Rupafin. Môže sa užívať v tehotenstve?

verlioka
1. jún 2009

ma niektora z vas skusenost s uzivanim tohto lieku, resp. jeho ucinnej latky rupatatdinu na alergiu pocas tehotenstva?
stalo sa mi totiz, ze som ho uzila cca 4x v prvych dvoch tyzdnoch, teda ked som este nevedela ze som tehotna..
Zial lekari ani hladanie na internete mi nijak nepomohlo, lebo zatial nie su zname ziadne klinicke studie ohladne tehotenstva a vplyvu na plod. Mam preto obavy, aj ked na letaku nie je vysloveny zakaz, len ze sa nedoporucuje, iba v pripade ze ho urci lekar.
Dakujem.

macam
1. jún 2009

ahoj, ja som rupafin tiez uzivala pocas prvych dvoch tyzdnov teho kazdy den. ked som zistila ze som v tom, ihned som ho vysadila. moja kozna lekarka mi predpisala radsej dithiaden, vraj sa pouziva uz sto rokov a zatial neboli zistene ziadne negativne ucinky na dietatko.

verlioka
autor
1. jún 2009

dakujem ze si napisala, drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a tesili sa z krasneho zdraveho miminka.
Ja som zistila ze som tehu len teraz v piatok a alergologicka sa za hlavu chytala ked som povedala ze som par krat uzila rupafin.. mam totiz dost silnu sennu nadchu, dufam ze nam to tiez vsetko dobre dopadne, sme len na zaciatku dlhej cesty .. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre