Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

sticker
15. aug 2008

Ahojte. Ja už síce mám dve deti, ale keď som bola na PN s prvou, tak som mala skoro každý mesiac kontroly 😝 . Mala som klasické vychádzky, tak som ich aj dodržovala. Potom sme sa presťahovali a aj na novú adresu mi chodila kontrola zo sociálky. Neviem, podľa čoho si vyberajú ku komu pôjdu, lebo mám známu, ktorá bola dosť dlho na PN a ani raz jej kontrola neprišla a to chodila aj von hocikedy - jej to bolo jedno. 😅 😀

nikoleta164
18. aug 2008

ja som sice uz na materskej, ale cele rizikove tehu mi nedosla kontrola a to som poctivo dodrziavala vychadzky, kedze som lezala. byvame na dedine nedaleko mesta, ale asi sa im k nam nechcelo a tak som si to zelala 🙂

meusicka
18. aug 2008

ahojte... chuchu, teda ja som tiez KE-okolie ale zatial co som PN (2 mesiace) tak kontrolu som nemala a aj znama vravela, ze jej posepli zo socialky ze tehulkam nechodia. ale zato znama z okresu Roznava mala pocas pN kontrolu 2x a raz sa dokonca pani chcela ku nej nasackovat do bytu aj na kavu. asi bola zvedava ci ma nieco rozrobene a tak. ja sa snazim tiez dodrziavat vychadzky ale niekedy sa to neda, hlavne vikendy, ked aj k rodicom chcem zajst 😒

deirdra
19. aug 2008

Ja hlavne zavidim tym, ktore maju energiu behat po vonku mimo vychadzok🙂 Ja mam vychadzky 2x denne po 2 hodky a ked si absolvujem tu prvu, na druhu uz nemam energiu. Citim sa otrasne, ledva chodim, fucim, srdce mi trieska... Na PN-ke som len chvilu kvoli skratenemu krcku ale fakt to potrebujem lebo nevladzem normalne fungovat. Problem je ale v tom, ze my nemame zapojeny zvoncek zdola, takze aj ked mi pride kontrola, nedostane sa ku mne 🙂 Som zvedava co potom so mnou urobia.

janka_pn
19. aug 2008

ja som z okresu piestany a na PN ke som bola 2 mesiace. tiez som nemala vela energie na chodenie po vonku, ale niekedy mi skratka urceny cas nevyhovoval. ako tehotna velmi zle spavam a potom zase neskor som prespala npr. vychadzkove doobedne hodiny. alebo v tych horkach sa mi fakt nechcelo ani nos vystrcit o stvrtej poobede a ist sa prechadzat. behat kazdy tyzden k lekarovi a prosit ho, aby mi menil dobu vychadzok tiez nie je realne. takze som ich sem tam nedodrziavala. po celu dobu vsak kontrola neprisla. co som rada a teraz som uz na materskej, cize ziadne obmedzenia 😀. inak ale raz som bola ako netehotna asi pred rokom chora 2 tyzdne a to mi prisla kontrola hned 2 krat. avsak bolo to tych prvych 10 pracovnych dni a to mi prisli z prace 😖 bola som doma so silnou chripkou, tak som doma samozrejme bola.

lusana
19. aug 2008

no ja so na pn od 7 tt a za 2 dni nastupujem na MD, žiadna kontrola mi neprišla, pri prvom tehotenstve tak isto

meusicka
19. aug 2008

deirdra... tak to by som ja nechcela riesit, kedze oni ked im povies potom ze nemas zvoncek alebo ze si ho nepocula, tak to budu brat ako vyhovorku. som niekde citala clanok presne od jednej panej, co na kontroly chodi a vraj je to dost bezne, ze ludia sa na to vyhovaraju. ale ani ten nas niekedy nefunguje, znamy uz vedia kde treba zatlacit, ale inac je to bieda. 😝

leniccka
19. aug 2008

dobre baby my mame zapojene zvonce, oznacene menami ale v dome kde je cca 18 bytov nema nikto menovku na dverach ..... a co teraz... ja kontrolu pri dverach snad cakat nebudem, ved som PN a musim predsa lezat 😕 to sa ako potom riesi??? nestaci ked sa vyklonim z balkona?? ci musim daco aj podpisovat?

hotelacka
20. aug 2008

Ahojte babenky 😀
Ja som sice len v 6tt ale chcem sa spytat..moze ma lekar nechat na pn aj na zaklade toho ze robievam v praci 15tky / kratky dlhy tyzden/, stres, mierne zafajcene prostredie...
Teda nie este teraz ale keby poprosim dokyho...od coho to zavisi ci ma necha na pn..??
A aky je rozdiel od pn a rizikovym..??
znamena to ze ked som na rizikovom tak o to skor idem do prace z materskej?? nie je teda lepsie nechat sa vypisat len na pn??
Dakujem za radu... 😀 nakolko je to moje 1 tehu, dufam ze bude bezproblemove.. 😎

meusicka
20. aug 2008

lenicka... mne sa zda, ze oni ti daju potvrdenie na ten zeleny harok, co si dostala ako potvrdenie o PN takze asi budes musiet ak kontrola dojde zist dolu a otvorit im 🙂

hotelacka...v pripade ze budes mat pocit, ze pracu fyzicky nezvladas a ide na ukor teba a miminka tak si myslim ze treba dokimu radsej povedat aku pracu mas a ze je to pre teba problem. hlavne v prvom trimestri je baba velmi unavena a teda ja som robila len 8cky ale aj tak som mala pocit ze ani neexistujem.
som vypisana na PN a zaroven mam napisane aj rizikove tehu kedze sme mali na zaciatku hematom. je to jedno preco si na PN, v podstate ak si rizikovka tak ta na PN vypisu a hotovo. ci to ma nejaky dopad na matersku to netusim, ale ja si myslim ze nie. 🙂

hotelacka
20. aug 2008

AHOJTE..
TAK JA SOM POVEDALA SVOJMU ZAMES. ZE SOM TEHU...A ON ABY SOM SI ZACALA ZA SEBA HLADAT NAHRADU..ZE VYPOVED..kED DOM MU POVEDALA ZE TO NEMOZE PODLA ZAKONA...TAK MI PONUKOL SICE CASOVO MENEJ NAROCNU ALE O TO STRESUJUCEJSIU PRACU...
Ked som sa chcela v amb. u dokyho informovat podla coho sa da vypisat na rizikove alebo pn,,sestricka mi povedala ze to vypisuju len z nemocnice.. ze oni to bezdôvodne nemôzu..
Tak ako je to..vsetky ste lezali v nemocnici..?? Alebo sa to da aj inak??
Uz placem 2hod uz nevladzem a musim sediet v praci.. a cez slzy sa usmievat na tych ludi.. Pomozte mi prosim..!

ivana68
20. aug 2008

ahoj hotelacka
to je blbost ked ti sestricka povedala ze to sa vypisuje iba v nemocnici,
ja som bola u svojho gyn.a povedala som mu ze nevlazdem v robete a hned ma dal na PN dokonca aj s vychadzkami a namam ziadne problemy.
Som doma a je mi super,ziaden stres ani nic podobne

muriel293
20. aug 2008

ahojte baby,tak ja som od začiatku tehu doma na pn a ešte som žiadnu kontrolu nemala (klop klop na drevo) ale oni budúcim maminkám nezvyknú chodiť,to vravel aj môj lekár takže tak,inak mám aj vychádzky ale žeby som ich dáko dodržovala-práveže vôbec lebo v tie hodiny sa mi akurát nechce von-lebo je teplo,skôr idem večer na prechádzku a to už vychádzky nemám,ale nejako sa tým nezaťažujem,veď miminko už musím venčiť a hýbať sa i teraz takže tak... čo sa týka práce tak o tú prídem na sto percent lebo termín mám na február a v januári mi končí zmluva na dobu určitú ale tak hádam sa nezabijem kôli tomu! čo už s nimi...

ivana68
20. aug 2008

muriel neboj sa a opracu prist nemozs aj ked ti konci zmluva pokial si na materskej tak oni s tebou nemoze vobec nic

ivana68
20. aug 2008

babyl aku mate diagnozu napisanu od lekara?

muriel293
20. aug 2008

ivana68
ale ja mám zmluvu na dobu určitú s tým že v januári mi končí a oni mi ju nepredlžia lebo vedia že budem mať dieťa a budú musieť cvakať,tak ja myslím že majú právo nepredlžiť či nie...ja sa v tom nevyznám,ale to je taký blbý podnik že mi skoro dva roky len predlžovali svine!

ivana68
20. aug 2008

neviem ti v tomto poradit ale skus si to niekde zistit ze ako to je aj ked mas zmluvu na dobu urcitu

muriel293
20. aug 2008

ivana68
no skúsim a som zvedavá čo na mňa vymyslia tam oni,či nebudú dačo špekulovať ako sa ma skôr zbaviť!

ivana68
20. aug 2008

drzim palce aby ti to dobre dopadlo a daj potom vediet ako si dopadla

hotelacka
20. aug 2008

Babenky a nie je este na rizikove skoro.?
Od ktoreho mes. sa da vypisat??

lusana
20. aug 2008

muriel ak máš zmluvu na dobu určitu jej uplynutím ti pracovny pomer končí bez ohladu na to či si tehotná, Musela by si sa jedine dohodnúť na jej predlžení, čo si myslím, že zamestnávateľ nebude súhlasiť. A však po skončení pracovnej zmluvy si v ochranej 6 mesačnej lehote, kedy ti bude vyplácaná materská, za podmienky poistenia 270 dni.

adrioska
20. aug 2008

Hotelacka, tiez som toho nazoru, ze to, co Ti povedala sestricka, je blbost alebo si ju zle pochopila, na PN-ku z dovodu rizikoveho tehotenstva Ta moze vypisat aj Tvoj gynekolog...ked mu povies, aku mas pracu resp. na aku Ta chcu preradit, tak by Ta mal bez problemov vypisat, vsak snad aj jemu zalezi na tom, aby si vynosila a porodila zdrave dietatko, ak nie, tak by mal odovzdat svoj diplom...a na rizikove vobec nie je skoro, Ty mozes byt rizikovka uz od zaciatku tehu, ved od sameho zaciatku tehotnej zene moze hrozit potrat, takze tak...drzim Ti palceky!
Muriel, mozno ze v nasom okrese nezvyknu chodit kontroly tehotnym,ale su take okresy, kde chodia, napr. BA, KE...to uz by bolo najlepsie, keby si kazdy zistil, ci uz od gynekologa alebo znamej alebo trebars aj na tomto fore, ci v tom danom regione, okrese chodia kontroly...
Ivanka68, tiez si myslim, ze ked ma zena zmluvu na dobu urcitu, tak jej ju nemusia predlzit, moja kamoska tiez tak dopadla, ma zmluvu do konca sept. a nepredlzia jej ju...vraj standardny postup 😠 , este chvalabohu ze uz nastupuje vtedy na matersku, lebo na tu bude mat narok...takze aj Muriel, ked ma termin na februar, v januari (alebo v dec.) uz nastupuje na matersku a na tu bude mat narok...nie je to bohvieco, ale aspon nieco... 😖

arizona
20. aug 2008

hotelacka: nemáš lepšie vzťahy s obvoďákom? že by ťa aspoň on hodil na PN... rizikové je vlastne PNka. kvôli chrípke sa nezvykne ležať v nemocnici a ľudia sú PNi, prečo by akurát PNka od gynekológa mala mať iné pravidlá... sestrička sa ťa asi chcela len zbaviť 🙄 🙄

dzani
20. aug 2008

ahojky babenky 8)
Hotelacka, kludne ta moze vypisat aj tvoj lekar resp. gynekolog, ak povies ze mas problemy zvladat pracu, resp. ak ti praca robi problemy, byva ti zle a pod. Ja som na PNke od aprila, tiez mi byvalo zle, a v pohode ma vypisal moj gynekolog, myslim, ze to zavisi od neho. A som doma este stale.
adrioska ahoj, ty si z Novych Zamkov? ja sem nechodim, chodim k novembrovkam, tam som ta myslim este nevidela. Ako je to s rodenim v NZ? aki su lekari? aj ty budes predpokladam rodit v NZ?

chulieta
20. aug 2008

ahojte, no ja som bola na pn-ke,a ja som sa pytala dr. ako je s kontrolami, lebo som chcela chodit do skoly, robim externe a potrebovala som chodit na skusky, tak mi povedala ze socialka tehotne nekontroluje, ale ze len v pripade ze si daju zalezat, a dohodla som sa s nou tak ze som jej dala cislo a keby prisla k nej do ambulancie kontrola tak mi vola ze ma idu kontrolovat, takze ja som pekne zbrilala v pohodicke po vonku... 😀 😀

gapa
20. aug 2008

muriel (a ivana) súhlasím s lusanou.
Ak nebude mať zamestnávatel záujem na predlžení PP, tak tvoj PP skončí dohodnutou dobou bez ohladu na to či si PN, tehotná, na MD alebo RD. Počas tehotenstva (oznámeného zamestnávatelovi písomne s potvrdením od lekára), PN, MD, RD nemožno ukončiť PP bez súhlasu zamestnanca len "výpovedou zo strany zamestnávatela" napr. z dôvodu nadbytočnosti. A ukončenie PP na dobu určitú nie je výpoved.
Ešte aby si vedela, ak nastúpiš na MD v r.2008, resp. tvoj PP skončí v r.2008 a nastúpiš na MD v r.2009, tak sa ti ráta materské z r.2007 (ak ti aj vtedy trval "ten istý!!!" prac.pomer, ktorý bude teraz končiť). Ak PP skončí v r.2009 a aj nastúpiš na MD v r.2009, tak sa materské ráta z r.2008.

gapa
20. aug 2008

ja mám tiež skúsenosť s gynekologom takú, že mi povedal, že na dlhodobú PN ma vypísať nemôže, len ak by som mala "gynekologické ťažkosti" a napr. bola v nemocnici. Pritom som 2x potratila, raz v 10tt, raz dokonca v 26tt. Vtedy som tiež nemala "gynekologické problémy", len naťahovačky v práci a prišlo to zrazu ...
No sestrička mi povedala, nech skúsim zájsť k obvodnému a poviem svoju situáciu. S velmi malou dušíčkou som k nemu zašla a prešlapovala najprv pred nemocnicou chodník hore-dolu, no nakoniec bol velmi fajn a hovoril, že ak mám takéto problémy a obavy a rozhodla som sa tak, nie je problém, on si moje rizikové tehotenstvo obháji. Vraj 80% mamičiek je teraz na rizikovom. Takže ja som na rizikovom u obvodáka, nie gynekologa. Aj ked mám niekedy zmiešané pocity, lebo práca mi chýba a tie vychádzky sú niekedy ako väzenie, myslím, že som spravila dobre.

meusicka
21. aug 2008

hotelacka... urob ako ti baby radia, sup za odvodnym lekarom. tu sestricku asi skolili na to ako sa striast pacientov 😠 ja som na PN od 8tt, bolo mi zle a tak som dokimu povedala, ze nezvladam cestovanie do prace a ani ten stres v robote. nemam cas ani sa poriadne najest, sice aj tak mi nic nechutilo, lebo mi bolo od vsetkeho zle. kedze som vtedy mala na maternici este aj hematom, tak ma v pohode vypisal a odvtedy som PN a hodlam tak ostat uz dokonca. niekedy mi robota chyba, ale ked som si porovnala pre a proti, tak jednozancne je proti viac argumentov, takze radsej ostanem doma. comu sa ale cudujem, je, ze niektorym kazal doki ist za obvodnou ohladne PN a ten moj mi to ani nespomenul. idem za nou ale buduci tyzden a konecne jej nahlasim ze som tehu.

muriel293
22. aug 2008

asi to záleží aj na doktorovi to,či ťa vypíše hneď od začiatku aj bez toho aby si mala nejaké ťažkosti alebo nie,kamoška musela svojho podplatiť (!) aby ju nechal doma lebo nechcel a ona tiež mala nevyhovujúcu prácu takže asi kto má akého lekára ale tak pn môžeš byť od začiatku až do pôrodu....teda vlastne kým nejdeš na MD ...

anib
23. aug 2008

Ahojte baby, nevie mi niektorá z Vás poradiť, čo robiť, keď som zamestnaná ako SZČO - teda na živnosť v predajni farby-laky-stavebniny a zistila som tento týždeň,že som tehotná asi v 6tt. Bojím sa, či tá práca nie je zdraviu škodlivá - tie pachy z lakov. Nie je niektorá z Vás SZČO, tehotná s rovnakym problémom. Čo mám urobiť, ako s PN a či to môže ovplyvniť výšku materskej, ked si platím aj dobrov.nem.poistenie? Ďakujem.
😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre