Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

fifitko25
2. máj 2012

@yokralovnayo vďaka, no pýtam sa len pre istotu, keby si to náhodou rozmysleli a chceli ma príjsť pozrieť 😀

poisonblu
2. máj 2012

@yokralovnayo ja netusim ako to je...niekto vravi, ze oni nevedia tvoju diagnozu...moja dr. mi ale povedala, ze sa do poistovne posiela kopia toho zeleneho papiera co mame aj my doma, a ze oni aj vedia, kedy mame vychadzky...ale mne teta zo SP na telefone povedala, ze ona nevie, kedy mam vychadzky, ani diagnozu...tak fakt neviem, podla coho vyberaju toho, koho skontroluju

iinka
2. máj 2012

@poisonblu no podla mna vedia diagnozu, to chodia na kontrolu z OLPČ a tam vedia akú maš diagnozu...ja robím v SP...

poisonblu
2. máj 2012

@iinka a chodia k rizikovym?

iinka
2. máj 2012

@poisonblu podla mna maju kopu iných kandidátov ku ktorým by išli, ako keby mali íst k tehotnej...

poisonblu
2. máj 2012

@iinka no ja som na rizikovom zo zamestnania v OL aj z DNP, tak dufam, ze nepridu 🙂

iinka
2. máj 2012

@poisonblu držím palce aby neprišli...a ked prídu, vždy sa dá dohodnut s lekárom, že si u neho bola🙂

poisonblu
2. máj 2012

@iinka no ja chodim prec cez vikendy, cez tyzden som doma, to dodrziavam...

iinka
2. máj 2012

@poisonblu a kam chodíš na víkendy...? myslím tým, že ak by si chodila na to isté miesto, tak sa dá nahlásiť v SP, že kde sa zdržiavaš cez víkendy

poisonblu
2. máj 2012

@iinka nie, na vylety a tak....cely tyzden som zavreta v byte, a cez vikend chodievame na vylety alebo na zahradu...teda teraz moc nie, lebo mi byva este zle, ale neskor urcite budem chodit...to ze som tehotna neznamena, tak budem sediet na riti, vsak to je nonsens....je to ine ako ked niekto ma napr. zlomenu nohu, alebo chripku alebo ja neveim co..podla mna by tehotne mali inak posudzovat, sam dr. mi povedal, ze mam chodit na prechadzky do prirody, ale nie vzdy sa daju dodrzat vychadzky

iinka
2. máj 2012

@poisonblu aaaaale tak ja si nemyslím že cez víkendy chodia na kontroly🙂

poisonblu
2. máj 2012

@iinka chodia urcite aj cez vikendy, dokonca aj neskoro vecer chodia..ale ci aj tehotnym, to je otazne

dadka28
2. máj 2012

@poisonblu chodia aj tehotnym..

jojo161
2. máj 2012

mne ked prišlakontrola tak mali ten istý papier ako som mala ja a vedeli moju diagnozu a že chodia aj tehotným :(
ja dufam že ku mne neprídu

oksi77
3. máj 2012

@jojo161 ja som od silvestra bola na pnke ale som mala neobmedzene vichazky ale kumne ani raz nedosly.doki povedal ze keby nahodou prisly a nejsom doma tak oni nechaju paperik a to donesem jemu on to orazitkuje a posle na socialku.takze som sa ani nebala 🙂

papuka
3. máj 2012

@iinka ja som na PN aj z DNP som tehotná, ved vlastne s tým som na PN a už mi boli a ujo čo mi prišiel povedal, že chodia aj cez víkendy 😒

mg25
3. máj 2012

Ja som naPN už dlhodobo a neprišli mi ešte ani raz 🙂 Ale som evidovana na urade prace a poberam podporu, lebo nikde nebolo miesto učiteľa :/ tak je to asi rozdiel,ako byť na PN počas práce.

iinka
3. máj 2012

@papuka asi závisí od pobočky...

papuka
3. máj 2012

@iinka možno áno, ekonómka bola 6 mesiacov na PN aj DNP a nikto jej nebol ale ona je z BB, ja síce tiež ešte trvalým pobytom, ale prechodný mám tu v ZH, takže mi boli zo ZH 😠

adrioska
3. máj 2012

@mg25 lenze vraj kontroluju najma PN-ky z DNP, lebo tych sa teraz rozmohlo po tom co obmedzili platenie DNP...mne tiez kontrolovali PN z DNP a to som bola na pn-ke aj z prace...a este zapotili, ze mozno este pridu...no ale chvalabohu boli len raz...

yokralovnayo
3. máj 2012

@poisonblu presne tak, aj moja dr povedala že keby ma nenájdu doma, že hned ten den mám ísť k nej a dá mi nejaké potvrdenie že som bola u nej 😉
a diagnoza sa tam píše určite!! lebo si pamatám ako mi to dokt vypisovala 😉

kika1111
3. máj 2012

@yokralovnayo len horšie je to v popoludňajších a večerných hodinách a cez víkendy a sviatky..vtedy obyčajne lekári neordinujú..ja som bola na PN 3 mesiace, kontrolu som nemala ani raz, môj muž bol necelé dva mesiace PN a vždy prišli v sobotu - raz aj vtedy, keď sme mali školu po 8mej ráno - to sme museli zháňať papier od jeho brata anesteziologa, že bol v nemocnici na uvoľňujúcu infúziu... takže až také ružové to nie je..

yokralovnayo
3. máj 2012

@kika1111 jasné, ja to chápem 😉 ja som sa tiež vtedy bála.... viem že teraz sa mi ľahko hovorí ked to mám za sebou 😅 určite si treba dávať pozor... a hlavne mať zaistené "alibi" 😀

konvalinkabiela
3. máj 2012

@bambulka248 si povinna zabezpecit aby sa k tebe mohli dostat....a tehotenstvo nie je choroba ale ak nemas dovod zdravotny byt doma...len valat sunky za peniaze statu sa nema🙂
inak to su super vzor mamicky ktore od pociatku len chcu so vsetkym vydrbat ...aky vzor budu pre deti?bud zena ma indikaciu byt doma a pre zdravie dietata doma je, alebo jednoducho sa sprava ako normalny dospely cestny zodpovedny clovek....

meggynkaa
3. máj 2012

neviete či sa dá vybaviť u doktora aspon volné víkendy?Ja cez týžden odychujem doma ale cez víkend by som rada išla niekedy na vílet hlavne keď mi bude dobre.

poisonblu
3. máj 2012

@meggynkaa tiez si chcem vybavit celodennu vychadzku aspon na sobotu, nech mozeme chodit na vylety...ale poradnu mam az o mesiac

xlucia
3. máj 2012

@meggynkaa
@poisonblu baby vy srandujete ze? 😲 no tak bud sa musite setrit a mate byt doma, alebo ak mozete chodit na videnky po vyletoch, tak potom mozete ist aj do roboty, nie? ziadne volne vikendy neexistuju, a kontrola chodi aj vtedy

poisonblu
3. máj 2012

@xlucia ja nemam pracu, som na PN na rizikovom, ale citim sa dobre a najhorsie je uz za mnou...a ked budem cely cas az do materskej doma, tak sa zblaznim

meggynkaa
3. máj 2012

@xlucia ja nemyslim na vylety na cely den,ale aj kvoli tomu aby som mohla ist aj k rodicom...A do roboty nemozem ist lebo som robila casnicku a tam som uz 2x potratila 😢

bambulka248
4. máj 2012

@konvalinkabiela aby bolo jasno, ja som mala dovod byt na pn. na zaciatku tehu som krvacala a poctivo lezala v strese doma ci bude moje babatko v poriadku.. Potom sa dalo vsetko do poriadku, krcok mam uzavrety a lezanie uz nieje potrebne. lenze v mojej praci stojim 9 hodin denne na nohach + soboty a doktor sa bal ze to je privelka zataz, takze som doma nadalej. Nemam ani najmensi zaujem zneuzivat nas uzasny stat, ale svoje dieta neohrozim, tak prosim ta nesud kym nepoznas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre