Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

linuska1
27. feb 2012

@oliverka dobre ze pises... aspon si to potvrdenie budem hned pytat od doktorky.. tlacivo si dostala na SP alebo staci nejake potvrdenie od gynekologa?

oliverka
27. feb 2012

@linuska1 Tlačivo neexistuje. Vraj má gynekológ napísať na papier, v ktorom tt som bola k 31. januáru a dať razítko s podpisom. Tiež ti začala PN v ochrannej lehote?

linuska1
27. feb 2012

@oliverka teraz od 01.03 idem... 🙂

angelika_2
27. feb 2012

@poisonblu
keď tak čítam-. tak mi ťa je ľúto, že kvôli šéfovi berieš až AD, to je hrozné ☹ už si dala tu výpoveď???

poisonblu
27. feb 2012

@angelika_2 vypoved som poslala, ale zatial ju neprebrali..zajtra tam idem, tak dufam ,ze to ukoncim so sefom, lebo od 1.3. som uz praceschopna, ale nechcem sa uz do prace vratit...tak som zvedava, ze co zajtra vybavim

angelika_2
27. feb 2012

@poisonblu
držkaj sa, potom napíš ako si dopadla, brr, ťa obdivujem, ja mám strach tiež keď sa tam budem musieť vrátiť a už čoskoro tiež... 😖

poisonblu
27. feb 2012

@angelika_2 ak tam sef nebude, tak budem musiet pockat, kym preberie vypoved alebo kym sa mi to vrati neprebrate...zatial si asi vypytam dovolenku alebo neplatene volno...nemozem tam byt ani jeden den, aby som sa zase nedostala do stresu

angelika_2
27. feb 2012

@poisonblu
presne tak, stres je najhorši zabijak všetkeho, a čo tvoje DNP?

poisonblu
27. feb 2012

@angelika_2 platim si po starom...takze mi ma koncit v septembri..dufam, ze dovtedy budem tehu

kika1111
27. feb 2012

Ahojte, ja som na PN od začiatku januára 2012 - DNP som si neplatila, nakoľko som mala aj tak vysoký VZ...zatiaľ som kontrolu ASI nemala - aspoň dúfam...ako zistím, či ma tu boli kontrolovať? - nechajú nejaký papier v schránke alebo nič? Mali ste už niektorá kontrolu napr. v nedeľu? mám síce vychádzky od 9:00-13:00, ale mám taký tvrdý spánok, že ak mi niekto zazvoní o siedmej-ôsmej ráno, tak jednoducho nepočujem, nezobudím sa... 😒

petraas
27. feb 2012

@kika1111 ak by ti prisla kontrola a nezastihnu ta doma v case ked nemas vychadzku tak ti nechaju v schranke papier a ty sa musis dostavit na sp a povedat im kde si bola...ak si bola zrovna u lekara tak s tym papierom co ti nechaju musis ist k lekarovi nech ti to potvrdi ze si tam bola a ak si nahodou u lekara nebola tak mas smolu...no toho zvonenia sa obavam aj ja lebo ja chodim cez obed s malou spavat kedze ona sama nechce spat...

kika1111
27. feb 2012

@petraas ja odkedy som tehotná, tak mám spavú chorobu alebo čo, prespím 12 hodín denne.. Raz mi zvonila poštárka o pol osmej, keby som nemala doma muža, tak ani neviem... minulý týždeň som zaspala poobede, zvonila mi suseda - síce som jej otvorila, ale asi 10 minut som vôbec nevedela s kým hovorím - tak strašne dlho mi trvalo, kým som sa zobudila... 😖

petraas
28. feb 2012

baby neviete niekto co sa stane ak ma nahodou kontrola nezastihne doma?

danar13
28. feb 2012

Ahoj,ak by ťa nenašli doma ,nechajú Ti papierik a ty budeš musieť zdokladovať kde si bola.

babatko77
29. feb 2012

ahojte baby tak mne DDP zaniklo k 1.2.2012 na rizikovom tehu som od 2.2.2012 doktor mi dal od zaciatku PN vychadzky 🙂 ale to som ich moc nevyuzivala bo som krvacala a lezala doma s vylozenymi nohami tak dufam ze im nemusim doniest potvrdenie o tehotnosti kedze hned na druhy den po skonceni DDP z neho cerpam.
Teraz som v druhom trimestri obvodna mi dnes odmietla zmenit vychadzky ktore mi vobec nevyhovuju od 10-12 a od 14-16 spavam do 12 tej a chcela som na neskorsie hodiny aby som aj s drahym mohla ist na prechadzku kedze on je do 16 v praci. Odbila ma s tym ze to musi dat gyndos no neviem .... idem k nemu osmeho tak sa ho popytam na to. Akoze velmi by som bola rada keby mi dali neobmedzene kvoli tym stresom ze si v zacpe nestihas prist domov presne na cas 5 min meskas a dojdes o peniazky je to nefer a hlavne by mohli chapat ze my tehotne potrebujeme vzduch a hlavne navstevy ved co by som dala za to ist na vikend k mame sa vyvalit nech ma obskakuje a ne byt jak vo vezeni. Neviem ako to zvladnem este dalsie mesiace .... snaad daco vybavim keby aspon nechodili cez vikendy ale oni jak na just. No podla mna vsetkych co mame DDP nas velmi radi skontroluju :(

simi81
1. mar 2012

@delfinik855 ahoj ja si myslím že záleží od doktora aké ti dá a koľko ked písal ranné vychádzky tak som mu vravela že to mi ani nemusí dávať že ja si rada ráno pospím tak mi predlžil poobedné ale nechal aj ranné.

papuka
1. mar 2012

@babatko77 ahoj, ja som PN od 19.12.2011 a nemám vychádzky vobec, som aj na DNP. vraj nemám nárok. a kontrola mi už bola 17.2. 😒

lindusik
1. mar 2012

@babatko77 ahojky...len sa chcem opytat ze tie vychadzky sa daju dat aj "neobmedzene" myslim co sa tyka PN koli rozikovemu tehu?

delfinik855
1. mar 2012

@lindusik ahoj, vychadzky su stale casovo obmedzene

strociatka
1. mar 2012

@lindusik urcite nedaju a kontroly sa mi stalo, ze som mala v jeden tyzden aj dva krat, radsej si na to davajte pozor, dokonca mi prisli raz uz o 8:00 rano a dalsia o dva dni o 14tej, som len kukala a tiez som mala aj DNP

babatko77
13. mar 2012

no ja som pisala na socialku a zevraj je mozne mat neobmedzene vychadzky ze je to na doktorovi on zodpoveda za tvoju lliecbu
http://www.socpoist.sk/546/1362s?prm2=48978

babatko77
13. mar 2012

strociatka ahoj a ktory den PN ti prisla kontrola? lebo vela krat lubia prist ked ta niekto natrie alebo tvoj zamestanvatel im da podnet nech ta skontroluju alebo aj zavistliva kolegyňa alebo suseda :(
najhorsie je ze na mojej PN nie je napisana ziadna diagnoza dr mi to tam nedala ale zevraj oni dostanu na soc rano list s adresami a idu a nevidia diagnozy ani vychadzky preto sa moze stat ze ti dojdu pocas vychadzky aty im musis zdokladovat ze si mala vychadzky lebo teraz mi moj gyndos menil lebo doktorka nescela a ona mi to len dopisala do pnky a do karty sebe takze viem ze do socialky nist neposielala

sandy3911
13. mar 2012

@oliverka ahojky, mne môj gynekolog nechcel napísať do toho potvrdenia pre SP, že v ktorom som týždni, len mi to vystavil proste s dátumom 27.1.2012 , tak dúfam, že im to bude stačiť na sociálke..lebo ešte stále som PN tiež mi plynie ochranná lehota a platila som si DNP.

lindusik
14. mar 2012

@babatko77 zaujimavy clanok,len ci bude aj Doki ochotny 😒

lindusik
14. mar 2012

a este by som sa chcela opytat. Ste tu niektora ktora je SZCO? lebo ja nemam zamestnavatela ani nikoho koho by trapilo ze som na PN...hm,iba tety na soc.poist, ktore by urcite sralo ze mi maju vyplacat plnu davku z DNP... tak ma zaujima ci tie kontroly chodia prevazne iba zenam ktore boli v pracovnom pomere alebo je to jedno?

lindusik
14. mar 2012

poznate niekoho kto mal neobmedzene vychadzky? ako to zdovodnil jej doktor ?

milka24
14. mar 2012

som na OčR -mozem ocakavat kontrolu??

simcab
14. mar 2012

@lindusik aj ja som SZČO.. na PN som od 1.12., a zatiaľ som kontrolu nemala..

dena
14. mar 2012

@lindusik ale niektore tety to trapi, akoby davali zo svojho 😎 mam kamosku co je SZCO a prisla jej kontrola, ale ona nebola tehotna
@milka24 nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre