Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

kumbo
19. máj 2013

Ahojte, ako je to s kontrolami v Ke a okolí, je tu niekto odtiaľto???

kristinka1990
28. jún 2013

ahojte baby,chcem sa opytat bab co su z Liptovskeho Mikulasa a su na PN pocas tehotenstva ci chodia kontroly zo socialky.dakuejm

tutky
28. jún 2013

@kristinka je uplne jedno odkiaľ si ja som teraz ukončila pn som už na materskej a prišla mi kontrola ked som bola asi 4 mesiac na pn z coho som bola prekvapena doktor mi povedal ze ho buzeruju zo socialky ze ma vela pn.takže raadšej neriskuj teraz kontroluju aj tehotne ale ved nech ti napise vychadzky da sa aj nejak tak ze nemas tam presne hodiny no ale to zavisi aj od toho preco marodujes lebo do decembra to mas daleko,treba si ozaj davat pozor mne ani nevypacala nasa pobocka ale bratislava a aj tak mi prisli takže vela stastia

darka2001
28. jún 2013

@kumbo tak ako,bola kontrola?ja som tiez z ke na pn som bola od zaciatku,ale kontrolu som nemala ani raz,teraz som uz na MD tak uz je to pohoda🙂

adkaadka
30. jún 2013

Može prisť kontrola aj cez víkend a vo večerných hodinach?

kumbo
1. júl 2013

darka2001, kontrola zatiaľ nebola 🙂 len ma čaká ešte celé leto na pn, tak neviem, neviem...doma sedieť ☹ a 1 dieťa 5r. už mám, to sa s ním nedá...☹

ekka
6. júl 2013

Šaľa a okolie, bola u Vás kontrola počas PN ? Ja som síce doma iba pár dní, ale asi budem musieť byť doma až do pôrodu. Neviete náhodou ak niekoho nenájdu doma či zoberú celú nemocenskú alebo dajú iba pokutu ?

smartynecka
9. júl 2013

Ja som PN asi 2 mesiace, doteraz mi na ziadnu PN nedosla kontrola no jak na potvoru mi dosli prave v momente ked som bola na soc.poistovni odniest papier na peniaze. Papier co mi nechali som odniesla k obvodnemu a ten ma ubezpecil ze ak tam maju ten papier na peniaze s tym datumom to normalne akceptuju. Doobeda sa to este da, no ak pridu cez vikend alebo vecer , tazko sa zhana nejake potvrdenie. Jedine ze pojdete na pohotovost ... inak peniazky nebudu 🙂

jankamgr
9. júl 2013

Ja som bola na PN cca 4 mesiace, nik mi neprišiel, ale kolegyňa bola doma asi 2 mesiace a prišli jej 3x...
@adkaadka ďalšej kolegyni prišli v sobotu ráno...

mona321
12. júl 2013

Ja som bola na PN od marca do vcera a ani raz mi kontrola neprisla

jadinka
12. júl 2013

Ja som bola počas tehu PN, no doktor mi dal neobmedzené vychádzky, takže som sa strachovať nemusela...

domeli
17. júl 2013

vie niekto, ako sa rieši, keď príde kontrola a človek nepočuje, lebo spí? Nie som síce dlhodobo PN, ani nemám v úmysle pobehovať po vonku, lebo ozaj potrebujem chorobu vyležať, ale nezvoní nám zvonček, tak na maródnom lístku je moje t. č. a už si pripadám ako trafená presúvať sa po byte s mobilom. To oni akože neberú také, že spala som? Lebo mne to príde normálne, že keď som chorá, tak spím, koľko môžem a zvlášť popoludní s deťmi...

eribac
17. júl 2013

@domeli ja som mala tento prípad, že môj zamestnávateľ na mňa poslal 2 dni za sebou opakovane kontrolu zo sociálky. 1. deň som otvorila, lebo som obedovala, ale na 2. deň som ešte spala. Náš zvonček síce zvonil, ale veľmi tichučko a v spánku je teda nemožné ho počuť. Bola som aj vypovedať, že som bola doma a spala som, ale oni sú nekompromiskí. Zobrali mi peniaze (PN). Ich to vôbec nezaujíma, či človek spí a mobily kontrola nemá, takže určite ti volať nebudú. Sú to hajzli. Aj ja som apelovala na to, že mi mohli zavolať, prípôadne osloviť susedov, aby ma telefónom zobudili a povedali, že oni na to čas nemajú. Holt, smola. 😠

123zuzana
17. júl 2013

@elinka27 ahoj tak na kontrolu ti mozu prist hoci kedy od 6 rana do 10 vecera 7 dni v tyzdni.. ale je nepisane pravidlo ze zeny ktore su tehotne a maroduju od svojho gynekologa tak ich proste neotravuju.. ked mas marodku od obvodneho tak to ich mozes hocikedy ocakavat.. dufam ze som pomohla pekny den prajem.. 🙂

jankamgr
17. júl 2013

@domeli presne ako píše @eribac, známemu boli tiež, bol po havárke, s dolámanou nohou a rukou. Prišli mu ráno o siedmej v sobotu. Kým sa vytrepal z postele, už odchádzali na aute preč, darmo dal aj ŠPZku auta, aj žena ako svedok bola, že bol doma, nezáujem. Že to môže povedať každý...

domeli
17. júl 2013

@eribac no tak to je fakt "super". Ja osm pri prvej PN písala sprievodný list do SP, že zvonček nám nezvoní, tak prosím kontaktovať pri návšteve na mobil, lebo inak sa do bytovky nedostanú, keďže dvere sú na číp. Teraz sa ma ale sestrička pri vypisovaní PN rovno pýtala, či zvonček zvoní a keď som povedala, že nie, rovno dopísala t. č. a sprievodný list som už neposielala...

domeli
17. júl 2013

@jankamgr takže tak, ako aj iné veci, všetko stojí a padá ani nie tak na systéme, ako na ľuďoch...

eribac
18. júl 2013

...sociálka potrebuje prachy na odmeny, nie pre chorých. Ja sa k tomu nevyjadrujem. Ja som aj v inej veci (zamestnávateľ vs. sociálka) písala sťažnosť na ústredie, samozrejme, že kryli aj zamestnávateľa aj svoju pobočku, aj keď nemali pravdu. Za normálnych okolností by som to dala do lampárne, Paťo je známy, ale nechcela som sa zviditeľňovať a bola som na začiatku tehu, tak som sa nechcela ani znervózňovať. Po....ný štát aj s jeho úradmi,sorry, že sa tu tak vyjadrujem.

buducamama
18. júl 2013

@eribac - mne tiez poslal sef kontrolu, ked som lezala s chripkou. My mame zvoncek odpojeny, tak som lekarke hned nahlasila a na PN bez problemov uviedla mobil. Kontrola dosla o nejakej pol osmej rano, kvoli socialke som mala mobil vzdy pri sebe, lebo spavam so stoplami v usiach ani zvoncek by som nepocula. Ale tak som sa zlakla toho mobilu, ze dovidenia, takto skoro rano otravovat je fakt uzasne 😠 Neviem, chory clovek sa nemoze ani v klude liecit. Tam nech ciganov kontroluju, tam nikto nechodi.

michellka85
18. júl 2013

ja som bola v tehu na PN 2 mesiace a neprisli 🙂 ale viem ze su to hnusaci 😠

lenkastuch
18. júl 2013

@mirka21 opytaj sa tvojho dr, ci ti nemoze dat vychadzky a on ti ich dopise, aj mne dopisal. ja som tiez od aprila doma a kontrola nebola ale bojim sa ist na dlhsie aby mi neprisla, som z piestan, boli niekomu z piestan na kontrole?

lenkastuch
18. júl 2013

inak to by aj mna zaujimalo ako sa to riesi ked nepocujem zvoncek? lebo ja ked som na poschodi nepocujem ze dole niekto zvoni

vsak ked im poviem ze som nepocula alebo spala tak to asi ako ospravedlnenie oni nebudu prijimat????

denisa06
19. júl 2013

@jadinka ahoj. chcem sa ta opytat ci ti to dal gynekolog sam od seba? a to nevadi ze si mala neobmedzene vychadzky keby nahodou prisla socialka?to by sa mi hodilo len dufam ze sa to da...

jadinka
19. júl 2013

ano dal mi to gynekolog, ani som ho o to nežiadala 🙂 socialku som ani neriesila, ved ked mam neobmedzené tak predsa nemusim byt doma...ale pre istotu sa ho na to opytaj alebo sestričky 🙂

sami51
19. júl 2013

TRNAVA -ja som bola PN 2x, pri oboch tehotenstvach ....a ziadna kontrola nedosla a ani mojIM 2 kamoskAM nedosla, ktore boli PN....

denisa06
19. júl 2013

@jadinka dakujem ti velmi pekne... dufam ze sa to podari. som zvedava co mi na to povie sestricka 😉

soniamalinik
8. aug 2013

Ahojte, som mesiac na PN a uz mi prisla 1x kontrola. Viete mi povedat, ci chodi aj cez vikendy?

kubkacik
8. aug 2013

Ja som bola na PN od 3 mesiaca až do pôrodu a neprišla mi

soniamalinik
9. aug 2013

za posledny rok to vraj dost sprisnili, ja cez tyzden von velmi nechodim, ale cez vikendy s priatelom chodime aj na dlhsie ako 2 hodiny, takze neviem, ci nechodi kontrola aj cez vikendy

lenkas1990
9. aug 2013

ahojte.. ja som na pn od 26teho jula a kontrolu som mala pred vcerom.. takze teraz uz nikdy nevies :]

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre