Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

jana776
31. máj 2012

@ingulka85 ahoj, myslim ze ti vyplatia buduci mesiac za ten polmesiac a potom dalsi uz cely. Maximalne nemocenske je nieco cez 20 eur na den, teda cca 600 na mesiac.

sheronka
31. máj 2012

@jana776 Dakujem za info. A to mi zoberu nemocenske uz pocas celej pn? Alebo jeden mesiac?

jana776
31. máj 2012

@sheronka jeden mesiac, ale potom sa sankcie zvacsuju ak ta opakovane nenajdu doma. Ale to si uz nepametam ako 🙂

lucita79
31. máj 2012

@sheronka ahoj ja som bola tiež na rizikovom a doktorka ked mi vypisovala papiere,tak som si mohla napisat dve adresy kde sa budem nachadzat.ja som si dala druhu k rodičom kedže som tam bola najčastejšie.

sheronka
31. máj 2012

@lucita79 Dakujem. Myslis ze mi to moj gyn. bez problemov vypise? Nie je to nestand.poziadavka?

sheronka
31. máj 2012

Inac rozmyslam ze ja nemam ani svoje meno na zvonceku kedze som v podnajme a majitelka si to nezelala.

lola77
31. máj 2012

@sheronka Na zvončeku by si mala mať meno lebo oni to potom budú brať tak, že si nebola doma - nenašli ťa na adrese, ktorú si nadiktovala.

sheronka
31. máj 2012

@lola77 To chapem ale ked majitelka bytu si to nepraje.

alibabaa
31. máj 2012

@sheronka a ked nemas svoje meno, treba to do tej PN uviest na akom mene ta maju hladat...

lola77
31. máj 2012

@sheronka ja som to čítala v jednom článku o kontrolách...to si už musíš zariadiť sama....alebo ako ti poradila @alibabaa choď si to dať uviesť na PN tlačivo, aby to mali v systéme.

lucita79
31. máj 2012

@sheronka no to neviem,mne to ona povedala že mam uviest ešte jednu adresu.treba sa opytat svojho gynekologa.

bambulka026
1. jún 2012

@dadka28 Tiez si myslim, vcera som bola na socialke sa pytat ohladom toho, no poslali ma na posudkovu.
Tam mi nik neotvaral tak skusim v utorok ked pojdem na ultrazvuk...

bambulka026
1. jún 2012

@dadka28 bola som vcera, no poslali ma na posudkovu a tam nik nebol, skusim v utorok.

bambulka026
1. jún 2012

@poisonblu vdaka, idem si to pohladat a vytlacim si to... 😀

petraas
1. jún 2012

@sheronka
@zuzkaja
no ja som na pn od 16. 1. a chceme ist na jeden den prec tak som sa bola pytat ze ci mozem ci mi daju nejaku vynimku a pani na socialke odbor posudkovy mi povedala ze to musim ist za mojim lekarom co mi vystavil pn ku a ked mi to povoli tak on to musi este prekonzultovat s posudkovou lekarkou a ak to ona povoli tak v poriadku len je to zdlhave ale ak to ona zamietne tak smola...tak som sa nakoniec na to vybodla lebo sa mi nechce zasa lietat....risknem to a uvidim...

misimimi
1. jún 2012

baby pred tyzdnom vo stvrtok som bola pridat ten papier na peniaze vedeli by ste mi poradit kedy by mi asi tie peniaze dosli bo dost mi teraz tie peniaze chybaju kedze som v podstate uz mesiac a daco bez vyplaty...

bambulka026
1. jún 2012

@aslhey27 ahoj, ja som tiez PN a tiez sa liecim na tlak.
Aj lieky uzivas? Upravilo sa ti to?

adele15
1. jún 2012

Kocky prispievam s mojou skusenostou - ja som bola na PN-ke od polky marca, dnes som uz nastupila na matersku a kontrolu som nemala, nastastie...a to som vychadzky vobec nedodrziavala, v podstate som cele dni doma ani nebola, ale bola som dohodnuta s dokim, ze keby daco, tak mi daju potom potvrdenie...tak tolko moja skusenost, nastastie dobra 😉

adele15
1. jún 2012

@misimimi ak aj zamestnavatel odovzdal jeho cast pn-ky v cas, tak mne chodila pn-ka okolo 16. dna v mesiaci na ucet...
ale prvy mesiac bol u mna problem s tym, ze zamestnavatel odovzdal jeho cast neskoro a nechceli mi v ten mesiac vyplatit peniaze, ale potom som ta narobila trochu "vietor", ze ja za to predsa nemozem, ze ja som si svoju povinnost splnila a tak mi to nakoniec vyplatili niekedy okolo 20. dna v mesiaci...

aslhey27
1. jún 2012

@bambulka026 predpisali mi dopegit tak ten zatial zabera 😀 ty beries ake lieky???

misimimi
1. jún 2012

@adele15 dakujem velmi pekne

mima01
2. jún 2012

caute babule...zase mam raz otazocku. Ked ma socialka nenajde pocas PN doma, dajme tomu napr. 23.6, ku koncu mesiaca a nebudem mat ani ako dokladovat, kde som bola, bude to napr. vo vecernych hodinach, nevyplatia mi PN za cely mesiac alebo len od toho 23-ho dna do konca mesiaca? A potom v juli uz to bude zase klasika, kym vsetko dodrzim, pride mi normalne PN zase za cely mesiac. Viete mi poradit?

bambulka026
2. jún 2012

Ja beriem Vasocardin.
Dopegyt som brala pri prvom tehu, no nezaberal, tak mi dali este magnezium a Vasocardin.
Ty si mala vysoky tlak i pred tehu, ci ti teraz v tehotenstve vyskocil?

rheia27
3. jún 2012

@mima01 nepotesim ta, za cely mesiac to je

mima01
3. jún 2012

@rheia27 fakt? 😕 Stale som bola v tom, ze len od toho dna, ked ma nenajdu doma. A dokonca mi hovorila jedna znama, ze sa zrusi PN, to som kukala ako mys vyorana na nu. No neva, tak to nejdem radsej zbytocne pokusat.

poisonblu
3. jún 2012

@mima01 no ja viem tak, ze odo dna porusenia liecebneho rezimu po dobu 30 dni

poisonblu
3. jún 2012

@petraas ja na tvojom mieste by som sa vobec na SP nepytala, ci mozes niekam ist..iba co ich zbytocne na seba upozornis...ja chodim von aj mimo vychadzok, hlavne cez vikend...ale mne povedala jedna kocka, ktora robi v SP, ze tu nechodia cez vikend a cez tyzden tiez moc nie

rheia27
4. jún 2012

@mima01 ano, PN sa nezrusi, len za ten kalendarny mesiac nedostanes peniaze, no a este niekto to tu pisal, PN sa dava len na 1 adresu, nemozu sa nadiktovat dve adresy, napr. jedna u rodicov a druha napr.svoj byt...
ak by si chcela napriklad zmenit adresu na PN, tak lekar tu PN ukonci a musi vypisat druhu s novou adresou 🙂
mne dneska na poradni sice doktorka povedala ze tehotne PN nekontroluju, ale naco riskovat 🙂

mima01
4. jún 2012

@rheia27 praveze kontroluju aj tehotne, a hlavne teraz kvoli dnp, preto ma to zaujimalo ako to je, lebo cely mesiac teda riskovat nebudem. Keby to bolo tych par dni tak budis, ale takto nie. A s tou adresou....mne doki povedal, ze keby sme chceli ist napr. na tyzden k rodine na druhy koniec sr, tak staci na socialke nahlasit od kedy do kedy datumovo sa budem zdrziavat na inej adrese. Nehovoril nic o ukonceni pn. Aj zmenu vychadzok som tak nedavno hlasila, bez ukoncenia PN, len som to tam na SP nahlasila nejakemu chlapovi, co tam za to zodpoveda.

rheia27
4. jún 2012

@mima01 mozno doktorka mi to hovorila ako je to u nich v okrese, mozno podla diagozy ktoru napisala
v pripade vyletu, to nahlasujes na socialku a tam ti to musia schvalit, mozu ale aj nemusia, normalne posudkovy lekar....to je ine ako stale sa zdrziavat na 2ch adresach co som pisala ja 🙂
vychadzky je zas nieco ine, to sa da tak ako si pisala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre