Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

mimilubo
28. jún 2012

@aduskatt dakujem si zlatá....už som si to prečítala...takže moja lekárka bola lenivá a neochotná ako som sa dočítala...ešte raz dakujem 🙂

nikal
29. jún 2012

@aduskatt dakujem ti

gabrielahucekova
10. júl 2012

Ahojte babky, som tehotná a som na PN od 15.2 a zajtra idem k lekárke, ktorá ma vypíše už dúfam na materskú, som aj dnp a kontrolu som nemala ani raz. Ale čo mám známu, ona je tehotná na rizikovom nemá ani vychádzky, lebo musí ležať a kontrolu mala už 2 krát, tak fakt neviem na základe čoho to vyberajú 😀

sabrinka26
11. júl 2012

Ahojte baby, vie mi niektora z vas poradit? Od augusta mam narok na PN kedze si platim DNP. V robote mi sefka sposobuje stres a je neprijemna,tak by som chcela ist na PN..Problemy nemam ziadne, jedna sa skor o to,ze nechcem chodit do prace, kvoli stresu.. Existuje nejaka PN kde su neobmedzene vychadzky?

mima01
11. júl 2012

@sabrinka26 existuje aj taka PN, ale je to cisto na tvojom lekarovi, ci ti ich da alebo nie....tak drzim palce 😉

sabrinka26
11. júl 2012

@mima01 dakujem za odpoved.. uvidim co mi povie v pondelok 🙂 este raz diky, si zlata 🙂

mima01
11. júl 2012

@sabrinka26 nemas za co...treba skusit. Ked je lekar ochotny, tak ti ich bez problemov napise.

sheronka
14. júl 2012

Kočky neviete mi poradiť. Som PN od začiatku stimulácie 21.5. PN mi vypísal môj gynek. Po umelom oplodnení som zostala tehotná. Rozhodla som sa zostať na PN. Na doklade o PN mám ako diagnózu napísané N97 - čo je neplodnosť. Myslíte, že mi dr. vystaví novú PN alebo iba prepíše diagnózu? Máte s tým niektorá skúsenosti? Nechcela by som veľmi aby mi vystavil novú PN, keďže si chcem nahlásiť poistnú udalosť a potrebujem aby PN už trvala min. 30 dní.

bamburova
17. júl 2012

..ja by som sa tiez nespoliehala na to,ze neprídu..v predchadzajucom tehotenstve som mala kontrolu 2x,dokonca mi ten pán prisiel na kontrolu cez vychádzky,myslím,že aj v soc.poiistovni chcu usetrit kazde euro,hlavne na nas..je vela podvodníkov..a doplácajú na to tehotne zeny,veľký pozor,dohadat dá s nimi je tazke :(

loulou
17. júl 2012

Ahoj pridávam aj moju skúsenosť, na PN som bola od 12.1, kedy ma vypísala všeobecná lekárka. Prišli mi na kontrolu po 2 týždnoch. Od začiatku februára, keď som už vedela, že som tehotná mi túto PN-ku prebrala moja gynekologička a odvtedy som až do nástupu na materskú čo bolo v polovici júla mala od sociálky pokoj, neprišli už ani raz, našťastie

sindysindy
18. júl 2012

Ahojte! chcela by som sa opýtať - je to trošku zvláštna otázka, ale veľmi ma to zaujíma 😅 Chcem ísť na PN cca mesiac pred MD (už som hrozne unavená....) Mám ale problém - bývam v rodinnom dome a nemáme zvonček (kvôli psíkovi)... Ako sa rieši potom táto situácia, keď sa mi nebude vedieť sociálka dokričať do dvora? ako dokážem, že som bola doma? Ďakujem vopred za odpoveď 😵

renab
18. júl 2012

myslím, že ťarcha dokazovania je na tebe ☹ . pani zo sociálnej poisťovne to vôbec zaujímať nemusí. "nedozvoní sa", nechá ti papier, že ťa nenašla a odchádza...... 😒

sindysindy
18. júl 2012

@renab No a keby že napíšem číslo na pnku? a ak sa môžem ešte opýtať, lebo mi tu nebolo jasné, aké sú vlastne postihy, ak ťa nenájdu doma: buď pokuta (vo výške do 30€) alebo ti zastavia vyplácanie PN? to znamená, že nedostanem peniažky do konca PN? či len na nejaké obdobie?

renab
18. júl 2012

@sindysindy tak susedu doma nenašli 😒 a dostala pokutu a aj jej automaticky od toho dňa nezaplatili PN. a či sa dá napísať tel.číslo na PN-ku, to sa opýtaj lekára, ktorý ti ju bude vystavovať, asi ti poradí najlepšie. podľa môjho názoru by to nemal byť probém.

sindysindy
18. júl 2012

hm...no... tak to budem musieť nejak doriešiť ☹ poprípade donesiem lístok od nejakého dokyho, že som tam bola...

spisiacka
21. júl 2012

tie co ste mali kontorly tak v akom case zvyknu chodit? medzi vychadzkami ci doobedu alebo poobede?

nicebaculka
21. júl 2012

Ahojte,, ja som na PN od 19.marca aby som bola uplne presna a momentalne som v 27tt ... diagnozu mam 013...ani neviem co to je :D .... kontrola u mna este nebola ale strasne sa bojim ze niekedy pride,,, hlavne ked niekde som ked mam vychadzku od 15h-17h a ze pridem domov o 17:30 a akurat cez tu polhodku bola u mna kontrola.. strasne sa toho bojiom,,,juj

poisonblu
22. júl 2012

@sindysindy PN sa pozastavuje na 30 dni...

spisiacka
22. júl 2012

pocas prveho tehu mi kontrola nebola a bola som na PN od 6 tt az do nastupu na matersku. Teraz zda sa pojdem na Pn znovu od augusta ale tak tie obavy o kontrolu su stale.

anet1812
6. aug 2012

Ja som na PN od 30.tt a kontrola mi bola v 33.tt o 12.20 hod a tiež mám vychádzky : od 10.00-12.00 a od 14.00-16.00...predtým som na PN nikdy nebola..takže by som si dávala riadny pozor na každú minútu aj po vychádzkach....mojej svokre raz boli presne o 12.00 a to bývajú fakt väčšinou vychádzky,takže ani nato sa nedá spoľahnúť...

nevestickaaaa
8. aug 2012

Ahojte kočky, stále tu píšete, že lekár má právo vám dať neobmedzené vychádzky, ale mňa by skôr zaujímalo, či sa ich niektorá z vás aj dočkala 🙂
V tom pokeci na stránke soc. poisťovne sa totiž píše, že keď vám lekár dá vychádzky, môže mu prísť kontrola zo soc. poisťovne a on musí preukázať, že vám vychádzky prospievajú a pomôžu ukončiť PNku čím skôr. Teda aspoň tak som to pochopila ja, preto by ma zaujímalo, či sú niektorí lekári ochotní riskovať to, že sa im tam príde do toho špárať niekto zo sociálky...

Opodstatnenosť stanovenia celodenných vychádzok môže byť predmetom kontroly posudzovania spôsobilosti na prácu, ktorú vykonáva u ošetrujúceho lekára posudkový lekár príslušnej pobočky Sociálnej poisťovne. Posudkový lekár sociálneho poistenia pri kontrole posudzovania spôsobilosti na prácu vykonáva aj kontrolu diagnostického a liečebného procesu vo vzťahu k dĺžke dočasnej pracovnej neschopnosti, a tým je možné posúdiť odbornú úroveň liečby ošetrujúcim lekárom, vrátane opodstatnenosti stanovených celodenných vychádzok a ich vplyvu na trvanie dočasnej pracovnej neschopnosti dočasne práceneschopného poistenca.

poisonblu
8. aug 2012

@nevestickaaaa ja mam vychadzky len 2 hodky...ale ja chodim kade tade, kontrolu som este nemala a to som na rizikovom od marca...este 1,5 mesiaca, hadam mi nepride kontrola

sunny15
10. aug 2012

@sheronka ja som s touto diagnozou N97.5 bola vypisana od zaciatku gravidity a vobec mi ju nemenil...cele tehu som bola pn s touto dg a vychadzky som mala ako ostatne tehulky od 9.00 do 11.00 a potom od 15.00do 17.00...lekari tuto dg.davaju hlavne ak zena je na pn od zaciatku ...inac baby bola som na pn od januara a kontrola mi neprisla ani raz....teraz som na md takze uz ani nepride 😀 😀

kabi23
10. aug 2012

ahojte, ja som bola na PN celé tehotenstvo od októbra do mája, zo začiatku som nemala ani vychádzky, potom klasika 2x za deň, ale za celý ten čas mi žiadna kontrola neprišla....aj môj gynekológ mi povedal,že aby som sa nebála, že tehotné veľmi nechodia kontrolovať 🙂

evi31
28. aug 2012

Ahojte, ja som na pn s dg O20 od12tt, teraz mam 15tt a zatial som kontrolu nemala. Vychadzky mam 2hod. dopoludnia a 2 popoludni, takze nikde nechodim mimo toho casu. Raz som to riskla a isla na pohreb v inom case, ale inac neriskujem. Boli u mna, ked som bola pred par rokmi par dni na PN s chripkou, boli aj kamoske (leukemicke) na Stedry den! Je to dost obmedzujuce pre tehotne, ale asi to neporiesime, oni zo soc. nahanaju peniaze tiez ako kazdy... ☹ no mohli by nieco vymysliet pre tehotnek, dat ich do specialnej kategorie a tam zvolnit pravidla 😅

jarula25
29. aug 2012

ja som bola na PN od 1.2.s dg 020 a vlastne az do 23.8.teda cele tehu a kontrolu som ziadnu nemala,vychadzky klasicke dve hodky doobeda dve poobede ale som to nedodrziavala vobec,kludne som isla aj na cely vikend prec a tak..ved keby nahodou doktorka by mi papier orazila a keby prisly cez vikend tak vzdy sa da zbehnut na pohotovost a tiez papier orazia to neni problem za nejaku cokoladku 🙂

misenka0110
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misenka0110
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loulou
1. sep 2012

@misenka0110 ahoj PN mi vystavila obvodna s tym, ze uz som bola tehotna a moja gynekologicka mala dovolenku. Ked sa vratila vysvetlila som jej situaciu a povedala mi ze nech jej ju od obvodnej prinesiem. Obvodnej som povedala, ze gynekologicka si ju preberie a tak mi ju odovzdala, poznacila si ze mi ju odovzdava pre konkretneho lekara a bolo. Ja som ju odovzdava gynekologicke a ta v nej pokracovala az do ukoncenia

misenka0110
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre