Rontgen v tehotenstve. Čo si o tom myslíte?

olusa12
11. sep 2007

Ahojte, rada by som sa spytala na zalezitost, rtg v tehotenstve. Som v 26 tyzdni a asi 2 mesiace dozadu mi zistili pozitivnu reakciu na TBC (ze vraj to este nemusi nic znamenat, pichli mi nejaku injekciu, ze ci bude cerveny fliacik alebo nie, to je ta reakcia, patrilo to k beznemu vysetreniu zdravotnemu stavu) no a teraz si zmysleli, ze mam ist na rengenove vysetrenie, coho sa velmi bojim, kedze som pocula, ze v tehotenstve RTG nepripada do uvahy. Sestricka ma ubezpecovala, ze to skodi len do 3. mesiaca tehotenstva. Co si o tom myslite? (som v USA)

veva1
11. sep 2007

ahoj
sa som tiez niekde citala,ze len prvy trimester je nebezpecny,ale osobne ak by som neohrozila miminko,alebo seba tak by som to pre istotu odmietla.Drzim palce 😉

tribitka
11. sep 2007

mna sa aj zubárka pýtala, či nie som tehotná, ked mi chcela robiť rentgen, aj moja lekárka sa ma na to pýtala.... a ked som povedala že áno, tak mi ho nerobili....

hedunecka
11. sep 2007

rontgen je nebezpecny iba prve 3mesiace lebo vtedy sa babatku vsetko vyvija..teraz v podstate uz iba pribera a tie zakladne veci uz ma.ale takisto zalezi co ti budu rontgenovat 😉

mracik
11. sep 2007

olusa, na Slovensku má takmer každý pozit. reakciu na TBC, lebo u nás je povinné očkovanie. Povedala si, že si bola očkovaná???

bejca
11. sep 2007

ahoj 🙂 neviem zalezi od teba ako sa rozhodnes -a ako pise hedunecka tak je to tak - ale tiez ako pisu ostatne zalezi na tom koli comu mas podstupit ten rengen - asi by som to zvazila -ale skor neisla - tazko poradit

majcik
12. sep 2007

Ja som tiez mala ist na RTG zuba, ale kedze som uz mala vtedy tusaka, ze som tehu, sestricka ma odtial rychlo vykazala 🙂

olusa12
autor
12. sep 2007

Dakujem za rady babenky, ja som sa rozhodla ze nepojdem. Mracik ja som hovorila doktorovi ze ma ockovali, stacilo mu doniest posledny snimok, co mam z februara, kde bolo vseko ok,(rtg mi robili na medzinarodnej klinike v Prahe, ked som isla na ambasadu), ked som hovorila s doktorom naposledy povedal, ze ten rtg robit nie je nevyhnutny, lenze doktor tam teraz nebol a sestra ma poslala na ten rtg a ta na tom trva, no nemala som sa skym poradit. ja som presvedcena, ze to chcu len pre istotu a to mi nestoji za obavy. Aj tak by sa uz velmi nic neporiesilo, ak by tam bol aj nejaky nalez.

mracik
12. sep 2007

dobre si sa rozhodla, tá reakcia je totiž u očkovaných ľudí úplne normálna, teda ak je primerane veľká 😉

bejca
12. sep 2007

olusa tiez si myslim ze si spravila dobre 🙂

sandrittta
7. máj 2011

Babenky , mam problem. Prosim o radu , pred par dnami mi robili rontgen kolena koli roztrhnutym vazom a teraz som zistila ze som cca v 4tyzdni???? Co robit???

zabka1124
7. máj 2011

@sandrittta, chod za lekarom a povedz mu, co sa stalo, ale hadam vsetko bude dobreee🙂!!!!!Horsie by mozno bolo , keby ti robili rontgen pluc 😉 !!Takze bez, bez k dokymu a drz saaaaa🙂
A este GRATULUJEEEEEM 🙂 🙂 🙂 🙂

solinkarka
7. máj 2011

@sandrittta pridat sa k nam do temy: Januarove deticky 2012 😉 gratulujeeem

sandrittta
7. máj 2011

@zabka1124
@solinkarka Dakujem vam obom, len aby po tom rontgene bolo k comu gratulovat, dnes som si este do idtoty kupila clearblue a vyslo mi 2-3 tyzden.... ufff, tak neviem, ale nerv mam az hroza... ☹

solinkarka
7. máj 2011

@sandrittta nebeoj rontgen v rannom stadiu tehotenstva by nemal vadit, neboj sa...je to ok 😉

mimisash
7. máj 2011

@sandrittta
@sandrittta hlavne nestresuj.ja som bola na rtg hlavy v 2 tt a vsetko je ok.

sandrittta
7. máj 2011

@solinkarka
@mimisash ☹ och dufam, nechcela som, ak by som bola, co by len tusila... dakujem vam za podporu, snad to do pondelka vydzim....

ella_joy
7. máj 2011

@sandrittta Cauky, v prvom rade gratulujem, a zacni si vychutnavat tehulkovanie..neboj, ja som mala RTG cca v 4tt, a k tomu som mala ten mesiac maraton zurkovania 😅 a narodil sa nam krasny, zdravy valibuk. Bude to OK, uvidis 😉

sandrittta
7. máj 2011

@ella_joy 😉 😉 oooch, dakujem krasne....

cmulinko
7. máj 2011

Su pripady,ked RTG sa robit musi,ale kazdy lekar sa tomu snazi vyhnut ak ma tehotnu pacientku...ci zubar ci ortoped..proste snazia sa to riesit bez toho.Kazdopadne vsetko zavisi od oblasti,ktora ma byt oziarena a od davky ziarenia...cim je mensia plocha co sa ma oziarit,tym je aj davka nizsia.Mozem ale potvrdit,ze poznam a videla som pripady,ked v tehotenstve sa robil RTG snimok ci uz zuba ci koncatiny....dokonca aj radioterapia pocas tehotenstva u onkologickej pacientky.

zabka1124
7. máj 2011

@sandrittta, nebooj , len teraz ked uz vies, tak hned povedz ze si tehu. Inak mna sa vzdy aj zubar pytal, ci nie je moznost, zeby som bola tehu a ked som povedala ,ze mozne by to aj mohlo byt, tak RTG nerobil🙂!!!!Inak je uplne normalne , ked sa na RTG spytaju , ci nahodou baba nie je tehu, mna sa to od 18 pytali zakazdym, je to velmi mile🙂🙂🙂!!!

sandrittta
7. máj 2011

@zabka1124 mna sa to Bohuzial neopytali ale nevedela by som im odpovedat...

zabka1124
8. máj 2011

@sandritta: no ale ked si vedela, ze sa o babao pokusate, tak si im to mohla povedat 😉 !!!Ale neboj, tak ako tunak baby pisali, si este len na zaciatku,nic sa nestane, treba verit a teraz sa RTG vyhybat a papt vitaminy a kys.listovua za 9mesiacov budes maat syna alebo babiku🙂!!!

maximirka
13. feb 2016

Ahojte, viem ze je to stará tema no včera som musela podstúpiť rtg pluc pre podozrenie na zápal pľúc keďže sa to nedá inak urcit a vraj sa môže rtg robiť od 3 mesiaca povedalo mi to viac ľudí aj doktor a sestricky len ja sa stále bojím ci to nebude mať nejaký následok ... Na rtg mi dali aj takú zasteru na chrbát aby žiarenie malé nezasiahlo

stefi805
18. sep 2016

@hedunecka a ked len ruku

jersey87
21. jún 2019

@maximirka ako si dopadla s tym rtg? Bolo vsetko v poriadku?

maximirka
22. jún 2019

@jersey87 ano vporiadku vsetko, mala je zdrava 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre