Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

aslhey27
4. máj 2012

ahoj nemyslim si ze tehotenstvo ej dovod preco by kontrola nemala prist na som na PN od januara kvoli vysokemu tlaku v tehotenstve do marca som nela ani jednu kontorlu a od marca uz min 3 a to je len maj asi si na mna zasadli 😒

cenculinka
4. máj 2012

@konvalinkabiela norm alny dospely cestny zodpovedny clovek sedi doma na zadku, ked mu je zle jak psovi, ma vykyvy nalad a bolesti hlavy, nez by sewdel v praci, kde pracuje s ludmi a len by sa na nich kyslo usmieval a potom riesil reci typu: preco ma zase ta pani pri okienku zlu naladu, ved nic nerobi cely den a obtazuje ju vybavovanie klientov? niokdy by som si nedovolila povedat kocke studujucej napr. na VS, ktora otehitnela, ze vydrbava tento stat, lebo na odvodoch nezaplatila ani korunu, ale na matersku aj rodicak narok ma. neviem naco su dobre taketo provokacne reci tu na MK. kazda kocka ma svoje dovody, preco je doma, platila alebo neplatila si DNP a berie PNku a potom tie stastnejsie aj vyssiu matersku, lebo sa svedomito a zodpovedne pripravovali na no, ze budu matkami, hlavne financne

tatarida
4. máj 2012

@konvalinkabiela
@xlucia ja sice niesom tehotna ale ak raz budem a doktor mi odporuci zostat pn od zaciatku tak urcite zostanem! nejde o valanie suniek ale o zdravie! robim sice v kancelarii takze by som to v pohode pravdepodobne zvladala ale denne cestujem 100 km do prace a 100 z prace co nieje sranda aj ked je clovek zdravy a "netehotny" namiesto 8 hodin som denne prec 12 hodin!!! som vystavena ako citron.....tak ako vsetci co dochadzaju denne z pracou desiatky km, nehovoriac o tych co pracuju na 3 smeny za pasom.....takze ani na sekundu nezavaham ak sa na to nebudem citi tak zostanem doma a dohodnem si maximalne mozne vychadzky...... PS: od ukoncenia studia som nebola ani jeden den PN tak hadam uz len to tehotenstvo mozem prezit vklude a trochu si ho uzit v ramci moznosti......

jaja28
4. máj 2012

mne prisla dokonca 2x, takze pozor!!! 😉

fifitko25
4. máj 2012

@konvalinkabiela pracujem od 18tich a poctivo odvadzam odvody uz 12 rokov. Na PN som bola dokopy 5krat, lebo som si zvyplaty hradila štúdium na VS, byt, úver... Nepovažujem to za zle, alebo nemorálne, ked sa pripravujem na najkrajšie obdobie svojho života, aby som si oddychla... Ved som poctivo dlhu dobu Všetko platila, prečo by mi teda stat nemohol z toho niečo vrátiť?? A hlavne, ked mám padne dôvody na PN!!

fantagiro31
4. máj 2012

Nechápem, riešiť mamičky 😠 Každý sa inak cití a NIKDY som nerozmyšlala, že budem zavidieť niekomu že dostane materskú a ešte nedal nič do poistovne. Má na to celý život.

fantagiro31
4. máj 2012

@aslhey27 asi sa naučili, kde bývaš 😀 Nemáš bývanie blízko nejakého pracovníka z poistovne? Nie je to sused 🙂 ?

fantagiro31
4. máj 2012

@jaja28 a okolkej ty prišli?

jaja28
4. máj 2012

@fantagiro31 je to 5 rokov dozadu, takze si nepamatam presnu hodinu, ale viem, ze to bolo doobeda 1x, a 2x prisli v cez vikend, len si neviem spomenut ci v sobotu, alebo v nedelu, v pods. mi to bolo jedno, mala som rizikove a z postele som sa nemohla ani pohnut, ale ten vikend ma urcite prekvapil, lebo som ani len netusila, ze chodia aj cez vikend 😝

fantagiro31
4. máj 2012

@meggynkaa
@poisonblu mne sa to nezdá, že by dali volno na jeden deň, ale dajte vedieť ak niečo zistíte

dadika663
6. máj 2012

@tatarida tek ak ti doktor odporuci zostat na PN tak ti vychadyky neda ked budes musiet lezat ked budes na rizikovom

ja.nu.la
6. máj 2012

Mne neprišli a to som bola PN asi 2Mesiace.

dadka28
6. máj 2012

@konvalinkabiela k tebe je zbytočné sa vobec vyjadrovať....múdre rečičky tvojho typu... 🙂 🙂 🙂 ma stále pobavia...mám pocit že presne tieto žienky nejakým sposobom závidia....

konvalinkabiela
6. máj 2012

@dadka28 to ze nie som leniva a nemyslim si, ze ked mi chlap urobil decko nech stat a chlap plati 😀

dadka28
6. máj 2012

@konvalinkabiela 🙂 🙂 🙂

aadulik2110
11. máj 2012

ahojte.... tak musím povedať, že PN som bola od 6. 10. 2011 do 9. 4. 2012 a kontrola mi neprišla....

borasrnka
13. máj 2012

ahojte pridavam sa k aadulik2110, PN som bola od 9.1.2012 do 11.5.2012 a neprisli ani raz,ale dodrziavala som vychadzky poctivo.tak sa drzte dievcata! 🙂

nelynka18
13. máj 2012

ahojte ja som bola tiez na PN ked som bola tehu a pani na socialke (taka znama)mi povedala,ze k tehotnym nezvyknu chodit,u mna tiez neboli 🙂

zuzkaja
13. máj 2012

ahojte, chcela by som sa opýtať či je tu niektorá z Vás na pn v ochrannej lehote zo zamestnania? a či ste dávali na sociálku potvrdenie od lekára že ste v čase ked sa skončil pp bola tehotná? odomňa to pýtali na sociálke len mi nepovedali ako to potvrdenie má vyzerať tehu knižku zatial nemám...Ďakujem

poisonblu
13. máj 2012

@zuzkaja ja som v OL, ale ja som isla na PN hned na druhy den, ako mi skoncil PP, takze ja som bola v tej 7 dnovej OL, takze odo mna nechceli v SP ziadne potvrdenie

mima01
16. máj 2012

kocky, co ste na PN...ako chodia korunky (aj z DNP). Na PN som od 16.4 a zatial mi nic neprislo. Na PN som doteraz nikdy nebola, tak som chcela vediet, aky je taky standard, nech si to viem odsledovat a ak by neprisli aj sa ozvat na socialke. Dakujeeem

maruska22
16. máj 2012

@mima01 Socialna poistovna vypláca peniazky vzdy okolo 20.-teho, (pri vyplácaní na ucet je to o pár dní skôr) vypláca ich mesiac pozadu, t. j. ze za apríl by ti peniaze mali prist v týchto dnoch...mne nabehli na ucet dnes 🙂
Ale vzdy na konci mesiace je potrebné, aby si do SP zaslala potvrdenie od dr. o tom ze ti PN-ka prechádza do dalsieho mesiaca!!

mima01
16. máj 2012

@maruska22 papiere mam vsetky odovzdane, tak ako treba, osobne som si ich tam bola zaniest, prechodku som tam niesla 26.4 tusim, ak si dobre pamatam. A nechala som si posielat na ucet TB....tak budem sledovat, hadam dorazia. Lebo zatial mi ani papier zo SP neprisiel s VZ dennym. Dakujem za info 😉

maruska22
16. máj 2012

@mima01 no papier aj mne prisiel neskorsie ako peniaze 😉 ak si mala vsetky podklady ok, tak peniazky urcite prídu 🙂

mima01
16. máj 2012

@maruska22 no som zvedava, kedy ich to napadne 😀 Este raz diki za info...pre mna je to take kocurkovo, kedze som este nikdy nePNkovala.

maruska22
16. máj 2012

@mima01 ja som na PN od 9. marca takze už som poučená 😀 😀

lola77
16. máj 2012

@meggynkaa Ahoj, ja som riešila podobný problém, ako ty...rodičov mám v inom meste... Lekár mi však povedal, že aj ich kontrolujú, takže som sa musela zmieriť s vychádzkami a radšej som neriskovala lebo som už kontrolu raz mala.

lola77
16. máj 2012

@mima01 Ja dostávam PN-ku vždy 15-teho v mesiaci.

mima01
16. máj 2012

@lola77 vrrrr, tak to uz ste dve, co korunky mate....no asi sa tam pojdem zajtra prejst 😠

margotka666
16. máj 2012

@poisonblu ty si dala vypoved a potom si isla na PN ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre