Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

juliett99
22. apr 2009

beruska113
moja ja som od 11.3 na Pn ,, nezabudla si na nahodou na PNnku podpisat??
lebo aj vtom vraj robia problem na socialke,,
ja som tiez nechcela byt na Pn ale u nas sa robia len 12 a teraz ked si obcas napisem s kolegynami tak ich dru jak otrokov a stres,, korejci im zakazuju sa rozpravat a dokonca sa boli pytat niekde na urade prace tusim ze ci by nemohli pouzivat fyzicke tresty chapete??

gugu
22. apr 2009

Ahoj, kočky.
Ja som na PN od 2.3. a kontrola nebola (Banská Bystrica)
Aj keď mám dilemu....sídlo môjho zamestnávateľa je v Žiline. To znamená, že PN-ku som posielala na centrálu a pracovníčka zo mzdovej to odniesla na sociálku pobočka Žilina. Odtiaľ mi prišla aj dávka (peniaze prišli až 20.4., takže chvíľku to trvá, kým prídu prvé prašule). To znamená, že aj konrola by prípadne prišla zo Žiliny?
Ja som po umelom, do práce by som naozaj kvôli stresom a tlakom nerada vrátila, ale je hrozné, že sú tie vychádzky takto obmedzované. Ja mám napríklad rodičov aj súrodencov na východe, tu som sa presťahovala kvôli drahému a ja si neviem predstaviť, že ich nebudem navštevovať. Ešte som u svojho obvodného gynekológa nebola, tak som zvedavá, či sa bude dať dohodnúť. Teraz som ešte na PN z centra a mám vychádzky od 9-10 a poobede od 15-18 hod. Ja som chcela radšej poobede vychádzky.

zuzkaa11
22. apr 2009

Elinka 27....ahoj, som v 32tt a som na marodke uz od 1mesiaca tehotenstva...dobre nie?
Citim sa fakt ako v kliete....a hrozne sa nudim, byt doma 8mesiacov nieje nic prijemne....
a o tie kontroly, mne este ziadna neprisla, ale pocula som v TV asi pred 2mesiacmi, ze zvysia kontroly v presovskom a Kosickom kraji, pre dohad, ze to ludia zneuzivaju....neviem, ale radsej som to vtedy dodrziavala prisne, ale teraz ked je tak pekne vonku, uz niekedy si poviem, ze kaslem na to.... 😀

beruska113
22. apr 2009

Juliett99,

ale mne peniaze prisli zo socialky, len ten papier nie. Ale ved hlavne su koruny, ci vlastne eura. Ja som v praci len sedela, ale tens tres stal z ato. Akurat dne som tam bola pozriet a dohodnut dovolenku. Tak som zase zmeskala vychadzky. Ale ja budem PN uz len do konca aprila a potom dovolenka a potom MD. 😀

Baby ja nechapem tie zenske niekedy ze robili na poli az kym porodili, potom babo do satky a robilo sa dalej. Ved to musel byt des. Ja uz teraz funim ako slon.

beruska113
22. apr 2009

Ozaj baby a dnes ma napadlo, ze tie kontroly su uplne chore. VEd mozem byt v sprche, spat, alebo byt na terase, nemusi fungovat zvoncek... ako to budu posudzovat potom? Napr. ja som dnes pred 9.h. bola v sprche a niekto zvonil. Som utekala, skoro som sa dolamala, len zupan som na seba hodila a to bol ujo od vodarov- pozeral na mna ako puk. Som zvedava keby je to kontrola a nestihnem prist, co by bolo.

zeleny_cajik
22. apr 2009

beruska, mas pravdu, tie kontroly su totlany prezitok 🙄

celine
23. apr 2009

Ja idem za dva tyzdne ma MD a za celu pn-ku(od 8tt) mi kontrola neprisla(okr. Trnava). Snad im nesvitne behom poslednych dvoch tyzdnov 😠 . No aj tak som vacsinou doma, ale presne ako pisala beruska, co ked zrovna nebudem pocut alebo budem v sprche...

svistik
3. máj 2009

ahojte dievcata!!! Ja som doma este len 4tt a nikto ma zatial neskontroloval... ale mam otazku... pisete o vychadzakach a ja ked som sa na ne pytala, lekarka mi povedala, ze pri mojej diagnoze ani vychadzky nemozem mat... mam diagnozu 020.0 cize hroziaci potrat... ako to teda je??

kwetinnka
3. máj 2009

a v bratislave neviete ako je to s kontrolami?

jamaat
3. máj 2009

Ahojte. Ja som bola na PN 3 mesiace a kontrola mi neprišla (hoci sestrička na gynči ma upozornila, že už začali kontrolovať aj tehotné). Som v B. Bystrici.

lul
3. máj 2009

svistik - ja mam tiez tuto diagnozu a vychadzky mam 😉

tinika
3. máj 2009

ahojte je tu niekto z po kto je na PN a bola mu alebo nebola kontrola?

jankohrasko
4. máj 2009

tie kontroly su chore.. Ja tiez nekedy prespim cele doobedie, ked manzel odide do prace. Mna nezobudia ani tanky :D
mne dnes uz bola druha kontrola.. Prva bola 7.4 a to som len v 18 tt. Kym sa nam narodi babo, tak dovtedy pridu aj 10krat.. Teta si mysli, ze ma nachyta, ze som nebola doma a pritom poctivo dodrziavam vychadzky a snazim sa sestrit kvoli sebe!!!

Svistik: ja mam tu istu diagnozu a od 7 tt som doma, v 11 tyzdni mi dal doktor vychadzky

lia
4. máj 2009

jankohrasko,to nemyslis vazne,co jej hrabe??to stale ta ista chodi k tebe??
aj ju pustas dvnutra??co sa pytaju??

poseidonka
4. máj 2009

kočky chcem sa spýtať. Od kedy ste doma, teda od ktorého tt, a prečo vás vypísali Vydím, že svistik, má hrozivú diagnózu, ale vy ostatné ste sa nezmienili.

Pýtam sa preto, že o uvažujem, že by som isla aj na PN-ku, len neviem, či ma vypíše, lebo až na to, že mam kreténsku prácu a nervy v nej mi nič zatial nieje 🙂

dakujem za radu a odpovede 😀

cucuska
4. máj 2009

Ahojte ja som bola na PN celé tehu od 4tt a to som brílala kade tade, teda pokial som neležala v nemocke le myslela som to tak Že som nedodržiavala čas vychádzok, a kontrola neprišla. uff som v soku že teraz na to tak striehnu. a tiež som mala diagnógu 020 ale chvalabohu u mňa neboli za celých 9 mesiacov 😅

jankohrasko
4. máj 2009

lia: u mna bola ta ista pani co prvykrat, iba som ju nechala stat vo dverach..

poseidonka: skus sa porozpravat s doktorom a vysvetlit mu situaciu. Pekny predpokladany termin porodu 🙂

Zalezi to, kde byvate a ci ste blizko nejakych kontrolorov (apon, co ja viem).. Niekomu nepridu nikdy a niekomu vraj aj 10krat..

poseidonka
4. máj 2009

jankohraško: dakujem za radu, určite to tak spravím, ked to tu už nebudem zvládať 🙂

kwetinnka
4. máj 2009

a neviete niektorá ako je to v bratislave,v petržálke? chodia? nechodia?

jankohrasko
5. máj 2009

keby tak radsej chodili kontrolovat inych "flákačov" a nie tehotne!

kwetinnka: ja som z Ruzinova

juliett99
5. máj 2009

veru to mate pravdu ,, ja som zatial este teda kontrolu nemala tfuj tfuj,, a dufam ze ani nepride, ja aj tak dodrziavam vychadzky aj ked som viac menej skor doomka,v posteli,, alebo na zahrade ale tam nieje pocut ked zazvoni,, zvoncek..
ozaj ak by ma nenasli doma,, nechaju nejaky odkaz????, 😲

poseidonka
5. máj 2009

juliett99: ahojky nazrela som do tvojho albumu, máš tam jkrásnu animáciu babetka a ko mu bije srdiečko kde sa to dá stiahnuť?

dakujem za radu 🙂

juliett99
5. máj 2009

ahojky,, poseidonka
klikni na www.bellyhood.com najskor sa zaregistruj a potom to uz pojde,,vytvorit 😉

poseidonka
5. máj 2009

a kdem to vytvorím, možeš mi poradiť? dakujem, už som in, zaregistrovaná

juliett99
5. máj 2009

hned na hlavnej stranke je tento obrazok mimi klikni na to,, a zadaj udaje a potom ich skopiruj a prenes do tvojho albumu, uprav album

liki205
6. máj 2009

Neviete mi náhodou poradiť že keď je mamina slobodná mamička, dostáva peniažky o 2 mesiace dlhšie ako keď je vydatá ? To znamená že nie 6 mesiacov má 70 percent zo mzdy ale až 8 mesiacov? Počuli ste niečo o tom?

zeleny_cajik
6. máj 2009

jankohrasko, to fakt???? 😲 😠 tiez som z ruzinova a gyndos ma nahovara na PN kvoli stresu, ale neviem si rpedatvit byt cely den doma 😖 tiez som z ruzinova a fakt si ma sokovala 😨 otras... asi zostanem v praci, aj ked to tu je horor 😒

smajli
6. máj 2009

podla zakona je to 55% z hrubej mzdy na kazdy kalendarny den...,a zakon hovori,ze

materske je poskytované
-za kalendárne dni
-od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, najskôr od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom, a ak pôrod nastal skôr, odo dňa pôrodu
-spravidla 28. týždňov od vzniku nároku
-aj po uplynutí 28. týždňa od vzniku nároku, najdlhšie 37. týždňov od vzniku nároku na materské, ak poistenkyňa porodila zároveň dve alebo viac detí a aspoň o dve z narodených detí sa stará, alebo ak je osamelá

... co znamena "osamela" zakon nedefinuje...

jankohrasko
6. máj 2009

zeleny cajik: kuk IP 🙂

jutkapn
17. jún 2009

ahojte.aj ja som cele tehotenstvo na PN. Zajtra mam posudkovu kontrolu u gynekologa a bojim sa,lebo neviem ako taka posudkova prebieha. Viem,ze tam bude niekto zo socialky a bude zistovat ci som prace nechopna.Lenze mne nic nieje,som na Pn aby ma nevihodili z prace. Lebo po uplynuti pracovnej zmluvy by ma prepustili a bola by som bez penazi,tak som sa dala pn,aby somm poberala aspon marodku. poradte mi,co ma caka na tej posudkovej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre