Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

kikusik88
2. okt 2012

@zuzik1983 mne to napisali hned. ani som nepytala. az doma kukam ci mi dal nejaku vychadzku a on dal 🙂 8-10 a 14-16 nic moc ale panboh zaplat 😀

zuzik1983
2. okt 2012

@kikusik88 no mne dr nic nenapisala.veru nic moc, ale tak stale lepsie ako nic

kikusik88
2. okt 2012

@zuzik1983 nemas to ani na tom zelenom papieri co mas mat stale pri sebe? na preukazanie sa? tam to mam ja

fifitko25
2. okt 2012

ahojte, ani mne neprišla žiadna kontrola, na PN som bola od 21.3. do včera, lebo už som na MD 😵 😵

zuzik1983
2. okt 2012

@kikusik88 nie nemam tam nic 😒

kikusik88
2. okt 2012

@zuzik1983 tak sa veru chod opytat. aspon daco nech ti daju

zuzik1983
2. okt 2012

@kikusik88 veru, by som sa doma zblaznila 🙂

kikusik88
2. okt 2012

@zuzik1983 no ja som doma 2 den a uz blaznim 😀

zuzik1983
2. okt 2012

@kikusik88 no ja uz nieco vyse tyzdna, kedze som chora a mala tiez.a uz mi stacilo

kikusik88
2. okt 2012

@zuzik1983 😉 hadam ti napisu

zuzik1983
2. okt 2012

@kikusik88 tak v ine ani nedufam 🙂

zuzik1983
3. okt 2012

tak uz mam vychadzky 🙂
ale baby som sa este chcela spytat na vasu skusenost.ked pride kontrola zo socialky a nefunguju zvonceky.ked maju na mna cislo, tak volaju, alebo prezvonia?lebo dnes mi tesne pred vychadzkou prezvonilo nezname cislo.mohli to byt so socialky?ja viem, ze uz som paranoidna, ale pre pokoj v dusi to potrebujem vediet.dakujem

emogeon
3. okt 2012

@zuzik1983 urcite socialka netelefonuje...ako keby si nebola doma ked ti zvoncek nefuguje,tak som pocula

moon1979
3. okt 2012

@emogeon podla mna je podstatne ze to oznamila ... a nejako sa do vchodu dostat musia, ked ti chcu nechat v schranke listok, ze ta doma nenasli, dokonca som pocula, ze ani nedavaju do schranky ale zastrkuju do dveri, takze ak nefunguje zvoncek, este stale sa da zaklopat 🙂

emogeon
3. okt 2012

@moon1979 aha ked oznamila tak ok.... to bolo asi vyssie spomenute

zuzik1983
3. okt 2012

@emogeon ked netelefonuju, tak naco si pytali cislo.ja som im bola oznamit, ze nam zvonceky nefunguju,aby som sa nedostala do problemov. tak preto si cislo pytali 😕

emogeon
3. okt 2012

@zuzik1983 oni si ho pytali po tvoje infoske ze vam nefunguju ?

zuzik1983
3. okt 2012

@moon1979
@emogeon
baby nam nefunguje zvoncek na vchode, do bytu funguje. v schranke nic nebolo

zuzik1983
3. okt 2012

@emogeon ano , ked som im oznamila, tak si ho vypytali

moon1979
3. okt 2012

@zuzik1983
no čítam, že za znemožnenie vykonania kontroly napr. kvôli nefunkčnému zvončeku môže byť pozastavená PN az na 30 dní ako pokuta

zuzik1983
3. okt 2012

@moon1979 ja som im to oznamila a uz nemozem za to ze su tie zvonce nonstop pokazene, stale sa to opravuje a stale to nefunguje.ja byvam totiz vo veziaku a tam je nemozne udrzat ich dobre pri takom pocte ludi.

moon1979
3. okt 2012

@zuzik1983
nie si sama ...
a len tak mimochodom - neexistuje žiadny zákon, ktorý by ti nariaďoval povinnosť maťoznačené dvere a funkčný zvonček ... ak niekto o takom zákone vie, nech mi ho napíše, rada si zvýšim svoje legislatívne vedomosti 🙂 na PNke označuješ aj poschodie, dokonca tam môžeš dopísať aj telefonne čislo, takže myslím si, že nie je problém, aby ťa našli aj keď nemáš označené dvere ...

zuzik1983
3. okt 2012

@moon1979 to fakt nie? no ja som tam poschodie neuvadzala, aspon o tom neviem, 😉

laurika289
9. okt 2012

Ahojte, len Vám chcem napísať že ja som bola na PN 6 mesiacov a kontrola neprišla. Samozrejme bála som sa každý deň ale vychádzky som nedodržiavala nakoľko mám 5 ročnú dcéru a boli prázdniny. A keď som sa pýtala sestričky u doktora tak povedala, že k tehotným nechodia. A tiež moja sestra bola na PN 3 mesiace a tej tiež neprišla kontrola. A obidve sme boli ešte pritom aj dobrovoľne poistené. 🙂

veve39
9. okt 2012

@laurika289 nic v zlom, ale take informacie od sestricky su uplne zavadzajuce, kedze kontrola uplne bezne chodi aj k tehotnym, mne bola napr. 2x (urcite ju neposlal zamestnavatel)
aj v tejto teme mnoho kociek pisalo, ze im lekar/sestricka povedali, ze k tehotnym nechodi - co je nespravna informacia a aj koli nej moze prist tehotna zienka o nemocensku davku...a je samozrejme, ze niekomu nepeide ani 8-mesacnej PNke, ved nemozu prist ku vsetkym 😉

im je uplne jedno, ci ide o tehotnu, alebo o nejakeho choreho cloveka
im ide o to, ci sa podari Soc.poistovni, ktora potrebuje vykazovat dobre vysledky hospodarenia, vylepsit rozpocet institucie tym, ze prichytia ludi pri poruseni liecebneho poriadku a davky v prislusnej vyske mozu byt usetrene 😒 ...s cim suhlasit nemusime, avsak z pohladu verejnej institucie je to vcelku logicke

hanka216
10. okt 2012

Ahojte a ešte ma niečo napadlo, že známej prišla kontrola aj keď bola tehotná ale PN mala vystavenú od obvodnej lekárky a ja som mala od gynekológa. Ja nehovorím, že som sa nebála kontroli a tiež nikoho nenahováram aby neboli doma, len som napísala moju skúsenosť.

adka89
11. okt 2012

@katrin a odkial si?*

magdalenocka
11. okt 2012

ja som pri prvom tehu v roku 2010 bola PN vyse dvoch mesiacov a kontrola neprisla. vychadzky sa mi velmi nedarilo dodrziavat. a to som bola aj dnp.
a mam otazku. ako je to ked som na rodicovskom a budem PN, keby prisla kontrola? mam maleho priznat alebo ho zatvorim do inej izby a budem sa robit ze ho niekto strazi? 🙂 🙂 🙂

weke
16. okt 2012

Ahojte, som z BA a na PN som od maja a mala som 1 x kontrolu. Tiez mi kazdy hovoril, ze tehotnym nechodia, dokonca aj obvodna, ktora mi PN vystavovala mi vravela ze nechodia a predsa prisla. 😒

laurika289
18. okt 2012

Aj moja známa je z BA a prišla jej kontrola, ale pn mala od obvodnej tak asi preto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre