• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

27. októbra 2016 
Ahojte baby tak mna gynekolog odmietol vypisat chvalabohu mam dobreho obvodneho a ten ma mesiac nechal doma.. najhorsie mam dufam za sebou takze od pondelka zas do prace a celkom s tesim :blush: nevydrzala by som byt doma cele tehu ved uz teraz som salela ...
15. jan 2016 o 20:02  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v auguste 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte. PN pocas tehotenstva mi ma dat obvodny alebo gynekolog? Lebo gynekologa som sa pytala a povedal ze ma nevypise, nech nezleniviem.. Lenze ja mam narocnu pracu, robim 18 hodin kazdy 3den a kazdu chvilku musim zdvihnut nieco tazke a kedze som tu cely cas sama, kedze robime po jednom tak mi nema kto pomoct.. A o tomto vsetkom gynekolog vie... tak co spravit aby som isla na PN?
19. feb 2016 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinka1993 moze ta vypisat aj obvodny,treba za nim zajst,ale ak odmietne,tak ako gynekolog,tak zial budes mat smolu :frowning2:
19. feb 2016 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, ja sa chcem spytat mala som tak isto hroziaci potrat lezala som aj v nemocnici sice iba tyzden ale ako som prisla domov s nemocnice tak som stale pn a to som prisla 8 februara domov a moj zensky ma nechal na pn a nemam ziadne vychadzky. A dneska som bola opet na kontrole a zasa ma nechal doma a ked som sa pytala na vychadzky tak mi povedal ze on mi ich dat nemoze.. A to som v 10 tyzdni a nemam ziadne vychadzky...tak ze ci to je mozne aby mi nemohol dat gynekolog vychadzky ????????
3. mar 2016 o 15:29  •  čaká bábätko, termín má v septembri 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolakrupova ahoj, myslím, že len obvodný dáva vychádzky. Mojej mame operovali oči a vychádzky mala od obvodnej...
3. mar 2016 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som odzačiatku tehotenstva na PN, a vychádzky som mala hned od gynekologičk 2x denne po 2 hodiky. Neviem teda či zalezi na diagnoze alebo kde je problem...
3. mar 2016 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som bola tiez PN v tehu a neprisla mi ziadna kontrola ale neriskovala som .. vzdy som vychadzky dodrziavala.. radsej
3. mar 2016 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolakrupova ahoj,mna na rizikove tehu vypisoval moj gynekolog a napisal mi aj vychadzky.pytala som sa aj v socialnej poistovni a povedali,ze to je na doktorovi,ako ti da vychadzky...
3. mar 2016 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolakrupova moze ti dat vychádzky, aj ja som to tak mala, 2hodiny doobeda a 2 hodiny poobede, tiez som mala rizikové tehu
3. mar 2016 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ja som sa dneska pytala ohladom vychadzok a mi povedal ze on mi ich dat nemoze...tak ja newem co to mam za doktora no nevadi povedal ze na konci mesiaca budeme riedit pn tak som zvedava
3. mar 2016 o 16:54  •  čaká bábätko, termín má v septembri 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som na PN cez obvodaka a tiez o vychadzkach (ziadnych) zatial nebola rec :-/ ale mam ortopedicku diagnozu, tak neviem, ci akoze sa vobec nemozem hybat...
3. mar 2016 o 17:09  •  čaká bábätko, termín má v máji 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolakrupova moze ti ich dat, mne vypisovala PN gyn a dala mi ich hneď pri vypisovani PN-ky
3. mar 2016 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
áno može ti príst kontrola
3. mar 2016 o 17:48  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolakrupova je to blbosť, že nemôže, ja som marodovala aj na neurologickú diagnozu, potom na hroziaci potrat a vždy som mala štyri hodiny denne cychádzky.. asi som mala šťastie, bez kontroly
3. mar 2016 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mám dg hroziaci potrat a mám vychádzky od 11 tt 2 hodky doobedu 2 poobede od gynekológa
@nikolakrupova
3. mar 2016 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som bola PN pocas celeho tehotenstva a vypisovala ma obvodna. Vychadzky som mala neobmedzene, kontrola mi prisla tyzden pred nastupom na MD.
3. mar 2016 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolakrupova aj ja som pn od zaciatku kvoli krvacaniu a vychadzky mam od
5. mar 2016 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Gynek 2hod doob a 2poobede gynek urcite moze dat vychadzky...
5. mar 2016 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@Lavender84 no aj som mala krvacanie ale slabunke a mne vypisovali pn v nemocnici ci to je aj jedno kde mi ju vypisovali??? Jednoducho ja sa idem zblaznit doma a este priatel mi odchadza v polovici marca do zahranicia tak ja newem ako budem robit nakupy....a som sa ho to pytala pobedal ze on mi ju ch dat nemoze....no a ze pn budeme riesit az ked pridem na konci mesiaca na kontrolu..tak a to ma uz asi rovno hadam vypise aj do roboty ale to by bola kravina podla mna ja sa citim do roboty ale ked som nemohla ist na 4 hod denne niekam tak urcite nebudem moct ist na 8 hod do roboty...
5. mar 2016 o 13:59  •  čaká bábätko, termín má v septembri 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja mam tiez vychadzky dvakrat denne, ked potrebujem nieco vybavit to staci, a byvam v dome takze pohybu na cerstvom vzduchu mam dost, nezavidim vam kocky ktore zijete v byte..... ale je prevda ze aj mna taha cez viend na navstevu a tak ale nechcem riskovat
9. mar 2016 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolakrupova Vychadzky mi dal gynekolog titulom gyn.diagnozy.Takze nielen vseobevny
9. mar 2016 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nikolakrupova mne najprv vypisala pn bez vychadzok tie mi dala pri dalsej kontrole tak snad to tak dopadne aj u teba :wink::fist:
9. mar 2016 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ja som akurat 7 tt a uz tyzden som na pnke. Disgnoza hroziaceho potratu. Na prve dva tyzdne mi gynekologicka nedala ziadne vychadzky. Idem sa zblaznit tu v byte. Este ze skolu ma syncek asi 2 minuty peso a moze ist sam do skoly aj zo skoly ..aj ked je prvacik naucil sa to. Inaj neviem ako by som ho odnasala ked nemam vychadzky. O tyzden idem na gyndu na kontrolu a dufam ze mi daju vychadzky uz. Len rozmyslam ako si ich dat. Ci 2 hodiny doobedu a dve poobede ale az tak od 17-19.00 lebo v lete bude fajne vtedy...alebo vkuse 4 hodiny poobede. A neviete ci vychadzky sluzia aj na kontrolu na gynde alebo ineho lekara? Alebo ku lekarovi mozem ist mimo vychadzok? Dakujem za odpovede :slight_smile:
15. mar 2016 o 09:05  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mudreocko k lekárovi môžeš ísť mimo vychádzky, takže kľudne si ich daj kedy tebe vyhovuje :blush: keby náhodou príde kontrola si krytá, že si bola u lekára... Btw. ja som pn od začiatku tehu, september 2015, aj kopec báb v termínovkách a ani jedna sme kontrolu nemali...a pritom suseda je tiež pn dlhodobo, s rukami a malá kontrolu asi 6 krát! Takže si myslím že tehotným nechodia...
15. mar 2016 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mudreocko ahoj. Vychádzky Ti môžu dať iba 2 hodiny do obeda a 2 poobede. Nedá sa 4 hodiny. Aspoň mne to tak bolo povedané. A po novom si vraj ani čas nemôžeš vybrať. 10-12 a 14-16. Maximálne v lete Ti môžu dať 15-17. Tak som mala aj ja. A bola som na PN taktiež s diagnózou hroziaci potrat a mala som 2 kontroly. Nie je pravda, ze nechodia. A nie som sama. Aj moja známa v inom meste a inom kraji mala kontrolu.
15. mar 2016 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mudreocko to lekar stanovuje vychadzku, ma to dane zo zakona, ty si nemozes vybrat cas...davaju to podla diagnozy, rizikove vypisuju od 8.00-10.00 a 14.00-16.00. Ono je to nastavene tak ze ked potrebujes na uradoch nieco vybavit, postu a tak, aby si mala dopoludnia, a aby si mala aj popoludni ked mas "rao nevolnosti":slight_smile:
15. mar 2016 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stevvvka vidis to ma logiku. Inak ked som bola pred 6 rokmi v tehu na pnke tak som si mohla vybrat cas. No uvidim co povie gynekokogicka. Diky za nazor :slight_smile:
15. mar 2016 o 09:36  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mudreocko tak to ti gratulujem k takej gynekologicke, o tom som ja zas netusila ze sa to da vybrat.
15. mar 2016 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ja som PN od 8 tt, a na tie vychadzky som sa pytala aj mojho lekara, aj na soc. poistovni... napri. pre mojho gynekologa , ktorý mi vypisoval PN majú stanovené vychadzky 8:00 -10 : 00 a 14:00-16:00 . Vybrat si nemozme , je to stanovene . Kontrola mi zatial nebola, ale ja urcite nic neriskujem . a napriklad do poradne chodim o 16 tej poobede, kedze moj gynekolo robí tak.. takze papier mám :slight_smile: a na iné nepotrebujem :slight_smile:
15. mar 2016 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby,ja som tiez bola na rizikovom,cize na PN a vypisal mi ju gynekolog,aj vychadzky.dal mi ich od 9:00-11:00 a od 14:00-16:00...a mala som ich od zaciatku pn-ky.a co sa kontroly tyka,ani raz mi nedosla a musim sa priznat,ze obcas som nedodrzovala vychadzky,vzdy som vsak trpla,ci nahodou kontrola nedosla...a k lekarovi mozete ist aj mimo vychadzok,keby dosla kontrola,ste kryte...
15. mar 2016 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok