Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

katka_g
13. apr 2012

ahojte, aj ja som na PN asi tyzden a tiez vychadzky dodrziavam pre istotu, lebo ake ja mam stastie, tak just ma pridu skontrolovat. Tiez som pocula ze tehotnym kontroly nechodia, ale ked som to tu zacala citat, tak vam poviem ze radsej budem sediet doma a oddychovat ... aj ked niekedy mam pocit, ze furt len upratujem a nic za mnou nevidno 😀

lenkoponka
13. apr 2012

@katka_g ahoj, nemala by ti prist kontrola .... spravidla posiela kontrolu bud zamestnavatel, ked si chce preverit svojho zamestnanca alebo chodia ku takym, co su az prilis podozrivi a neustale cerpaju peniaze zo socialnej poistovne na ukor PNky....

poisonblu
13. apr 2012

@katka_g ja som PN uz od novembra, najskor som bola od obvodnej, to ma nechal skontrolovat v decembri zamestnavatel...od marca som na rizikovom cez gynekologa..vychadzka mam len 2 hodky denne ale chodim kludne von, kaslem na to, nebudem sa obmedzovat...mna ked nacapaju, tak PN zrusim a pojdem na UP, kedze som v podstate nezamestnana

oliverka
13. apr 2012

@lenkoponka Nie je to tak, chodia aj sami od seba a k hocikomu 😒 , nielen k "podozrivým". Mala som kontrolu ja (ešte netehotná na týždňovej PN-ke), aj môj otec... Sociálky majú zamestnancov, ktorých pracovnou náplňou je kontrola, iné nič nerobia. Nehovorím, že sa treba doma triasť, ale keď si prečítate túto diskusiu, je tu kopec tehotných, ktorým na kontrolu prišli. Dokonca aj v "čudnom" čase...

katka_g
13. apr 2012

@lenkoponka ja si tiez myslim, ze na kontroly vacsinou chodia takym, co su casto na PN. Momentálne mi vlastne tie casy vychadzok nevadia, daju sa v pohode dodrziavat, a este som kratko na PN, ale obavam sa hlavne letnych mesiacov ... a to teda naozaj budem chodit az niekedy po siedmej vecer, hlavne ked bud 40 stupnove horucavy! ved to aj oni musia uznat ...

lindusik
13. apr 2012

baby a ako to je ked byvame v dome a mame zamknutu branicku a nemame zvoncek? mohla by som sa vyhovorit aj na to ze som ich nepocula?
a inak nerozmyslali ste nad tym ze tuto temu citaju aj tie babizne zo socky?

amouramour
13. apr 2012

myslim, ze kazda kompletna mamina, co je na PN kvoli zdravotnej indikacii, nebeha ako sialena a setri sa...nuz a tie co len vyuzivaju system si asi tu kontrolu aj zasluzia a asi na PN byt nemaju, ale holt niektori ludia nemaju svedomie...ale to bolo troska mimo temu...k tehotnym chodia, aj ked neposle zamestnavatel...

strihalka
13. apr 2012

@lindusik ze zakona je tvoje povinnost si zabezpecit pristup socialni pracovnicky tak, aby kdyz budes doma, aby ti to mohla oznamit, ze prisla...tzn., je tvoje povinnost zabezpecit zvonek, ktery bude fungovat...bohuzel

dadka28
14. apr 2012

@amouramour o svedomí by som veľmi nerozprávala...napr keď platíš dlhé roky DNP a teraz ti to zrušia,napr keď je matka sama na deti,prečo nevyužiť PN alebo sa nezabezpečiť na materskú-že chceš dať dieťaťu len to najlepšie...štát ti nikdy nedá len tak peniaze...my si to platíme poctivo....berú nám rodinám všetko čo sa dá....tak o tom všetkom by som radšej pomlčala...

amouramour
14. apr 2012

@dadka28 ja len nechapem preco vsetci stale cakaju ze stat im ma nieco dat🙂uz nezijeme bohuzial v komunizme...a clovek ked nieco chce sa ma asi o to proste snazit...teda neviem, mna rodicia neucili ako vydrbat s pravidlami zakonmi, vsetkym...preto to asi mojmu svedomiu je jednoducho cudzie a to zrovna tiez peniaze vidlami neprehadzujeme ale nenapadlo ma pocas tehu sa hodit na PN len tak...ja som bola rada, ze ho zvladam v pohode...

denotka
14. apr 2012

Ahojte, tiež sa pridám k diskusii... Tehotným na kontrolu chodia, a vzhľadom k tomu, že od januára a februára pribudlo na Slovensku cca 9000 práceneschopných - evidentne tomu pomohlo aj ukončenie dobrovoľného nemocenského poistenia, tak kontroly sú sprísnené. Viem od pani zo sociálnej poisťovne, pýtala som sa.

maruska22
14. apr 2012

@amouramour prepáč, ale ja nemám pocit, ze ked si mamicky platia DNP, aby mali vyssiu matersku, tak hned robia nieco protizákonné...platenie DNP je moznost, ktorú ponukol sám štát...tak preco to nevyuziť.

julinkaz
14. apr 2012

@amouramour ale prečo nevyužiť možnosť si prilepšiť 🙂 nepovažujem to za žiadne odrbávanie ani nič tomu podobné ...

julinkaz
14. apr 2012

a na kontroly si treba dávať pozor 🙂 prísť môžu k hocikomu a kedykoľvek

fantagiro31
14. apr 2012

Pýta sa kontrola aj čo vám je?

zuzanapd
14. apr 2012

@fantagiro31 mne len prišli, vypýtali si pn-ku, preukaz poistenca a poznačili mi kontrolu do tlačiva na pn... jedenkrát som bola práve u dr a doma som si našla papierik, že boli u mňa a ja som nebola doma, do troch dní som musela doniesť potvrdenie priamo na sociálku, kde som bola... nestačilo im, že im tam volal môj dr. že som bola práve u neho na kontrole... musel mi vystaviť potvrdenie aj s časom, kedy som bola u neho...

dadka28
14. apr 2012

@amouramour pozri ja sa nechcem naťahovať,ale ma rozčúlilo...ja sa nechcem ani nijak kryť alebo...tiež som na PN na rizikovom koli potratu a neurol.tazkostiam...to ohľadom využivania,by som len a len myslela na "neprispôsobivých občanov"-vieme dobre ako to tu vyžierajú...nehovorím sú aj takí čo využívajú..ale štát nám nedá nič zadarmo...aj my šetríme čo možme a čo mame z toho keď príde nej.situácia a sme v riti
a ak aj tehotná to využije a hodí sa na PN len tak,tiež to neodsudzujem,prečo...-nie je lepšie byť doma v kľude ako v rob sa natahovať s kadekým a rozčuľovať sa-prečo nám kážu dr že buďte v kľude atd..

@maruska22
@julinkaz určite súhlasím s vami...

@fantagiro31 pred páru dňami som mala kontrolu,nie nepýtali sa...presne tak ako vraví
@zuzanapd

katka_g
14. apr 2012

@amouramour velka pravda, ale ja som napr. na PN kvoli cukrovke ... takze vlastne nemusim ani lezat, akurat si sledovat cukor v krvi a potrebujem aj pohyb, ale ako som uz predtym pisala, v podstate nemam problem dodrziavat vychadzky!

lindusik
14. apr 2012

Tiez sa mi nepacia vyjadrenia typu "odrbavanie statu". Poctivo si platim dlhe roky DNP a ani raz som nebola oficialne vypisana (som SZCO) a bola som ajajaj kolkokrat chora... A teraz mi niekto povie ze vsetky tie peniazky si necha stat lebo sa tak rozhodlo...no to snad nie!!! a Ti krori si poctivo platili a svojim sposobom setrili na matersku aby sa zabezpecili si mozu akurat tak bit hlavu o mur, ze keby som vedela ze STAT s NAMI takto VYDRBE tak si radsej tie peniaze setrim inde...
Mame jedno dietatko a este by sme chceli jedno. Planovali sme ho buduci rok,ale koli SYSTEMU ho bud budeme mat teraz alebo ani sama neviem,lebo sa tak ako vacsina mladych rodiniek musime obracat aby mala nasa princezna vsetko co potrebuje. Takze sa SAMOZREJME dam vypisat HNED ako otehotniem.

aduskatt
14. apr 2012

@lindusik presne tak.ja som platila DNP, ani raz som nebola na PN a tym padom som krasne stratova a neplatila som to kvoli materskej, ale keby som bola nahodou chora.............takze som nic nevycerpala a stat to proste hnusne zrusi a este si dovolia odomna pytat 11,92 nejaky nedoplatok a pritom este dva mesiace po zruseni im odisla platba 20 eur( zabudla som si zrusit trvaly prikaz..........

lindusik
14. apr 2012

@aduskatt ja som si este predlzila DNP,takze do oktobra bud otehotniem alebo to nechame na neurcito... Ale je mi z toho spatne! preco nejdu zo socky a nekontroluju neprisposobivych?! ked som bola na socke koncom januara predlzovat DNP tak som sa skoro zadusila od toho smradu co tam bola asi miliarda neprisposobilych...ale najviac som bola sokovana jak je mozne ze su taki retardovani ale zakony ovladaju na jednotku. Mne trvalo strasne dlho kym som sa dostala k nejakym info - mimochodom aj modry konik mi pomohol - a oni................ani nemam slov... ked toto citaju TETY zo socky tak dvihnite zadok a chodte kontrolovat Lunik 9 a Vam garantujem ze 99% je na PN z nasich penazi !!!!!!!!!

aduskatt
14. apr 2012

@lindusik ja som nepredlzovala, lebo by som to neuplatila☹

lindusik
14. apr 2012

@aduskatt ale ja som si predlzila to stare DNP, este do oktobra budem platit po starom 50 Eur 😒 Samozrejme ze to nove poistenie platit nebudem. Urcite nemam 300 Eur mesacne na poistenie ☹

aduskatt
14. apr 2012

@lindusik ja som nemala moznost predlzit to 🙂

cenculinka
15. apr 2012

@lindusik som sa raz pytala jedneho neprisposobiveho, ze odkial vie, na co vsetko ma narok. a on mi povedal, ze to my gadzove sme lakome, oni daju 50 Eur pravnikovi, ten im napise list presne podla zakona a socialka alebo urad prace im nikdy nic nezamietne."to len vam je luto 50 evri, tha sa potom necudujce" 😠 😠 😠

lujza25
15. apr 2012

@elinka27 JA SOM NA RIZIKOVOM OD FEBRUARA A ZATIAL SOM ZIADNU KONTROLU NEMALA....

lindusik
15. apr 2012

@cenculinka no to nemyslis vazne 😀 😀 😀 a neporazilo ta vtedy? 😀 chapes? k tomuto sa uz neda nic dodat...no ale si ma pobavila 😀

danar13
16. apr 2012

Ahoj @elinka27.rodím za nejaký týždeň a doma som na PN od 26.9.11, žiadna kontrola mi neprišla.Mala som dvakrát denne vychádzky,ale aj tak som ich nedodržiavala.To sa ani nedá,veľa závisí od počasia a celkového stavu človeka.Ak máš napísanú diagnózu O20 myslím,že si s tým nemusíš robiť starosti ....a ak by náhodou, zájdeš za nejakým lekárom a ten ti vystaví potvrdenie,že si tam bola.Veď si tehotná, neulievaš sa alebo nechodíš niekam pracovať.

lindusik
16. apr 2012

@danar13 co je to za diagnoza: O20 ?

fantagiro31
16. apr 2012

ako chodí socialka busom či autom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre