Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

amouramour
13. dec 2011

@aadulik2110 no asi musime tym detom proste nieco obetovat🙂ja zas chodim do prace a uz som casto na smrt unavena....🙂ale verim, ze aj len sediet doma je nic moc...

mima595
13. dec 2011

@aadulik2110 - ono suhlas so vsetkym, len urcite pravidla musia byt, len niekedy su dost blbe....
ked je napr. mamicka na PN rizikovom, tak preco nemože ist rano o 8 odniest dieta do skolky /aj mimo prechadzok/...urcite je to pre jej zdravotny stav lespie, ako starat sa o dieta cely den....

ja som mala napr. silny vyron teraz v maji...mesiac protezana nohe...aj vychadzky som mala, len mi bolli naprd, lebo ja som fakt nemohla nikdy ist, max. som na barlach dosla k autu, a MM ma odviezol...ale zase sme nemohli nikde ist na dlhsie /k starym rodicom napr. na vikend, lebo maly zaspaval len so mnou, bezo mna by naobed nazaspal a tak sme cela rodina trcali doma...lebo zase MM nemohol ist iba s dvojkami, lebo zase mne nemohol nechat Vladka na krku.....

aj s tehu je to podobne...preco by napr. nemohla ist k rodicom, co byvaju napr. 10 min. autom??? ved tam si oddychne, pookreje...
lenže bohuzial, nic s tym nenarobime, len rosku pofilozofujeme

katarina104
14. dec 2011

ahojte, poradíte mi? som na PN rizikovom a blíži sa koniec mesiaca, som na UP a neviem teraz mám si pýtať nejaký lístok u doky na konci mesiaca, ako to mám pýtať,,platím si aj DNP, ďakujem a ešte nemám vychádzky môže mi prísť kontrola?

mima595
14. dec 2011

@katarina104 - a kedy si objednana na kontrolu?? tu prechodku ti da sestricka ku koncu mesiaca

silvia74
14. dec 2011

ja som bola na PN od konca juna az doteraz a kontrola mi neprisla ani raz a muism povedat , ze vychadzky som nedodrziavala

katarina104
14. dec 2011

@mima595 až v januári som, ako to pýtať? prechodný lístok? sa to volá?

mima595
14. dec 2011

@katarina104 - ona bude vediet...vola sa to prechodka....prechod PN na dalsi mesiac...kazdy to vola inak

katarina104
14. dec 2011

@mima595 ďakujem

tomkovci
15. dec 2011

ahojte.ja som na PN mesiac a budem az do aprila. zaujima, neviete ako funguju vychadzky pocas vianoc? rada by som stravila viac hodin u rodicov, hlavna 24. a 25. decembra. ale nechcem byt u nich cele dni, len viac hodin ako mam vychadzky (10-12,14-16.hod.).neda sa vybavit, aby som mala nahlaseny pobyt aj doma a aj u rodicov?diky moc.

ianitka
15. dec 2011

@tomkovci
oficialne si mozes zmenit miesto pobytu, ale vzdy mozes mat nahlasenu len jednu adresu (aspon v TT - aj ked teda niektore okresy funguju inak)
no fakt si nemyslim, ze by sa niekto rozhodol 24 a 25 vyslat kontrolu....
ja som sice pocas svojej PN vychadzky dodrziavala - ale cez Vianoce by som to isto riskla

tomkovci
15. dec 2011

dakujem ianitka. uvidime teda co urobim. 🙂

aknedz
17. dec 2011

@danusskaaa prepac, chcela som sa spytat - citala som tvoj prispevok, vazne sa da od gynekologa zostat na PNke aj s neobmedzenymi vychadzkami? Ja som momentalne na PN od obvodneho, lebo mi sestricka u gyn. povedala, ze na poradnu mam prvykrat prist az 28meho, to by som mala byt v 7tt a pracujem momentalne (aj ked som ucitelka) v krcme.....nemohla som to tam vydrzat 13hodin behat a je tam strasne nafajcene a este som aj akasi chorlava...tak ma obvodak nechal doma....ale do prace by som uz nechcela ist - nechcem byt tehotna v krcme, tak budem musiet skusit prehovorit gynekologa 😒

poisonblu
17. dec 2011

ja som PN uz 4 tyzdne a mala som kontrolu zo SP, ale na mna ju poslal zamestnavatel, lebo zjavne ma nejaky problem s tym, ze som na PN a mysli si, ze sa ulievam z prace. ja som pocas kontroly nebola doma, ale mam celodenne vychadzky, takze nic mi nemozu na to povedat a moj sef sa moze akurat tak strcit, ved viete kam....odkedy som na PN, tak mi robi naprieky a pritom som PN z jeho viny - mam depresie z neho a beriem AD

danusskaaa
18. dec 2011

kedze ja som este studovala vysku, tiez som robila v jednej restike kde sa pocas vikendov fajcilo a to nebolo vobec vhodne. Ked som sa rozpravala s doktorom povedal, ze aj keby sa to nemalo ale da PN /ved on si tam vie odovodnit co len chce, ak je ochotny napise hocico a kontrole to staci/ avsak zalezi to aj od zamestanvatela, ja som s nastupom na PN dala aj vypoved tak mne zamestnavatel neplatil nic, len socialka. Ak je zamestnavatel nejaky taky obrezany moze poziadat o kontrolu a preverenie aj on, co moze byt komplikovaniejsie, ale ja som s tym ziadny problem nemala. Chodila som vonku ked som vladala a hlavne behala som po vseliakych uradoch, kvoli mimi /urcenie otcovstva, krst a take vecicky, co sa nedaju stihnut za hodinu vychadzok/

rebesita
18. dec 2011

@ianitka Ahoj, ja som dcérku čakala v januári 2009 a vtedy som bola asi od augusta PN a poviem Ti behala som si kade, tade, hlavne doobeda. Pokiaľ máš dobrú doktorku, tak v prípade návštevy kontroly Ti dá potvrdenie o návšetve u lekára. Počas Vianoc som tiež chodila, ako mi to vyšlo, teda aj mimo čas. Jediné načo Ťa upozrním, že kontrola chodí hlavne pred ukončením PN, ten týždeň. Veď kto by už kontroloval tehulky 😀

ianitka
18. dec 2011

@rebesita
dik, ale ja somuz nastastie po - uz som po porode
teraz som len pisala tomkovci...
ja som bola PN 4 mesiace - a kontrola nebola... tazko povedat preco, ale zas ja som to poctivo dodrziavala, lebo som musela lezat

toxity
21. dec 2011

Ahojte a neviete, či tehotným chodí kontrola aj po 8mej večer?

aknedz
21. dec 2011

@poisonblu ahoj a ako si dostala od lekara celodenne vychadzky, da sa to aj v tehu? citala som u bab vyssie, ze dostali ale neviem, ci sa to u nas bude dat ...musim sa nechat prekvapit 🙂

toxity
21. dec 2011

@aknedz záleží od lekára, ja som si ich tiež pýtala a nedal mi :(

poisonblu
21. dec 2011

@aknedz ja mam vychadzky od obvodnej, ale chodim k psychiatricke....vtedy su povolene celodenne vychadzky

atuska
22. dec 2011

Ja som dnes uspesne ukoncila PN a nastupila na matersku. Bola som PN cez 3 mesiace, koli nocnym smenam v praci, nie koli zdravotnemu stavu. Von som chodila kedykolvek som potrebovala.. Nastastie ziadna kontrola! 🙂

jane1
3. jan 2012

Ahojte, tak mozem prispiet ohladom kontrol. 28.12 som nastupila na MD po PN. nastastie, kontrolu som pocas celej doby nemala 🙂 zo zaciatku sme sa dost obavali, chodit niekam mimo povolenych hodin, potom sme sa na to vykaslali, bola by som ako vo vazeni. postupne som to uz uplne vypustila z hlavy a povedala si, ze ak, tak to potom budem riesit. no a nastastie neboli 🙂 a to sme takmer nesli v lete ani na par dnovu dovcu koli tomu, ani cez vikendy na chatu, na vzduch. prave koli tymto veciam sme sa na to vykaslali. v tych horucavach byt zavreta na najvyzsom poschodi pod strechou, no nic moc. na chate mi v chladku alebo v bazene mi bolo super 🙂
tolko moja skusenost.
drzim palceky, aby ste kontrolu nemali.
cmuk

tia81
9. jan 2012

Dámy, pracovníci sociálnej poisťovne, ktorí vykonávajú kontroly počas PN nemajú informácie ani vedomosti o tom, kto má akú vychádzku, či celodennú alebo časovo obmedzenú ... tlačivo, ktoré odovzdávate svojmu zamestnávateľovi a sociálnej poisťovni nie je opatrené touto informáciou.... dokonca ani informáciou o vašej diagnóze.... tieto údaje máte iba vy na svojom tlačive, ktoré vám dá lekár (zelené)!!!!!!!!!!!! Dodržiavanie liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca, ktorý určil ošetrujúci lekár, organizuje posudkový lekár a kontroluje určený zamestnanec SP, čiže nemožno tvrdiť, že tehotným nechodia kontroly...

melinduska
9. jan 2012

@tia81 akože úžasné tak to potom v priebehu vychádzky môže prísť kontrola a budeme sa potom so SP doťahovať o tom či som bola al. nebola doma ak ovšem neoznámia kedy u mňa boli (presnú hodinu). Celé na hlavu postavené 🙄

poisonblu
9. jan 2012

@melinduska presnu hodinu mas na listku, ktory ti hodia do schranky...takze ty budes presne vediet, kedy u teba boli....

poisonblu
9. jan 2012

@tia81 podla mna by bolo lepsie, keby tam tie vychadzky dr. pisu...aspon by sa zbytocne pracovnicky neprehnali :D

martuskag
9. jan 2012

ahojte,
ja som bola PN 5 mesiacov, kontrolu som nemala. Keď mi lekár dal vychádzky po 6 týždňoch PN, tak mi kázal, aby som si ich išla nahlásiť na sociálnu poisťovňu-evidencia PN. Tam si to zaznačili do systému. Lekár mi povedal, že keď sú vychádzky dané dodatočne, treba to nahlásiť SP. A vychádzky mi napísal na tú časť PN, čo som mala doma a tiež čo mal on- čierna časť a ešte aj do zdravotnej dokumentácie.

tia81
9. jan 2012

@poisonblu tie kontroly robia také panie dôchodkyne (externé pracovníčky, alebo brigádničky) čo nemajú čo doma robiť....
ak budeme dodržiavať to, čo máme dané od lekára nikto nám nič nemôže!

poisonblu
9. jan 2012

@tia81 to ano, ale zbytocne to potom musis vysvetlovat v SP, ze ty mas vychadzky a tak....

jankohrasko
9. jan 2012

baby, ja som bola na PN skoro 6 mesiacov, kontrola mi prisla tusim 4 alebo 5krat 😀 Podla mna aktivita zamestnavatela + byvam kusok od SP 😝 😀 🙂 😉 Vychadzky som prve 2 mesiace PN nemala ziadne, po 2 mesiacoch mi dal dr. vychadzky od 14-16. Kocke, ktora bola na PN ako ja, byva o ulicu vedla, ma max. VZ, neprisli ani raz!!!
Babulky drzim palceky, krasne tehulkovanie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre