Šoférujem tehotná. Neublížim tým bábätku?

tina610
6. feb 2009

Ahojte tehulky! Chcem sa spytat na Vas nazor na soferovanie v tehotenstve! Konkr. uz vo vysokom stadiu tehu - 8 a 9-ty mesiac. Myslite si, ze nemozete uskodit svojmu babatku. Ja som konkr. v 35 tt., este stale teda soferujem /bez auta si to neviem ani predstavit, je ako moje druhe ruky/nohy/, len mam uz taky zly pocit, ze babinko moc utlacam, zena je predsa pri sede v aute dost skrcena, pri nastupovani a vystupovani ani nehovorim, tak teraz mam dilemu, ci robim spravne. Ako ste na tom Vy? Obmedzujete sa, ci soferujete az do konca? A ak ano, tak u babatka bolo po narodeni vsjio v poriadku???? Dakujem za prispevky.....

janajanajana
6. feb 2009

Ja soferujem stale, nemyslim, zeby to mohlo uskodit, myslim, ze take celodenne sedenie pri pocitaci je ovela skodlivejsie. 🙂

lante
6. feb 2009

Ja som šoférovala do posledného dňa. A kamoška ešte 2,5 hodiny pred pôrodom. Myslím, že pokiaľ sa fyzicky cítiš, tak v pohode môžeš šoférovať.

sirinka
6. feb 2009

aj ja som soferovala, ale malo, lebo som musela lezat, takze iba ked som sla k dr.
teraz budem asi viac...

pink_lady
6. feb 2009

moja jedna znama ked jej odtiekla plodova voda, sadla do auta a odsoferovala si to do porodnice 😅

patricia1971
6. feb 2009

ja som sa odviezla tiež pri malej do pôrodnice, neboli ešte bolesti,ale bola som už v 42tt a išla som už na vyvolávačku...takže tak.... 🙂 ja som šoférovala stále,bez auta ani na krok.... 😵

zuzana17
6. feb 2009

Ja som taktiež šoférovala až do konca 🙂 a šoférovala som asi každý deň 😉

luciauk
6. feb 2009

aj ja som šoférovala do konca a pri jednom som sa viezla aj do pôrodnice 😀

sirinka
6. feb 2009

ja sa necitim ako dost skuseny sofer, aby som sa odhodlala na samostatny odvoz do porodnice 😅 to vas obdivujem...

dannynka
6. feb 2009

ja som si to odsferovala sama do porodnice 😀 😀 😀 😀 😀

dannynka
6. feb 2009

samozrejme to bolo za takych okolnosti ze sa dcerke nechcelo na svet tak mi museli pomahat a narodila sa mi az na druhy den 😉

sirinka
6. feb 2009

danny no to ja som uz vo svagrovom aute pomaly predychavala...bolo pol piatej, poobedbajsia spicka v Ba...neviem, ako by som to zvladala 😝

dannynka
6. feb 2009

siri-co ty vies,mozno pri druhom sa odvezieme same..... 😀 😀 😀 😀

sirinka
6. feb 2009

danny juj ani ma nestras 😅

dannynka
6. feb 2009

siri-nechaj sa prekvapit, 😉 ale ja mam tusaka ze ja zas budem prenasat...takze nakoniec asi najskvor odveziem malu k nasim a potrom seba do porodnice 😅 😝 😀 😀 😀

sirinka
6. feb 2009

danny ja zase presny opak...uz riesime s mm dilemu, ze ako to zariadit s klarkou, lebo on chce byt aj pri porode...

ludmila007
7. feb 2009

ja som v 37tt a este stale soferujem.. nemyslim si, ze to babu vadi. ved ked normalne sedim, je to horsie ako v aute. a pasy urcite babu neprekazaju- ved idu pod a nad brucho. 😉

shelly13
7. feb 2009

Dievcata, a ked soferujete, nemate pri tom ziadne bolesti? Mna niekedy zacne pichat v podbrusku (ked zdviham nohu zo spojky a plynu..) a niekedy to fakt boli.. Je pravda, ze mi lekar naordinoval kludovy rezim, ale aj do poradne sa musim nejak dostat a bez auta to nie je velmi mozne..

lentilk.a
7. feb 2009

a nema sa vo vyssom stadiu deaktivovat airbag, ked soferuje tehulka? Ci to je total blbost? 😅

sirinka
7. feb 2009

shelly mna nic neboli, treba si najst pohodlnu polohu, dobre nastavit sedadlo.

lentilk.a na mieste sofera sa tusim deaktivovat ani neda, neviem.

sirinka
7. feb 2009

lenti prave som citala, ze airbag smeruje na hrudnik a hlavu, takze v podstate nesposobuje problem, ale ze volant je vacsinou nasmerovany pri celnom naraze do dola a moze byt problem pre brusko...tak preto sa tehulkam neodporuca soferovat, ked vyslovene nemusia.

emjee
7. feb 2009

ja sa nechavam vozit 😀 soferovat uz nemozem, a to z jedineho dovodu - mam kratke nohy a nedociahnem na pedale tak, aby som pritom netlacila bruskom na volant - takze nemozem
ale do porodnice by som samu seba urcite neviezla, nikdy nevies, aka bolest ta kde chyti a ... naco riskovat

sirinka
7. feb 2009

emjee no teda...ty to mas vyriesene 😀

veronika81
7. feb 2009

Ja tiež šoférujem, robím si ešte aj školu diaľkovo a celý január som behala na skúšky hore-dole cca. 160 km, bežne chodím autom aj po meste. Práveže si neviem predstaviť, že by som sa musela už v tomto štádiu presúvať MHD-čkou 😝
Ako písali baby vyššie, treba si len dobre nastaviť polohu sedadla a operadla. A môj gynekológ sa tiež smeje, keďže ma často stretáva po meste na aute, že ja sa sama odveziem aj do pôrodnice 😀

anculka
7. feb 2009

ahoj, ani ja som v tom problem nevidela! ja som soferovala aj v den porodu a to som prenasala 7dni!
este dva dni po mojom termine, som odviezla kamosku do porodnice ktora bola 38tt 😀 Tak sa vsetci z toho smiali!
Myslim si ze je to individualne.Ak sa citis v pohode a nemas problemy pri soferovani, tak soferuj.

😉

anculka
7. feb 2009

a co sa tyka toho urazu, pri soferovani, no moj nazor je ze pomyknut sa mozes aj vo vani!
Ale tfuj tfuj tfuj nech je vsetko vpohode! 😉

sissik
7. feb 2009

ak sa na to citis, tak podla mna mozes soferovat v pohode.
ja som na zaciatku 9 mesiaca soferovala po viedni a naspat do trnavy, hodinu pred planovanym prijmom do nemocnice som este autom obehavala lekarov a vybavovala interne vysetrenia. a to uz bolo po termine.
ked som sa na soferovanie necitila, tak som nesoferovala, ked mi bolo fajn, tak v pohode.
malej nie je nic, mozno sa naucila par nadavok 😉
no a co sa tyka airbagu - na mieste sofera sa neda vypnut, jedine, ze by si rozmontovala volant a vybrala odtial tu plynovu bombicku, ktora ho nafukuje. samotny airbag nevadi, horsie je to s volantom. ten pri naraze moze udriet do bruska, hlavne ked je velmi blizko (co v poslednych tyzdnoch tehu urcite je). ale ako pise anculka, mozes sa posmyknut aj vo vani

katyl
7. feb 2009

ja som soferovala cele tehotenstvo, dokonca do Talianska na dovolenku sama s 3 detmi 😀
citila som sa dobre, do porodky ma ale viezol manzel, nakolko bol vynimocne v ten den doma 😀
Ale inak by som isla asi aj ja sama, bola som totiz po termine a uz si ma tam moj porodnik"objednal"

vieruna
8. feb 2009

mne bolo v tehu za volantom vzdy strasne dobre. V prvom trimestri ked som soferovala zazracne zmizli nevolnosti a v tretom, ked som sa nevladala hybat, tak za volantom som mala idealnu poziciu, aby ma nic nebolelo, netahalo, netlacilo.... Do porodky som sa tiez viezla sama. Poznam aj dievcata, ktore jednoducho odovzdali kluce, lebo mali zly pocit a vraj boli strasne nepozorne. Taky ten vplyv "tehudemencie". A tiez na tom nevidim nic cudne. Ked sa na to citis a nerobi ti to problem, tak nevidim dovod preco nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre