Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

bianca
24. júl 2007

nie 😀 Iba si myslim,ze by to bolo priliz namahave a vela papierovania 😀 😀 😀

elinka27
autor
24. júl 2007

no ved chvalabohu,ze je to tak.Mozeme byt len radi 😀

nera
24. júl 2007

Ja som bola na PN od začiatku Tehu, lebo na začiatku som bola v nemocnici a potom som mala problémy so žalúdkom a pod. Vychádzky som dodržiavala (v rámci možnosti a toho ako som stihla na dopravu), no neprišli mi ani raz. V priebehu tehu mi zomrel otec a tak som si menila miesto pobytu a to som aj nahlásila, aby som nemala problém. Bolo to v čase keď v našej dedine mal byť odpust a ani neviem odkiaľ jedna tam čo robí to vedela, tak sa pýtala či kvôli odpustu, keď som povedala, že kvôli pohrebu tak samozrejme už nemali také reči a keď som sa ich spýtala či bude problém, keď znovu prídem tu do KE na kontrolu tak mi naznačili, že nech sa nebojím, kontrolu mať nebudem. Takže myslím, že dá sa aj dohodnúť. Ja som nechcela žiadne problémy a oni to pochopili. Boli zlaté.

bianca
24. júl 2007

ja si tiez mysim,ze ked vidia dg,tak im je jasne ze tehotna zena vetsinou nemusi lezat v posteli

katrin82
27. júl 2007

Ahojte babulky, ja sa chcem spytat, prisla vám niektorej kontrola aj cez vikend?

mirka21
27. júl 2007

ahoj karin kontroly chodia celých 7 dní v tyždni od šiestej rána do desiatej večer ☹ ja som na PN-ke už 4 mesiace a kontrola mi ešte neprišla

katrin82
27. júl 2007

Mirka, ja viem, ze chodia, resp. mali by tak chodit, len som chcela vediet, ci nejaká tehulka má s tým skúsenosť, ze jej prisli aj cez víkend. Ja som PN uz siedmy týzden a nemam ziadne vychádzky, doteraz som sa z domu ani len nepohla, lenze zajtra mame u svagrinej velku oslavu a ja by som tam strasne chcela ist, aj ked mam obavy kvoli tej kontrole... 😢

elinka27
autor
27. júl 2007

ahoj katrin,ja som doma uz od aprila a este som kontrolu nemala(klop klop klop),ale viem,ze vraj chodia.No v Trnave na socialke mi povedala znama,ze maju nepisane pravidlo,ze tehotne nekontroluju.Ale iny kraj iny mrav ako sa hovori.Su tu baby co uz kontroly mali a mozem povedat ze 90% z nich bolo z Ba.Ale poradim ti,ja by som kludne isla na oslavu,ono ti najprv musia dokazat ze si doma nebola.A okrem tohom,si tehotna a tie byvaju unavene,ja kolkokrat tak trvdo cez den zaspim,ze ani keby mi vyvalili dvere nepocujem 😉Kontrola ak ta doma nenajde,ti necha v shranke listok,este vzdy mozes skocit na pohotovost,ze si sa necitila dobre,ak by predsa len prisli.

katrin82
27. júl 2007

ahoj elinka, dakujem za podporu. Na tu oslavu pojdem, isla by som tam tak ci tak, vies len obavy su obavy. Ale spolieham sa na to, ze je vikend a ze nepridu. 😒 dufam...

petulienka
6. aug 2007

No poctivo som precitala, ale podla mna to sa tyka praceneschopneho ktory je chory.. No my chore niesme, takze si myslim ze k tehotnym je to trochu inak, ale ako tam je pisane, podla diagnozy kontrolorky vedia o co ide.... Ale je to v kazdom meste velmi individualne, takze co nam ine ostava, len cakat do materskej a poctivo dodrziavat vychadzky... 😀 No, obcas sa stane ze zabudneme, ze? 😝

zajo510
26. aug 2007

Ja som bola 4 mesiace dom na PN, prvý mesiac bez výychádzok a potom len doobeda od 9-11. zo začiatku som to brala veľmi poctivo a ozaj som nikam nešla, ale už sa potom nedalo len sedieť doma.....a musím povedať, že mi nik neprišiel ani raz. Asi to je šťastie, lebo viem že chodia dosť aj cez víkendy. Čo viem, tak by nemali chodiť neskoro večer po 20.hodien tuším, lebo vtedy už "pacient" môže spať.

jankajs
26. aug 2007

Ahojte kočky, no čítam veľmi zaujímavé postrehy, ale nespoliehajte sa na to, že zamestnávateľ kontroly neposiela. Môže si zájsť na kontrolu sám. U nás sa stalo, že tehotná kolegyňa (učiteľka)bola na PN, šéfke nepovedala kvôli čomu, len doniesla PN-ku a tá ju zato chodila kontrolovať niekoľkokrát aj o 20.00 večer. Alebo jej volala, kde je a tak. Nie len sociálka vie byť nepríjemná, aj šéfky sú občas hnusné. 😠

mirka21
27. aug 2007

ahojte ja osm tiež bola 4mesiace na PNke a ani raz mi neprišla kontrola ale nemala som ani vychádzky a čo sa týka dodržiavania byť stále doma to sa nedalo predstavte si byť doma zavretá 4mesiace no to úrčite veď redsa potrebuje mať pohyb 😀

elinka27
autor
24. feb 2008

tak opat po dlhej dobe ozivujem temu, znama je teraz asi mesiac na PN ako rizikovo tehotna a uz mala kontrolu 2x, na Socialke asi fakt nemaju co robit, ja by som uplne tehotne vylucila zo zoznamu kontrol. 😠

pizzamati
24. feb 2008

Ahojte baby. ja som doma od začiatku od septembra a nik ma neprišiel skontrolovať. 😀

evca35
24. feb 2008

ahojte, záleží to od pobočky SP, z tej, na ktorej pracujem, nechodia, ale sesterka z Prešova bola PN na rizikovom a 5 dní pred nástupom na materskú jej prišla kontrola. To máte rôzne. Nemusia chodiť, ale keď príde udanie od susedky alebo anonym, musia ho prešetriť, tak idú. A každé podanie sa musí overiť. Aj anonymné.
A tak vám poviem, že papier znesie všetko. Mojej kamošky sestra bola tehotná, nechcelo sa jej robiť, tak si vybavila PN ako rizikové. Stačilo povedať, že ju bolí bruško, alebo zvracia, alebo hocičo. A veselo si chodila po nákupoch a v lete na dovolenku. Teraz doktori vypíšu za akúkoľvek príčinu. Nebudú riskovať, keby sa fakt niečo stalo. Takže asi tak. Môj názor je: ak musíte fakt ležať, tak je jedno či príde kontrola alebo nie. Držím vám prsty.

nana77
24. feb 2008

ahoj, ja som oficialne na PN od 1.1.2008 a kontrola za SP mi prisla uz 9.1.2008!!!!!! (pricom prvych 10 dni plati zamestnavatel takze podla mna kontrola zo SP bola absolutne neopravnena!!!). ale bola som doma, lebo ako pise evca35, ked ma clovek naozaj problemy, tak lezi a zbytocne neriskuje. inak, na PN nemam ani povolene vychadzky ☹

andrea78
24. feb 2008

na PN som bola počas celého tehotenstva, ihneď po potvrdení som začala krvácať, potom boli aj rôzne komlikácie, takže som fakt musela ležať (bola aj hospitalizácia) no a kontola zo SP nebola ani raz, takisto ani kamarátke (tej na rozdiel odo mňa nič nebolo, len sa jej nechcelo chodiť do práce a stále chodila po nákupoch alebo ma navšetvovala a sedela pri mne na posteli , lebo sa doma nudila...

smejula
24. feb 2008

nana77, tá kontrola mohla prísť aj na podnet zamestnávateľa. Inak, je to divné, lebo zamestnávateľ odovzdáva papiere do SP až po 10. dni PN. Možno ten tvoj zamestnávateľ to odovzdal hneď.
Prípadne, niekedy na kontrolu dávajú podnet aj samotní lekári, ktorí vypísali na PN. Lebo tí sa zas vyhovárajú, že aj im chodí kontrola, koľkých ľudí uznali za PN. Ľudia sú rôzni.

stankatt
24. feb 2008

Ahojte babenkz, ja som bola PN 2 mesiace a kontrola mi neprisla, ale vraj chodievaju.... Ja som na stastie mala vzchadykz, tak aspon to 😉

evca35
24. feb 2008

smejula: lekári sa nevyhovárajú. V SP pracujú posudkoví lekári, ktorí chodia na ambulancie k lekárom podľa svojho obdobu v pravidelných intervaloch podľa počtu pacientov na ambulancii. U nás je to každé 3 týždne. A kto je PN viac ako 2 týždne, už to PC vyhadzuje v systéme práceneschopných a vystaví zoznam, na základe ktorého potom posudkový lekár kontroluje týchto "dlhodobo práceneschopných".
A zamestnávateľ síce odovzdáva "kladenku" - potvrdenie o PN Sociálnej poisťovni až po 10. dni, ale iba tú časť potvrdenia, kde si žiadame vyplácať nemocenskú dávku. Pretože prvých 10 dní zamestnávateľ vypláca náhradu príjmu pri dočasnej PN. Ale pobočke zasiela ošetrujúci lekár tú časť potvrdenia, kde sa vyznačuje od kedy sme PN, teda už 1. dňa. A kontrola dodržiavania liečebného režimu chodí na kontroly na základe týchto potvrdení PN.
Teda, aby ste boli trošku v obraze: Na kontroly chodia pracovníčky z Oddelenia lekárskej posudkovej činnosti a zamestnávateľ zasiela potvrdenia o PN nemocenskému oddeleniu.

zulok
24. feb 2008

Ahojte, mne dosla kontrola na PN pomaly dost na zaciatku, bola som dost nervozna, pretoze som musela lezat a dole v panelaku bolo zamknute 😠 ale prisla len vtedy raz.

lienockaa
24. feb 2008

ahojte, ja som bola PN prakticky od 12tt a kontrola nijaká neprišla..a vychádzky som napísané nemala..😉

mandrea
24. feb 2008

ahojte: ja som bola na PN od 5.mesiaca a tiez som ziadnu kontrolu nemala. Vychadzky som sice napisane mala 😵

graziela
24. feb 2008

Ahojte babenky, ja som PN uz takmer mesiac (od 050208) a moj gyn. mi nepovolil ziadne vychadzky, vraj zo zakona to vraj ani nie je mozne, dat tehotnej vychadzku. On vraj bol aj posudkovy lekar, takze vie...A vobec vraj pritom nezalezi od diagnozy...Takze neviem, ci ini gyn, o tychto zakonoch nevedia, alebo je to len preto, aby mal dr. "alibi", kebyze sa nedajboze nieco stalo...1.tyzden som si polezkala v nemocnici a odvtedy som vysla von len 2xkrat, 1.krat, ked som isla zaniest mojmu dr. prepustaciu spravu z nemocnice a 2.krat v poradni.Ja nemusim ani vyslovene lezat, no nechcem zbytocne riskovat, ani nie kvoli kontrole, ale kvoli mimi. A to podotykam, ze mam doma este jednu takmer 5-roc. bambulku...Takze vsetko ostatne: nakupy, skolka atd. je na mojom drahom manzelikovi...na ktr. sa mozem vzdy 100% spolahnut a on to zvlada bravurne 🙂
Zatial som ziadnu kontrolu nemala.
Mam este jednu otazku, suvisiacu s PN: Pri prechode mesiacov si vraj treba ziadat nejaku "prechodku" od dr. a potom to dorucit svojmu zamestnavatelovi? Viete o tom nieco blizsie?

lubu
24. feb 2008

ja som na PN od 6 tt a to kvoli zamestnaniu... 😔
Hned ako som mala vypísanú PN tak aj vychádzky s tým že som to absolutne nedodržiavala a nikdy nikto neprišiel informovala som sa u známej zo sociálky a tá povedala že ku tehotným ani nestíhaju ist že maju dost problemov s inými fingovanými PN 😉 ...takže uplne v pohode....

A ku koncu mesiaca ti sestrička vypisuje papier na penažné dávky to je vlastne pre zamestnávatela ten to odošle do so. poistovni a tá ti pošle PN na účet 😉

bubinko83
24. feb 2008

graziela,podla mna to je hovadina,lebo ja som tiez naPN ,uz mesiac a vychadzky mi dala 2hod.rano a 2 poobede,takze skor to zavisi od toho konkretneho lekara.Ale inak ja si velmi rozumiem so svojou gynekologickou,ona je zlata,vzdy mi pomohla.Fakt neviem,ale keby to je zakazane tak mi to urcite neda 🙂

trpezliva
24. feb 2008

Ja som bola na PN od 4. septembra az do minuleho tyzdna...a kontrola neprisla ani raz....Na stastie...lebo neviem co by som robila. A vychadzky som nemala ziadna, doktorka v Prosanuse tvrdila, ze mi ich nesmie dat...tak som to nechala tak...

loss
24. feb 2008

ja som na PN od 5tt mam aj napisane vychadzky ale na socialke mam znamu a ta mi povedala ze tehotnym kontroly nechodia koncim 7mesiac a zatial som kontrolu nemala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre