Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

elinka27
autor
15. jan 2012

@peeeetka tak ja uz sa nemusim, kedze som to pisala este v roku 2007 😀

lola77
15. jan 2012

@strihalka a to sa dá spojiť si hodiny dokopy?

poleva
15. jan 2012

mna neboli ani raz,,,vraj rizikovkám nechodia 🙂)

poisonblu
15. jan 2012

kočky, neviete mi poradiť: musím zamestnávateľovi stále hlásiť, že či v PN pokračujem, alebo či sa už vraciam do práce? som už druhý mesiac PN, pravdepodobne sa do práce už nevrátim-iba ak tak dať výpoveď. každý druhý týždeň však chodím na kontroly k dr., takže vlastne vždy by som zamestnávateľovi mala hlásiť, že mi PN ešte trvá ďalej?

strihalka
15. jan 2012

@lola77 ja jsem moji dr rekla, ze cele dopoledne prospim, ci by to nemohla presunout vsechno na odpoledne a ze jasne...jen nase je tak trochu znama a ma rada sladke 😀, teda jeji deti maji radi sladke😀, ale uz mi toto pisala dr aj v cechach...tak si myslim, ze neni problem....

tinav
15. jan 2012

ja som bola PN celé tehotenstvo mala som rizikové,vychádzky som mala ráno od10-12 a poobede od 14-16. Kontrolu som nemala ale bola som 2 krát na posudkovej lebo niekomu asi vadilo že som na PN 😢 . PN mi vypísal môj gynekológ bez problémov

adrika25
15. jan 2012

Ja som bola na PN od 22.11 do 09.1. a kontrola nebola.

tinara23
15. jan 2012

@poisonblu musíš zamestnávateľovi odvzadať prechodku na konci mesiaca a tým mu vlastne nahlásiš, že PN-kuješ ešte

poisonblu
15. jan 2012

@tinara23 aha...a ked som mu nahlasila PN telefonicky a prechodku som si poslala do SP sama? lebo mne uz on PN neplati, tak som vsade citala, ze prechodku odovzdava SP poistenec...

poisonblu
15. jan 2012

a staci prechodku nascanovat a mailom mu poslat a oznamit, ze som este PN? a poslem si ju do SP sama. lebo ja ho nechcem ani vidiet, som kvoli nemu na PN zo psychic.dovodov..tak cim menej s nim budem v styku, tym lepsie :D

katarina104
16. jan 2012

ahojte ak som PN musím sa chodiť hlásiť na UP? ďakujem

borasrnka
16. jan 2012

Ahojte o kolkej vecer ste mali najneskor kontrolu? Dala som si totiz adresu u nasich, kde som cely den, ale okolo piatej by som chcela ist domov.

spisiacka
16. jan 2012

@katarina104 mylsim ze nemusis das tam PN a hotovo

katarina104
16. jan 2012

@spisiacka 😉

spisiacka
16. jan 2012

@katarina104 aspon mama to tak robi... ze nechodi ta ked je na PN

janusha33
16. jan 2012

@tinav Aj ja som PN ale vychadzky nemam,Pytala som sa na to doktorky, ved to je hrozne na psychiku sediet stale doma, tak mi povedala ze ju to mrzi ale mojej diagnoze nemoze dat vychadzky, ale ze ked ma to potesi takze na moju diagnozu kontroly nechodia, iba v pripade ak by ma niekto zahlasil.

janusha33
16. jan 2012

@poisonblu Nie, ja to tiez ku koncu mesiaca stale posielam sefke, aj napriek tomu ze mi uz ona neplati PN, som PN od septembra, ale riesi to ekonomka,pretoze som stale jej zamestnanec, iba som PN.Ale tiez som jej uz povedala ze ma moja doktorka nepusti do prace a moja praca je premna aj tak rizikova a moja sefka nema premna inu pracu,na ktoru by ma mohla presunut, takze je to tak lepsie.Nasli sme za mna nahradu a pohoda.

janusha33
16. jan 2012

@poisonblu Ved to posli normalne postou.Ja to tiez posielam postou.A pre sitotu ak by ti nahodou chcel robit problemy tak posielaj na podaci listok aby si mala doklad o tom ze si mu to poslala.On to musi ako tvoj nadriadeny posunut dalej a za teba podat na socialku.

janusha33
16. jan 2012

@katarina104 No urcite by si im to mala nahlasit, tak ako by si to nahlasila zamestnavatelovi a uz oni to potom riesia, ale myslim ze asi nie.

zahadka
16. jan 2012

Viem, ze na Orave kontrola chodi, sesterke bola aj 3x, tak neviem, ale byt nejakych 6 mesiacov zavreta doma musi byt hroza....

poisonblu
16. jan 2012

@janusha33 ale u nas je trosku ina situacia, sme mala firmicka, v podstate som mzdy robievala ja, ale teraz to robi sa mna kolegyna a viem, ze sef je skupan, takze si to radsej posielam sama, lebo len tak mam istotu, ze to bolo odoslane...jemu vzdy davam vediet telefonicky, zatial problem nerobil...ale budem mu posielat teda aspon kopie na zalozenie, keby nieco

poisonblu
16. jan 2012

@janusha33 ale u nas je trosku ina situacia, sme mala firmicka, v podstate som mzdy robievala ja, ale teraz to robi za mna kolegyna a viem, ze sef je skupan, takze si to radsej posielam sama, lebo len tak mam istotu, ze to bolo odoslane...jemu vzdy davam vediet telefonicky, zatial problem nerobil...ale budem mu posielat teda aspon kopie na zalozenie, keby nieco...a inak pochybujem, ze on alebo kolegyna vedia, ze taketo nieco existuje, lebo u nas takto dlho PN nemal nikto :D

tinav
16. jan 2012

@janusha33 ja som bola na rizikovom lebo som celé tehotenstvo s malými prestávkami krvácala a nedarilo sa nám hoci ja aj manžel sme v poriadku a máme aj 15 roč. syna.Veľa záleží aj od lekára ja som mala výborného a hlavne ľudského škoda že po pôrode odišiel na dôchodok. Vychádzky som si užívala lebo doma by mi určite šiblo ono veľa robí psychika prvé dni doma boli ok stále som niečo robila ale postupom času mi všetko liezlo na nervy byt vyupratovaný, navarené syn už má svoje záujmy , muž v robote a ja sama ako kôl v plote. Ja som stále musela ležať buď doma alebo horší prípad nemocka. Prajem všetko dobré a držím palce.

nikuska265
16. jan 2012

@poisonblu ja som bola PN 2.11 - 24.12. a zamestnávateľovi som nedávala tú prechodku, sama som si ju poslala doporučenie na soc.poist. zamestnávateľovi som len oznámila,že na PN ostanem určite až do nástupu na MD, takže akurát až potom som zamestnávateľovi odovzdala papier o konci PN a začiatku MD. a všetko bolo v pohode. my sme mali v práci niekoľko prípadov,že ľudia boli takdlho na PN,ale ani raz neodovzdali PN zamestnávateľovi, každý si to posielal sám. Kým nedoniesol ukončenie PN,tak sa ani nehlásil.

nikuska265
16. jan 2012

@borasrnka mne kontrola neprišla za dva mesiace Pn ani raz, vychádzky som mala doobeda od 10:00 do 12:00 a poobede od 16:00 - 18:00 hod a ani raz mi nikto neprišiel.

poisonblu
16. jan 2012

@nikuska265 tak hlasit sa radsej hlasim, aspon mailom...lebo nikdy nevies, moj sef je strasne pomstychtivy, poslal na mna kontrolu zo socialky a ukratil ma o 160 eur na mzde za november, lebo som si dovolila ist na PN

janusha33
16. jan 2012

@poisonblu My sme tiez malicky, mam len jedneho kolegu a sefka a ekonomka je taka externistka.Este dobre ze aj sefka je lekarka s ludskym pristupom a pochopila to.Nahradu za seba som jej pomohla hladat, takze vsetko ok.

janusha33
16. jan 2012

@nikuska265 Mne povedala sestricka u gynekologicky ze to mam dat ku koncu mesiaca sefke, takze jej to stale poslem postou a uz nech to riesi ona.Aj tak ide za ekonomkou kvoli vykazom takze jej to moze dat.

poisonblu
16. jan 2012

@janusha33 no u nas nahradu riesit nemusim, lebo sme tam dve baby...takze kolegyna aspon bude vsetko robit sama, a konecne bude mat pocit, ze je potrebna, lebo ja mam taky pocit, ze ona mi zavidela, ze som sikovnejsia ako ona, tak sa ma snazila vystvat pomaly....najskor sa tvarila ako kamoska a potom ked som isla na PN kvoli psychic. teroru zo strany sefa, tak sa ma vobec nezastala...

janusha33
16. jan 2012

@tinav Na prechadzky ja chodim lebo by som doma zosalelaale oficialne vychadzky nemam.Kked sa nudim tak strikujem.Esteze ma to mama naucila, tak robim nasmu bambinku deku, je to uplne jednoduche a aspon mu bude potom teplucko a v lete nemusi sediet na trave ale na deke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre