Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

celine
17. jún 2009

S posudkovou skusenosti nemam. Len som chcela napisat, ze som bola na PN od 9tt. Na matersku som nastupila v 36tt a za cely ten cas ma nikto neprisiel skontrolovat.

kejla
17. jún 2009

Jutka, podla mna by si sa mala dohodnut so svojim dr, co mas hovorit...Lebo posudkovu komisiu by mali tvorit posudkovi lekari, ti vedia,co ktora diagnoza obnasa-tak si skus na internete nastudovat, aku mas diagnozu a tvrd im,ze sa itis zle, ze napr. zvracias,si slaba,nevladzes....Ale najma, obhaj si symptomy danej diagnozy - tvrd,ze ich mas,oni nemaju ako zistit,ze nie...Vela stastia...

jankohrasko
25. jún 2009

ahojte baby, takze u mna prave bola dalsia kontrola! Sila.. uz tretikrat!

celine
25. jún 2009

jankohrasko-tak to je teda fakt sila. Nemohol im niekto na teba dat zo zlomyselnostii nejaky tip 😠 ? Ludi mas vselijakych...alebo zeby boli bratislavski "socialkari" aktivnejsi? 😀

alexandrah
25. jún 2009

ahojte, som tu nova, ale objavila som tuto temu, ktora sa tyka aj mna. najprv k jutke - moja sestra bola raz - ked bola rok na pn na posudkovej, uplne suhlasim s kejlou, ze tvrd, ze ti je to a to, oni to nemaju ako zistit, ze ti neni, aj lekar by isiel sam proti sebe, keby ti neporadil, on by mal este väcsie problemy, oni to po urcitej dobe musia skontrolovat, ale je to skor formalita. ja som tiez na pn, termin mam 9.12, vypisala ma neurologicka, lebo mam cca kazdy 2 den migreny (niekedy aj kazdy den), a este ine neurologicke problemy, ale tie zatial ok (tetania - krce a tak). kontrolu som mala iba raz, ani nemame na zvoncekoch mena, neviem, ako sa ku mne dopracovala, ale dosla, samozrejme doobeda, tak ja poctivo v zupane, pohoda. dokonca mi dali vychadzky ze neobmedzene, lebo sak pri tej diagnoze nemozem byt prave zavreta. takze si vlastne uzivam volno ... chodim do divadla, von ... inak, oni cez vikendy nechodia, chodia len v pracovnu dobu, cize podla mna tak do 16.00 hod, ale skor doobeda. iba ak by ta cez vikend vymakol niekto z roboty a natrel... takze som doma uz 4 mesiace, a boli tu raz ( a neviem, ci ma pre nich zmysel vobec chodit, ked mam tie vychadzky hocikedy, tak vzdy mozem byt vonku). ale drzim palce vsetkym na pn -ke 😀 😎 😅 inak si myslim, ze keby ta 1 den doma nenasli, tak povies, ze si zrovna bola v lekarni, alebo u lekara, a max. ti za ten 1 den nedaju prachy (tusim mi to spominal manzel, on je advokat)

jankohrasko
26. jún 2009

alexandrah: ja viem, ze ked mna nenajdu doma a nemam prave vtedy vychadzku, tak mi zoberu davku na 30 dni ☹ Ale ja som stale doma, aj ked mam vychadzku.

celine: aj tak si teta nepomoze, lebo ja som vascinou stale doma a vychadzky sa snazim maximalne dodrziavat, aj ked si myslim, ze je maximalne nelogicke a neohladuplne povedat tehotej zene ze: von mozes ist len od 16-18 hod. Ja prave vtedy aj tak vzdy spim.

alexandrah
26. jún 2009

aha, to som nevedela, nemam to overene... neviem, ako by som to riesila, ci by som zariskovala, asi by som sa najprv bala, ale casom by mi to asi liezlo na nervy. inak, aj ja som temer stale doma, max. obcas vecer idem na prechadzku ... no a cez vikendy ... este ze mam tie neobmedzene.

jankohrasko
27. jún 2009

alexandrah: to mas super, uzi si tehulkovanie 😉 😀

byggyt
27. jún 2009

alexandrah- to existuje? neobmedzené vychádzky? prosím poraď... pre akú diagnózu to platí? Ja mám na štyri hodiny a začína mi to liezť na nervy ☹

dara2583
27. jún 2009

Ahojte, ja som našťastie neni pn, bola som len 2,5 mesiaca a potom som sa dala vypísať. Chcem Vám len poradiť, čo máte také blbé časy na vychádzky - opýtajte sa doktora či si vy nemôžte určiť dobu vychádzky. Mňa sa môj doktor automaticky pýtal od koľkej do koľkej chcem vychádzky, čiže ja som ich mala od 10:00 do 12:00 a potom od 16:00 do 18:00. Mne to tak vyhovovalo a mohla som si to u doktora aj zmeniť keby som chcela. Mňa za tých 2,5 mesiaca nebol nikto skontrolovať.

lenka_66
27. jún 2009

ja som od zaciatku decembra som pn a nikde nikoho.a od marca sa uz aj flakam do vtedy som poctivo lezala

lubkaeck
27. jún 2009

AHoj ja som PN od zaciatku aprila a po velkej noci uz bola teta u mna 😒 ale bola som domka, tak sa podpisala a hotovo 😉
ja sa tiez snazim dodrziavat vychadzky, aje ked raz do tyzdna to prestrelim 🙂 ale zase ked idem na poradnu alebo k dr. tak si vybavim co potrebujem a hotovo 😉 len cez vikendy to nejako nejde s tym dodrziavanim 😒

alexandrah
27. jún 2009

ahojte, byggyt, ja mam tie neobmedzene na diagnozu - migreny, + mam aj neurogennu tetaniu (krce ... a podobne, ale to nemam nastastie casto). tiez som sa divila, ze to existuje, ale ked mi to lekarka navrhla, a povedala som to aj tej kontrole zo socialky, tak sa len spytala, co mi je, a dalej nenamietala. inak ma chcel vypisat aj gynekolog, lebo mam stale bolesti v maternici, hlavne na lavej strane, a vraj mi teraz aj trochu tvrdne brucho, a ten by mi dal urcite lezat. ale uz som mala ziadost o pn od neurologicky, tak staci jedna, tak som to nechala tak. ved ked ma boli brucho, aj tak nikam nejdem.

byggyt
28. jún 2009

no ja budem tie vychádzky radšej dodržiavať po tom čo som si prečítala že chodia snoriť aj tak síce neviem ako sa dostanú do brány keď tam nemáme meno, no ale nech si poradia keď sú takí frajeri 😝

garicka
28. jún 2009

ahojte, chcem sa spýtať jutky ako dlho je na PN že sa jej ohlásila posudková kontrola. ja som mala 30.4. končiť pracovný pomer, no nanešťastie si to moje malé rozmyslelo a 26.4. sme utekali na pohotovosť a tak ma gynekológ vypísal. tiež čakám že kedy mi ktorá teta zazvoní a dvere. inak môj lekár bol taký zlatý a k trvalej adrese mi napísal aj prechodnú, aby som stále nemusela trčať len doma sama, tak ak mi je tu už dlho odbehnem k príbuzným. ja som ešte kontrolu nemala ale sestrička mi vravela že vraj chodia, tak uvidím... aj keď občas si odbehnem do školy na nejakú skúšku. je tu niekto z košíc-okolia kto už mal kontrolu zo soc.poisťovne? ahojte

lucula73
28. jún 2009

Ahojte,

no ja mám ísť na PN od 1.7,normálne rozmýšlam,že ma doma asi šlačik trafí,ak nebudem mať vychádzky....
Keď som si to tu prečítala,je naozaj ponižujúce chodiť takto kontrolovať tehotné ženy,keby chodili skontrolovať ozajstných flákačov....veď mi nemáme prasaciu chrípku ani žiadnu infekciu,prečo by som nemohla ísť na vzduch,keď sa budem cítiť dobre?ja mám diagnozu hroziaci potrat,som v 7.tt...
Prepáčte,že som sa tu rozčertila trošku,ale nedalo mi nenapísať....

a neviete,či chodia na kontroly aj v okrese Prievidza?

ewinna
28. jún 2009

ahojte, ja som bola PN od 18.3., od kedy som bola prvýkrát u dr. a potvrdila mi tehotenstvo, PN som ukončila včera, ale bola by som ďalej, no keďže som učiteľka a mám teraz dva mesiace prázdniny budem si čerpať dovolenku a popritom budem pekne oddychovať doma...kontrolu som nemala ani raz...a od septembra už budem na materskej

babulka123
28. jún 2009

ahojte, ja som bola PN od 6.11.. a nemala som kontrolua ani raz..
a som okres Dunajska Streda.. samorin

alexandrah
29. jún 2009

ahoj byggt, ani ja som nemala meno dole na zvoncekoch, neviem, ako sa ku mne ta pani dopatrala, asi zvonila kade tade, az jej niekto povedal, no ale ona mi povedala, ze ked na pn ke neudam presne, kde treba zvonit, ak nemame meno (ja neviem, druhy zvoncek sprava zvrchu ... ), tak ze davaju pokuty, ja ze aha ... no spravca slubil, ze tam tie mena da, ale stale nic, tak neviem ... to len aby si vedela, ze co mi povedala ...

tinika
29. jún 2009

alexandrah a to sa da ze neobmedzene vychadzky,???? Lebo to je jediny dovod prečo nechcem ist na PN, mala by som ju celkom peknu a mam v robote tolko stresov ze mi dobre z toho neni, ale ta pri myslienke ze budem mať vychadzky 2 hodiny doobeda a 2 poobede a večer nič ani víkend tak ma ide porazit a necitim sa dobre v tych horucavach zavreta

saska73
29. jún 2009

Baby poraďte, čo mám spraviť. Ideme prerábať byt, kompletne a ja sa musím na tú dobu odsťahovať. Ak mi nevýjde ubytovanie u kamošky budem nútená ísť do vedľajšieho hotela tak na 2 mesiace. Samozrejme na tak dlho si zoberiem najlacnejšiu izbu a tie majú spoločnú kuchynku na chodbe, takže varenie nič moc, mám to v pláne, že tam budem len prespávať a inak budem u rodičov.
Kde mám nahlásiť tieto zmeny a ako im to vysvetliť ? Ďakujem

tinika
29. jún 2009

saska na socialke pokial viem a mozes prist k nam hihi
my tiez prerabame tak tiez neviem ale ja mam problem trocha iny, ze ked budeme malovat aby som bola na byte ktory prerabame ale trvale bydl. mam inde a tam aj spim a normalne byvam hihi

jankohrasko
29. jún 2009

saska73: Ja som sa presne na toto pytala mojej doktorky, povedala, ze na PN je kolonka: "Presná adresa, kde sa bude poistenec zdržiavať v čase dočasnej pracovnej neschopnosti, vrátane poschodia"
Tam Ti ju napise, kym prerobite bytik 😉 Ale problem je v tom, ze bud budes u rodicov, alebo na hoteliku 😉
Ja riesim to iste 😉

saska73
29. jún 2009

jankohrasko - jednoducho niekedy život prináša také motanice 😀 Inak bývam blízko sociálnej poisťovne, tak tam asi zájdem osobne urobiť dojem 🙂 😉

jankohrasko
29. jún 2009

saska73: Jej aj ja v BA 😉 no to som uz ja skusala, u nas v Ba dvakrat prijemna teta nebola, podla mna Ti viac povie lekar, aj poradi.

tinika
29. jún 2009

kto ste z PO a ste PN? Ako kontroly?

skybaby
30. jún 2009

ahojte ja budem PN od zajtra a potrebovala by som udat na socialke dve adresy, myslite ze to ide? ved nie sme priputane nalozko a ja chcem chodit aj za rodicmi ... a okrem toho na nasom dome nie su zvonceky vobec a vchod na gulu, tak to neviem ako budu riesit 😀 asi budu cakat kym niekto pojde von alebo dnu

poseidonka
30. jún 2009

skybaby to asi nejde, ale spýtaj sa doktora, ozaj a akú máš diagnozu, može ti predsa dať vychádzky nie???

kwetinnka
30. jún 2009

skybaby, jedine tak sa to da,ze ak by si tam bola dlhsie..doktorka by ti napisala do karty ze po nejaky cas budes u rodicov,ale akchces iba tak odbehnut,to by ti asi nepreslo...ja som si tiežmyslela ze si ma nenajdu,byvame v podnajme,zvonceky sa nezhoduju s tym co mame na dvarach a aj tam ma vycmuchali...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre