Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

veve39
9. aug 2011

@poisonblu stat urcite "nepovoluje" riesit svadby, kadernicky, kozmeticky...v ramci PN
to je len take, zial nase slovenske zmyslanie...
a potom este nadavat a hromzit, ked nam napr. ochorie niekto blizky a nemocnica je v dezolatnom stave...na liecbu nie su peniaze...
samozrejme, ze sa kradne tam hore....ale pokial sa bezne zmyslanie nas obycajnych ludi nezmeni, nezmeni sa nic ani v nasej krajine....

a to som podotykam tiez bola cca 2mes.pocas tehot.PN....

sandruska81
9. aug 2011

@poisonblu jasné, že obvoďáčka ani okom nemrkne....tu naokolí sú takí doktori, že ti PN sami núkajú, dokonca už aj keď sa chceš ísť dať vypísať a ísť do práce, tak sa spýtajú, či ešte nechceš byť ďalší týždeň doma. Ja som tiež PN za celých 10 odrobených rokov nevyužila - ani neviem čo to je, musela som si na 1 deň zobrať dovolenku a nejako sa z toho dostať. A keď som ju potrebovala a bola som fakt na tom zle, tak ma ani nenapadlo, že môžem PN čerpať. A keď píšeš, že to robíš v záujme dieťaťa - tak potom kde teraz prežívaš najväčšie stresy - pri vybavovačkách ohľadom svadby alebo v práci? Naozaj to neber v zlom, témy sú na to, aby mohol každý vyjadriť svoj názor.

poisonblu
9. aug 2011

@veve39 boze, ale ja nemam tu PN zamerne, ze kvoli svadbe :D mam ju preto, ze som otehotnela a mam takeho sefa ako mam....povodne som si chcela brat volno pred svadbou, ale tak ja sa do prace uz nechcem vobec vratit, a nechcem dat vypoved, kedze to by bola sprostost....a to ze mam PN a zaroven od januara naplanovanu svadbu-tak asi sa na tej svadbe zucastnim, nie? nemozem ju predsa zrusit :D btw, pn mi konci den pred svadbou :D

poisonblu
9. aug 2011

@sandruska81 no ohladom svadby neprezivam extra stresy, vsetko je uz pripravene a tesim sa na nu...uz doklepavam iba detaily...takze aky stres? keby si pocula, ake rozne vyberane slova a frazy pouziva moj sef, ponizuje nas a povedala by som, ze takmer psychicky tyra...

sandruska81
9. aug 2011

@poisonblu ja to poznám

poisonblu
9. aug 2011

@sandruska81 tak potom vies, ake to je....🙂 a ja nie som typ cloveka, ktory taketo veci hadze za hlavu...proste si veci pripustam a tym sa stresujem vnutorne..chodila som aj k psychologicke, ale nejak nepomohlo...

sandruska81
9. aug 2011

@poisonblu radšej si mala otázku položiť inak: napr. dajú sa vybaviť aj celodenné vychádzky? Ak spomenieš, že musíš lietať kade tade a potom, že chceš celodenné vychádzky - ono každého to naštve.

maslenka47
9. aug 2011

@sandruska81 asi tak
@poisonblu no to je teda argument... "vdaka" takemu zmyslaniu sa nedostava dostatocnej pomoci ludom, co ju naozaj potrebuju. Ale to pochopis asi az vtedy, ked sa do takej situacie dostanes.

Kto nezaziva v praci stresy? Keby si vsetci zobrali kvoli stresu v praci PN, tak nepracuje nikto. Z tvojho pristupu mam dojem, ze ani tak nejde o "stresy", ale o to, ze sa Ti tam nechce chodit, lebo mas "lepsie" priority.

Ze si 4 roky nebola PN Ti akoze zarucuje narok na PN kvoli vybavovaniu svadby? A este sa budes chvalit ako sa ti to bravurne podarilo vyriesit s obvodackou. Co si cakala, ze Ta tu niekto za to pochvali?

poisonblu
9. aug 2011

@sandruska81 to nie je lietat kade tade..je do hodina u kadernicky, hodina u kozmeticky a svadobny den...nemienim labzovat po obchodoch alebo co...

@maslenka47 ano, mam lepsie priority: donosit zdrave dieta a psychicky sa nezosypat....a neboj sa, ja sa doma urcite nudit nebudem :D

taja22
8. sep 2011

Citam, citam a "ziram".....som v 24 tyzdni a od pondelka som na PN...citim sa dobre, aj ked nejake dlhsie prechadzky by som nezvladala uz kvoli zvysenej unave, nie pre nejake dalsie dovody...okrem toho, vyuzivat planujem hlavne podvecerne prechadzky (mohla som si sama urcit, ktore dve hodiny dopoludnia a ktore dve popoludni ich budem mat), ked bude aj manzel z prace doma, pretoze samej sa mi po dedine veru prechadzat nechce....uz len preto, ze by mi nebodaj prislo zle alebo by som zakopla a nemal by ma kto zachytit, ako buduca mamina som opatrna....no pride mi zvlastne, ze nemam narok ist navstivit svoju mamu, ktora byva 170 km odo mna....samozrejme, ze tam nepotrebujem chodit kazdy tyzden, ale raz za mesiac stravit vikend u rodicov je take zdraviu skodlive, pokial zatial zvladam cestu autom? Ked uz budem na materskej a bez obmedzenych vychadzok, vtedy uz nebudem zase zvladat cestovat....potom pride sestonedelie....to teraz nemam vidiet napr. nevladnych starych rodicov pol roka, ked som predtym bola zvyknuta vidiet ich kazdy mesiac? Nie je aj takyto emotivny stres skodlivy? A dost ma vytaca, ked tu niekto pise o tom, ako prispieva na nase PNky....zena v sucasnej dobe rodi cca 2krat, max 3krat za zivot....Pokial nema v zivote ine tazkosti, tak zvycajne PNku nevyuziva, no plati si ju cely aktivny pracovny zivot...divim sa, ze tym dotycnym nevadi, ze potom zena pobera rodicovske prispevky, na to nahodou nedoplacaju? Co keby sme sa na to vykaslali a nerodili vobec???

skeblicka77
8. sep 2011

no baby ja by som si davala pozor, tir kontroly naozaj chodia kazdemu, bez ohladu na diagnozu, ja som kontrolu nemala, bola som doma od 2 mesiaca, ale moje dve kamosky mali, boli obe tehu, takze velky pozor....

abika26
8. sep 2011

ja som bola doma od 5. mesiaca a ziadna kontrola mi neprisla.pani v Socialnej mi pomimo vravela ze rizikove nexodia kontrolovat iba ak na vyziadania zamestnavatela.ale je to na kazdom,ja by som sa zavreta doma urcite zblaznila.....

rosaria
8. sep 2011

Mne kontrola tiež ani raz neprišla....

beruska.zuzanka
8. sep 2011

Ahojte, ja som bola PN od druhého mesiaca tehotenstva a zo sociálky kontrola žiadna nebola, ale od zamestnávateľa raz, ešte na začiatku. Prišli mi k dverám dve škeble z HR a keď som im otvorila, prvá otázka bola a Ty si doma??? Pipiny a kde by som asi tak bola....
Vychádzky som mala ale nevyužívala som ich nejako veľmi, tvrdlo mi bruško a bývalo mi celé dni zle až do 5teho mesiaca.... najlepšie som sa cítila v poslednom trimestri 😅 keď ostatné tehu kamošky ledva fučali 😅 😀

taja22
8. sep 2011

btw. kto z vas, co ste zazili kontrolu zo socialky, ste ju zazili pocas vikendu?

lucy56
8. sep 2011

@beruska.zuzanka mam podobnu skusenost, tiez som bola doma od piateho mesiaca tehu, a to mi teda byvalo vseliako len nie dobre, tvrdlo mi brucho, skracoval sa krcok prilis skoro, takze som cele dni prelezala doma, a najlepsie mi je momentalne posledne tri mesiace, maly si asi konecne nasiel miestecko poriadne a teraz asi nebude chciet ani von,ale kontrolu som chvalabohu nemala ani raz,
@taja22 a presne mi pride cudne ze nemozem ist ani za rodicmi pocas pn , cez vikend, sme rodina zvyknuta sa navstevovat kazdy tt, raz oni k nam , raz mi k nim a cele tehotenstvo kedy prirodzene kazdy chce vediet ako mi je neist k nim mi pride chore, a kedze byvaju v inom meste moc sa to cez vychadzky neda stihat, podla mna by socialka nemala chodit kontrolovat pn cez vikendy ved ani v praci nie sme cez vikendy, teda aspon ja som nechodila

shaga
8. sep 2011

Tak mne kontrola prisla zo socialky 2 krat ked som bola na PN 🙂

beruska.zuzanka
8. sep 2011

@lucy56 tak nech sa darí až do konca 😉 😵 ja som nakoniec rodila po termíne, 42tt aj to s vyvolávačkou 😀 😀 😀

lucy56
8. sep 2011

@beruska.zuzanka no ved toho sa obavam ,najskor krcok strajkuje prilis skoro a teraz zas nie a nie sa spustit a otvorit, ale ja mam tehu cukrovku a nemali by ma nechat prenasat, tak dufam ze doktor na to bude pamatat

taja22
8. sep 2011

@shaga a v ktorom case dna?

denaalubos
8. sep 2011

No takze ja som PN tiez ako aj ja tak citam tak uplne suhlasim s @taja 22 katastrofa to asi tie co si nedovolili ist na PN alebo neviem co v tom je ale takto sa tu vyburovat na ostatnych tehu no katastrofa, fuj. Nahodou svadbu som mala naplanovanu uz pred tym ako som sla na PN, budem ju mat teraz v oktobri a vysvetlis mi teda @veve39 @sandruska81 ked som ostala na PN ako mam doriesit veci ktore nemam este vybavene?! Doktor povedal ze kludne svadbu mozem mat, ale ze sa nesmiem zabudnut pripomenut mu, ze ma odhlasi z PN bo svadba keby bola cez PN nie je platna, asi tolko z mojej starny tiez musim vybavyt kadernicku, saty po polnoci este,asi to by bolo vsetko ale doktor ma do prace pustit nechce svadbu povoluje tak sa zblaznit ked vam to tu niektorym tak velmi nevyhovuje...

bapi1
8. sep 2011

@lucy56 SPti vsak plati pn za vsetky kalendarne dni-tak asi preto maju narok prist aj cez vikend,nemyslis?

lucy56
8. sep 2011

@bapi1 no logicky mi je to jasne, ale cisto z ludskeho hladiska, aby som sa nezblaznila bez kontaktu z okolim mi to jasne nie je

bapi1
8. sep 2011

@lucy56 no,tak to skus vysvetlit potom tetam na SP,ak ti nahodou pridu na kontrolu a ty nebudes doma.

lucy56
8. sep 2011

@bapi1 no chvalabohu uz som na materskej , lebo PN som bola v zivote len jediny krat a to teraz ked som tehu, a ine stresy som mala z tych kontrol, letiet domov z vychadzky z nakupu na aute ako tehotna len aby som 5 min nemeskala bolo super zodpovedne

bapi1
8. sep 2011

@denaalubos ak je svadba cez pn,tak nie je platna? hmm, zaujimave -o tom som nepocula. Rob ako myslis,podla svojho vedomia a svedomia,ja som len vyslovila nazor,ze ak je raz niekto na pn,tak asi preto,ze ma na to naozaj vazny dovod. A hneva ma to,ked daktori pn zneuzivaju -teraz tym nemyslim konkretne teba.

bapi1
8. sep 2011

@lucy56 ja viem,co to je...ja este mesiac a pol do md. Len pozeram na hodiny ak som niekde mimo. Som si "dovolila" byt 3 mesiace pocas 11 r. byt pn.

aduskatt
8. sep 2011

@denaalubos ze si PN este neznamena, ze nie si sposobila na prave ukony, aj pocas PN je svadba platna.akurat teda riskujes pokutu zo socky, ak ta nechytia doma...........

denaalubos
8. sep 2011

@aduskatt @bapi1 Baby nebojte sa mam 100 percentne info od doktorov, ktory tiez povedali, ze pacientky ktore boli PN chceli utajit pred doktormi ze mali svadbu, ale po case sa prisli neviem ci stazovat alebo co uz robili ze im na uradoch oznamili ze kedze bola PN tak sobas bol NEPLATNY, preto ma hned doktor upozornil ze mam pripomenut na tie dva tri dni ked si mam vycerpat dovolenku ma odhlasi z PN. Asi ma neklamal, a som PN preto ze som krvacala lezala som v nemocnici mala som hemtom a tak este teda aj doma podstivo lezim jasne ze koli mimi, ale bola som na kontrole a povedal ze z ohladom na to ze som casnicka tak do prace este nepojdem, ci vobec ma pusti do porodu je otazne, a na kontrole povedal ze hematom zmiziol a ze mam pekne tehotenstvo ale tym ze som casnicka ktora sa nabeha podobne tak ma nepusti do prace aby daco riskol, a keby nebolo nieco este v poriadku svadbu jasne ze odlozime tak sme to mali aj v plane koli mimi aby bolo zdrvucke a aby bolo vse oka. No doktor povedal ze v pohode moze byt, tak robime len podla slov doktorov.

martuskag
8. sep 2011

@denaalubos
kamarátka mala rizikové tehotenstvo a bola PN, medzitým sa vydávala. zmenu priezviska nahlásila zamestnávateľovi, ten to zasiela aj na sociálnu poisťovňu a potom jej zo sociálky zaslali vyrozumenie, že nedostane nemocenskú dávku za ten mesiac, lebo porušila liečebný režim- ked si PN, ako sa môžeš vydávať? zdá sa , že dobrí ľudia a bonzáci existujú. preto je lepšie prerušiť PN, zobrať si nejaké 4-5 dní dovolenky a znova nastúpiť na PN. a máš to bez problémov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre