Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

adrioska
10. júl 2008

mne to povedali v 21 tt.

beke
11. júl 2008

okolo 20tt, keď ideš na veľký utz a prezrú ti celé bábo

zuzika1
11. júl 2008

ahoj funy. dá sa to zistiť na tom veľkom ultrazvuku aj keď mne to doktorka povedala až v 31 týždni tak sme si museli počkať. 🙂

m.a.r.t.i.n.a
11. júl 2008

Nám to povedali v 19tt. Ale záleží ako máš bábo uložené,ak je chrbátikom, tak to nezistíš... 🙂

A inak k téme:

Bývam v Nitre a od 4.mesiaca som na PN, nie že by som mala nejaké zdravotné problémy, ale pracovne som sa pohybovala medzi chorými po nemocniciach a vela som cestovala, takže aby malo bábo klud a mamina žiadne stresy a pohody, nám pán doktor odporučil odpočinok. 🙂 A rovno mi povedal, že sa nemusím báť, že v Nitre na tehotné nechodia... Som na PN od 5.5. a dodnes ma nikto navštíviť neprišiel, tak snaď už ani nepríde.... Boli sme aj 10 dní na dovči, jazdím k našim do Trenčína, vychádzky nedodržiavam a v poho....
/dúfam, že to tu nečíta niekto zo sociálky 😀 /

jaja257
13. aug 2008

Ahojte 🙂
nasla som tuto temu, lebo mam maly problem. Od septembra budem na PN, nie mojou vinou, ale vinou zamestnavatela, preradil ma totiz na pracu, o ktorej si myslem ze by ju tehotna astmaticka nemala robit(vyucovanie telesnej vychovy) a sme pozvani na svadbu. Chcela by som sa spytat ako to mam riesit. Ci to mam risknut alebo sa nejako dohodnut s lekarkou. pretoze sa bojim kontroly ☹

bzucinka
13. aug 2008

Za 6 mesiacov som kontrolu nemala ani raz (klop-klop). Jaja257 - ja som na jednej bola. Najprv som myslela, ze pojdeme iba zablahozelat do kostola..potom,ze trosku aj na hostinu... a domov sme dosli po 1.00hod. Ale ja som mala velmi blizko domov...Je to na tebe...

lusilia
13. aug 2008

Ahojte babulky, tak ja som tiez od 23.7. doma, zatial nikto, ale je to velmi kratko a budem na PN az do konca tehu. Tiez by sme chceli ist s milym na dovolenku, ale predpokladam, ze sa to cez PN asi neda, aj ked tiez som len kvoli praci doma, tiez by som to tam nezvladla. Ale obcasne si pripadam ako vo vazeni, ze clovek ani so psami nemoze ist, ani nakupit si a podobne, mali by to nejako riesit, lebo aj za tie dve hodiny, clovek nestihne nakupit a to ja teda este nemam ani vychadzky ☹

leniccka
13. aug 2008

lusilia a preco nemas ani vychadzky.... ved to je na slucku byt stale doma zavreta, ja som bola 10 dni PN a uz som mala na male, zacalo mi uz prepinat, bola som nervozna stale sama doma, vecere prisiel drahy domov.... ale aj tak ja mam rada spolocnost, vela ludi, staci mi ich vidiet nemusim s nimi hovorit ale byt medzi ludmi....
skus si pytat vychdzky aspon 2x do dna, viem ze svagrina to tak mala, a este si aj sama povedala kedy vychadzky chce, v akom case

meusicka
13. aug 2008

ahojte baby, ja som a PN od 16.6., zatial kontrola ziadna, ale aj tak ked sa niekam vzberam mimo vychadzok, tak mam malu dusicku a potom bezim pozriet ci nemam listok v schranke 😒

lusilia.. na zaciatku ti lekar nemusi napisat vychadzky. ja som nemala viac ako mesiac a bolo to teda zabite, ale teraz uz mame, no i tak je to tazke, lebo tie 2-2 hodinky su dost malo. ale lepsie ako nic.

jaja.... aj ja mam v septembry ist na dve scadby, tak asi poviem lekarovi, co sa deje a uvidime co povie. hadam bude vsetko v poriadku.

inac sa nesmiete spoliehat na to ze kontroly nechodia, najviac chodia babam z BA kraja a niektore pisu, ze maju ticho potvrdene zo socialky od znamych. ze tehulkam nechodia na kontroly. ale je to indi-vindi.

ak sa niekto neciti na pracu tak sa zial nesmie citit ani na zabavu, cestovanie a podobne. i ked ja si myslim, ze je to zase normalne, ze tuzime niekedy ist medzi ludi, aspon troska posediet a porozpavat sa.

banikovci1
13. aug 2008

Ja som si dala pre istotu neobmedzené vychádzky, vlastne mne ich lekárka aj naordinovala ... vraj tehotenstvo nie je choroba ... a treba chodiť von na prechádzky ....

jaja257
13. aug 2008

Dakujem za odpovede 😉 uvidim co mi poviee lekarka, mozno aj ona mi da neobmedzene vychadzky a ked nie, tak mam s tou svadbou smolu ☹ ale nevadi, hlavne nech je babo v poriadku a neohrozuje ho zidna nahodne hodena lopta 😉

dejna3
13. aug 2008

ahojte,
ja som na PN v podstate takmer od začiatku tehotenstva, t.j. začiatkom februára, bud. týždeň už nastupujem na materskú a kontrolu zo sociálky som, našťastie, nemala.. Vychádzky som mala od 9 - 10 ráno a od 14 - 16 poobede, ale nedodržiavala som ich. Do 18 tt som stihla 3 krát pobudnúť v nemocke, takže, keď sa mi polepšilo, bola som celá šťastná a užívala som si prechádzky po vonku 😅

meusicka
14. aug 2008

banikovci... to mas super, neobmedzene vychadzky, som ani nevedela ze sa take nieco da. boze, preco nie som od Senca, aby som mala tu istu lekarku ako ty 😀

lusilia
14. aug 2008

No tak ja uz vydrzim do toho 2.9. ked ma ist ku gynde a vypytam si tie vychadzky, hadam mi ich da.
Banikovci, ze neobmedzene, tak to som teda este nepocula, aka parada, tak si to uzivaj, ale davaj na seba pozor 😉
A este sa chcem opytat, ak ste mali PN od gynekologa, tak ste to museli nahlasovat aj obvodnej lekarke? dik

tehulka4
14. aug 2008

nooo kocky, takze ja som bola na PN-ke od 29.1. az do konca do 6.8., a potom som nastupila na materrsku a zatial nikto u mna na kontrole nebol...ale zasa je pravda, ze aj keby bol, tak ma najde doma aj pocas vychadzok...nejak sa mi v tom teple nikde nechcelo chodit...

meusicka
14. aug 2008

lusilia.... mne dal PN tiez gyndos a zatial moja obvodna ani nevie ze som tehu. uz sa tam ale chystam, aby som jej to povedala.

tehulka... to ti verim, v tom teple aj ja sedim radsej doma. skor risknem nieco v sobotne vecery, ale aj to len niekde posediet, lebo na ine sa necitim. minule sa ma svokra spytala ze ci som na zabave, kde som bola aj tancovala?teda na tanec sa necitim urcite 😅 kazda z nas vie, co si moze a co nemoze dovolit, no nie? 😉

tehulka4
14. aug 2008

meusicka, to jooo...myslim, ze kazda co chceme mat krasne zdrave babatenko, tak nebudeme zbytocne hazardovata riskovat a vieme co si mozme doolit..ja nehovorim, ze som bola stale zavreta doma, lebo to tiez nie je dobre, ak tehula plna pocitov a emocii je stale len doma a navyse sama, to je tak akurat na blazinec..ale zasa som nechodievasla kavickovat od rana do vecera s kamoskami a znamymi...aj veci pre mimi bolo treba pokupit..a internet mi sice v tomto strasne vela pomohol, no nie vzdy a vsetko sa tak da kupit..takze som vybehla aj do mesta, ale co som zistila tak asi dovolenku yb som vooobec nezvladala..ale kazda sme ina a aj kazda ma ine tehotenstvo..a ja kedze som po 3 potratoch tak som nechcela nikdy nic riskovat...

meusicka
14. aug 2008

tehulka... no ved, nas tiez od zaciatku stale nieco pobolieva a tak. ale hlavne je pre tehulky aby boli v klude a sa nestresovali. von nijak extra nemusim, ale zase viem, ze ked sa bude kamoska v septembry vydavat tak jej na svadbu pojdem. mozno tam budem len sediet, lebo urcite nechcem ublizit dietatku, ale hlavne je ze tam budem moct aspon nasavat atmosferu 😀
ty uz mas 35tt, to uz budes o chvilocku rodit tak drzim prsteky nech je vsetko o.k

anna181
14. aug 2008

Ahojte, tak ja vobec nedodrziavam cas vychadzok, kedze mam skoro trojrocnu dcerku a sme skoro stale vonku.
Ak by aj dosla kontrola, vybavim si potvrdenie od lekara, ja si z toho problem nerobim.
O chvilku cestujeme prec na dva tyzdne. Pytala som sa gynekologa, ci to mam zahlasit na socialke, povedal, ze naco sa mam zviditelnovat....mozno prave vtedy by prisli... Tak som to ani neoznamila a uvidime co bude...
Nejako si nerobim starosti s tymto..mam dost s amniom..a na to myslim castejsie... ☹ ☹ ☹
Tak sa drzte babulky 🙂

lusilia
14. aug 2008

Anka, tak si uzi dovolenku a nestresuj kvoli amniu, urcite bude vsetko v poriadku, aj ked to budu nervy, ja by som mala ist tiez, ale myslim, ze uz som rozhodnuta, ze nepojdem, uvidm po morfo.utz.

anna181
14. aug 2008

Ahoj Lusilia, ano budem sa snazit..aj ked ideme na dovolenku cez vikend a v pondelok mam ist na morf. uzv. a potom v stredu 20.8. na amnio..aj ked o tom este silno premyslaaaaaaaaaaaaaaaaaaam... Budeme v KE tyzden aj trosku, tak uvidime co mi povie dr. Dankovcik, ku ktoremu idem na uzv... Viem, ze je to este skoro na morf. uzv. ale musim nieco spravit pred amnio...aby som sa aspon nejako vedela rozhodnut....
Tebe tiez vysli zle vysledky?

lusilia
14. aug 2008

Anka ja mam len nieco s genetikou, ze nie je to nic vazne, ja budem mat vysldky z AFP az 2.9. a NT dopadlo dobre, takze preto si myslim, ze to amnio nema u mna vyznam a ja idem na ten morfo. utz. uz dost skoro, dufam, ze to nebude vadit, lebo budem len 17+0tt, cize prvy den 18tt, ale tak zevraj sa to robi od 18tt do 20tt

juzinka
14. aug 2008

Ja som bola PN úplne od začiatku a mne neboli ani raz 😉

leniccka
15. aug 2008

baby a ako chodia zo socialky??? v pracovnych dnoch v nejakej ich pracovnej dobe, alebo chodia aj cez vikendy alebo vo vecernych hodinach????? to by ma celkom zaujimalo 😖

chuchu86
15. aug 2008

ahojte baby ,

ja zatial pracujem, musím vlastne kím nenájdeme nejaku náhradnu babu za mňa, ale potom už pôjdem aj ja na PN,
ja bývam v okrese Košice - okolie, a som počula od viacerých, že kontrola chodí a dosť často na tehulky.

Niekedy prídu aj 2 x denne

leniccka
15. aug 2008

coooo?? 2x za den... nemaju tam nic ine na praci???? 😠 ved ale tehulka ma mat klud a nie aby ju furt niekto vyrusoval doma!!!!! ☹
chuchu a chodia aj cez vikendy nevies??

chuchu86
15. aug 2008

leniccka - mama ked bola tehotná so sestrou, tak chodili aj cez víkend,

leniccka
15. aug 2008

hm ja som si myslela ze aspon cez vikend bude pokoj ked by som nahodou bola doma na PN ☹

viem ze svagrinej chodili stale na kotnroly, lebo ju bonzoval zamestnavatel, ktory sa jej chcel zbavit....

chuchu86
15. aug 2008

leniccka - tak ja neviem, ja len dufam, že nubudu chodiť ku mne stále, budem sa znažiť dodržať vychádzkové časy

jaja257
15. aug 2008

Ahojte, tak to je fakt radost ☹ ked mi tu ma niekto dvakrat denne vyzvanat pri dverach ☹ Aj moj zamstnavatel bude asi velmi nahnevany, ked ostanem doma, tiez sa bojim ze ma bude bonzovat ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre