Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

dadika2504
26. okt 2013

@ivetka32 myslíš si zle 😉 Normálne chodia na kontrolu, mne prišli aj cez víkend 😀 Ak ťa lekár (obyčajne to tak je) vypíše, tak preto, že niečo nie je v poriadku a hrozí potrat alebo predčasný pôrod. A vtedy nemá čo tehotná chodiť na prechádzky, ale ležať s vyloženými nohami a oddychovať 😀

bobi3
26. okt 2013

@ivetka32 mne povedala doktorka, že kľudne môžem chodiť na prechádzky, bola som PN lebo mi bývalo strašne zle, v podstate som nič nerobila len spala, jedla a vracala... dala mi PN s prechádzkami neobmedzene a povedala, že tehotným na kontrolu nechodia, tak neviem... ono to podľa mňa závisí aj od toho, akú máš doktorku, kde bývaš apod

ivetka32
27. okt 2013

@dadika2504 dadika ale ved nie kazda ma rizikove a tetotenstvo nieje choroba.ja len vravim ze ja osobne som tiez na pn nie rizikovom ale krize a prechladena mierne a nehrozi mi potrat ale obycajne niejekedy sa tiez citim zle ze mam tlak 90 na 60 tak je to tak ze obcas sa citim slabo a sama som doma cele dni.

dadika2504
27. okt 2013

@ivetka32 téma bola som tehotná a PN 😉 Či si tehotná alebo nie, si PN a poberáš dávky, tak by si mala dodržaivať pravidlá 😉

ivetka32
30. okt 2013

@dadika2504 tak sa mi zda ze si zo socialky:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD.BO TO cudne

aislinn785
22. nov 2013

ja som na PNke kvôli tehotenstvu len dva a pol týždňa a už mi prišla kontrola zo Sociálky. Pani mi povedala, že oni to berú proste podľa oblasti, je im jedno či tehotná, chorá...proste skontrolujú každého v danej oblasti. Takže vôbec to nie je pravda, že tehotným nechodia!!

sonulka81
22. nov 2013

@aislinn785 ja som na pnke už 7 mesiac a ani raz ma nenavštívili...

aislinn785
22. nov 2013

@sonulka81 ja som tiež čumela, lebo som si tu na koníku čítala, že nezvyknú chodiť, preto ma to po 2, týždni totál prekvapilo...ale teda hlavne infoška, že to neberú podľa diagnózy ale proste kontrolujú PNkárov v nejakej oblasti...

dada7701
22. nov 2013

..mne bola.. a mala som čo robiť, pretože bola som doma ale bohužial som nepočula zvoniť, lebo kuchynu máme o poschodie nižšie...a mala som čo robiť aby som to vysvetlila ...

danielle37
22. nov 2013

čaute ja len toľko, bola som PN a išla som na kontrolu ku lekárovi, rizikové som mala aj som v nemocnici ležala a doma odkaz "boli sme tady" takže som pekne dokladovala, že som bola u gynďáka a on musel dokladovať aj vyšetrenia čo mi robili!!!!! choré........ s inými DG nech kontrolujú !

malamonika
6. dec 2013

mne zatial este nebola a to so uz dlho doma ale môže sa stat hocičo 🙂

240572
17. jan 2014

ahojte,ja nie som tehotná ale som na PN a chcem sa spýtať či ma môže prísť zamestnávateľ skontrolovať aj po 10 dňoch?

jadodka
17. jan 2014

@240572 zamestnavatel nie, socialka ano, u mna boli 3x

matozazzo
17. jan 2014

@240572 Myslim, ze moze. Ak si najde dovod, ze nieco potrebuje. Ale inak skor sa to robi tak, ze ak ma podozrenie, nahlasi to na socialku a ta pride na kontrolu.

240572
19. jan 2014

no lebo mne prišli zo zamestnania na 17 den ako v pohode bola som doma,ale nemyslím,že majú na to právo ma prísť takto skontrolovať!Áno mali by poslať sociálke avízo a mala by prísť tá a nie oni či?

lara85
8. feb 2014

@jadodka prosím ťa v akom okrese sú taký akční???

jadodka
9. feb 2014

@lara85 okres Ilava 🙂, ale mozno ich to uz preslo 🙂

zuzu9011
27. feb 2014

@evca35 a ak možem vediet z ktorej pobocky si ty? neves ako ej to v ke:?

kronus
8. mar 2014

je niekto aj z bb a okolia a vie ako tu chodia kontroly na rizikovom pn?

jaris84
8. mar 2014

PN je PN bez ohľadu na to, či ide o tehotenstvo alebo niečo iné. Kontrola môže prísť kedykoľvek, takže pozor na to baby a radšej dodržiavať vychádzky 😉

andulka1307
10. mar 2014

ja som raz bola na PN a kontrola mi prišla 4dni po skončení. ale to som bola chorá. Teraz som tehu a tie vychádzky fakt potrebujem aj inokedy nie len keď mám vychádzky

daturka1
10. mar 2014

@andulka1307 znama ked bola tehotna tak neviem od ktoreho mesiaca to uz bolo dostala neobmedzene vychadzky.Vraj to normalne pri tehu mat neobmedzene,ale az neskor,nie od prveho dna tehotenstva

andulka1307
10. mar 2014

@daturka1 zaujímavé, neskôr sa skúsim spýtať doktora

trulinka
14. mar 2014

@daturka1
To by bolo super, kebyze to plati u vsetkych. Tak sa skusim opytat doktora, no velmi tomu neverim. Chcela by som ist na par dni ku svojej tete do KE, lebo po porode sa tam uz tak skoro nedostanem. No bojim sa ist len tak a riskovat..... 😒

cica869
14. mar 2014

ja ked som bola na PN asi od 7meho mesiaca a neprisla mi vobec kontrola a napr. mne svagrina vravela ze u nej boli asi 3krat pocas PN 🙂

moni182
14. mar 2014

ja som bola tiez na PN 3 mesiace, nikto neprisiel na kontrolu, ale dodrziavala som vychadzky, nahoda je blbec 🙂

stastenka42
14. mar 2014

ja som bola doma 4 mesiace a mala som 3x kontrolu 😠 😠 😠

ynett
14. mar 2014

@stastenka42 fíha to fakt? a kedy prišli? myslím časovo 🙂

u mna tiež boli, ale ja dodržiavam vychádzky, jedine ráno som na nervy, lebo keď spím nepočujem zvonček a že si teda podriemem aj do pol desiatej 🙂

stastenka42
14. mar 2014

@ynett vychadzku som mala do 12,00 a vzdy prisla medzi 12,30-13,00 Chodila ta ista,to maju rozdelene asi rajony..poslednu kontrolu som mala tyzden pred nastupom na matersku.. 😒

ynett
14. mar 2014

@stastenka42 aj mne prišli o cca 12:10. dávajú si pozor na tie vychádzky, aspon že nechodia skoro ráno, to by mohli zvoniť aj hodinu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre