Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

galaxy
9. jan 2013

@moon1979 ja viem,len cez víkendy chodievame našim, v máji máme ísť na svadbu....aaaach jo 😒

poisonblu
9. jan 2013

@taniaz ja som mala rizikove, lebo som raz potratila a navyse som krvacala na zaciatku tehotenstva..ale ak sa s nim da dohodnut, tak by ta mohol vypisat....povies, ze sa zle citis, alebo ze mas stresujucu pracu....posudkova chodi k dr. , ty tram nemusis byt...neviem ako to prebieha, ale asi na zaklade diagnozy uvazi, ci ti pn treba...

zuzulica
9. jan 2013

@poisonblu No vieš, ja mám PN aj z dobrovoľnej nemocenskej a po tých teraz dosť idú,teraz mi akorát hovorila doktorka, keď som si znova pýtala vychádzky, že budú chodiť veľké kontroly, ( nieje to málo peňazí, čo mi musia platiť) 🙂 Teraz už mi je fajn, ale do práce ma zatiaľ nechcela dať,lebo mám takú fyzicky náročnejšiu prácu a mala som zo začiatku trocha problémy, že uvidíme za mesiac to už budem 20tt, nechce ani ona moc riskovať, a s tými vychádzkami asi nechce aby sa do toho posudková moc miešala, tá by bola schopná mi aj tú PN-ku zrušiť a poslať ma do roboty, keďže už problémy nemám.Uvidíme, tak ešte mesiac vydržím domáce vezenie a snáď pôjdem potom do roboty.

poisonblu
9. jan 2013

@zuzulica ja som mala tiez dnp a ziadna kontrola u mna nebola...pn som koncila v septembri 2012

marianna2468
9. jan 2013

Ja som bola na PNke a ziadna kontrola mi neprisla zo socialnej poistovne.

marllik
10. jan 2013

mne prisla kontrola hned po tyzdni, odkedy ma lekarka vypisala.. neda sa spoliehat na povery, ze tehotnym nechodia. teraz to sprisnili.

galaxy
10. jan 2013

BAby na papier o potvrdení o návšteve u lekára pre potreby SP sa píše aj čas?

lucita79
10. jan 2013

@zuzik311 ja som bola od žačiatku na Pn,nebola som na žiadnej posudkovej kontrole.a nepoznam žiadnu čo bola ked bola tehotna.

ocko78
10. jan 2013

@elinka27 ahoj tiez som bola tehulka pn 6 mesiacov...kontrolu som mala 1x

lenushka_th
16. jan 2013

Ja som bola PN prakticky od zaciatku, od nejakeho druheho mesiaca, pnku som mala u svojho gynekologa, nie u obvodnej ... nepisal mi ani vychadzky, ale chodila som neobmedzene ... kontrolu som nemala ani raz ...

andrejta
23. jan 2013

toto som našla na nete, tak neviem:

http://www.pluska.sk/ekonomika/spolocensky-serv...

lenockalc
23. jan 2013

Ahojte,chcem tiež prispieť s mojím príspevkom.Ja som pn od 30.10.2012 od svojho gynekológa,som na rizikovom a 10.10.2012 o 13.15 mi prišla kontrola zo sociálky,možno aj preto že som mala DPN,a týchto dosť často chodia kontrolovať,takže sa netreba spoliehať že nik nepríde.

delica
23. jan 2013

@lenockalc ako taka kontrola prebieha?

lenockalc
23. jan 2013

Mne na kontrolu prišiel pán,preukázal sa preukazom zo sociálnej poistovne,povedal že prišiel na kontrolu,vypýtal si moje pn-ky pretože som aj na úrade práce evidovaná a mám to DPN,tam mi dopísal na druhú stranu kde ti píše aj lekár kontroly kedy si bola a kedy najbližšie pôjdeš že bol na kontrole a svoj podpis,potom si odpísal čísla pn-niek do svojho zošita,opýtal sa ma kedy mám termín a poprial nech sa mi darí a že sa mi to kráti,to bolo celé ale to neznamená že mi ešte na kontrolu nemôžu prísť,takže čakám kedy mi zas niekto zo sociálky zazvoní pri dverách...Dokonca vtedy som ešte nemala ani vychádzky napísané,teraz asi pred dvoma týždňami mi ich môj gynekológ napísal takže ich dodržujem...

delica
24. jan 2013

@lenockalc hmmm....my nemame ani zvonček, pozamykanu branu mame, sme nedobytni ; co ak sa k nám nedostane?
esteze nie som na PN.
Inak ja by som sa aj bala pustit nejakeho cudzieho chlapa ku mne.

moonica
25. jan 2013

Ja som uz mesiac na rizikovom a predvcerom mi prisla o pol 2 kontrola. Vychadzky mam od 2.

bajboj
25. jan 2013

Mne za cely cas neprisla,zato sesternici, hned v 4 mes.tehotenstva,tiez som mala aj ja aj ona DNPO

lenockalc
25. jan 2013

@delica no neviem čo v takom prípade ak by sa ku vám nedostal,ak máte na bráne schránku určite by tam nechal papierik že bol na kontrole,smola by bola v tom že v skutočnosti si bola doma,a možno máte aj psíka ktorý by sa určite ozval,ale kedže nie si pn tak nemáš čo riešiť.Oni by si našli spôsob ako ťa informovať že boli u vás.Ja bývam v činžiaku takže nám zvončeky zvonia,a pána som do bytu nepustila a nebola som sama doma,takže som sa nemala čoho báť...

eribac
26. feb 2013

Ahojte, chcem sa spýtať, či je tu z vás niektorá na pn kvôli stresom v práci. Som v 11 tt, týždeň som si poležala s chrípkou a už na mojom mieste sedí človek, ktorého som mala zaúčať. Aj ma žiadali,aby som mu prišla všetko vysvetliť, však mi zobrali služobné auto a bez neho sa jednoducho z dediny, kde bývam nepohnem (o tom však vedia). Šéf sa mi povyhrážal, že mi dá len výplatu, čo mám na papieri (teda min. mzdu), ostatné mávam bokom, tak som sa dala vypísať obvoďákom na ďalší týždeň s chripkou. Majitel sa nasral, že som nedošla s busom mu odovzdať notebook, fon.... (podotýkam aj počas pn som doma robila o dušu), a tak poslal tri ženy z roboty, aby mi prišli zobrať všetko, čo mám dokonca aj kľúče. Teraz som úplne odpísaná a mne počas tehu fakt nič neni. Skutočne si neviem predstaviť byť doma pn s vychádzkami, keď ja doma neobsedím ani minútu. Moj gynekolog mi povedal, že ma vypíše, že akože krvácam, ale musím si odležať v nemocke tri dni. Zdá sa mi to ako maľovať čerta na stenu. Poraďte mi prosím. Nie je nijaký iný spôsob ako ma môže vypísať?

adka89
2. mar 2013

@eribac mna vypisal na PN v pohode bez problemov. Aj ke som dv krtvtrochu spinila do nemocnice som nemusela.ist lezat

moon1979
2. mar 2013

@eribac
no, môže sa ti vyhrážať kolko chce, tvoju materskú to pozitívne neovplyvni ... budeš mať žial len minimum ako aj PN ... kedže ostatné si dostávala "načierno" a neboli z toho odvádzané odvody ... ak si sa nepoistila dobrovolne, tak očakávaj minimálnu MD (za predpokladu, že si bola nemocensky poistená viac ako 270 dní za posledné dva roky) čo je 65% z 393 eur ...
no iný spôsob ako zostať na rizikovom nemáš ... budeš mať 2x2 hodiny vychádzok denne, čo musíš dodržiavať, lebo ak ti príde kontrola a nenájdu ťa doma tak máš problém a to od zamestnávateľa môžeš očakávať, že na teba kontroly pošle keď sa k tomuto takto postavil ...

misinka08
4. mar 2013

@lenockalc ahoj, a prosím nevieš či ti tie vychádzky lekár nahlásil aj na sociálnej poisťovni?

lenockalc
4. mar 2013

@misinka08 ahoj,vieš že ani neviem?Ale asi je to jedno,či nahlásil,či nie.Viem na 100% že ženy ktoré si platili DPN tak im chodia na kontroly,pretože ide o veľké prachy,takže ak si Pn tak ich radšej dodržuj.Ja chvalabohu som od 25.2 na materskej takže už nemusím sledovať čas,lenže teraz mi to už veľmi nedovolí zas pohyb,pretože už nič dokopy nevládzem,ledva prejdem do obchodu a domov.

misinka08
4. mar 2013

@lenockalc ja ich chcem dodržiavať len sa bojím že ked ich lekárka nenahlási na soc.poistovni lebo mi ich dala teraz dodatočne po 10 dňoch tak ak ma náhodou prídu skontrolovať tak budem mať problém :( asi si tam zavolám a informujem sa.
Už máš len pár týždnov do porodu tak si ich uži 🙂

moon1979
4. mar 2013

@misinka08
vychádzky a zmeny hlásiš ty, nie lekár ...

misinka08
4. mar 2013

@moon1979 každý hovorí niečo iné tak ja už fakt neviem... asi si tam radšej zavolam sama 🙂

moon1979
4. mar 2013

@misinka08
ak ťa nenájdu doma tak si ťa overujú u lekára ... ale lekár nič nenahlasuje ... na to on čas nemá 🙂

lenockalc
4. mar 2013

@misinka08 najlepšie urobíš ako si písala že zavoláš do soc.poistovni a nahlásiš ich,bude to na 100% potvrdené a aj tie dve hodiny stoja zato dobedu a pobede a keď je už tak krásny čas.Ďakujem snažím sa ale už sa to až tak užívaním nedá povedať...Držte sa aj vy a tiež prajem krásne tehulkovanie

bambinka123
11. mar 2013

zienky, citam si vase skusenosti, prispevky a jedine , co ma teraz drzi pri optimistickom zmyslani su dve veci :1. to, ze nie som sama, ktora ma taketo problemy...2. ze budeme o pol roka traja, ak bude vsetko vporiadku (klop klop klop)........
zamestnavatelom som bola donutena odist z prace, hned mal za mna aj nahradu (to sa ma dotklo), a kedze sme s babätkom zatial vporiadku, tak nie som na rizikovom, ale zatial na PN od obvodneho.... bolo mi povedane, ze dostanem vychadzky po 2hod. doobedu a 2 hod. poobede..... je pravda, ze som na tom lepsie ako niektore buduce mamicky, ktore nedostali vychadzky...ale aj tak- stihnete ist do obchodu, inac ani pozriet rodicov, ani napr. ist na cerstvy vzduch a zmenit prostredie na vikend na rodinnu chatu, aj ked viete, ze ste v poriadku a citite sa dobre a tie steny, medzi ktorymi ste uzavreta cele dni a sama az dokym nepride manzel domov, vas len deptaju ...
prajem vsetkym mamickam prijemne tehulkovanie, aj ked si ho asi neuzijeme tak ako mozu ine buduce mamicky...

ianitka
11. mar 2013

@bambinka123 aspon cez tie vychadzky mozes ist von... ja som vychadzky sice mala, ale viac menej som musela lezat aj vtedy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre