Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

meggynkaa
24. apr 2012

Ahojte a ked chceme ist na vikend prec kde to mam ist nahlasit?A treba aj presnu adresu kde sa budem nachadzat?

peggi
24. apr 2012

@meggynkaa ahoj. Ak si PN a chceš zmeniť adresu pobytu,zavolaj alebo choď osobne na sociálnu poisťovňu a tam nahlásiš zmenu - čiže kam ideš - presná adresa aj meno osoby,u ktorej sa budeš zdržovať, dĺžku pobytu- odkedy dokedy tam budeš. To je všetko. Aspoň odo mňa nič viac nechceli. 🙂

meggynkaa
25. apr 2012

@peggi dnes som bola v socialnej poistovni nahlasit ze urcity cas nebudem doma,tak mi povedali ze som na PN rizikove tak kde chcem chodit,vravim mu ze sa citim lepsie a sme pozvany na oslavu tak ironicky mi povedal ze mozno na 80% mi to odsluhasia.Skor chcu aby sme vsetko nahlasili a potom sa takto zachovaju

katka_g
25. apr 2012

@meggynkaa no super, ja by som si chcela zmenit cas vychadzok, tak teraz neviem, co mi v SP povedia, ked k tebe boli taki "mili" 😒

poisonblu
25. apr 2012

baby, ked poziadam gynekonologa o celodennu vychadzku iba na soboty, v ine dni budem mat 2 hodky ako doteraz, tak by aj mohol suhlasit, nie?

meggynkaa
26. apr 2012

@katka_g mozno ak si chces zmenit vychadzky tak budu milsi,ja som chcela mat volny vikend...... asi nemali dobry den 😒

miloska77
26. apr 2012

Baby, čo robiť.. som tehu, PN, vcera som našla listok od kontroly, nezvoni nam zvonček, bola som doma, ale nevedela som o nich.. ako im to dokazať... mám paniku, lebo som fakt tvrdla doma... :(

poisonblu
26. apr 2012

@miloska77 ty si povinna zabezpecit, aby zvoncek zvonil...ale skus tam zavolat a povedz, ze sa musel zvoncek pokazit, ze den predtym este zvonil

dadka28
27. apr 2012

@miloska77 ahoj...no ako si to vyriesila??mozno tu babu ukecas,ak bude povolnejsia...alebo nevies si skusit vybavit peciatku??ani nam nejde zvonček,tak vidim ze to musime cim skor poriesit...drzim ti velmi palce...a daj vediet ako si dopadla..

jahody11
27. apr 2012

@miloska77 a ako dlho si uz na PN?

fantagiro31
2. máj 2012

baby stale neviete či chodia busom či autom?

poisonblu
2. máj 2012

@fantagiro31 to by zaujimalo aj mna, lebo k nam chodi malo autobusov denne :D

martineluska
2. máj 2012

@fantagiro31
@poisonblu ahojte baby 🙂 chodia autom

bambulka248
2. máj 2012

Ahojte. ja som pn uz od zaciatku novembra a kontrola nikde, tak snad uz ani nepridu 🙂)

elinnka
2. máj 2012

@bambulka248
Len si to nezakrikni.. 🙂)

Eli

bambulka248
2. máj 2012

@elinnka No dufam, ved uz o chvilu nastupujem na matersku, tak to by bola fakt smola 🙂

elinnka
2. máj 2012

@bambulka248
Ano presne tak.... .-)

tak si uzi este trosku adrenalinu do tej materskej

Eli

bambulka248
2. máj 2012

@elinnka to hej...... ja kazdy den chodim s malym srdieckom do schranky ci tam nemam ,,pozdrav,, 🙂 Ale tak snad aj oni chapu ze tehotenstvo nie je choroba.

fifitko25
2. máj 2012

ahojte, chcem sa opýtať: som na PN od 21.3., mám vychádzky a zdržiavam sa doma v mieste trvalého bydliska. Bývame však v byte a moji rodičia v rodinnom dome, keď je teraz pekné počasie, rada by som sa tam zdržala aj dlhšie, nielen v rámci vychádzok, ale aj napríklad cez víkend. Je možné - a ak áno, tak ako - dopísať do PN-ky ešte jedno miesto pobytu? ďakujem 😉

fantagiro31
2. máj 2012

@martineluska škoda, busom by bolo lepšie , išla by som oproti 🙂
@bambulka248 ja tiež chodím do schránky aj viac krát za deň aj keď som doma, ja si myslím, že oni nevedia , kto je tehu
Nevedno, či si chodia sami, alebo im to náhodne vyberie PC

fantagiro31
2. máj 2012

@fifitko25 môžeš si celý pobyt zmenit, to sa dá, ale neviem či hore - dole

fifitko25
2. máj 2012

@fantagiro31 no ja ho nechcem zmeniť, chcem len doplniť ešte jedno miesto, čiže by tam boli uvedené dve adresy. Ktosi mi raz vravel, že sa to dá, len neviem, či sa to nezmenilo a aké sú vlastne podmienky 😒 😒

bambulka248
2. máj 2012

@fantagiro31 neviem, ale ja nemam ani menovku na dverach, takze jedine ze by si to vedeli podla schranky a teraz nejaky tyzden nemam menovku ani na schranke lebo som sa vydala a cakam na novu 🙂 Takze ma nevypatraju 😎

fantagiro31
2. máj 2012

@fifitko25 podľa je to blbosť, lebo to by si stale mohla tvrdiť, že si bola na to druhom pobyte, prípadne by si povedala, že si bola akurat v aute 🙂 ale môžeš napisat dotaz do socialnej poistovne

fantagiro31
2. máj 2012

@bambulka248 a podla adresy môžu? Oni sa pýtajú aj susedou, alebo koho stretnu na ceste , že kde býva tá a tá 😒

fifitko25
2. máj 2012

@fantagiro31 skúsim poisťovňu, alebo sa opýtam doktora, možno bude mať viac info , aj tak ďakujem 😉

fantagiro31
2. máj 2012

@fifitko25 skús napísať do poistovne, oni za deň odpíšu, čo mám skusenosti doktori moc nevedia. Napíšeš, čo ty povedal? Vymysli si, ale priezvisko, aby ty just neprišli na kontrolu 😉

bambulka248
2. máj 2012

@fantagiro31 no hej. ja to uz necchavam na osud, ale bola by velka smola keby prisli teraz

fifitko25
2. máj 2012

@fantagiro31 ok, budúci týždeň idem na kontrolu k lekárovi, tak sa opýtam a napíšem a potom ti dám vedieť 😉

yokralovnayo
2. máj 2012

@fifitko25 ja som presne tento problém čo ty.... 😝 bývala som posledné 2 mesiace pred termínom u mamky na svk, ale prechodný pobyt som mala v ČR - kde žijem s manželom... v Čr mi nedovolili rodit kvoli poistovni!!! 😠 tak som sa musela vrátit na slovensko, tam som porodila a 2 týždne po porode som isla domov do čr!!
bola som od 4.mesiaca na PN .... ale vonku som bola stále 😀 bolo mi povedané že tehulkám na kontroly nechodia.. a ked som si chcela dat 2 pobyty - nebolo to schválené... ale to bolo pred dvomi rokmi... neviem kočky, ale myslím že sa nemusíte bát sociálky...
alebo má niektorá skúsenosť že prisli na kontrolu??
viem že boli kamarátovi, ale ten mal úraz- u nho boli niekolko krát - večer, v noci!! ale o tehulke neviem žiadnej 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre