Šalviový čaj. Môžem ho kloktať v tehotenstve?

zamilovana
4. nov 2009

Ahojte, hladala som podobnú tému ale nič som tu nenašla. Chcem sa opýtať, som v 14 týždni a mám problémy s hrdlom, nechcem brať nejaké lieky. Niekde som čítala že šalviový čaj je dobrý, len sa nesmie v tehotenstve piť. Čo si myslíte, môžem ho kloktať? Respektíve kloktali ste ho niktorá v tehotenstve? Ďakujem 🙂

junovka
4. nov 2009

ja som bola chora tiez v druhom tehu,ale neopovazila som si dat ani caj na kloktanie ako to stale robievam.Dokonca som sa bala pit aj mineralku tusim od Rajca s bylinkami, kde bola aj salvia.Skus si radsej kupit nieco z homeopatik ako napr.Homeovoux alebo Homeogene 9 😉 Len tak mimochodom, ani pocas kojenie sa cajik zo salvie nesmie pit, nakolko sa straca po nom mlieko 😉

zamilovana
autor
4. nov 2009

ale však to ho nepiješ ale vlastne len vyplachuješ ústa, do tela sa ti dostane asi tak za lyžičku, nie? no neviem, zatial to nebudem siliť, pokial to nejprejde len čajom s medom tak potom začnem uvažovať nad niečim iným, ale dakujem.

danu
4. nov 2009
matula01
4. nov 2009

Mne salviovy caj odporucila aj moja lekarka. Vraj pokial ho neprehltam (aspon nie vo vacsom mnozstve), tak sa nemoze nic stat.

vejula
4. nov 2009

JAsi maslím že sa nič nemôže stať. Kloktala som šalviovými kvapkami aj trikrát do dna. Na obale som nevidela žiadne kontraindikácie. Myslím že si človek nemôže všetko tak pripúšťať. Moja mamina ked bola tehotná a nevedela o tom v 3 mesiaci brala antibiotkiká popritom kojila druhé dieťa... A bráško je normálny. Nestresuj, aj ked ja viem čo to je tiež moc stresujem, a mamina mi stále hovorí že tým robím bábatku horšie ako nejakým čajom alebo kvapkami ktoré užijem.

matula01
4. nov 2009

Vejula to teraz vystihla. Stres je velakrat horsi ako nejake lieky.

vejula
4. nov 2009

jj, určite. Detičky s nami prežívajú všetky pocity, preto sa teraz snažím zahánať negatívne myslenie, nech sa na život teší pretože ho tu čaká kopec pekných vecí a nie len samý strach a obavy. Nechcem aby bolo ustráchané zo všetkéjho. Aj ked ma prepadnú niekedy také uzkostné stavy že čo ak, rýchlo rýchlo sa ich snažím zahánať. A hlavne nevyhladávať len samé hrozby a nebezpečenstvo ale hlavne treba byť v pohode 😉 Tak držím palčeky vám všetkým a samozrejme aj sebe nech sa nám to darí čo najlepšie 🙂

gloria78
4. nov 2009

ahoj, vyplachovním šalvia ublížiť nemôže, dokonca úplne neškodným, bez kontrandikácie je i voľnopredajný spray zo šalviovej tinktúry Florsalmin 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre