Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

kikushaa
25. apr 2016

@nikolakrupova a este myslim ze orve dva tyzdne ani vychadzky dostat nemozes a ked pojdes opakovane na kontrolu ku doktorovi ti moze vypisat vychadzky. ak vychadzky nemas urcene mozes ist do obchodu a do lekarne lebo je to tak nejak zo zakona ze to su veci nevyhnutne pre uz neviem co 😀 ak by ti prisla vtedy kontrola preukazes sa uctenkou z obchodu/lekarne. a samozrejme obchod s potravinami 😉

evittam
25. apr 2016

@kikushaa Záleží od diagnózy a od lekára. Ja som mala prvé dva týždne hneď vychádzky doobeda a poobede a po 2 týždňoch neobmedzené. 😉

kikushaa
25. apr 2016

@evittam ja som mala vysoky tlak prechadzky su idealne nato a nemohol mi dat, ale mne vypisoval obvodak lebo som chodila do rizikovej poradne a nie k mojmu normalnemu gynekologovi, asi zalezi aj ze aky doktor to vypisuje, ja sa v tom fakt nevyznam 😁 hlavne ze kontrola prisla ked som bola v nemocnici a tyzdne nato som porodila 😅 😀

nikolakrupova
25. apr 2016

@kikushaa no šak ale mne už ubehli skoro 3 mesiace čo som s nemocnice doma a stále chodím na kontroly a stále mu hovorím že nech mi dá vychadzky. Šak zajtra idem ku nemu a som zvedavá čo mi zasa povie 😕 celodenné by mi mohol dať lebo šak ako ja som v poriadku už len mám nevhodnu prác.pozíciu.

nikolakrupova
25. apr 2016

@sany944 no musím jediné tak zajtra keď pôjdem od môjho gyn. Tak pôjdem za obvodakom a opýtam sa ako by sa to dalo lebo ja už som asi na hlavu chorá 3mesiace byť doma a to kebyže viem tak chodím aspoň do toho obchodu lebo všetko kupuje priatel a ten už má na to aj nervy 😁

kikushaa
25. apr 2016

@nikolakrupova celodenne dava malo doktorov, ale skus ho ukecat nech ti ich da ak uz nemas ziaden problem a len si doma lebo v praci by si robila nocne /12tky alebo by sa tam vlacila s tazkymi vecami. inak ak si oznamila ze si tehotna a a chcela by si dajme tomu preradenie na inu lahsiu poziciu mal by ta tam zamestnavatel dat..a s rovnakym platom. ak preteba tu poziciu nema mala s
by si byt doma a poberat normalnu mnzdy, ale to je na slovensku len sci-fi. samozrejme ze tlacia nateba aby si sla pn ☹ 🙄

nikolakrupova
25. apr 2016

@kikushaa no tak ja môžem ďalej snívať....áno ja som robila 12\ranne a aj nočné a ja som sa nasťahovala s bednami a stala celých 12 hod....a ja by som do roboty išla lenže tam je to o nervy v strede haly je lakovna kde každú chvíľku niečo vybuchne a musia nás evakulovavat vonku.....a keby mi aj našli inú pracovnú pozíciu stále sú všade tie bedne kde ich musíš zdvíhať a nosiť tam alebo sem ....ale majstrov stále hucia že nech ostanem radšej doma.😕

kikushaa
25. apr 2016

@nikolakrupova ved vravim ze je to scifi este som nepocula zeby sa toto co som napisala niekde udialo

evittam
25. apr 2016

@kikushaa Ja som nemala celodenné od gynekológa ale od obvodnej. Ak si na PN od gynekológa, tak si prakticky na rizikovom (áno viem veľa žien je len kvôli tomu, že nemôže vykonávať tú prácu, ktorú vykonávali a inú nemajú) no a na to myslím celodenné ani nie sú...Bohužiaľ.

mudreocko
29. apr 2016

Ahojte 🙂 som na rizikovom tehotenstve na PN a budem pravdepodobne az do porodu. Vychadzky mam 10-12 a 14-16.00 hod. Na moj zamestnavatel na vyhodil (kedze som bola v skusobnej dobe a nedala som mu oficialne vediet ze som tehotne, tak ma mohol vyhodit) ale stale som na PN, stale kazdy ukonceny mesiac nosim na socialku papier na peniaze. Chcem sa opytat, ci je pravda, ze ked uz niesom zamestnana, tak mi nemoze prist kontrola. Kamaratka mi vcera povedala, ze kontroly chodia na podnet zamestnavatela a potom posle socialka cloveka, ale ze ked uz zamestnana nie som, ze mi uz nemoze prist. Mate s tym skusenost?
Bolo by to super kebyze mozem navstivit aj rodinu na opacnom konci republiky 🙂
Velmi pekne dakujem vopred.

primadona
6. máj 2016

@mudreocko ahoj nechodí už kontrola ked si na up,ja som to tiež tak mala

candii
6. máj 2016

@mudreocko pokial poberas davky zo soc. poistovni moze si to prist skontrolovat.

mudreocko
11. máj 2016

Nebola som na úrade práce odkedy ma prepustili. Ale PN stále pozerám. Takže môže prísť?

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibix25
11. máj 2016

Ako socialka vie od kedy do kedy mam vychadzky?? Dnes mi lekar do papiera dopisal vychadzky, bo doteraz som ich nemala, no myslim, ze sestricka to nikam inam nepoznacila. Neviem ci mala ci nie. No ak mi pride kontrola v case vychadzky tak co? Ako vedia ze som na vychadzke?

sany944
11. máj 2016

@bibix25 uco soom pocula tak treba osobne ist do SP aj s pnkou a nahlasit vychadzky, inak akoby si ich nemala...

sany944
11. máj 2016

@alenah31 a z ktoreho mesta si?

alenah31
11. máj 2016

@sany944 spadame pod pobocku soc. poistovne Dubnica n/V.

ivanalysinova
7. jún 2016

V bb chodia len cez tyzden a to od 12 do 14. Poobede a cez víkendy chodia na udanie mne boli cca každé 2 mesiace na kontrole a som bola na rizikovom s takými diagnózami že som myslela že mne neprídu 😃 oni naraz skontrolujú celú ulicu.

gorilka167
7. júl 2016

Ahojte babenky chcem poprosíť o radu...zamestnavateľa mám v BA no ja som z Humenného takkže spadam pod Bratislavskú pobočku SP odkiaľ može prísť kontrola ak som PN. Dik

lubiduch
7. júl 2016

@gorilka167 pri vyplnani PNky zadavas adresu kde sa zdrziavas. Cize mozes pracovat v BA a mozes tam dat svoju bratislavsku adresu. Ak chces ist pocas PNky domov do Humenneho tak zadas adresu tam na vychode. Podla toho si to pobocka SP rozdeli keby chceli prist pozriet...

inac som pocula ze chodia dost kontrolovat, svagor bol od januara 3xchory a kazdy krat prisli. alebo bratrancovmu znamemu prisli aj 2x za den...

gorilka167
7. júl 2016

@lubiduch ale ja byvam stale v humennom ken mam zamestnavstela v Ba...

14nunu10
16. júl 2016

Chodia stále,kolegyni prišli za 7 mesiacov co marodila 5 krát!!!!a prišli aj v štvrtok na božie telo o 17.30 hod..nuž kedysi platilo ze onkologickym chorým a tehotnym na rizikovom tehu nechodia kontroly ale to je už tabu...Chodia a často od 8.00 hod do 22.00 hod prečítajte si na ich stránke "sociálna poisťovňa"..

annemarie9
20. júl 2016

Ahojte babenky, som nezamestnaná, evidovaná na úrade práce a som tehotná na pnke, ak ste boli niektorá v rovnakej situácii, aké máte skúsenosti s kontrolou? 🙂 Ďakujem za odpovede 🙂

14nunu10
20. júl 2016

@annemarie9 to je iné ako zamestnaná,v takomto prípade som počula ze nechodia

annemarie9
20. júl 2016

@14nunu10 Ďakujem za odpoveď, aj ja si myslím, ale pri nich naozaj človek nikdy nevie 🤐

sonula
20. júl 2016

kontroly nastastie zacali chodit a zacali chodit dost casto. Ak je raz clovek vypisany na PN a nema stanovene vychadzkove hodiny, tak ma byt doma a liecit sa.
konecne sa socialka v tomto rozhybala, este tak dokopat lekarov k tomu aby nevypisovali falosne PNky

7ammy7
20. júl 2016

aj ja mám otázku 🙂 som na PN a potrebujem sa zájsť informovať do soc. poisťovne...možem ísť do socialnej poisťovne alebo budu problemy keď mi počas toho príde kontrola? za odpoveď ďakujem 🙂

sonula
20. júl 2016

ak nemas nahlasene vychadzky, bude. maju aj telefonicky support, pripadne email, cez ktory je to mozne riesit.

7ammy7
20. júl 2016

ďakujem, mám to nanič keďže počas vychádzky to nestíham... nejako to vymyslím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre