• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

27. októbra 2016 
Ďakujem :slight_smile:
14. sep 2011 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, kontrolu pocas PN som mala na podnet zamestnavatela a nebola som doma pred 2mes. - ten stres aky som zazivala dalsi mesiac neprajem ziadnej pocas tehu. Mojej lekarke kt. mi dala potvrdenie ze som bola u nej na osetreni sa vyhrazal riaditel pobocky zakonmi, sudmi a uradom verej.zdrav. (ci tak nejako sa to vola)......ono totizto ak vas na PN nenajdu doma, mozu Vam to dat ako porusenie pracovnej discipliny a aj hrube ( co bol ciel mojho zamestnavatela) a tym padom sa vas mozu zbavit velmi rychlo......a este mojej kmotre dosla kontrola za 2-3min pred koncom vychadzky, ona akurat vchadzala do bytu/brany a uz jej pisali ze nebola doma :confounded:
16. sep 2011 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mam do nastupu na matersku uz len tyzden a kontrola zo socialky mi prisla o 13:30 a ta pani ma upozornila, ze teraz chodia velmi vela aj tehotnym a aj cez vikend. Ze im system z pocitaca vyhodi, koho maju ist navstivit, ze oni tie diagnozy nepoznaju a u mna ani len nevedela, ze uz mam ist na matersku. Ja teda ani len vychadzky nemam a ani nechodim, co som rada, ze zijem a neotvaram sa, chodim do rizikovej poradne. Ono je uplne jedno, ci vypise PN obvodak, ci gynekolog.
17. sep 2011 o 04:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosím vás dievčence a čo sa stane keď doma som, ale zvonček jednoducho nepočujem alebo nie som schopná momentálne z rôznych príčin otvoriť. čo robiť potom? :unamused:
19. sep 2011 o 00:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ešte ma zaujíma, ako lekár dáva vychádzky? sú pre všetkých rovnaké alebo sú rozdelené podľa diagnózy? :sweat_smile:
19. sep 2011 o 00:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terezia1 no to by som bola zvedavá aj ja, lebo občas som na terase alebo v záhradke a odtiaľ nepočujem. Vychádzky sú zväčša od 10-12 hod a potom od 14-15, príp. od 15-16. Teda aspoň ja som tam vždy mala, keď som bola PN, ale nevyžadovalo to, že by som musela ležať napr. s angínou v posteli. Myslím, že napr. pri angíne je predsa blbosť mať/pýtať si vychádzky, keďže by človek mal ležať a potiť sa. Ja myslím, že to záleží aj od diagnózy.
19. sep 2011 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terezia1 tie hodiny poobede som blbo napísala: od 14-16, príp. od 15-17 hod. Ale počula som, že mali dievčatá aj od 10-14 hod.
19. sep 2011 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bapi1 dakujem za info
:slight_smile:
19. sep 2011 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bapi1 no mna to zaujima hlavne preto, lebo spominali tu mamicky, ze im prisla kontrola rano alebo tesne pred skoncenim vychadzky. ked mame tazku noc a vyprevadim starsiu dcerku do skolky,t ak si zvyknem po prebdenej noci lahnut a dospat to aspon trochu ked spinka mala a vtedy ma ziaden zvoncek nezpobudi okrem malinkej. zaujima ma prave toto. alebo dalsia blbost je ked pridu 5 min. pred skoncenim vychadzky. ved z bytovky vychadzaju ludia, ktorych bezne nevidavam u nas a nikdy neviem kedy sa miniem prave s kontrolou a este stale mam vychadzku,... no je to smiesne a na hlavu postavene, nie? asi ako vsetko na slovensku :confounded:
19. sep 2011 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terezia1
podla mojich informacii mas mat oznaceny zvoncek, menovku na byte aj schranke a zvoncek ma byt funkcny. nefunkcnost zvonceka ani jeho neoznacenie sa neospravedlnuje. a co viem o spani, musis preukazatelne dokazat, ze si spala, napr. beries take lieky kt. maju aj takyto vedlajsi ucinok alebo napr. mas diagnozu kedy vela spis, napr. nejake horucky a pod. ale to vsetko bude musite dosvedcit tvoj lekar ze fakt si mohla byt v takom stave. pre istotu si zavolaj na zakaznicku linku soc. poistovne - odd. nemoc. poistenia, kde ti presne povedia ako je to podla zakona a tusim ze su tam rozhovory aj zaznamenavane, co by potom mohlo byt v tvoj prospech.
19. sep 2011 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terezia1 no ja si myslim, ze to SP vobec nebude zaujimat, ze si nepocula zvoncek, nemas ako dokazat, ze si bola doma a oni maju dovod na nepriznanie davky...ja ta samozrejme uplne chapem, je normalne si pospat, ja som tiez z toho bola na nervy pocas mojej 2-mes.PN - ci nam fungue zvoncek, ci budem pocut....
raz som niekde citala, ze isty chlapik asi pre nejake prace v byte nad nim nepocul zvonec, aj ked bol doma a mal kontrolu...SP sa s nim natahovala, brala to ako porusenie lieceb.poriadku a nevyplatila davku v PN
Ten chalan bol v case kontroly na nete a odvolal sa - dalo sa zistit, ked niekde prispieval, na nejake forum, ze bola pouzita IP adresa z jeho domaceho PC (byval sam) -mal na to nejaky doklad, a myslim ze hrozil sudnym konanim - SP nakoniec davku vyplatila...
co sa tyka vychadzok , SP ma stanovene casy pre letny a zimny cas, podla dg to nie je urcene - zalezi od lekara ktory ta vypisal na PN ci zhodnoti ze vychadzky mat mozes..
19. sep 2011 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veve39 dakujem kde by som mohla zohnat podrobnejsie informacie, nepoznas nahodou zakon podla ktoreho by som sa mohla riadit?
19. sep 2011 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hviezda21 dakujem :D
19. sep 2011 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terezia1 myslim ze nejake info budu na stranke SP, prip. nejaka ich infolinka, ci mailova poradna
urcite aj dr davaju casto nespravne informacie o PNkach - napr. ze k tehotnym kontroly nechodia, viacere baby to uz pisali...je to blbost, chodia aj k tehotnym - prisli aj ku mne a k mnohym dalsim mojim znamym, ktore boli pocas tehot.PN
19. sep 2011 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jane1 presne si to vystihla, ja robim tiez administrativnu pracu za pocitacom, dokonca ani nerobim velmi nadcasy, ale za 8 hodin som vyzmykana niekedy viac ako iny za cely pracovny tyzden. cez den sa v praci nezastavim (mnohi mozu argumentovat ze mam zvolnit tempo, ale proste sa neda, treba si to skusit), dodrziavat pitny rezim co je jedna zo zakladnych veci v tehu je nemozne, pravidelne jest aspon 4-5 krat denne to cha-cha, velmi tazko, ak tak len nieco narychlo do seba nasukat pocas porady, ked prave hovori niekto iny...som rada ze stihnem obed....a potom z vlcim hladom prichadzam domov o pol osmej vecer...lebo bohuzial dochadzam do prace 30 km. takato praca nie je zlucitelna zo zdravym priebehom tehu, a je smutne ze ja napriklad o tom musim tazko presviedcat svoju lekarku, lebo ona ordinuje 4 hodiny denne, ide na zachod ked sa jej chce, da si desiatu kedy sa jej chce....a robi takto cely zivot.
20. sep 2011 o 22:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ahojte baby, chodi kontrola napr. aj o 18-19.00 vecer? Bola uz tak neskor niekomu? A co nedela? Chodia aj vtedy? Dakujem
21. sep 2011 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@diorka chodia - nahoda je blbec
21. sep 2011 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@diorka chodia..kamoske prisli cez vikend vo vecernych hodinach, az nejako pred 20tou....
21. sep 2011 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babulky, poradite mi? Budeme mat krstiny maleho synovca a to samozrejme nejde prisposobit na moje vychadzkove hodiny, niekde som citala, ze sa da vybavit nejaka vynimka. Mam sa opytat u doktorky? Alebo ona mi moze dat len cez pracovny den celodenne osetrenie?
21. sep 2011 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@flowerfairy
ahoj, jedna kočka v našej diskusii písala, že ked chcela ísť na víkend k rodičom, tak bola na sociálke nahlásiť adresu, na ktorej sa bude ten víkend zdržiavať. inak Ti neporadím.
21. sep 2011 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@flowerfairy
dodrziavanie liecebneho poriadku je v kompetencii tvojho osetrujuceho lekara - t. zn. ze ked chces ist na vikend kdesi, napr. k rodicom, musis sa dododnut s lekarom, on ti to poznaci bud do PN listka alebo aspon u seba a ty si potom povinna oznamit to SP do 7 alebo 8 dni. nefunguje to tak ze zavolas do socialky ze ides tam a tam, resp. posles R zasielku- bolo by to porusenie liec. poriadku. vsetko je teda vecou dohody teba a tv. lekara cize tu uz ide iba vase vztahy a tv. zdravotny stav ci ti to schvali.
21. sep 2011 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som bola PN od stvrteho mesiaca a kontrolu som nemala ani raz...
21. sep 2011 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile: som PN, bývam v Košiciach, ale patrím pod sociálku v Prešove- podľa zamestnávateľa, myslíte, že by mi mohla dôjsť kontrola z Prešova? Už aj pri starších dcérach som bola PN počas celého tehotenstva- :slight_smile: a vtedy nikto nedošiel, teraz je všetko OK, ale kvôli práci som sa dala vypísať- učiteľka- žiaci z osady- total brutal- tak oddychujem :wink: a vychádzky nedodržiavam :confounded:
Ešte kamarátka mi vravela, že ak ťa nenájdu doma- krátia ti nemocenskú dávku, ale len za daný deň a nie za celý mesiac- je živnostníčka a má dosť dobre naštudované zákony, tak sa utešujem jej tvrdením :grinning: Katka
21. sep 2011 o 23:23  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@larosa k tomu krateniu davky ak ta nenajdu doma - kratia ti davku za cely mesiac, je to na ich stranke, niekde v castiach o PN a liecebnom poriadku
22. sep 2011 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@larosa presne je to uvedene na stranke SP v tejto casti:

Poistenec nemá nárok na výplatu nemocenského odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najviac v rozsahu 30 dní odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom.

Cize pokial by ta nenasli doma pred koncom PN, nie je problem - nedostanes davku len za dni zostavajuce do ukoncenia PN.
Avsak ak budes PN este 1 mesiac a viac, budes mat kratenu mesacnu davku...
22. sep 2011 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem za info :slight_smile: veľmi ma to nepotešilo :unamused: myslela som, že je to tak ako vravela kamarátka :confounded: asi budem musieť trčať doma :frowning2:
22. sep 2011 o 09:46  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby no zas, prave teraz rano o osmej som tu opat mala pani zo socialky. Uz sa Vam niektorej stalo, ze by prisli v jeden den viac krat?
23. sep 2011 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martuskag
@hviezda21 Dakujem dievcata, uz sa to vyriesilo samo, sme chori cela rodina, takze sa aj tak nikde nejde. A teraz kontrola urcite nepride, ked trcime cele dni doma! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. sep 2011 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Larosa-ja som od RS a firma kde som robila patri pod Puchov.Kontroli som mala pre istotu dve ale obe z RS takmer na zaciatku PN.Neviem ako to funguje ale fakt po 1.mesiaci neprisiel nikto.A pozor mala som vychadzky od 9-11 a prisli o 11.05 len som odomkla dom,prezula do papuc a uz zvonily.
24. sep 2011 o 20:37  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím viete niekto poradiť?Som tehotná na PN a nemám vychádzky a mám 3 ročného synčeka, ktorý je už 3 týždne chorý a treba s ním chodiť na kontroly k detskej lekárke.Chodí manžel ,ale už mu v robote frflú a detská lekárka povedala, že ak s ním prídem ja, môže mi dať lístok - potvrdenie, že synček bol na vyšetrení v sprievode matky. Bolo by toto potvrdenie platné a ospravedlňujúce, ak by ma v tom čase doma hľadala kontrola zo sociálky??? Chcela som túto otázku zadať niekde na net, ale akosi sú všetky tie právne poradne pozastevené.Veľmi ďakujem za odpoveď.
3. okt 2011 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok