• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

27. októbra 2016 
@nikitaf ahoj, jedna moja skusenost, mojej susede zobrali pn, lebo nebola doma, ale na zahrade :stuck_out_tongue_closed_eyes: vela zalezi na tom, kto pride a ako je benevolentny nechat ta vyjednavat a vysvetlovat :wink:
25. okt 2014 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karinkaeich nie mozu ti zobrat pn max. za 30 dni a potom mozes dalej pokracovat, ale to by uz boli kontroli asi nonstop, no ved ja budem doma, ale raz musim ist prec na oslavu, tak hadam vtedy nepridu, a nahodou nevies ci ti mozu siahnut aj na matersku z dnp? ci len na pnku?
25. okt 2014 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luciac ano, max. 1 mesiac, kedy porusis vychadzky a nemas to ako zdokladovat, vikend je dobry priklad. to jedine, ze by si mala peciatku z pohotovosti alebo tak.
ono su to 2 rozne poistenia. cize iba pn. ale ked budes ziadat o matersku a das uplatnit z oboch, tak si musis byt ista, ze prave tento mesiac (ak teda k tomu pride, cisto teoreticky) ti nerarobi sarapatu. ja by som ho teda radsej zaplatila, a potom ziadala preplatok, az po priznani materskej (cierne na bielom).
drzim palce, nech ti kontrola nepride. su to zbytocne stresy. drz sa :wink:
25. okt 2014 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luciac potom je tu este riesenie ist na pohotovost a zahrat to ze ti doslo zle....inak to nevidim....
25. okt 2014 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elinka27 ahoj ja som bola počas celého tehotenstva PN a mala som asi 5 kontrol ale bola som doma keďže som musela lezat. Keď som nastúpila na materskú a o týždeň v deň porodu dokonca došla k nam domov kontrola že kde som a prečo niesom doma :slight_smile:
25. okt 2014 o 12:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@rencici27 na pohotovosti davaju datum
25. okt 2014 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciac no sak ano ale pokisl by si isla mimo na vikend taak to neviemmmm nic nevymislis...ak iba na 1 den tak sa to da ....
25. okt 2014 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciac Ahoj no nevedela mi povedat ale podla mna to dobrovolne je tvoja vec a tvoje peniaze,takze na to by ti nemali siahnut...ale inac neviem ti poradit
25. okt 2014 o 13:55  •  čaká bábätko, termín má v januári 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zdravím,som tehotná na pn a evidovaná na úrade prace....ale.....nemam nárok na žiadne penaze kedže som pracovala ako živnostníčka ale neplatila som odvody.....vychádzky mi moja gynekológ nedala...príde mi kontrola alebo na tie ktoré nic neberú kašlú???????
28. okt 2014 o 18:41  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chcem sa opytat ci sa vam niekedy stalo, ze ste boli pocas tehotenstva na PN a dosla vam kontrola a neboli ste doma? aka je pokuta za to, ak by som nebola doma a dojde mi kontrola? da sa to nejak spatne preukazat, ze som bla na pr v zubarky, alebo u lekara? postaci ma ako dokaz ospravedlnenka? dakujem
9. nov 2014 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bielavila nedavaju pokutu, ale od toho dna, kedy porusis liecebny rezim, tak ti prestanu vyplacat nemocenske davky
potvrdenie o navsteve lekara, by malo postacovat, ako ospravedlnenie
10. nov 2014 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bielavila Ak by si nevedela preukázať (lekárskym ospravedlnením), čas kedy ti prišla kontrola, tak ti bude pozastavené vyplácanie PN na 30 dní do budúcna - odo dňa kedy si mala kontrolu....takto to viem ja...
16. nov 2014 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby,

mozno ste tu uz o tom niekde pisali, ale chcem sa opytat:
PN sa vyplaca aj za vikendy? ak mam napriklad dostat 13 € na den, tak to mam vynasobit poctom dni v mesiaci? cize 30 alebo 31? Fakt aj vikendy?
18. nov 2014 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gerdusha áno aj víkendy, čiže 13x počet dní v mesiaci :slight_smile:
18. nov 2014 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@agatulienka82

vyborne :slight_smile: a vdaka
18. nov 2014 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kretacyprus060192 Ahoj, myslím, že keď neberieš žiadne dávky, tak kontrola sa nebude veľmi zaujímať, ale istotu ti asi nedá nik. Chcem sa ťa však spýtať, nosíš každý mesiac na sociálnu pois. nej. doklad, že prechádzaš do ďalšieho mesiaca? Lebo kamoške povedali, že ak neberie dávky, tak nie, ale sestrička jej to tlačivo každý mesiac núka, že či ho nepotrebuje. Ako to je?
29. jan 2015 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky, z ktorej socialnej poistovne chodi kontrola, podla adresy zamestnavatela, alebo trvaleho bydliska?
29. jan 2015 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ankiki po tom ako ma zaevidovali na UPSVaR som tam odniesla začiatok PN a potom 6t pred pôrodom ukončenie PN,na tych tlačivach vzadu bolo take niečo že predlženie alebo prechod do dalšieho mesiaca ale to na UPSVaR netreba pokial bude kamoška na PN tak ako ja, to je 6t pred pôrodom ukonči PN :slight_smile: Mne takm povedali na urade v Prešove tak snad všade su rovnake podmienky :slight_smile:
29. jan 2015 o 16:22  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@haimi Podla tvojho trvaleho bydliska,lebo tam sa mas zdrziavat,pokial si PN.
@kretacyprus060192 Ten prechodny listok sa nosi na SP,pokial poberas PN,UPSVaR nema s PN nic spolocne.
29. jan 2015 o 17:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evittam ale ja kedže som vedela že nemam narok na nijake peniaze tak som na socialku ani nešla,nemam s nou nič spoločne kedže som nemusela platiť odvody teda neplatila som si tio dobrovolne nemocenske,nie som o tom velmi informovana tak nebudem trepať blbosti......ja som zrušila živnosť a išla sa zaevidovať na UPSVaR a kedže som bola na rizikovom tak tu PN som mala nato aby som sa tam nemusela hlasiť a hladať si pracu
29. jan 2015 o 19:18  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@evittam dik, len nad tym spekulujem. Ja totiz ten papier na peniaze posielam zamestnavatelovi, ktory je v blave. Ten to posiela do poistovne podla svojho sidla, cize do bratislavskej socialky. Ja mam ale trvale bydlisko v trnavskom kraji. Akym sposobom sa teta v trnavskej socialke dozvie, ze ma prist na kontrolu? Maju to jednotnym pc systemom podchytene? Pri statnej sprave by ma to dost prekvapilo. :confused:
29. jan 2015 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne prisla kontrola
29. jan 2015 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@haimi Tak by si sa mala prestat divit:wink:. Aj statna sprava uz pouziva vymozenosti 21. st. A PN sa vyplaca zo stat.pokladnice kazdemu z toho isteho uctu,je jedno do ktorej pobocky doklad posles. A co sa tyka tvojho bydliska,tak lekarka nahlasuje tiez PN do pobocky kde zijes.
29. jan 2015 o 20:00  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@evittam moze byt :wink: nerobis nahodou v socialnej poistovni? :grinning:
29. jan 2015 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne neprišla ani raz. Ale bola som väčšinou stále doma. :slight_smile:
29. jan 2015 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ešte som chcela napísať, že som bola na PN 6mesiacov.
29. jan 2015 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@haimi ani nahodou:wink:
30. jan 2015 o 10:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Fórum nie je pre firmy".
4. feb 2015 o 16:23 • maminkaocinko2015
Ano,mozu prist na kontrolu.
4. feb 2015 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@haimi Ja som okres Trnava a od augusta do decembra neboli u mňa ani raz na kontrole. Ale ja som na dedine, čiže som predpokladala, že v meste sa skôr vyberú na návštevu aj peši, kdežto ku mne by museli autom cestu naplánovať. Ja som teda vychádzky poctivo dodržiavala, neriskovala som, lebo stačí že príde pokyn že treba ušetriť na dávkach alebo tvoj spis dostane niekto nový akčný a hneď je prúser. A peniaze treba, aj tak už človek stráca dosť oproti platu.
4. feb 2015 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok