Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

pinco
2. júl 2008

janette, tak zasa s tym, ze aj oni chcu mat vikend by som sa moc neukludnovala. 😅 Lebo oni chudaci aj chcu mat volno, ale napriklad nasich posiela riaditel naschval cez vikend, lebo vtedy sa da najlepsie niekoho "nenajst doma". 😎 Ale ako vzdy vravim, to zalezi od pobocky, tak si vzdy len pozerajte, co pisu baby, a od kial su. Tak to pekne vidno, kde sa na kontroly tehotnym chodi a kde nie.

janette4
2. júl 2008

Pinco, tak to je asi pravda.Asi fakt záleží od regiónu.Chvalabohu,že u nás je to tak,ako je. 😀

meusicka
2. júl 2008

pinco... tak ja som sa rozhodla ze to jednoducho risknut musime, ved budem krstna mamicka a to asi tazko bezo mna 😀 a keby nahodou tak mozem este skocit na pohotovost, ze mi prislo zle. ale to by som nerada, ja nie som na podvadzanie 😝

muriel293
2. júl 2008

ahojte baby mne doktor povedal že tehotným nezvyknú dáko chodiť na kontroly,mňa to tiež zaujímalo lebo mám pn

zuzika1
3. júl 2008

ahojte dievčatá, ja som bola na PN od konca 3. mesiaca až do začiatku materskej a neboli mi na kontrolu ani raz. mala som vychádzky 2 x do dňa ale nikdy som to nedodržala, buď som v tom čase spala alebo robila niečo iné. A tak isto som nebola vždy doma, chodila som aj na pár dní k rodičom, k svokrovcom, na návštevy a tak.

luckka
3. júl 2008

ahojte baby, tak neuverite, co sa mi stalo, neviem najst ten zeleny papier z pn, co mam robit, mi je az do placu ☹

katy2
3. júl 2008

ked ho nenajdes, zbehni k Dr. a popros ho, nech ti da dalsi s povodnym datumom..... skus sa s nim dohodnut.... drzim palce... je to fakt neprijemne...

luckka
3. júl 2008

ja som fakt blba .... len na tom papiery bolo nejake cislo, nie? a ked mi vypise druhy, tak tam bude ine ako maju v socialke, ci sa pletiem .... nechapem, ako som ho mohla stratit 😒

katy2
3. júl 2008

tak to ma nenapadlo... ale aj tak by som asi skusila zajst za dr. a poradit sa.... ☹

zuzika1
3. júl 2008

luckka, doktorka má časť tvojej pn a tam to číslo je, takže by to nemal byť problém. ak ti bude musieť vypísať novú pn to nové číslo by mohla preškrtnúť a namiesto toho napísať to číslo zo starej pn

luckka
3. júl 2008

ja vam strasne dakujem, uvidim, ze ako sa doktor zatvari 😀 uz mi je lepsie, len dufam, ze u neho pochodim, ale co ine mu ostava .... este som rozmyslala, ze ci som ju nahodou nezabudla u neho

pinco
3. júl 2008

lucka, ja ked sa tak nad tym zamyslim, tak ta pn-ka ma tri casti: cervenu, ciernu a zelenu. Cervenu das mzdarke a teraz neviem, ktoru si nechavas ty, ale jedna este ostava u doktora a tam ti da ukoncenie pn. Ty nemas doma ani jednu? Ale skus sa spytat bud jeho, alebo ronvno zavolaj na SP, ze co mas robit, ked si to stratila. Myslim, ze s tym preskrtavanim cisla, to asi nepojde. On ti mozno vypise novu a tu "stratenu" stornuje... 😅

pinco
3. júl 2008

meusicka, no vidis aka si vynaliezava 😉 budem drzat palce, aby neprisli.

gapa
4. júl 2008

luckka, a nedala si omylom mzdárke/zamestnávatelovi tri papiere?
Lekár ti myslím dá 3 tlačivá.
Mzdárke sa dáva červený, čierny (jeden z nich si mzdárka necháva a ak trvá PN viac ako 10dní tak ten druhý posielaju do SP. Ak trvá PN kratšie, tak jej ostanú oba) a zelený si necháš pre dalšie kontroly u lekára a aj pre prípadnú kontrolu zo SP.
Lekár má myslím ešte jedno čierne? tlačivo, ktoré ti dá pri ukončení pre mzdárku (ako ste písali) a zoberie ti ten zelený.
Teda dúfam, že sa nemýlim 😕

meusicka
4. júl 2008

pinco...tak dufam, ze to bude ok, dnes som inac zabehla k dokimu, ale bola tam len sestricka, no ale aspon mi vypisala potvrdenku ze prechadzam do dalsieho mesiaca ako PN. inac baby, ja som tiez nemala u seba ziadny papier o tom ze som PN, moj doki si nechal ten zeleny a ja som ostatne dala do prace. takze dnes som si vypytala aj ten zeleny, pre pripad kontroly. on tam ma taku mladucku sestricku, este neskusenu, tak asi preto sa im sem tam stavaju take male preslapy. 😝 a bola som to zaniest do prace, tak ma naozaj super privitali a vobec som nemala blby pocit, ze som im teraz zavarila s tym mojim tehu. len neviem, ci ma este doki vypise do prace, lebo moja kolegyna si mysli, ze ma uz asi necha doma do konca. 😒 ona tak vraj bola 🙄

pipinka82
4. júl 2008

ja som bola skoro 4 mesiace na pnke a kontrolu som nemala 🙂 a teraz už konečne som na MD a kludnejšie sa vyberiem do mesta ako cez pn 🙂

pinco
4. júl 2008

no presne gapa 🙂 cerveny a cierny das mzdarke a zeleny ti ostane a ten potom das doktorke a ona na svoj cierny da ukoncenie... Ved sa mi zdalo, ze som cierny niesla nakoniec do roboty, ale ja som bola PN len raz 😅 Este ze ta mame gapa 😉

meusicka, to co si mysli kolegyna, je sice pekne, ale aj tak to zalezi od dokiho 😉 A asi aj od teba. Ak povies, ze sa citis dobre a chces ist do roboty, tak ta asi pusti. Ale ak mu povies, ze by si to uz nezvladla, ze mas toho vela a tak (no co ja viem co), tak ta necha doma.

pipinka, no jasne, ze uz mozes rajcovat po meste, teraz ta uz nikto nepride kontrolovat 😉 Aj ja som od dnes na MD 🙂

danulik
4. júl 2008

pinco - a preco nie si medzi nami augustovkami? 😕

luckka
5. júl 2008

baby ja som mala cely cas ten zeleny doma a chodila som s nim na kontroly, este minuly piatok som s nim bola na kontrole a od vtedy ho neviem najst, je mozne, ze som ho nechala u dr., len mne sa zda, ze som s nim prisla domov, tak teraz neviem ze co 😒
18.7 idem na dalsiu, tak uvidim, ci ho nemaju tam

pinco
6. júl 2008

lucka neboj, dako sa to vyriesi. A keby nebodaj kontrola prisla, tak im povies, ze si ten papierik stratila. vsak ti hlavu neodtrhnu 😉 Skus sa este toho dokiho spytat, mozno sa tam najde.
danulik, coze ja ti viem? Ja som tam este na zaciatku aj bola, ale potom som nebola dlhsie na koniku a uz ste tam boli taka uzavreta partia. Ved nemyslim to v zlom, ale uz som dako nebola v obraze, ze kto je kto 😅

adinam
6. júl 2008

Ahojte,chcem sa Vás opýtať,či máte skúsenosti s kontrolami SP v Galante...Podľa zamestnávateľa patrím pod Galantu,hoci bývam asi 35km odtiaľ.Vychádzky dodržiavam,ale poobede často spím a čo keď nebudem počuť?Som vypísaná od gynekológa,tehotná.Ak ste niekto z tejto pobočky,napíšte ako to tam chodí.Ďakujem. 😉

meusicka
7. júl 2008

ahojte baby... tak vikendovu oslavu mame uspesne za nami a kontrolu som nastastie nemala. 🙂 ale som rada, ze to uz je za mnou, lebo ma to strasne unavilo i ked som si cez den ako cerstva tehulka mohla dvolit privilegium oddychu a lahnut si troska pospat 😀 som aj popestovala nase krstniatko, joooj je take zlate, uz aby som mala aj vlastne babuliatko v naruci 🙂

janette4
7. júl 2008

Neboj,dočkáš sa.A bude to ešte krajšie,lebo bude TVOJE. 🙂

pinco
7. júl 2008

meusicka super, ze ti to takto vyslo 😉 A s tvojim bambuliatkom ti to urcite vide tiez, tak ako vravi janette 🙂

funy
7. júl 2008

ahojte, chcem sa s vami poradit.
od zajtra som na pn, dufam, ze nie dlho, ale ak nahodou ano, tak co mam vlastne spravit preto aby mi chodili korunky?
staci ked odovzdam PN- zamestnavatelovi, alebo musim este niekde nieco vybavovat?
dakujem
napiste mi pls na moje meno, to si skor najdem, ako tu hladat vo fore. nechodim sem velmi casto
dakujem vam velmi pekne

andela1
8. júl 2008

ahojte pinco!chcem sa ta spytat ci nahodou nevies ako to je ak na pnke mam trvaly aj prechodny pobyt,ci sa tak mozem zdrziavat na obidvoch miestach?alebo iba na jednom .

ak stym ma niekto nejake skusenosti,alebo vie ako to je napiste mi.pekny den 🙂

funy
8. júl 2008

ANDELA,
na pn/ke ti uviedli trvaly pobyt a ta druha adresa co tam uvadzaju je adresa kde sa zdrziavas.
mne uviedli trvaly pobyt a potom sa ma pytali kde sa budem nachadzat pocas pn. tak tam uviedli tiez trvaly.
takze ak mas v druhom poradi prechodny, tak tam ta mozu prist kontrolovat.
na obidvoch miestach sa nezdrziavaj

lumah
8. júl 2008

funy už nemusíš nič, jedine ak ti pn prechádza do druhého mesiaca vypýtať si od lekára lístok na peniaze a ten odovzdať zamestnátelovi alebo priamo na sociálke. Ja som bola na pn tri a pol mesiaca, to znamená, že kaťdý mesiac načatý som musela odovzdať aj ten lístok-bez toho ti sociálka peniaze nepošle.

pinco
9. júl 2008

andela, tak ako pise funny - ty doktorovi sama udavas na PNku (ten listok), ze kde bude tvoje miesto pobytu pocas PN. Urcite nemozes mat dva miesta.

funy
10. júl 2008

v ktorom tyzdni sa uz da zistit ci cakame chlapceka alebo dievcatko?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre