Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

alexandrah
19. aug 2009

kejty, ani neviem, ale tiez co tu baby pisali, ze ked si pn, ides 8 tyzdnov, ked nie, aj 6 tyzdnov ... mne je to jedno ... aj tak som doma. ... snad to dobucham az po tu matersku uspesne ... 🙂 no lekarka ti tam urcite nieco dala ... dala si si aj vychadzky? niekomu chodia, inemu vobec ... mne boli raz ... ale ja chodim aj tak casto von, uz to neriesim ... ale teraz sa mi aj v tom teple, aj v pokrocilejsom tehu zhorsilo dychanie a tetania, musim ist zase k neurologicke, a gynekoolog vraj mam zvazovat po porade s neur. aj sekciu ... no mozno by to bolo lepsie, ak to neprejde.... je to dost neprijemnee.

ninka123
20. aug 2009

Ahojte kocky.. Mam prosim jednu otazocku, co ste PN.. Uz Vam nabehla PN za júl?? Junovu som mala na ucte 17.7. a teraz 20. a nic... a mam celkom financne suchoty 😅 dik za odpoved 😵

jankohrasko
20. aug 2009

ninka123: ahoj, ja som dostala PN za jul uz 13.8
Skus im zavolat http://www.socpoist.sk/zoznam-pobociek-podla-kr...
Drzim palceky, urcite pride. Pripadne si skontroluj, ci im Tvoj zamestnavatel včas poslal PN-ku za ju..l a ci ju dostali

ninka123
20. aug 2009

Dakujem moc, 😵 popoludni mi PN nabehla, ale zial nafigu vyratana, uz som reklamovala junovu, mali mi ju doplatit a zatial mi poslali len nafigu julovu... Asi tam zasa budem musiet skocit 😒 😒

kika29
20. aug 2009

ahojte. nieje to tak že na PN chodia kontroly prvých 10 dní zamestnávatel a až potom socialka?

garicka
21. aug 2009

ahoj kika
presne ako vravíš, po 10 dňcoh je to už na sociálke 😉

zuzankaro
21. aug 2009

ahojte,
tak ja som tiez na PN a kontrola prisla, bola som nastastie doma, ale zaskocilo ma to
mame smolu zevraj ta socialacka byva blizko nas, to nam vravela nasa obvodna 😖
za jul mi uz tiez nabehli peniazky

garicka
21. aug 2009

zuzka
a po koľkých dňoch PN ti prišla kontrola? ja som na PN od 28.4. a chvalabohu zatiaľ neprišli . (dúfam že som to nezariekla)

zuzankaro
21. aug 2009

garicka, PN som od 6.7. a kontrola prisla 13.8. (v piatok tirnasteho 😝 ) okolo 12:30
bola som sokovana, ja ze prisla postarka 😅

csina
21. aug 2009

Ty Zuzi...to je taký divný čas.. 12:30, mám pocit, akoby fakt chceli nachytať, aj tá, ktorá má vychádzku od 10-12 tak sa môže niekde v zápche (nič nereálne v Ba) zdržať a už ju to stojí sociálne...Ešte šťastie, že mám takú vstriecnu obvodnú, lebo inak neviem....U mňa ale zatiaľ neboli, hoci od sociálky bývam len pár blokov... 🙂

kika29
21. aug 2009

ahojte. prišla vám kontrola aj z práce alebo len zo socialky?

tordis
22. aug 2009

dobrý deň, už som asi v 4 téme a nikto mi nikde nevie poradiť. Môže moja manželka poprosiť svojho gynekologa o PN, prípadne rizikové tehotenstvo kvoli veľkým stresom v zamestnaní? má aj zdravotný problém, týkajúci sa chrbtice, ale keby to náhodou doktorovi nestačilo. ďakujem za rady

tyta
22. aug 2009

Ahojte. Kontrola zo socialky moze prist, aj ked mate pobocku v inom meste (tj. zamestnavatel ma sidlo inde, ako mate bydlisko), pytala som sa na to kamarata, ktory pracuje na soc. poistovni. Vraj sa pobocky medzi sebou mozu dohodnut, aby si navzajom skontrolovali klientov.
Takisto si kontrolu od socialky moze vyziadat zamestnavatel, aj ked ste uz viac ako 10 dni PN. Robieva sa to vtedy, ak chce niekoho vyhodit a hlada dovod - kedze v ramci PN vas vyhodit nemozu, ale ak by ste porusili liec. rezim, tak uz maju dovod. Ale to zavisi od serioznosti zamestnavatela, ako sa na tehotnu pozeraju.
Tordis - poprosit ho manzelka urcite moze, za opytanie nic neda, pokial ja viem, aj stres moze v tehotenstve sposobit problemy, takze si myslim, ze seriozny gynekolog by to mohol pochopit. A mimochodom, moze vyskusat aj obvodneho lekara, pokial viem, aj on moze tehotnej vypisat PN-ku.

mirusqa
22. aug 2009

baby, to Vam dali bez problemov neobmedzene vychadzky? ja som mala 2 hodky doobeda, 2 hod poobede. teraz som znova na PN-ke, ale bez vychadzok. 26-teho idem na krv a sestricka mi slubila, ze mi ich znovu da, ale ja by som rada tie neobmedzene... musi byt na to nejaka speci diagnoza? bojim sa, ze mi pride kontrola 😖 teraz uz ani nehadzu listok do schranky ak Vas nenajdu doma, ale pride predvolanie a az tam sa pytaju kde ste boli v ten den ☹

kika29
22. aug 2009

Mne nedali vychádzku vôbec. Na kontrolu idem až 7.9 a už teraz mi šibe doma. Nikam nemôžem ísť a tak by som sa rada prešla vonku ale tiež sa bojí .

csina
22. aug 2009

No, mne tiež nechceli dať...Gynekológ vonkoncom, ale to už som vyššie opisovala, aký bol "milý". Našťastie mám rozumnú praktickú...Verím, že je to o nervy, tiež som mala čo robiť, 3 týždne dcére vysvetľovať, že nemôžeme na ihrisko...

andrejusa
24. aug 2009

ahojte, chcela by som sa vás opýtať... dnes ma gynekolog nechal na PN kvoli prasknutej platničke a mávam strašné bolesti. To je teda rizikové tehotenstvo? vypisuje sa pri tom ten istý lístok ako pri PN?

csina
24. aug 2009

Tiež toto nemám celkom ujasnené,lebo keď mňa vypisoval na pn, tak som to považovala automaticky za rizikové. Ale ako som sa tu kdesi dočítala, rizikové pacientky navštevujú aj nejaké rizikové poradne...Ale nemyslím, že v papieroch je rozdiel...

garicka
24. aug 2009

môj gynekológ má rizikovú poradňu tak to mám zjednodušené, nemusím chodiť na riz.poradňu k inému. v papieroch by rozdiel nemal byť tiež som tak počula

kika29
24. aug 2009

No som ťýždeň doma a zatial mi žiadna kontrola neprišla. Po akom čase vám prišla kontrola keď vôbec prišla: Chcela by som ísť aspoň pred blok ale mám bojím sa. Chcem ísť na vzdúúúúúúúúúúúúúch. ☹

andrejusa
24. aug 2009

kika a nedal ti dr. vychádzky? môj gynekolog ma myslím že tiež tú rizikovú poradňu, takže ma sleduje s každej strany. Podľa mňa ti kontrola môže kedykoľvek prísť, prvých 10 dní ti platí zamestnávateľ a potom už nastupujú oni, ale aj tak je to vrchol, že tehulkám kontroly chodia stále a tým čo naozaj simulujú sa nemusia ničoho báť. 😠

alexandrah
24. aug 2009

kika -ak uz nemozes vydrzat, skus ist von, povies, ze si spala, a nepocula zvoncek, alebo co, mne sa take stalo, dosla kontrola o cca 11 am, ja som spala, so stuplami na usiach, a az ked pes stekal na zvoncek, som sa zobudila, baba uz prec, tak som kricala, ze kto je, a pocula nastastie, sa vratila. ale kludne sa mohlo stat, ze by som ju proste prespala ... a s tymi stuplami.
inak - teiz mysli, ze papiere su rovnake. a rizikove je aj ked je ohrozene dieta, aj matka - ale ja napr. nechodim do rizikovej poradne, ale mam takeho dobreho a erudovaneho lekara, ze ma fakt podrobne sleduje, + aj ini lekari odborni ... co k nim chodim, ze som v dobrych rukach.

kika29
25. aug 2009

andrejusa ahoj. Nie nedal mi vychádzky rovno ma vypísal a na kontrolu mám ísť až 7.9 a do v tedy ma šlahne. To je ešte dva týždne. Už rozmýšlam že pôjdem skôr cítim sa lepšie. Ja niesom na rizikovom. Radšej pôjdem do roboty ako sedieť zatvorená doma.

andrejusa
25. aug 2009

ja som tiež nevedela, že ma vypíše, išla som si pre výsledky krvi a pýtak sa ma na problémy a keď som mu ich tam vymenovala, ani sa ma neopýtal, hneď vypísal pn
ináč mimochodom, oni chodia do koľkátej? stalo sa níemkomu, že prišli aj o ôsmej večer, alebo neskôr? lebo to ja už koľkokrát aj spím.

kika29
25. aug 2009

Pokial viem tak môžu prísť do 22h ale niesom si istá. Ozaj čo znamená to číslo andrejusa 15tt?

andrejusa
25. aug 2009

že som v 15 týždni. To je krása že si môžu dať tak načas.

kika29
25. aug 2009

mne tam píšu 1d to som jeden deň či čo?

andrejusa
25. aug 2009

to je, že máš jedno dieťa... máš? alebo si si to zle vypísala...?

kika29
25. aug 2009

mám 3 ročnú dcérku.

andrejusa
25. aug 2009

nooo, tak to 1d znamená, že máš jedno dieťatko. Už je v škôlke? alebo je s tebou doma?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre