Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

zuzka_zilina
21. okt 2011

Babule,a neviete nahodou do kolkej mozu prist na kontrolu? že az do 22 hod aj cez vikendy?? ved to uz spim 😀 a čo cez sviatky,ved to budeme chodit na navstevy,to určite nebudem stale trčat doma.. 😒

pici
21. okt 2011

@zuzka_zilina 24/7 kedy kolvek aj v noci...

zuzka_zilina
21. okt 2011

@pici No zbohom.. som myslela ze po 20 uz hadam ani nechodia.. 😒 dik za varovanie.. a ak by som nebola doma,nechaju papier,alebo az rovno napíšu oficiálnu vyzvu ?

pici
21. okt 2011

@zuzka_zilina nechaju papier aby si ty oficialne zdokladovala kde si bola... v case navstevy...

tina7729
21. okt 2011

v noci pochybujem,to je niaka hlupost 😀 vsak aj oni musia spat. a mi tiez.to uz po 22:00 by som ich ani nepustila 😀 vsak to uz som zalomená a spím 🙂

zuzka_zilina
22. okt 2011

@pici Dik. A keby som nahodou vychadzku prešvihla o par minut,no asi je to ešte horšie cez vikend, lebo cez vikend by sa teoreticky dala zohnať pečiatka od lekara že 😉 tak ak nemam ako dokazat,ze som bola u lekara,ale doma nie som,ake su postihy? nevyplatia mi vobec PN a zastavia ju či ako?

pici
22. okt 2011

@zuzka_zilina myslim ze nevyplatia PN vobec...

veve39
22. okt 2011

@zuzka_zilina nevyplatia davku za pocet dni PN ktore zostavaju do konca PN, odo dna "porusenia liecebneho poriadku", max. za 1 mesiac, maju to na stranke SP, niekde kde sa pise o PN ....

zuzka_zilina
22. okt 2011

Dik baby.. dufam že mne sa to nestane,ale ja sa snažim vzdy vratit z vychadzky,ale minutka moze ujsť,to by ma fest nasr.... keby prave vtedy prišli 😠 ale snad nie 😉

aduskatt
22. okt 2011

@zuzka_zilina nevyplatia PN za 30 dni

zuzka_zilina
23. okt 2011

@aduskatt Ved tolko PN ani este nemam 😝 uf no snad sa neobideme.. a da sa vybavit ked napr. chcem ist na 1 den mimo bydliska,ze nejaka priepustka alebo tak?

veve39
23. okt 2011

@zuzka_zilina myslim ze zmenu miesta pobytu pocas PN musi v urcitom predstihu nahlasit tvoj lekar SP
ale pozor - aj tam sa vztahuje povinnost dodrziavania liecebn.poriadku - cize musis dodrziavat vychadzky
Tvoja SP to zasle prislusnej pobocke SP v mieste, kde sa budes prechodne zdrziavat.....

zuzka_zilina
23. okt 2011

Dik moc baby za cenne info

lubjatqo
23. okt 2011

ahojte, chcela by som sa len opýtať, či si Vaša lekárka, ktorá Vám vypisovala PNku, kvôli tehotenstvu vypýtala na Vás aj telefónne číslo???

Ja som na PNke po odbere plodovej vody.. Vychádzky nemám nakoľko som sa o nich zabudla zmieniť doktorke. Aspoň jednu denne by som prijala okolo obeda, nakoľko sedieť doma ma už fakt nebaví. Aspoň sa prejsť okolo bytovky 🙂 Myslíte, že mi ich vypíše aj dodatočne??? Žiadne komplikácie som nemala a dúfam ani nebudem mať. /klop-klop na drevo/.

aduskatt
23. okt 2011

@zuzka_zilina ked si na PN, nie...jedne sa dohodnut s lekarkou, ze ak by dosla kontrola, da ti peciatku, ze si bola u nej

zuzka_zilina
23. okt 2011

@aduskatt To asi ano,ale cez vikend to je asi neriešitelne ☹ to je najhorsie,aj by som chcela ist k rodičom na obed,ale vtedy ani vychadzky nemam,alebo večer do kina,no a to by mi lekara asi neuverili 😝 ak budem na dlhodobej PN,tak to ma zniči,taketo hrozne obmedzenia.. no čo uz,uvidime ako bude,hlavne nech je male v poriadku 🙂

zuzka_zilina
23. okt 2011

@lubjatqo Ahoj,odo mna si lekar tel.čislo nepytal,ale ma ho v karte.. prečo mysliš,že by ti volal? mne len ak su nejake zle vysledky telefonuje.. Ty si bola na odber plodovej vody? To preventivne,alebo ti to odporučili na zaklade inych vysledkov? a ake to je,nie je to moc neprijemne? a nepošleš muza,nech zabehne k lekarke,nech ti dodatočne vypiše vychadzky? ja by som sa zblaznila iba doma,medzi stenami.. mala prechadzka ti určite moc prospeje. Držim palce,aby si bola v poriadku 🙂

aduskatt
23. okt 2011

@zuzka_zilina nuz, tak to budes musit vydrzat, nie si jedina, kto musi marodovat.Ja som si posledne tri mesiace odlezala v nemocke dolu hlavou bez kina, bez zabavy a som tu🙂) tak drzim palce

zuzka_zilina
23. okt 2011

@aduskatt Uf tak to ma mrzi.. ☹ to si mala take hrozne komplikacie,ze si musela ležať v nemocnici? a čo ti robili? nejake lieky na udrzanie? no dufam ze uz si v poriadku..

aduskatt
23. okt 2011

@zuzka_zilina jasne, maly ma uz 7 a pol roka🙂)no, keby som bola ok, tak v tej nemocke nelezim.......v 5 mesiaci som zacala rodit. takze preto....ja myslim, ze tych par tyzdnov doma sa vydrzat da🙂

lubjatqo
23. okt 2011

@zuzka_zilina To číslo som myslela pre SP alebo kto mi príde keď tak na kontrolu, keďže od mojej maminy si vypýtala doktorka tel.číslo a teta z kontroly jej volala, že je dolu a nech sa jej príde ukázať..Nakoľko nám naše zvončeky jeden deň fungujú, druhý nie, tak ma zaujíma ako sa sem tá teta dozvoní..

Bola som na odbere kvôli zlým výsledkom tripple testov...A čakať do pôrodu /marec 2012/ či je malé zdravé sa mi zdalo pre mňa psychicky neprijateľné, takže radšej sme volili túto cestu s mm.

A s tými prechádzkami...Popravde mne sa ani nikam nechce, bývam na dedine, nič tu nie je a po druhé, aspoň som si konečne oddýchla od práce, lebo už mi to liezlo na nervy to denné vstávanie :-/ A dosť ma to ubíjalo na začiatku tehu :(

zuzka_zilina
24. okt 2011

@aduskatt Uf,no teda ☹ no ešte že to dobre dopadlo. Tak sa držte 🙂

zuzka_zilina
24. okt 2011

@lubjatqo No ja byvam v panelaku,tak ku nam sa dozvonia.. 🙂 ja vychadzky potrebujem ako sol,to v byte je na zblaznenie.. aspon občas do obchodu,prejsť sa,rodičov pozrieť atd.. A tie tripple testy ,to Ti ako robili? z krvi? aj si niečo doplacala? no a vysledky z plodovej vody,tie maš v poriadku,či ešte čakaš? dufam že butede ok.. .. držim palčeky 😉

maruska22
24. okt 2011

@zuzka_zilina
@lubjatqo
ahojky... baby ja som tiez teraz PN, aj ked nie kvoli tehu, ale kvoli problémom s kolenom, ale ja mám vychádzky 2-krát denne..od 10:00 - 12:00 a od 15: 00 - 17:00...tak si mylsim, ze ked poprosíte doktorku, tak vám moze povolit vychádzky 😒 ja uz som na PN skoro mesiac, a je to fajn, ked mozem aspon odbehnut do obchodu nakúpit alebo s malým na prechádzku...

aduskatt
24. okt 2011

@zuzka_zilina dik, drzime🙂)) a ty neplaC, ZE NEMOZES IST VON🙂) UZIVAJ SI, ZE MOZES ODDYCHOVAT DOMA A NEMUSIS LEZAT V NEMOCKE.DRZIM PALCE🙂

aduskatt
24. okt 2011

@maruska22 no jo, ale pokial si na rizikovom, tak ti gynekolog vychadzky nenapise, skor sa s nim dohodnut na inej DG, ak sa da.........teda aspon tak to bolo este nedAVNO

maruska22
24. okt 2011

@aduskatt tak to som nevedela, ze sa to berie az tak prísne 😒 myslela som ze aj tehulkám moze doktor povolit vychádzky...vsak také baby co su na rizikovom skoro celé tehu..zdá sa mi to nespravodlivé, ale priznávam, ze nemám skusenost ako je to ked je PN počas tehu ☹

zuzka_zilina
24. okt 2011

@aduskatt Ved zas neprehanaj,to ja som tak blbo nemyslela,sorry 😒 to som asi moc zhyčkana... 😠 ale aj tak som unavena ako šteňa,tak aj tak by som nikam večer nešla neboj 😝 aj vy sa držkajte,a už len bez komplikacii,ok ? 😉

aduskatt
24. okt 2011

@maruska22 no ja som bola cele tehu PN a bez vychadzok....zasa zavisi od toho, ci si PN kvoli hroziacemu potratu, to by asi ziadne neriskovala lietanie po vonku, alebo len preto, ze mas tazku pracu, to chapem, ze chcu ist baby von..ale zial, socka potrebuje nahanat prachy, takze chodia na kontroly.......

aduskatt
24. okt 2011

@zuzka_zilina no to je normalne, ze si unavena.ja som tiez vtedy spala, ked sa dalo🙂))a ano, dakujeme, ale je uplne v pohode.narodil sa mesiac skor, ale dopadlo vsetko dobre🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre