je pekne tvarovana pre novorodeniatko, ale ja to beriem aj s takej veci ze ta taska mi pride pre toho drobca taka sikovnejsia, neviem preco,,,,,a uz ju mam aj doma a v nej vsetko nachystane co mi mm donesie ked budeme odchadzat ,,,

janefonda
9. jún 2010

@lulu4 no aj ja som velmi zvedava ako zvladneme cestu, ale tak musime... Cesta trva tak okolo 5 hodin. Prvu zastavku mame u svokrovcov to je 200 km od nas, tam malu zasa nakrmim, prebalim... a ide sa dalej na slovac. A cestujeme za Nitru este 20 km k nam do dediny 😉
Nasla som suknu, co ma netlaci na bruchu!!! Juch! Nalakujem si zatial nechty na nozkach kym to moje malicke pekne spinka 😵 A ocko spi pri nej samozrejme 😉 ale nech sa vyspi, predsa len bude soferovat dost dlho 😉

lulu4
9. jún 2010

@jjana17 no tiez sa mi uz peru navlecky, paperovy manzelov paplon sa uz vetra prehodeny cez zabradlie balkona a potom pojde pod postel do odkiadacieho boxu a pocka si do zimy, moj je o cosi tensi ten dam potom oprat ked sa mi doperu navlecky...no a uz zacinam obliekat ciste vonavucke na tie tenke letne paplony a potom pojdem tiez do sprchy ved si aj tie vlasy potrebujem umyt mam to uz ako slamu 😀 varit nastastie nemusim,pre mna na dnes ostalo, pre mm zial nie ale ten bude papat v praci a pri najhorsom sa najeme vonku dnes ked budeme lietat po tych obchodoch

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 ja som este pred 2 tt mala brusko take okruhle ako je na tych poslednych foto a teraz sa mi zda ze je dost nizko uz,,,,no ved o par dni mi to ide na 34 tt a tak myslim ze po tom 36 by sa uz v pohode bez komplikacii mohol narodit

tinkarisko
9. jún 2010

Ahoj baby cakame chlapca tak sa tesime ako fras.🙂
😀

liv1
9. jún 2010

@lulu4 tak na tie vychadzky sa aj ja moc tesim. ale fakt skoda, ze hned pride jesen, zima 😒
inak snivam o tom, ako na buduci rok pojdeme s malou do Chorvatska, niekam blizko, ale fakt keby bola dobra a aj v aute, tak by som veeeelmi chcela ist.
@jjana17 hovori sa ze v lete sa neprenasa, tak aj ja si myslim, ze mozno tak o 2 tyzdne, ale kto vie...
inak babule ja neviem ako vy, ale ja vobec poriadne neviem co sa takym detickam oblieka 😅 ked som bola vcera v tom obchode, normalne som bola bezradna, a hlavne ked vobec neviem ake pocko bude august september, aka bude velka a tak...

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 ha tak stihame pekne naraz,,,,ja potom mam este za pracku tmaveho a jednu farebneho pradla a este oprat mm botasky co si zaspinil ked maloval, je pekne pocasie tak to mu aj rychlo vyschne. no ale najviac sa tesim na tu sprchu ti poviem,,,

liv1
9. jún 2010

@tinkarisko blahozelam 😉 tak konecne sa to pomaly trosku vyrovnava k tym nasim babam 😀

ginger17
9. jún 2010

@elko69 jeeej, gratulujem! a vela zdravicka drobcovi aj tebe! 🙂

janefonda
9. jún 2010

Len aby ste nakoniec vsetky neprenasali ako ja! Tiez som si myslela, ze to bude skor ako mam termin a mala sa u mna tak zabyvala, ze tam bola tyzden navyse 😀

@tinkarisko Tak srdecna gratulaaaaacia!!! 😉

jjana17
9. jún 2010

@liv1 no tak to je dobra sprava ze sa neprenasa, ako teraz je mi horuco a to este nie je drobec taky velky,,,,stale som mokra jak mys,uz mi to lezie na nervy,,,sprcha 3x denne to isti
ja mam z porodky nachystane bodicko s dlhym rukavom a na nozicky k tomu boli take gatosky, ty uz budes potrebovat aj teplejsie aj take s dlhsim rukavom,,,,ale zasoby si urcite nerob, ja ked pozriem do skrine tak vidim ze mam toho strasne vela a neviem ci to aj znosi v tych malych velkostiach, ale zase som to nekupovala vsetko 95% sme dostali

lulu4
9. jún 2010

@liv1 neboj s tym obleckom to zvladnes, treba mat nejake bodynka dlhy rukav, polodupky a aj dlhe dupky co maju dlhy a kratky rukav... no aj ked bude pekne my budeme mat novorodeniatka a tie nemozes uplne vyletnit, lebo maju este tenucku kozicku a aj tak musia mat tenucku ciapocku na hlavicke a ponozticky vzdy na nohach a aj ked jej das kratke bodynko musis ju este napr. v kociku prikryt aspon tenkou letnou dekou...takze aby si mala ciapocky tensie ked sa ti narodi, ponozticky... bodynka a dupacky... to ti uplne staci a ja uz mam pokupene co sme podostavali aj na 3-6 mesiacov a to su uz take krasne supravicky ako zo semisu mam taky kabatik na zimu a taku supravu teplaciky a tiez tricenko s dlhym rukavom, taky overalik trosku hrubsi ale to sa bude nosit uz tak od oktobra... ja si myslim chvilami ze uz mam toho az az lebo vsetci mozni nam pokupili.. a zo zaciatku je dobre davat babatko aspon tak cca mesiac do zavinovacky alebo perinky, ze sa tak dobre citia ked su take zvinute ako v brusku a hlavne sa s nimi aj lepsie manipuluje ked niekto z rodiny bude chciet na ruky zobrat a aj lepsie sa koji... ja mam dve klasicke a jednu taku zirafkovu co som kupovala...

tinkarisko
9. jún 2010

janefonda velmi pekne dakujem tesime sa 😀

jjana17
9. jún 2010

@tinkarisko blahozelam,,,,,,tak to musi byt radosti

lulu4
9. jún 2010

@jjana17 ani mna tieto horucavy nebavia, sice lepsie ako tie lejaky ale je to moc tak z nicoho nic zrazu 30 stupnov a viac... ja by som sa aj tesila keby to bolo tak cca o 2 tyzdne skor, ved uvidime... je to mozne ako pise aj Jane ze sa mali tak zabyvaju ze sa im nebude chciet ist von 😀

zuzumajko
9. jún 2010

@ginger17 ahojky 🙂 no snazime sa to prezit obaja. Myslim ze ani babo z toho neni nadsene 🙂 dnes som jedla len dva kusky pernikoveho kolaca, lebo na nic ine nemam chut 😀 teda, ak si odmyslim chleba so syrom, sunkou a s paradajkami, na ktory mam v jednom kuse chut 😀 to by som zrala na kila 😀 asi to predsalen bude Simon, ked zboznuje sunku 😀
A vy ako? Ako sa citis a co babatko? 🙂 kedy idete na poradnu? ja strasne dufam, ze v pondelok uz dostanem tehotensku knizku 🙂

lulu4
9. jún 2010

@tinkarisko aj ja sa pridavam ku gratulaciam, musi byt radost velika, asi tak ako bola u nas a aj stale je 😀

lusa889
9. jún 2010

Ahojte babule, ako sa mate? 🙂

@janefonda ja som tiez velmi chcela aby sme boli bezcumlikovy, ale malinka sa tvari ze je v kuse hladna, tak jej niekedy dam cumlik aby aspon zaspala, potom ho v spanku vypluje a na prvy pokus ho nikdy nechce, hadam sa to casom upravi a nebudeme davat vobec 🙂 Ja som zatial davala malej cajik, lebo ju bolelo brusko ale davam tiez aj vodicku prevarenu 🙂
My sa tiez chystame na podobnu cestu okolo 4-5 hodin k nasim na vychod ale az tak o mesiac 🙂

lulu4
9. jún 2010

@zuzumajko hehe s tym chlebom so syrom sunkou a paradajkou si ma pobavila to bolo jedine jedlo ktore som si v tom prvom trimestri davala kazdy den na ranajky lebo to jedine si pytal moj zaludok a aj to zniesol... inak mi tiez vela veci nechutilo a ked som sa nenajedla byvalo mi na odpadnutie takze som musela jest pravidelnejsie ale zvladli sme to... inak tie rovnake ranajky mi ostali doteraz asi si krpec na to veeelmi zvykol a chuti mu to tiez 😀

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 no uvidime ako to bude s nasimi deturencami,,,
juj veru mohlo by sa trosku ochladit,,,toto je velky skok

lulu4
9. jún 2010

@jjana17 a ty to mas kam vsetko vesat tak vela praciek ked operies? no lebo ja mozem tak maximalne dve a koniec lebo nemam spravene na balkone vesanie len si tam vzdy vyhodim susiak a ten mozem cely zapratat a tam sa to susi...

jjana17
9. jún 2010

no nastastie mam pred balkonom na vyvesenie spravene snury, nie v balkone na tom sa pracuje,,,ix
ale tak nemestim na balkon dam na susiak,, ale uz sme tam toho mali vela a ako pozeram to co som uz rano povesala je suche u nas je dost teplo ale pofukuje vetrik tak som rada,,,len nech to vydrzi

tinkarisko
9. jún 2010

lulu4 dakujem velmi pekne je to velka radost. 😀

tinkarisko
9. jún 2010

jjana17 dakujeme velmi pekne je to velka radost.🙂 tesime sa nanho uz. 😀

tinkarisko
9. jún 2010

liv1 dakujeme velmi pekne strasne sa tesime nanho uz.🙂

zuzumajko
9. jún 2010

@lulu4 vies co? ja idem vrazdit za take ranajky 😀 som rada ze tym trpel aj niekto iny, lebo ja uz som z toho na nervy a mm sa mi smeje, ze co to v tom brusku rastie za monstrum ked nic ine nechce papat 😀 ked sme boli teraz v parizi, tak sme mali pasteky a take veci z domu a ja som stale snivala len o chlebe so syrom a sunkou 😀 tak sa manza nahneval, a siel kupit aspon salamu a syr, lebo sunku nevedel najst 😀 vidis, zase mi to beha po chuti!!! porazi ma 😀

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 tak tej kamosky malinka je uz na svete,,boze ako sa tesim az mi slzy tecu po licach 🙂 🙂

ginger17
9. jún 2010

@zuzumajko hej? no super. podla mna aj ten chlebik sa bude dat casom. pozerala som knizku (snazim sa tak vedecky, aspon ma to ukludnuje 😀 ) a vraj vacsinou iba prvy trimester je taky... tak verim ze sa ti to zlepsi. poradnu mam... okolo 12 tt, takze este si pockam. tak som dost zvedava aj ake to je 🙂 babo dobre, akurat lubi kysle veci (ocot, kapusta, kysle jablka) a masko. cela rodina tipuje, ake pohlavie bude. tak uvidime 🙂 a tebe bolo zle od zaciatku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre