Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

andrejusa
31. aug 2009

veď to aj chcem. Na ďalšiu kontrolu idem až 28.9, takže asi počkám dovtedy. Nemala som tam ani chodiť, na ňu sa sústavne niekto sťažuje, že takto každého odpisuje. Aj medzi dr. má zlú povesť, ale podľa obvodu k nej patrím a myslela som, že keď prídem s veľkými bolesťami a ako tehulka, tak sa zachová trochu inak...

alexandrah
1. sep 2009

fuuuuuuuuuuhaaaaaaaa!!!!!!!!!§ no ako vravim, vselijaki ludia koncia univerzitu!!!! tejto by mali odobrat licenciu!!!!!!! urcite si najdi noveho neurologa, skus aj cez niekoho ... kasli na to, kde patris, ked je to krava obecna, co nema co liecit ludi, tak ti narobi viac zla ako uzitku!!! a to ze ti pomaly neveri, to je fakt vrchol!!!!!!!!!! a od inych ludi ziadaju 100 percentne vykony ... no fakt ma vie nastvat takyto pristup, normalne skoda, ze u nas este neni az tak rozbehnuty system tzv. "malpractice actions", alebo zaloby ohladom zlej starostlivosti (to az ked ti lekar zabije dieta alebo pod., a aj tak to trva 10 rokov, a dostane max. zakaz cinnosti na 3 roky...), to by som si ich vsetkych podala.
kika - jasne, teraz sa sustred na deti, uvidis, mozno sa ti prejasni hlava, a sama zistis casom, co by bolo pre teba to prave orechove!!! 😉

halienka
1. sep 2009

Ahojte babky, som tu nová, práve som ostala na PN pre časté tvrdnutie bruška, dr. sa zatváril že do materskej ma už do roboty nepustí a môžem byť rada že ma neposlal do nemocky. No desím sa toho že nebudem môcť vytiahnuť päty z domu, veď ešte nemám ani výbavičku pokúpenú. Teraz som doma zatiaľ len týždeň a nemám napísané žiadne vychádzky, no vo štvrtok idem na kontrolu a chcela by som ho požiadať o vychádzky. No neviete či tuto v Považskej chodia kontroly aj tehotným? Asi to záleží aj od diagnózy, ja mám na PN-ke napísanú 047, čo neviem čo vlastne znamená. Ďakujem za radu 🙂

andrejusa
1. sep 2009

alex... existuje to centrum dohľadu nad zdravotnou starostlivosťou, ale tí sa väčšinou ako píšeš zaoberajú skôr úmrtiami a takými vážnymi vecami. Mala tam aj sestričku a tá jej asi dosvečí aj to čo nieje pravda, tak kto by mi uveril. Ona má veľmi zlú reputáciu, aj pacienti, aj iný dr. na ňu nadávajú, ale myslela som si, že tehulku s bolesťami hádam trochu odľahčí a toto som nečakala. Chcem ísť k inému, ale nepovie mi to isté? už doktorom normálne neverím. Asi to je kvoli úplatkom, či čomu, keď nedáš, nemáš... pýtala som sa jej aj na toho cisára a povedala, že mi to napíše až keď jej dokážem, že mi niečo je. Ale veď ja nechcem od nej, aby mi ona robila cisársky, iba či ho budem potrebovať a že na to ona neodporúča mnoho krát ani po operácii chrbtice... tak že s týmto sa chváli. Neviem či skôr neskúsim nejakú ľudovú liečiteľku, možno ani druhý dr. mi nebude môcť dať lieky a ja by som už za niečo na bolesť prosila aj na kolenách.

alexandrah
1. sep 2009

no nemam na nu fakt slov!!! inak, ani ja moc nedoverujem lekarom, ak uz poznam niekoho dobreho, tak sa ho drzim zubami nechtami, a idem za nim aj cez pol blavy. ja mam vybornu neurologicku, som u nej uz dlho, som k nej aj objednana tak za 2 tyzdne, tak musime pokecat tiez o cisaraku, gynekolog mi to navrhol koli tetanii. tak som zvedava. nepozna niekto niekoho dobreho? tak, na odporucanie ... daj si aspon ten paralen, on je mozno slaby, ale ked si povies, ze nic ine nemozes, psychika je silna vec, mne normalne na migreny v zarodku zabera, lebo viem, ze ked nezaberie to, potom sa zblaznim!!! ja som poznala jednu taku kravu gynekologicku, bola som u nej raz, vynadala mi, ze nosim rifle, a potom ma zapal, no potom som si k nej isla akurat pre kartu, a bol tam jeden manzel tehotnej, ze jeho zena sa k nej boji ist, lebo jej tiez vynadala, ze nebude radsej chodit do poradne, no hroza!!! takito lekari!!!

zuzanka.j
2. sep 2009

baby ja som tiez pn a mam hrozny stres, lebo na brane nemame este zvoncek, dvor mavame zamknuty a beha nam tam strazny pes. mozu sa aj poskladat a ku mne sa nedostanu aj ked som stale doma. co potom ak pridu? je to nejake nariadenie ze musi byt zvoncek? ako im potom dokazem ze som doma?

zuzanka.j
2. sep 2009

a este z roboty mi volali ze mi nedaju vyplatu, lebo som nedoniesla listok na peniaze, lenze ten mi u gynekologa kazali zaniest do socialnej poistovne co som aj urobila. PN som odovzdala normalne.no chapete to,lebo ja nie. 😒

majka212
3. sep 2009

ahojte!

nemate niekto skusenosti s tym, ze ci mozu byt na PN napisane dva miesta pobytu? som pocula, ze sa to da... moja dr. mi toho vela nepovie - zalezi od nalady...

zuzanka.j je to nejake divne... je sica pravda, ze ja som listok na peniaze odovzdavala zamestnavatelovi... tak mi to povedali... neviem, preco ti to kazali zaniest do soc. poi.... a s tym zvoncekom... neviem.... bud rada, aspon ti nepridu na kontrolu 😉

kessy11
3. sep 2009

zuzanka.j neviem ako to myslíš, že ti nedajú výplatu to je blbosť, pokial sa jedna len o ten lístok na peniaze a nie aj o odovzdanie Pn-ky zamestnávateľovi, tak je úplne jedno či si ten lístok na peniaze pošleš do soc.poisť. ty alebo ho tam pošle zamestnávateľ, u nás sa to do práce nosilo iba kvôli tomu aby vedeli že som stále na PN, ale ked som nemala cestu okolo tak som si to posielala sama, pre zamestnávateľa je dôležity začiatok a ukončenie PN, nič viac. takže ak si si to poslala do nejakého 3. v mesiaci tak po 20. by ti mala prísť PN za predošlý mesiac.
...myslím, že zamestnávateľ ti platí prvých 10 dní a od 11. dna je to záležitosť soc.poisť. tak neviem čo to v tej tvojej práci vymýšlajú 😉

jankohrasko
3. sep 2009

majka212: na PN-ke musi byt napisane jedno miesto pobytu. Moze byt prechodne napr. pri lieceni na tyzden, ale inak nie. Aspon tak ja viem 😒

majka212
3. sep 2009

jankohrasko dakujem za info... mna totiz jedna znama presviedcala, ze sa to da, ale ja som tomu neverila... ved potom by kontrola nevedela, kde ma hladat...

zuziatko
3. sep 2009

Ahojte,

som od PN a dnes keď mi doktor vypisoval papiere som ho opýtala či mi dá aj vychádzky. Povedal, že nie, lebo tehotným na kontroly nechodia.
Že môžem si ísť von keď treba, len nemám ďaleko cestovať, aby sa niečo nestalo.

Tak ja neviem. To sa mi nejako nezdá, žeby tehotným nechodili kontroly. Máte s tým skúsenosť ??

jankohrasko
3. sep 2009

majka212: no ja neviem, u nas je vsetko mozne 😖 aj nemozne
No len neviem ako by Ti potom prisla kontrola, lebo by si vzdy mohla povedat, ze si bola prave na druhej adrese 😅
Ale ak si z Bratislavy, tak skus sem zavolat http://www.socpoist.sk/zoznam-pobociek-podla-kr...

zuziatko: oficialne maju tehotne vraj vychadzky o 9-11 a od 14-16. Za dalsie zalezi od okresu. Lebo v niektorych olresoch vraj kontroly nechodia. Mozno ked Tvoj lekar vie, ze mu kontroly nechodia, tak Ti to s kludom povedal..
No napr. ja som mala kontrolu pocas mesiacov PN-ky 4-KRAT!!!
A mas v PN-ke napisane vychadzky? Niektore kocky tu pisali, ze im kontrola nikdy neprisla.. Skus pozriet starsie prispevky 😀 Drz sa, hlavne nech je malicke zdravucke

majka212
3. sep 2009

jankohrasko a mala si tu kontrolu pocas dna ci aj vecer? ja mam vychadzky vecer do 18tej, no niekedy sa stane, ze nestihnem dojst na cas... inak mame s manzelom aj listky do divadla...no asi to budeme musiet zrusit...
inak to ta prisli pozriet nejak vela krat... asi si im varila dobru kavu 😀

jankohrasko
3. sep 2009

uz som to tu niekde pisala, vsetky kontroly som mala bud rano alebo okolo obeda. Moja obvodna lekarka povedala, ze "teta" zo socialnej poistovne ma prac.dobu do 16, tak potom mozem chodit kam chcem 🙂
My sme podvecer chodili s manzelom, ked prisiel z prace, na prechadzky a po obchodoch 😀
Mam podozrenie, preco boli u mna tak velakrat.. Ale uz som nastastie na materskej, tak uz kaslem na to 😒

majka212
3. sep 2009

takze nechodia ani cez vikend? prepac, ze ta s tym otravujem, ale je tu toho tolko popisane, ze sa mi to nechce hladat.... ale kazdopadne dakujem za info 😉

kessy11
3. sep 2009

..no ja hlásim, že som na PN od marca a kontrolu som nemala ani raz a to budem od nedele na MD, tak dúfam,že to nezarieknem a nebude mi tu zajtra niekto zvoniť 🙂
inak sa hovorí, aspon teda u nás, že kontroly tehulkam nechodia, tiež aj to, že nikto ti iniciatívne po pracovnej dobe t.j.po 16 h a cez víkend chodiť po kontrolach nebude a že si dávajú bacha hlavne na baby čo si platia to doplnkové nemocenské poistenie alebo na tie čo majú dosť slušnú PN, tak tie si strážia ale či je to naozaj tak nepotvrdím.

alexandrah
3. sep 2009

zuziatko - ten lekar toho asi moc nevedel. jasne, ze tehotnym chodia kontroly!!! sak precitaj aj na tejto teme!!
majka - chod do toho divadla!! aj kontroly su len ludia, a tiez nechcu pracovat o 7-9 vecer, ale skor pojdu cez den. je malo pravdepodobne, ze by ta vymakli prave v ten den a v tu hodinu 😎

jankohrasko
4. sep 2009

majka212 : ale co si.. Vobec ma neotravujes, len sa mi to tu tiez nechcelo hladat 😉
Kontroly chodia vselijako, ja som mala o 8.35, 12.30, 11.00, 13.00 cca..
Vsetko bolo cez tyzden.. Cez vikend vraj nechodia, ale to fakt zalezi od okresu 😀
Ja by som tiez isla do toho divadla!!! 😉 Tiez neverim tomu, ze by prisli po 19 😅

majka212
4. sep 2009

Dakujem vam vsetkym za infosky 😉 ked niekedy je to zakon schvalnosti... clovek je mesiac stale doma, nahodou raz sa niekde zdrzi a bum... zrovna vtedy pridu... ale tiez dufam v to, ze sa im vecer chodit nechce... a cez vikendy tiez nie... a vyska mojej PN ich tiez moc motivovat nebude 😀

aspa77
5. sep 2009

Ahojte. 2. septembra o 13. hod mi niekto zvoni, mala som tusenie, ze kontrola. a mala som pravdu. Stastie bolo v tom, ze som sa den predtym vratila z dovolenky. Takze asi tak 😉

jankohrasko
5. sep 2009

majka212: hlavne je byt doma vtedy, ked pride kontrola 😀 Ale oni vascinou chodia do 16, aspon tak mi vravela moja obvodna lekarka 😒
Ja som sa tiez strasne bala, ale nastastie som vzdy bola doma, ked prisli 😀

misskkaa
6. sep 2009

no ja som nemala ani raz kontrolu,...a teraz ked sa nad tym tak zamyslim ani som nikoho necakala..reku som tehu tak naco by chodily....a si myslim ze prave tehotne by mali mat co najviac pohyb.. 😵 ...

kika29
6. sep 2009

ja idem zajtra na kontrolu a doma som bola 3 týždne a ani raz mi kontrola neprišla a ja trúba som poctivo sedela doma až mi z toho hrabe.

nasa.zuzka
8. sep 2009

Ahojte kocky. na tejto teme som 1x. mate niekto skusenosti s tym, ze ste boli na PN a mali ste svadbu?

alexandrah
9. sep 2009

ahojte, ja viem, ze mne je lahko, ked mam neobmedzene vychadzky, ani to uz neriesim, chodim kade tade, ale keby som aj nemala, tak by som asi chvilu sekala dobrotu, ale potom ... asi by som nesedela rok doma... ked aj zakon schvalnosti, tak by som sla von kazdy den, a keby ten jeden krat som nebola doma, tak by som hned utekala k lekarke ... mozno asi ,... ja som mala za cely cas jednu, a ked som tej povedala o vychadzkach, uz ani nedosli... a uz asi ani nedojdu.

nedockava4
9. sep 2009

nasa.zuzka...pocas PN by si sa nemala vydavat...kamoska bola PN a vydavala sa a vzali jej peniazky za cely mesiac...musis si ukoncit PN...
...kontroly chodia az do 22h a aj cez vikendy...maju na to specialnych ludi 🙂

kika29
9. sep 2009

ked príde kontrola a náhodou nebudem doma nechajú mi v schránke niejaký papier že tu boli alebo mi len príde oznámenie že tu boli?

jankohrasko
9. sep 2009

nasa.zuzka: so svadbou to je tak, aspon ja som to tak mala. 😀 Za prve viem, ze kontroly cez vikend nechodia. Ja som sa vydavala v 16 tt tehotenstva. Normalne som isla k mojej obvodnej doktorke a ta mi dala suhlas na svadbu.
Ak Ti pride kontrola, tak si to radsej dohodni u obvodnej lekarky, alebo u gynekologa, ze nas dovolenie na svadbu.
Mozno Ti nedaju na cely den, ale na poobedie urcite 🙂 My sme neboli dva dni doma.
U nas chodia kontroly medzi 8-15.30.. vraj.. Drzim palceky

zuzub
9. sep 2009

ahojte, chcem sa spýtať, od dnešného dňa som PN, nebývam, ale momentálne na adrese trvalého pobytu, nakoľko bývame v prenájme, túto adresu mám aj nahlásenú ako adresu kde sa budem zdržiavať počas PN, problém je v tom, že na zvončekoch nemáme menovku ani na vchodových dverách tak si neviem predstaviť akoby ma tu našli, myslíte že je v tom veľký problém??? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre