Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

alexandrah
26. aug 2009

andrejusa, fakt ani paralen? sak to ti kopec lekarov povie, ze v poho ... dokonca ked uz mas 1. trimester za sebou ... ja by som takto netrpela!!!

komarik
26. aug 2009

kika29, môže byť. Aj mne podľa tehu kalkulačky vychádza termín pôrodu marec a doktor mi vyrátal 15.2.2010. Mala som nepravidelnú MS, neskoro ovuláciu a vraj aj zahniezdenie oplodneného vajíčka môže spôsobiť väčší rozdiel. Môže sa zahniezdiť hneď na začiatku ovulky alebo aj na samý koniec.

andrejusa
26. aug 2009

alex... ja neviem, lebo keď som sa pýtala svojho ženského, tak mi dal radšej lístok k neurologičke. On neodporúča brať nič, pretože všetko len potláča bolesť, ale nelieči. Tak pôjdem k nej a uvidím čo mi napíše, pred rokom som brala jedny silné tabletky, lebo nič slabšie ani nezaberalo a viem, že tie nesmú tehulky.

kika29
26. aug 2009

Ja som to dnes baby riskla. Išla som von iba pred blok ale konečne som sa nadýchala ako sa povie čerstvého vzduchu.

alexandrah
26. aug 2009

no sak o to ide, aspon potlacit tu potvorsku bolest!!! to je ale chytrak!!! mne lekari povedali, ze mozem 3 paraleny denne, lebo ja mam fakt strasne silne a caste migreny, a tiez som sa bala, ze paralen nezaberie, lebo sak ine silne lieky som brala, ale ver, ze ked nic ine nesmies, sa k tomu upnes, ze mi to fakt zaberie ... no a ako teraz liecit, ked si tehu? tak aspon nech tak netrpis, sak to neni ucel!!!
kika - dobre si urobila, sak sa nezblaznis predsa!!!!!

kika29
27. aug 2009

aj ja beriem paralen na hlavu lebo ked ma chití bolesť je to horor. aj dnes poobede asi troška pôjdeme von. ved malá mi nevydrží byť celý deň doma.

andrejusa
27. aug 2009

no ahojte, túto noc som sa ako tak vyspala. Keď som ešte nebola tehu, tak som nebrala lieky nikdy, to už musela byť bolesť jak dom, aby som si niečo dala a teraz by som si aj dala, ale všade čítam, že lieky v tehu ovplyvňujú zdravý vývoj bábatka... a paralen je pre mňa ako lentilka, to mi vôbec nezaberá.

alexandrah
27. aug 2009

ahoj andreji - to je mi luto, lieky fakt su zle, ale niektore sa daju ... ale ked nezaberie ... no skoda ... ja tiez na migrenu sa neda nedat si, to je najhorsia bolest, aku som v zivote zazila, a to ratam aj zlomeniny, operacie, zapaleny zub a kost a vsetko!!! no prasknutu platnicku som este nemala, tot fakt ... bez toho lieku by som neprezila, migreny su svine!!! a same to neprejde ...
kika - kludne bez von, sak kasli na to, mozes ist kazdy den, a keby nahodou dosli 1 den za cca 2 mesiace, pojdes k lekarke, nech ti da papier 🙂

andrejusa
27. aug 2009

teraz to asi vyzerá, že ma to až tak nemôže bolieť, keď na to neberiem žiadne lieky, ale ja si to radšej fakt odtrpím, než by to malo ublížiť tomu malinkému. Migrény už chvalabohu dlho nemávam, ťuk ťuk ťuk, ale viem čo to je za drásanie. Ani neviem k čomu by som ti tú platničku porovnala... prote akýkoľvek pohyb ťa bolí a seká a strašne ti stále trpne noha, ale to v kuse, 23 hodín denne a sem tam na ňu nemôžeš vôbec dostupiť... tiež príjemné ☹

alexandrah
27. aug 2009

a da sa to potom aspon nejak operovat? sak takto nemozes byt furt ... ja som uz mala aj pricviknuty nerv, zo sportu a podobne, asi 3 krat, to bolo fakt peklo, ostra bolest, 2 tyzdne som len lezala, ani sa nepohla, a 2 tyzdne tak opatrne chodila ... skoro jak ochrnuta ... ten nerv sa mi pricvikol niekde na chrbtici ... no ked mas brat silne lieky, co mozu uskodit, tak radsej asi naozaj nie, skoda ze ti nezaberie ten paralen ... je fakt slaby na taketo bolesti ...

andrejusa
27. aug 2009

hej, to je niečo podobné. V tej prasklinke mám zacvaknutý nerv a nie a nie pustiť. Niekedy to nieje také strašné, ale niekedy... 😔 Je na to operácia, vymenia ti vlastne tú prasknutú platničku, ale ja mám takú neurologičku, že mi povedala, že kým chodím je to ok... 😠 To záleží od doktora. Jeden kvoli tomu posiela hneď pod nôž, iný čaká, až sa fakt stane, že to cvakne tak, že už nedostúpiš vôbec. Ja som bola rada, že ma neoperovali, ale pýtala som sa jej na tehotenstvo a povedala že to nebudem ani cítiť. Keby som šla vraj k inému dr., ten by ma hneď poslal, aj preto, že by vedel, že sa snažíme o bábo a mohlo by to narobiť veľmi zle... takže teraz sa to bude do 9 mes. ešte zhoršovať, lebo váha na to a bábo do toho bude kopať... asi budem musieť len ležať potom, tak si musím všetko potrebné urobiť teraz. 😝

alexandrah
27. aug 2009

fiha, tak to ti nezavidim !!! mozno skus potom konzultovat este aj ineho neurologa!! a verim, ze to musi riadne boliet, moja mama ma tiez nieco s platnickou, a casto nemoze ani chodit, alebo dvihnut ruku, podla toho, kam jej to vystreluje, chodi raz rocne na 10 dnove infuzky, trochu jej to pomoze ... no chudatko moje, len to uz nejak skus vydrzat ...

andrejusa
27. aug 2009

ty si taká zlatá 🙂 , ty si to už aj písala, ale prečo si ty vlastne domka?

majka212
27. aug 2009

Ahojte dievcata!

Mozno ste uz tu o tom pisali... no mam otazocku.... chodia v BA kontroly aj vecer napr. o siestej abo cez vikend? nemate s tym prosim skusenosti?
tie vychadzky su totiz dost obmedzujuce... pytala som sa dr. na tie neobmedzene, no vraj mi ich nemoze dat, bo potom by na soc. nevedeli, kedy mozu dojst na kontrolu....
za vase odpovede dakujem!

andrejusa
27. aug 2009

písali tu, že môžu vraj choiť až do 22hod a to po celom slovensku...

alexandrah
27. aug 2009

ahojte, majka - ja mam v poho neobmedzene, a na socialke to vyriesili po svojom, uz nedosli!!! comu som len rada, sak vzdy mozem byt vlastne prec!!! dosli raz, zistili ze neobmedzene, povedali ok, a bolo to.
andrejusa - no ja som doma hlavne koli tym migrenam, mala som ich 4 mesiace kazdy druhy den, + mam neurogennu tetaniu - take krce svalove a pod. spojene s hyperventilaciou - zle sa mi dycha (hlavne teraz v teple), moze to robit problemy aj pri kontrakciach, lebo ked dostanem tetanicky zachvat, tak asi len cisarak ... ak nebude neskoro. + mala som velmi bolestivu maternicu, takze aj gynekolog odporucal, nech som doma. takze vsetko dokopy. ale zase som nemala ziadne tehu nevolnosti, alebo zaha, alebo divne chuta, proste ziadne take tehu púriznaky. a este som zabudla na nespavost - fakt zluuu, ale uz je kusok lepsie. tot v skratke vsetko. 😀

andrejusa
28. aug 2009

no migreny tiež niesú bohviečo! sranda, aké všeličo môže ohroziť bábo, že? nerobili ti problém v práci keď si ostala doma?

andrejusa
28. aug 2009

chodia kontroly aj v sobotu aj v nedelu celý deň? 😕

alexandrah
28. aug 2009

no migreny su strasnééééééééééé!!!!!!!!! nastASTIE TERAZ USTALI!!! v praci mi vobec nerobili problemy, minuly rok som v 1. mesiaci potratila, dostala som velmi silny migreniozny zachvat, to to asi spustilo, sami mi vraveli, vedeli, ze mame zdravotne problemy + s otehotnenim, ze ked sa podari, nech som hned doma. a keby aj robili, tak na nich kaslem, nechcem sa tam aj tak vratit po materskej, uz mam ine plany ... proste babatko je najdolezitejsie, a dobre som urobila, ze som ostala, risko je uplne v poriadku, dufam, ze sa narodi zdravuckyyy!!!

andrejusa
28. aug 2009

ja som si dnes volala na výsledky genetických testov a boli dobré, tak som tiež happy. V robote som to ja mala také divné, takže neviem čo si mám myslieť, ale naše bábo je i najdôležitejšie, tak nech si myslia čo chcú.

alexandrah
28. aug 2009

no asi v]csinou v robote vseobecne nie su moc radi s pn kami, a takymito dlhymi, ale nech sa idu vycpat!! babo je prednejsie. ja by som inak nemohla mat babo vobec ... som rada, ze testy dopadli dobre!!

csina
28. aug 2009

Tak to ja som na tom super... 😀 Včera ma šéfka vytiahla na zmrzlinu a ja jej vravím, ako mi bolo hrozne, keď som prvé 3 týždne pn-ky nevytiahla päty z bytu...a ona na mňa prekvapene zírala, že prečo?? Vraví...veď prvých 10 dní si mohla labzovať, myslíš, že by som ťa došla skontrolovať, či si doma..? Zlatááá.. 😀 😀 😀
Inak kočky, tie migrény, čo sa tu spomínaly...Ja som mávala také strašné ešte pred prvým tehu, že som pri návale aj oslepla..normálne som mala poškodené videnie, len takú mliečnu hmlu a fľaky som videla a príšerné bolesti...Posledný takýto záchvat som mala tuším druhý, či tretí deň po pôrode ešte v nemocke...Mala som ísť práve s asistenciou sestričky kúpať malú..Viete si predstaviť, bolo mi do plaču, ale nikomu som sa nepriznala, že poriadne nevidím, bála som sa, že mi malú vezmú a už mi ju na roming nedajú...Normálne som okúpala, došmatlala späť na izbu a zaspala aj s malou...ten stres a strach a zároveň odhodlanie urobilo zázrak...Odvtedy sa mi to objavovalo najprv len v miernejšej forme a časom to celkom prestalo...Ja stále tvrdím, že deti sú liek na všetko.. 🙂 🙂 😵

kika29
28. aug 2009

hehe baby ako nadávate na prácu. Ja som na PN a ešte necelé dva týždne budem a mám obavy ako na mňa budú v práci pozerať ked sa vrátim. Normálne sa obávam. Nejie bohvie čo tá robota ale z dačoho žiť treba tak som rada že aspoň niečo mám a nie som na podpore. Aj ked pravdu povediac teraz by sa zišla aj podpora ale to len kôli tým zdravotným problémom aspoň by nikto nezazeral.

alexandrah
28. aug 2009

csina - to je sila, s tou hlavou, ty si mala migreny aj pred tehotenstvom?? fiha, bodaj by aj mna babo vyliecilo, ale to sa asi nestane ... no uvidim!!!
kika - ja teraz som na pn, ale mam uz zariadenu inu pracu, co budem robit po materskej, bez prace by som sa nudila, takze mne sa na nu dobre nadava, ja budem mat z coho hoodne slusne zit 😀 , a po kazdej stranke v lepsom - ludia okolo, zaujimavejsia robota a tak. keby nebolo toto nove, tak by som samozrejme isla do roboty tej starej.

kika29
29. aug 2009

A to ťa zamestná nový zamestnávateľ aj ked si tehu? Alebo to máš vybavené po kamarátsky? Držim ti palce nech sa ti pačí v tej novej práci. 🙂

csina
29. aug 2009

alex..ja som mala migrény od 16 tky...ale už je to o.k..teraz mám zase kadečo iné..🙂) Ale detičky ozaj liečia, moja ma vyliečila aj z ťažkej fóbie, na ktorú boli aj psychologičky krátke.. 😀 Už sa teším, ako ma moja druhá dcérka vylieči z kade čoho.. 😀 Už teraz to dobre začína, môj vysoký tlak sa v tehu upravil na normál..len nech vydrží.. 😀

alexandrah
30. aug 2009

ahoj kika - no aby som to uviedla na pravu mieru, moj muz ma kancelariu, a ja som az doteraz pracovala v 2 pracach, a nikde sa mi moc nepacilo, naposledy v 1 organizacii cez 5 rokov, ale som si povedala, ze sa na to vykaslem, budem sama sebe panom, tak budem robit na svojom, aj z domu a tak, aj praca je zaujimavejsia ovlela, a robim uz aj teraz ... sme obaja pravnici, tak to ide ... takze tak 😎 . som rada, ze mam takuto moznost, nechcela som robit spolu, ale ide nam to, a ja som doma, on je v kancelarii, takze ani pnorkova choroba ... takze tak. 😎 ale poznam vela bab, co sa po materskej nechce vratit do roboty, ale hlada nieco nove ...
csina - aj ja mam migreny tak od 14 rokov, fakt sila, ani som vtedy nevedela, ze su to migreny ... no z fobie verim, to je psychika, ale migreny, samozrejme by som bola rada, ale moc sa na to nespoliehm 😀 , ale aj tak to budu moje stasticka!!! ja zase mavam nizky tlak, a tiez teraz ok!!

kika29
31. aug 2009

alexandrah tak to máš potom super. dobre si robila. ja takú možnosť nemám u nás sa veľmi ťažko hladá robota no ale čo už vydržím. potom si budem užívať materskú a uvidíme možno sa najde niečo nové. teraz myslím len na drobčeka a moju malú babulu.

Baby čo ste na PN už vám bola kontrola? Mne zatial nie. Ešte týždeň musím vydržať doma a hurá idem na kontrolu konečne sa prejdem. 😀 😀

andrejusa
31. aug 2009

ja som práve prišla od neurologičky a tak ma naštvala, že ľutujem, že som tam šla 😠 Žiadnu liečbu na tie bolesti kvoli bábu nemôžem, len obstreky, ale tie mi zakázal vyslovene môj dr. Myslela som si, že aspoň nejakú masť mi poradí, ale vraj nemôžem. No a tak som sa sťažovala, čo mám s tými bolesťami robiť a ona na to, že ani ja jej nemusím veriť, že ju bolí hlava, keď ju nemôžem vyšetriť... 🙄 Takže vlastne mi povedala, že keď ma nemôže poslať ani na rtg ani nič, tak to sú len moje slová a nemám to ako dokázať!!!!!!!!!
keď tam so mnou cvičila, dvíhala mi nohy, ruky, hlavu, skoro ma tam porazilo čo ma to bolelo... vraj sa mám pripraviť na horšie, lebo sa mi rozťahuje panva a to mi spôsobuje stavy. A to trpnutie si podľa nej asi naýšľam alebo čo, krava jedna 😠 Už som tam až bežala lebo sa to nedalo vydržať ani v noci a odišla som dobre že nie s plačom. ☹

kika29
31. aug 2009

andrejusa čo keby si skúsila iného neurologa? fakt je to krava jedna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre