Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

terezia1
14. sep 2011

Ďakujem 🙂

hviezda21
16. sep 2011

ahojte, kontrolu pocas PN som mala na podnet zamestnavatela a nebola som doma pred 2mes. - ten stres aky som zazivala dalsi mesiac neprajem ziadnej pocas tehu. Mojej lekarke kt. mi dala potvrdenie ze som bola u nej na osetreni sa vyhrazal riaditel pobocky zakonmi, sudmi a uradom verej.zdrav. (ci tak nejako sa to vola)......ono totizto ak vas na PN nenajdu doma, mozu Vam to dat ako porusenie pracovnej discipliny a aj hrube ( co bol ciel mojho zamestnavatela) a tym padom sa vas mozu zbavit velmi rychlo......a este mojej kmotre dosla kontrola za 2-3min pred koncom vychadzky, ona akurat vchadzala do bytu/brany a uz jej pisali ze nebola doma 😖

strociatka
17. sep 2011

mam do nastupu na matersku uz len tyzden a kontrola zo socialky mi prisla o 13:30 a ta pani ma upozornila, ze teraz chodia velmi vela aj tehotnym a aj cez vikend. Ze im system z pocitaca vyhodi, koho maju ist navstivit, ze oni tie diagnozy nepoznaju a u mna ani len nevedela, ze uz mam ist na matersku. Ja teda ani len vychadzky nemam a ani nechodim, co som rada, ze zijem a neotvaram sa, chodim do rizikovej poradne. Ono je uplne jedno, ci vypise PN obvodak, ci gynekolog.

terezia1
18. sep 2011

prosím vás dievčence a čo sa stane keď doma som, ale zvonček jednoducho nepočujem alebo nie som schopná momentálne z rôznych príčin otvoriť. čo robiť potom? 😒

terezia1
18. sep 2011

a ešte ma zaujíma, ako lekár dáva vychádzky? sú pre všetkých rovnaké alebo sú rozdelené podľa diagnózy? 😅

bapi1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bapi1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezia1
19. sep 2011

@bapi1 dakujem za info
🙂

terezia1
19. sep 2011

@bapi1 no mna to zaujima hlavne preto, lebo spominali tu mamicky, ze im prisla kontrola rano alebo tesne pred skoncenim vychadzky. ked mame tazku noc a vyprevadim starsiu dcerku do skolky,t ak si zvyknem po prebdenej noci lahnut a dospat to aspon trochu ked spinka mala a vtedy ma ziaden zvoncek nezpobudi okrem malinkej. zaujima ma prave toto. alebo dalsia blbost je ked pridu 5 min. pred skoncenim vychadzky. ved z bytovky vychadzaju ludia, ktorych bezne nevidavam u nas a nikdy neviem kedy sa miniem prave s kontrolou a este stale mam vychadzku,... no je to smiesne a na hlavu postavene, nie? asi ako vsetko na slovensku 😖

hviezda21
19. sep 2011

@terezia1
podla mojich informacii mas mat oznaceny zvoncek, menovku na byte aj schranke a zvoncek ma byt funkcny. nefunkcnost zvonceka ani jeho neoznacenie sa neospravedlnuje. a co viem o spani, musis preukazatelne dokazat, ze si spala, napr. beries take lieky kt. maju aj takyto vedlajsi ucinok alebo napr. mas diagnozu kedy vela spis, napr. nejake horucky a pod. ale to vsetko bude musite dosvedcit tvoj lekar ze fakt si mohla byt v takom stave. pre istotu si zavolaj na zakaznicku linku soc. poistovne - odd. nemoc. poistenia, kde ti presne povedia ako je to podla zakona a tusim ze su tam rozhovory aj zaznamenavane, co by potom mohlo byt v tvoj prospech.

veve39
19. sep 2011

@terezia1 no ja si myslim, ze to SP vobec nebude zaujimat, ze si nepocula zvoncek, nemas ako dokazat, ze si bola doma a oni maju dovod na nepriznanie davky...ja ta samozrejme uplne chapem, je normalne si pospat, ja som tiez z toho bola na nervy pocas mojej 2-mes.PN - ci nam fungue zvoncek, ci budem pocut....
raz som niekde citala, ze isty chlapik asi pre nejake prace v byte nad nim nepocul zvonec, aj ked bol doma a mal kontrolu...SP sa s nim natahovala, brala to ako porusenie lieceb.poriadku a nevyplatila davku v PN
Ten chalan bol v case kontroly na nete a odvolal sa - dalo sa zistit, ked niekde prispieval, na nejake forum, ze bola pouzita IP adresa z jeho domaceho PC (byval sam) -mal na to nejaky doklad, a myslim ze hrozil sudnym konanim - SP nakoniec davku vyplatila...
co sa tyka vychadzok , SP ma stanovene casy pre letny a zimny cas, podla dg to nie je urcene - zalezi od lekara ktory ta vypisal na PN ci zhodnoti ze vychadzky mat mozes..

terezia1
19. sep 2011

@veve39 dakujem kde by som mohla zohnat podrobnejsie informacie, nepoznas nahodou zakon podla ktoreho by som sa mohla riadit?

terezia1
19. sep 2011

@hviezda21 dakujem :D

veve39
19. sep 2011

@terezia1 myslim ze nejake info budu na stranke SP, prip. nejaka ich infolinka, ci mailova poradna
urcite aj dr davaju casto nespravne informacie o PNkach - napr. ze k tehotnym kontroly nechodia, viacere baby to uz pisali...je to blbost, chodia aj k tehotnym - prisli aj ku mne a k mnohym dalsim mojim znamym, ktore boli pocas tehot.PN

canama
20. sep 2011

@jane1 presne si to vystihla, ja robim tiez administrativnu pracu za pocitacom, dokonca ani nerobim velmi nadcasy, ale za 8 hodin som vyzmykana niekedy viac ako iny za cely pracovny tyzden. cez den sa v praci nezastavim (mnohi mozu argumentovat ze mam zvolnit tempo, ale proste sa neda, treba si to skusit), dodrziavat pitny rezim co je jedna zo zakladnych veci v tehu je nemozne, pravidelne jest aspon 4-5 krat denne to cha-cha, velmi tazko, ak tak len nieco narychlo do seba nasukat pocas porady, ked prave hovori niekto iny...som rada ze stihnem obed....a potom z vlcim hladom prichadzam domov o pol osmej vecer...lebo bohuzial dochadzam do prace 30 km. takato praca nie je zlucitelna zo zdravym priebehom tehu, a je smutne ze ja napriklad o tom musim tazko presviedcat svoju lekarku, lebo ona ordinuje 4 hodiny denne, ide na zachod ked sa jej chce, da si desiatu kedy sa jej chce....a robi takto cely zivot.

diorka
21. sep 2011

Ahojte baby, chodi kontrola napr. aj o 18-19.00 vecer? Bola uz tak neskor niekomu? A co nedela? Chodia aj vtedy? Dakujem

ianitka
21. sep 2011

@diorka chodia - nahoda je blbec

veve39
21. sep 2011

@diorka chodia..kamoske prisli cez vikend vo vecernych hodinach, az nejako pred 20tou....

flowerfairy
21. sep 2011

Ahojte babulky, poradite mi? Budeme mat krstiny maleho synovca a to samozrejme nejde prisposobit na moje vychadzkove hodiny, niekde som citala, ze sa da vybavit nejaka vynimka. Mam sa opytat u doktorky? Alebo ona mi moze dat len cez pracovny den celodenne osetrenie?

martuskag
21. sep 2011

@flowerfairy
ahoj, jedna kočka v našej diskusii písala, že ked chcela ísť na víkend k rodičom, tak bola na sociálke nahlásiť adresu, na ktorej sa bude ten víkend zdržiavať. inak Ti neporadím.

hviezda21
21. sep 2011

@flowerfairy
dodrziavanie liecebneho poriadku je v kompetencii tvojho osetrujuceho lekara - t. zn. ze ked chces ist na vikend kdesi, napr. k rodicom, musis sa dododnut s lekarom, on ti to poznaci bud do PN listka alebo aspon u seba a ty si potom povinna oznamit to SP do 7 alebo 8 dni. nefunguje to tak ze zavolas do socialky ze ides tam a tam, resp. posles R zasielku- bolo by to porusenie liec. poriadku. vsetko je teda vecou dohody teba a tv. lekara cize tu uz ide iba vase vztahy a tv. zdravotny stav ci ti to schvali.

mirkacik
21. sep 2011

ja som bola PN od stvrteho mesiaca a kontrolu som nemala ani raz...

larosa
21. sep 2011

Ahojte 🙂 som PN, bývam v Košiciach, ale patrím pod sociálku v Prešove- podľa zamestnávateľa, myslíte, že by mi mohla dôjsť kontrola z Prešova? Už aj pri starších dcérach som bola PN počas celého tehotenstva- 🙂 a vtedy nikto nedošiel, teraz je všetko OK, ale kvôli práci som sa dala vypísať- učiteľka- žiaci z osady- total brutal- tak oddychujem 😉 a vychádzky nedodržiavam 😖
Ešte kamarátka mi vravela, že ak ťa nenájdu doma- krátia ti nemocenskú dávku, ale len za daný deň a nie za celý mesiac- je živnostníčka a má dosť dobre naštudované zákony, tak sa utešujem jej tvrdením 😀 Katka

veve39
22. sep 2011

@larosa k tomu krateniu davky ak ta nenajdu doma - kratia ti davku za cely mesiac, je to na ich stranke, niekde v castiach o PN a liecebnom poriadku

veve39
22. sep 2011

@larosa presne je to uvedene na stranke SP v tejto casti:

Poistenec nemá nárok na výplatu nemocenského odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najviac v rozsahu 30 dní odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom.

Cize pokial by ta nenasli doma pred koncom PN, nie je problem - nedostanes davku len za dni zostavajuce do ukoncenia PN.
Avsak ak budes PN este 1 mesiac a viac, budes mat kratenu mesacnu davku...

larosa
22. sep 2011

ďakujem za info 🙂 veľmi ma to nepotešilo 😒 myslela som, že je to tak ako vravela kamarátka 😖 asi budem musieť trčať doma ☹

strociatka
23. sep 2011

baby no zas, prave teraz rano o osmej som tu opat mala pani zo socialky. Uz sa Vam niektorej stalo, ze by prisli v jeden den viac krat?

flowerfairy
24. sep 2011

@martuskag
@hviezda21 Dakujem dievcata, uz sa to vyriesilo samo, sme chori cela rodina, takze sa aj tak nikde nejde. A teraz kontrola urcite nepride, ked trcime cele dni doma! 😝

zuuzzz
24. sep 2011

Larosa-ja som od RS a firma kde som robila patri pod Puchov.Kontroli som mala pre istotu dve ale obe z RS takmer na zaciatku PN.Neviem ako to funguje ale fakt po 1.mesiaci neprisiel nikto.A pozor mala som vychadzky od 9-11 a prisli o 11.05 len som odomkla dom,prezula do papuc a uz zvonily.

sykorenka
3. okt 2011

Prosím viete niekto poradiť?Som tehotná na PN a nemám vychádzky a mám 3 ročného synčeka, ktorý je už 3 týždne chorý a treba s ním chodiť na kontroly k detskej lekárke.Chodí manžel ,ale už mu v robote frflú a detská lekárka povedala, že ak s ním prídem ja, môže mi dať lístok - potvrdenie, že synček bol na vyšetrení v sprievode matky. Bolo by toto potvrdenie platné a ospravedlňujúce, ak by ma v tom čase doma hľadala kontrola zo sociálky??? Chcela som túto otázku zadať niekde na net, ale akosi sú všetky tie právne poradne pozastevené.Veľmi ďakujem za odpoveď.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre