Sex v tehotenstve je rizikový. Počuli ste o tom?

henrietag
24. aug 2010

vcera mi kamaratka povedala ze jej gynekolog sex v tehotenstve neuznava ale uz ked tak ,tak taky "studentsky" a v ziadnom pripade nech do vas partner nedava spermie vraj to rozpusta nieco co udrzuje krcok maternice a tym sa skracuje. Počuli ste uz o tomto nieco ??

kikuska25
24. aug 2010

je to riadna hlupost pokial nema rizikove tehotensvo kludne moze mat sex a to nema nic spolocne s tehotenstvom...pisu to vsade..niektore zeny mavaju sex aj par dni pred porodom..

andika10
24. aug 2010

suhlasim s kikuska25,

kuratko
24. aug 2010

tak tto je s prepacenim dobra kravina :D sex je normalne povoleny akurat mozno myslel ze vo vysokom stadiu trehotenstva je riziko ze spusti porod a mal by byt mozno trochu "jemnejsi" ver mi ked to neublizilo nam, a to som este prenasala... sex v tehotenstve je uplne normalna a prirodzena vec 🙂 este k tomu si mozes uzivat ze sa nemusis bat ze otehotnies :DD

helka101
24. aug 2010

suhlasim s kočkami.. som druhy krat tehotna.. a ani pri prvom ani pri druhom sme nedržali celibat.. určite sme davali pozor čo sa tykalo polôh , a jemnosti.. ale inač pohode 😎 od začiatku až do konca... takže ako píšu baby, ak niesi rizikova, tak sa nemaš čoho baať 😉 čo je prijemne tebe, je prijemne aj miminku v brušku 😎

zucha
24. aug 2010

ano to plati, ale tesne pred porodom ked uz je babatko pripravene ist von a nie pocas tehotenstva 😉 Vobec sa neobmedzuj. Ak by ti nieco hrozilo, urcite ti to na poradni povedia. Mozno tvoja kamaratka je uplne iny pripad, preto jej to lekar povedal. Ty mas svojho a pokial ti nic nezakaze, tak sa nestresuj

nikush
24. aug 2010

tak to je teda riadna haluz....pred porodom tesne sa to moze stat, ze nieco co maju spermie v sebe moze ale iba moze spustit porod, a samoska aj tie stahy co pri tom vznikaju...tak to by sme sa teda museli riadne obmedzovat a pritom vo vseobecnosti plati ze tehotna zena medzi 4-6meisacom ak je vsetko v poriadku moze mat dost zvyseny sexualny apetit 😉 treba vyuzit, oplati sa

aero
24. aug 2010

moja kamarátka ked bola tehotná , stále hovorila , že musia ešťe dorobiť nožičky a ručičky......
takže aj ty -- kľudne si užívajte.... 😉

jasterica
24. aug 2010

aj my sexujeme normalka a to sme nemohli pat rokov otehu...vsetko jemne,decent 😉 akurat mam blby pocit pri orgaci,ci tie zachvevy nesposobia volaco,ale zatial sme v poho 😉

alexandrah
25. aug 2010

hemrietag - kamaratkin gynekolog musi byt blb, sex na tehu nema vobec ziaden vplyv ... mozno bacha pred porodom ... ale inak, ked neni si na rizikovom, neboli ta maternica, alebo tak, tak sa nemas coho bat, ten "vak" v maternici je uplne uzatvoreny, inak by sa tam dostali vsetky infekcie, virusy, vsetko!!

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ssegra
6. júl 2016

Mne povedal doktor vraj v prvy trimester nemame sexovat, ale ja som po umelom oplodneni

miricka77
6. júl 2016

@lubka261 Nemyslela si nahodou po 24 tyzdnoch?lebo inak by si musela byt slonica.
Ale k teme:ja mam dvojicky a sexovali sme stale,samozrejme v ramci moznosti.mam este syna a ked som ho cakala,tak v 9 mesiaci sme sexivali snad denne.uz mi to bolo jedno,keby sa aj spustil porod.ale porodila som ho presne na termin.takze sexovaniu zdar!!!

nikuska455
16. júl 2016

Ked ta pri tom nic neboli tak preco nie 😏😀 akurat som pocula ze je vzdy lepsie sexovat ako masturbovat pretoze pri masturbacii dochadza k otvaraniu krcka mater.. Ale aj tak si myslim ze su to hluposti .. Pokial sa citime pohodlne a niesu bolesti tak do toho 😜👌🏻😏 pravdaze opatrnejsie a nie nejake akrobaticke kusky 😁😊

kristinka86
16. júl 2016

Sex tesne pred pôrodom môže vyvolať pôrod. Ale tiež nemusí. U každej ženy je to inak. Nechápem, prečo sa v tomto smere obmedzovať. Ak to vyhovuje Tebe aj mužovi, tak to vyhovuje aj bábätku. Spermie plod, ani celé tehu nijako nemôžu ohroziť. 😉 Sex je počas tehu zakázaný len kvôli nejakému konkrétnemu riziku. Na to by som sa určite lekára opýtala. Nám jednoznačne povedali, že sa milovať môžeme, len je na nás, aby sme našli polohu, ktorá sa dá ešte bez problémov uplatniť. 😉

mysga
16. júl 2016

Niektorí muži to majú ťažké, ako som si všimla na MK. Najskôr sex len vyrátaný cez ovulku, potom žiadny, lebo čo keby čosi... :D

nikolaap
10. aug 2016

Ahojte. Pripájam sa k téme. Som v 7 týždni tehotenstva. S partnerom nepoužívame ochranu a mám obavy, či spermie bábätku neublížia. Má niektorá skúsenosti ?
Ďakujem.

04091996
13. sep 2016

@nikolaap ahoj nemaj ziadne obavy pokial nemas rizikove tehu ..
Ja som v 22 tyždni a s priatelom mame sex normale ako pred tym ked som este nebola tehotna, a nemame ziaden problem .. a Dr. mi nič take nepovedal ako tu pisu niektore baby ze by som mala sex obmedzit .. takze ziaden strach pokial ta nic neboli a vsetko je v poriadku .. Držím palce 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre