Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

alexandrah
10. aug 2009

csina - tak to mas ako ja, super!!! ja si uz pripadam ako na prazdninach ... a po prvom raze u mna ani nikto nebol ... ved vzdy mozem byt prec... a ked mozem, aj idem von, ked neni moc teplo, alebo tak .

csina
11. aug 2009

Ja mám placenta preavia, po hospitalizácii v 17 tt som už ostala PN, nevedela som doteraz ako to mám brať a čo povedať v robote, ale včera sa už napevno vyjadril, že zostávam pn až do MD, čiže 13.11. Keď som pýtala od neho tie vychádzky, div sa na mňa neoboril, že či neviem, čo mi je a čo mi povedali v nemocnici...vraj mám hlavne ležať a nebehať po ihriskách..(lebo som mu povedala, že mám dieťa s ktorým musím aspoň na prechádzku). Ale praktická to zobrala pomerne športovo, tiež ma síce upozornila na kľudový režim, ale potom povedala, že je zbytočné mi dať vychádzky v najväčšom horku, tak aby som si vraj mohla vyraziť po chleba o 7 ráno, dá mi neobmedzené, no nie je zlatá... 😀 😀 😀
Ale dlho som sa netešila, ja sa totiž naozaj necítim celkom fit, takže namiesto dnešného plánovaného povyrazenia s dcérkou som si poležala... 😒 Ale verím, že bude lepšie...
Ako to teda počítajú, myslím materskú...z akého obdobia??

csina
11. aug 2009

alexandrah - máš niekde tie neobmedzené vychádzky aj napísané? lebo síce na pn lístku je na to kolónka, ale mne ho vypisovali v nemonici a teraz už mi nič nedopisovali, tak ju mám prázdnu. ako sa teda preukážem kontrole?

olienka12
16. aug 2009

ahojte chcela by som sa spytat,ci tu nema niektora skusenosti s PN a kontrolami v Presove a okoli 🙂) som na PN od stvrtka, ale chcem dalej chodit do prace, tak ci cakat,ze dojde kontrola,alebo nie 🙂)

garicka
16. aug 2009

olienka
prvých 10 dní (aspoň myslím) ťa prídu skontrolovať z práce, a až potom so soc.poisťovne. nebojíš sa chodiť do práce keď si na PN s mimim? alebo nie si na rizikovom?

mirip
16. aug 2009

ahojte ja som na PN od 1.marca a už pomaly končím marodku a nastupujem na MD a kontrola nebola a už ani nepríde....

alexandrah
16. aug 2009

csina - mam to napisane na pn - ke. daj si to dopisat lekarke, radsej ...
olienka - a preco chodis do prace, ked si pn? ved ti ani nezaplatia ... mozes z toho mat problemy ... alebo potom sa daj vypisat z pn, a chod normalne do prace ...

cervena_ciapocka
17. aug 2009

Ahojte, aj ja mam otazocku.
Ja mam lekarku 80 km od mojho bydliska, co je v podstate aj iny kraj. Myslite, ze ak by som bola dlhsie na PN, ale bola by som doma, ktora socialka by ma teoreticky prisla skontrolovat? Z okresu mojho bydliska, alebo z okresu v ktorom mam lekarku?

garicka
17. aug 2009

a si zamestnaná? lebo podľa mňa by tá sociálka chodila na kontrolu v ktorej si nahlásená ako PN... ja bývam v KE-Okolie ale podľa zamestnávateľa ma evidujú ako PN na sociálke ktorá patrí pod KE...

cervena_ciapocka
17. aug 2009

ano som zamestnana ... teda ta PN ide na soc. v mieste mojho zamestnania? a teda by ma mala kontrolovat soc. odtial?

garicka
17. aug 2009

myslím že hej 😉

garicka
17. aug 2009

budeš dlho PN?

cervena_ciapocka
17. aug 2009

ja sa len teoreticky pytam 😅 naposledy som bola 2 tyzdne na PN a som premyslala, ze co si mam dat do tej PN napisat, ze kde budem, ci doma, alebp v mieste mojho pracoviska.
A takto mi to vychadza, ze je lepsie byt doma a kedze je ti 80 km dalej, tak by hadam nemusel prist nikto 😅

cervena_ciapocka
17. aug 2009

A to kvoli tomu, ze keby som bola v buducnosti tehu tak chcem ostat doma

garicka
17. aug 2009

prvých 10 dní by mal platiť PN zamestnávateľ a tým aj robiť kontroly a po 10 dňoch je to už na sociálke

cervena_ciapocka
17. aug 2009

no to viem 🙂 len som chcela vediet ze ktora socialka - ci ta v mieste bydliska, alebo v mieste zamestnavatela

deni26
17. aug 2009

ahojte baby, tak ja mam uspesne ukoncenu PN od 6.2. a som na materskej. Kontrolu som nemala ani raz, ale vychadzky som mala obmedzene, mne bolo povedane, ze neobmedzene sa uz nedavaju. Ale asi je to individualne.

alexandrah
17. aug 2009

asi hej ... ja si uzivam neobmedzene ... ale uz som pn tak dlho ... skoro 6 mesiacov, ze by som na to kaslala ... asi by som chodila von .,.. uz mi to pripadne tak davno, v robote ... akoby som tam ani nebola ... kazdy den doma by som sa zblaznila ... byvam vela doma, ale ta moznost, ze mozes ist von, je super ...

erikaireland
17. aug 2009

ja som v 24.tt a som na PN od 5 tt.....ziadna kontrola mi zatiat nebola a myslim ze uz ani nepride klop-klop.mam vychadzky od 10-12 a 14-16.ale aj tak chodim von kedy sa mi zachce....keby daco tak si skocim k doktorovi po razitko....ved sme tehotne a nemozu nas drzat doma....je ine ked sme v praci na nohach 8 hodim ako ked zajdeme niekam na navstevu,alebo do obchodu....je v tom velky rozdiel....a pohyb potrebujeme,ale aj oddych,ktory nam v praci nedaju...

kejtty
18. aug 2009

Ahojte, chcem sa opytat ste niektora z vas vypisana na PNke kvoli nevolnostiam v tehotenstve?

alexandrah
18. aug 2009

kejtty, to asi nie ... to som nepocula ...

kejtty
18. aug 2009

ale ja som... len som zvedava ci este aj ine su 😀

alexandrah
18. aug 2009

aha, aj ti to dala lekarka ako dovod,? alebo nejaku inu diagnozu?

kejtty
18. aug 2009

no mam tu diagnozu na PN-ke... 0.21 🙂

kejtty
18. aug 2009

ale mne fakt bolo zle, vkuse som vracala... tak preto ta diagnoza, schudla som 6kil za mesiac a pol

alexandrah
18. aug 2009

aha, ja len ze to som pocula vela bab, ale nemali pn, ale je asi lepsie, ked si doma, ak mas normalnu lekarku, a pochopi to, je to len super, uzi si to, hlavne nech ti tie nevolnosti prejdu ... uz asi aj presli, ked si v 16 t. 😀

kejtty
18. aug 2009

No ja by som vtedy nechodila do prace ani keby ma nechcel vypisat na PN-ku, radsej by som brala dovolenku, lebo vtedy som nebola schopna ani z postele vstat. Ale tie nevolnosti chvalabohu uz presli, no moj doktor mi navrhol ze ak chcem mozem ostat na PN-ke az do konca tehotenstva... hihi. Asi je charakter 😀

alexandrah
18. aug 2009

to je urcite lepsie, aspon sa nebudes stresovat!!! aspon mas normalneho lekara!!!

kejtty
18. aug 2009

no aj som mu vysvetlila ze ma rizikove pracovisko, tak mozno aj preto ma nechal na PN-ke. Lebo si myslim ze diagnoza-rizikove pracovisko asi v tehotenstve nieje 🙂
Len dufam ze nebudu chodit kontroly za tych par mesiacov. Ozaj kolko dni pred porodom sa ide na matersku dovolenku? Jeden mesiac, alebo ako to je? Niekde som to uz citala ale vypadlo mi to...

kafa
18. aug 2009

ahojte baby, takze myslite, ze ked ja som v KE, ale zamestnavatela mam v BA, tak kontroly ma na starosti socialka v BA?? to by mali teda dlhu cestu 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre