Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

loginexistuje
20. júl 2016

@annemarie9 je jedno ci zamestnana ci nie .. kontroly chodia tak ci tak ... aj tak od 11 dna ti vyplaca Soc poistovna davku ... nespoliehaj sa na to ze nechodia, veru chodia.

annemarie9
20. júl 2016

@loginexistuje Mne nikto nič nevypláca, ja nedostávam nič, ani nedostanem, tak preto neviem.

majrab
20. júl 2016

@annemarie9 mne na UP povedali,ze ked si na neplatenej PN tak kontroly neposielaju, e mozno iny kraj iny mrav

klaudy2803
19. sep 2016

@lubiduch ahoj, prosím ťa nevieš mi poradiť či sa dajú dať na PN aj dve adresy kde sa zdržiavaš, ja som prípad, že som z TV ale momentálne bývam s manželom v KE, A chcela by som chodiť na víkendy k rodičom do TV, tak by som chcela vedieť či je nejaká možnosť mať na pn-ke dve adresy. alebo ako?

14nunu10
19. sep 2016

@klaudy2803 toto by som rada aj ja vedela

evittam
19. sep 2016

@klaudy2803 Nie, ty si na PN z nejakého dôvodu a treba dodržiavať liečebný režím a nie si "trajdať" hore dole po Slovensku....... 😉
@14nunu10

14nunu10
19. sep 2016

@evittam o to nejde ze kade tade po Slovensku 😨ale keď sme kupili rodinný dom síce v tej istej dedine ale tak sem tam človek dobehne ..ale už viem volala som do soc.poisťovne a dá sa to 😉😎

evittam
19. sep 2016

@14nunu10 No zaujímavé a pekne celé zle - akože z toho pohľadu, že teda ty si PN a vlastne máš byť doma-na jednej adrese a dodržiavať liečebný režim a vlastne si úplne inde.....ale tak možno pre tehotné.....A inak ja ťa chápem, nemyslím to v zlom.... 🙂 Ale u teba je to myslím iná situácia - keď je to len dom na druhom konci ulice......Ale pochybujem, že si môžeš "trajdať" ako písala klaudy.....

klaudy2803
20. sep 2016

@14nunu10 ahoj co ti povedali v socialke ked si tam.volala? Hm

laskac
17. okt 2016

@sany944 to akoze vazne? Ja som nikde nic nenahlasovala a som v tom ze mam vychadzky 2×2 hod.denne. To mi doktorka nepovedala ze to mam niekde nahlasovat

shia
18. okt 2016

ja som bola pred 4 rokmi na PNke cele tehu a kontrola neprišla ani raz...

shia
18. okt 2016

btw...ked vam aj pride kontrola, a nezastihne vas doma, tak co? treba jedine papier od lekara, ci platia aj ine vysvetlenia?a treba hned na druhy den? Ja som raz mala jednu koliziu, ale nie pocas PN, ale pocas registracie uradu prace som sa zabudla a mala pracu na dohodu (hned po skonceni VS), a v pohode, hned ako mi prisiel papierik ze zistili krizenie zaujmov, som isla osobne vysvetlit na urad, a vpohode, hned tym dnom som dohodu zrusila (ja som len zabudla ze som ju stale mala) a bolo.

laskac
18. okt 2016

@shia a papier ti nechali v ten den v schranke ze u teba boli alebo ti ho poslali az postou?

shia
18. okt 2016

@laskac uz nepamatam presne, bolo to uz pred 4,5 rokmi...asi v schranke, neviem uz

14nunu10
18. okt 2016

Musia zanechať papier o návšteve a tvojej neprítomnosti v schránke ...do 24 hodín im máš zavolať a ospravedlniť svoju neprítomnosť,a čo ja viem nevyzaduju papiere o návšteve lekára,ale povieš dôvod do telefónu a oni volajú tam kde si uviedla ze si bola ..čiže telefonicky si to overujú,keď napr povieš ze si bola na pohotovosti v nemocnici tak chodia osobne a pozerajú v počítači čas a dátum ci to sedí ...

nivea777
18. okt 2016

@14nunu10 ked poviem ze som, bola v skole? tak zavolaju do skoly?

14nunu10
18. okt 2016

@nivea777 fuu,to netuším 😁ale sú vychcaní 😬

sany944
18. okt 2016

@laskac no mne to tvrdola svagrina ale priamo na socialnke som to nezistovala a ani som zmenu nenahlasila, nastastie mi neprisli ani raz na kontrolu...

evittam
20. okt 2016

@nivea777 Prepáč, ale ako môžeš byť v škole ak si PN?

nivea777
20. okt 2016

@evittam som student na vysokej

evittam
20. okt 2016

@nivea777 Tak potom neviem čo riešiš a na čo si na PN - ak si len študentka tak aj tak nemáš nárok na PN, jedine ak máš nejakú dohodu, z ktorej boli platené odvody a vznikol ti nárok na PN......

nivea777
20. okt 2016

@evittam som zamestnana normalne od februara.. od septembra som nastupila do skoly dokoncit si Bc.,takze narok na PN mam

evittam
20. okt 2016

@nivea777 Aha. No ale ak si PN a máš vychádzky a nenájdu ťa mimo nich doma, tak to, že si v škole nie je dôvod na ospravedlnenie - ty si PN...... 😉

nivea777
20. okt 2016

@evittam ked som si to uz zaplatila tak tam musim chodit.. nemozem si dovolit len tak vyhodit peniaze do vzduchu a hlavne teraz,ked som na PN a plat mi vyrazne klesol..Jedine len dufat,ze nikto nepride

evittam
20. okt 2016

@nivea777 No veď jasné - ja ťa chápem. Ale proste si to napísala tak ako keby si čakala, že je to ospravedlnenie..... 😉 A prečo ti klesol plat a si na PN?

nivea777
20. okt 2016

@evittam rizikove

evittam
20. okt 2016

@nivea777 Hmm, ale asi až tak moc nie, či? 😉 Ja keď ma vypísal som musela ležať...Či máš rizikové len kvôli nevyhovujúcej práci?

nivea777
20. okt 2016

@evittam odlucena placenta a riziko potratu.. takze dost vazne,ale uz sa to zlepsuje ..do skoly pojdem este dokopy 6x ..do skoly som isla prvy krat az ked mi lekar povedal ze sa to zlepsuje.. predtym nie..

patulka1504
26. okt 2016

Ahojte, mne kontrola zatiaľ neprišla a to som už 3 týždne na PN a dúfam, že to nezakríknem, ale mám otázočku. Plánujeme oslavu u babky a je to taká celodenná záležitosť a neviem čo teraz, nechcem riskovať že mi v sobotu náhodou príde kontrola...Dá sa to nejako vybaviť na sociálke , že by som bola jeden deň mimo domu?

ladynaamah
26. okt 2016

@patulka1504 mne dala gynekologička neobmedzené vychádzky. Ved tehotné musia mať pohyb 😉 určite si chod dať na pn dopísať ( od koho máš pn vypisanu) neobmedzene vychádzky a potom nemusíš riešiť žiadnu kontrolu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre