Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

mudreocko
16. mar 2016

@stevvvka a to plati aj ked idem ku lekarke so syncekom? Ci musim s nim ist radsej pocas vychadzky?

stevvvka
16. mar 2016

@mudreocko neviem ti povedat, ale keby prisla kontrola ukazes papierik od detskeho, povies ze si musela surne ist k lekarovi, myslim ze to by mali akceptovat...

mudreocko
16. mar 2016

@stevvvka dufam, lebo musim s malym na alergologiu, krcne aj na psychologiu. Dufam ze mi to uznaju, sk pridu na kontrolu.

lienkae
16. mar 2016

@mudreocko Ahoj, ja som tiez na pn od zaciatku a kontrola veru chodi. Avsak ak ides k lekarovi, mala by si byt kryta. Aspon mne to tak povedal lekar. Ja chodim dost casto po lekaroch a od kazdeho si vypytam bud potvrdenie alebo mi daju lekarsku spravu.

majusik236
16. mar 2016

keď je to návšteva lekára kvoli synčekovi neviem ako sa to posudzuje, samozrejme , iné je keď ideš kvoli svojmu zdravotnému stavu, to si 100 %krytá..inak tento systém vychádzok pri dlhodobých diagnózach je pekne nanič :/ 😔 😔 😔 🙄 🙄 🙄 🙄

katarinka289
16. mar 2016

Ja som bola na PN od tretieho mesiaca a nikto neprisiel.Ked ides so sinom,vypytaj si papier od pediatra pre seba,aby si sa mala cim preukazat v pripade,ze by kontrola prisla

katarinka289
16. mar 2016

...so synom.Mne mozno neprisli,lebo videli,ze zamestnavatel je soc.poistovna.Neviem...ale naozaj cely cas nikto.Ja som to ani nebrala tak,ze som na PN.Chodila som hocikedy prec

evittam
16. mar 2016

@majusik236 Pri určitých diagnózach existujú aj neobmedzené vychádzky. 😉

majusik236
16. mar 2016

@evittam ďakujem za info, pozisťujem si viac 🙂 😉

stanka2612
16. mar 2016

@evittam
@majusik236
ano,ale len pri psychickych 🙂 zistovala som to aj s mojim lekarom,lebo aj ja som chcela neobmedzene...no nedalo sa...

evittam
16. mar 2016

@stanka2612 Nielen pri psychických. Ja som psychicky úúplne v poriadku a bola som pol roka na PN s neobmedzenými vychádzkami. 😉 Samozrejme nehovorím o nejakej diagnóze okolo tehotenstva - tam si buď na rizikovom alebo nie.....Ja som bola na PN s problémami s krčnou chrbticou. 😉

majusik236
16. mar 2016

no moja maminka je onko pacient a tiež mala obmedzené vychádzky, čo sa mi zdá úplne zcestné, jej už PN končí, ale aj tak ak dobre vedieť 😉

lienkae
16. mar 2016

@evittam suhlasim s tebou,pri tehotenstve bud si rizikova alebo nie. Bud dostanes obmedzene vychadzky pocas tehotenstva alebo nie, su aj dievcata,ktorym vychadzku vobec nedali.

beckie
16. mar 2016

@stanka2612 ja poznám kopec báb na rizikovom, ktoré majú neobmedzené vychádzky...záleží od lekára.. Jeden dokonca povedal že tehotné na to majú nárok! Mne kontrola od septembra nebola chvalabohu, vôbec to nedodržiavam...

stanka2612
16. mar 2016

@evittam
@beckie
tak potom to ma asi kazda pobocka socialnej poistovne inak 😀 😀 😀 lebo mne na socialnej povedali,ze len pri psychickych sa to dava a nechceli mi ich dat...

zarja011
16. mar 2016

Ahoj.Ja som na rizikovom od 15.tyzdna,od zajtra nastupujem na matersku a za celu dobu som nemala kontrolu ani raz

zarja011
16. mar 2016

@stanka2612 ja som mala 2 hod.doobeda a 2 hod.poobede,viac mi ani nechcel dat a to az po 6 tyzdnoch PN bez vychadzok

stanka2612
16. mar 2016

@zarja011 mala som to tak isto

zarja011
16. mar 2016

@stanka2612 pozeram ze to mas uz naozaj za par 🙂 tak drzim palceky,nech vsetko dobre dopadne

stanka2612
16. mar 2016

@zarja011 zajtra mam termin,ale nevidim to ruzovo,som zavreta na 100 zamkov 😒 zajtra poradna tak dufam,ze sa nieco pohne

katuliena82
16. mar 2016

Ja som mala napisane vychadzky tak uzasne, ze ma to neobmedzovalo...je to na lekarovi. Ani v jednom tehu neprisla kontrola. Ale mozu prist

axelina
16. mar 2016

Ja som bola tiez od 19tt na pn. Mala som vychadzky 2x, ale nikto neprisiel. Sice som hlasila, lebo raz som bola u rodicov a raz doma. Ale sesternici prisla kontrola pocas PN ked bola tehu. Tiez jej tvrdili, ze nikto a puff prisli.

zarja011
16. mar 2016

@stanka2612 juj tak to na Teba budem mysliet.Potom nam napis,ako to dopadlo.My mame opacny problem,od 15.tyzdna hlavickou tlaci na krcok a chce sa mu von..budem stastna,ked vydrzi do 36.tyzdna aspon,skor u nas rodit nechcu,posielaju do Trnavy

stanka2612
16. mar 2016

@zarja011 dakujem jasne urcite dam vediet 😀 a tebe tiez drzim palceky,nech tam pekne zostane co najdlhsie 😀

zarja011
16. mar 2016

@stanka2612 dakujem

katuliena82
16. mar 2016

Zasa som v inej teme, pardon. @zarja011 drzim palce, ja tiez ratam kazdy den. Nech sa udrzi este dnu

isabella22
16. mar 2016

Ja som bola PN od 8.tyzdna cize 5 mesiacov a neprisla ani raz..ale je pravda ze robim v nemocnici tak mozno aj preto....

katuliena82
16. mar 2016

@isabella22 mne tiez vraveli ze zdravotakom nezvyknu chodit a na PN som kvoli infekcnemu prostrediu a namahe pri pacientoch zostala od 9 tyzdna.

evittam
16. mar 2016

@stanka2612 To nezáleží od pobočky SP - ja som s nimi nič neriešila. To záleží od lekára a ako si vie obhájiť pred posudkovým lekárom čo treba.... 😉
@beckie Tak buď môžeš robiť čo chceš a chodiť kade chceš alebo máš byť ako tehu doma na rizikovom a ísť sa maximálne prejsť...a to máš len šťastie, že ti nikto neprišiel. Prepáč, ale takým čo nedodržiavajú liečebný režim by som tú kontrolu priala a vziať dávky a ešte aj vrátiť...

isabella22
16. mar 2016

@katuliena82 ja so musela len som robila na Ct pracovisku ckze kvoli ziareniu inak by som nebola doma teraz uz materska konecne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre