Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

cenculinka
17. apr 2012

@lindusik diagnoza O20.0 je hroziaci potrat

zanka29
17. apr 2012

ahojte baby, ja sa tiez pridavam. som doma na rizikovom od zaciatku marca a som aj DNP. a zatial mi tiez neprisla kontrola. musim vsak povedat, ze sa citim niekedy ako na ihlach, ze sa bojim si pospat poobede, ze co ked nahodou pridu. po svadbe som sa prestahovala na dedinu a o to je to horsie trcat tu, nemat kde ist, nemat sa s kym poprechadzat, kedze tu dokopy nikoho nepoznam a do mesta sa mi autobusmi pocas vychadzok neoplati. takze aj ked odbehne do mesta, tak sa snazim prist vcas. som pocula uz aj take prihody, ze kontrola prisla 2-3 mintky pred vychadzkami alebo hned po vychadzok. ze vraj naschval si vybera taky cas, aby mohla "vymaknut" maroda. ale neviem, ze ci tak postupuju aj pri zenach na rizikovom.

aduskatt
17. apr 2012

@zanka29 oni nevedia s akou diagnozou je pacient, ku ktoremu idu....maju len meno a adresu..nevedia ani ako ma dotycny vychadzky....takze ak nenajdu doma, nechaju listok a potom musis na zaklade PNky zdokladovat na soc poistovni, ze si mala v tom case povolene vychadzky...je to na hlavu, ale co uz☹

poisonblu
17. apr 2012

@zanka29 to si na tom podobne ako ja...tiez som na rizikovom, privydata na dedinu, nuda je tu hrozna, do mesta sa mi neoplati ist...vychadzky mam len 2 hodky denne, ale ja chodim aj na cely den prec, teda hlavne cez vikend....

zanka29
17. apr 2012

@poisonblu ta ked nemam ani nijake doktora co by mi kryl chrbat, ze keby dosla dajaka kontrola. najhorsie je, ked si potrebujem ist daco nakupit. to len cez vikend idem s manzelom autom, ale to mam presne pripraveny zoznam, ze do ktoreho obchodu vojdem a co tam chcem. si myslim, ze zenam na rizikovom by sa skor hodilo, ze mozu pochodit vonku po cerstvom vzduchu, alebo zajst k niekomu na navstevu aby trochu pookreli. a tak sa blbo citim, ze stale kamarati musia dochadzat za mnou.

zanka29
17. apr 2012

a este baby neviete nahodou, ze keby som chodila na cvicenie co je pre buduce mamicky a medzi tym by mi prisla kontrola, tak to mi uznaju ci nie? nemate s tymto skusenosti?

poisonblu
17. apr 2012

@zanka29 no neviem, preco lekari nechcu tie vychadzky davat..moj mi vravel, ze nech chodim na prechadzky...tak som mu dala PN nech mi dopise vychadzky a dopisal mi len 2 hodiny...☹ podla mna ak doktorovi povies, ze chces chodit na to cvicenie pre tehotne, tak ti dopise vychadzky na ten cas, alebo ti to tam nejak dopise....

zanka29
17. apr 2012

@poisonblu a dokopy mas vlastne kolko hodin vychadzok? 2 hodiny si mala predtym a teraz ti dal dalsie 2 hodiny? ja mam od zaciatku 2 x po 2hodiny. 2 doobeda (10-12) a 2 poobede (14-16).

poisonblu
17. apr 2012

@zanka29 nie, ja som nemala ziadne na zaciatku, a potom mi dal 2...ale mne je to v podstate jedno, ja chodim von cez vikend, cez tyzden na dedine moc aj tak nemam kam...tak hadam sa nebudu unuvat cez vikend k nam

fantagiro31
19. apr 2012

neviete či chodia busom či autom?

mima01
19. apr 2012

ahojte kocky...len taka rychla otazocka. Prisla vam niektorej kontrola aj neskor vo vecernych hodinach, tak po pol osmej?

aduskatt
19. apr 2012

@mima01 jednej znamej prisli v nedelu vecer o desiatej.☹(...asi by som im dobre vynadala

mima01
19. apr 2012

@aduskatt jeeezis, to uz fakt nevedia co od radosti? O desiatej uz som tvrda pod perinou dobru hodinu 😀 To by som necakala, ze sa tak neskoro dotrepu 😠

aduskatt
19. apr 2012

@mima01 ani ja, vcelku ma to prekvapilo..napr jedna nasa suseda, ktora zije sama po 19,00 zasadne nikomu neotvara, ani sa neohlasuje, pokial vyslovene necaka navstevu..............inak vraj chodia od rana od siedmej.....to by som ich tiez asi vyprevadzala so slovnym komentarom, ktory by sa im asi nepacil

mima01
19. apr 2012

@aduskatt hej hej, tusim ze oficialne to maju od 7-22. Akoze, o 7 este risa snov a o 22 uz o sebe neviem 😅 Teraz spim ako medved brumteles ako som tehu a byvam sama doma, takze neviem, ci by sa ku mne dozvonili. Ale ak by nahodou, tak by som im veru mile slovo nepovedala. Ja som sa pytala preto, lebo cez den kolkokrat nevladzem ani z gauca zliest a nieto este nejak fungovat, tak by som aspon vecer s manzelom ked tu cez tyzden niekedy je vybehla na nakup a na kafco. No tak ale asi budem radsej sediet doma na riti. 😒 A DNP ide uz aj pocas tych prvych 10 dni? Chodia aj vtedy, alebo je tych prvych 10 dni cisto na zamestnavatelovi? Pytam sa asi blbo ale nikdy som na pnke nebola, tak netusim.

aduskatt
19. apr 2012

@mima01 chodia v tych prvych dnoch iba vtedy, ak ich niekto z tvojich milych nadriadenych poprosi☹.ale zasa ked nemas urcene vychadzky, tak si mozes ist akoze nakupit🙂

mima01
19. apr 2012

@aduskatt hehe, tak to mozem cakat ze mi tu budu dost pravdepodobne vyklopkavat 😀 😠 Praveze mam urcene vychadzky, len samej sa mi nechce labzovat a paradoxne cez den mi byva horsie ako na vecer, tak by som skor vecer niekam vybehla prevetrat sa medzi ludi.

aduskatt
19. apr 2012

@mima01 tak sa dohodni s lekarom, nech ti posunie, alebo nech ti da na cele poobedie...........dokonca lekar ti moze dat aj celodenne vychadzky

mima01
19. apr 2012

@aduskatt ano viem, uz som sa s nim o tom bavila...povedal ze hned mi ich nechce davat, nech to tam nedrazdi tetusky, ale ze potom po par tyzdnoch mozme skusit. Tak dufam, ze si to o taky mesiac bude pamatat 😀

aduskatt
19. apr 2012

@mima01 tak ak neche cely den, tak nech ti aspon posunie.ide leto a v lete o druhej to je najhorsie....

mima01
19. apr 2012

@aduskatt ja tam tak za mesiac nabehnem, na dalsej poradni a budem sa ho snazit ukecat na tie neobmedzene 😅 A ked nie, tak ho ukvakam aspon na poobedne nejake ine, resp. dlhsie.

aduskatt
19. apr 2012

@mima01 mudro🙂

adrii1
24. apr 2012

@cicka22312 ahoj chcem sa ťa spýtať ako ti dopadlo to vybavovanie sobášu počas PN. Mala si z toho nejaké problémy na sociálnej poisťovni? Čo všetko si k tomu potrebovala. Riešim momentálne rovnakú situáciu tak sa pýtam. ďakujem za odpoveď

cicka22312
24. apr 2012

@adrii1 Vybavovanie sobasu pocas PN dopadlo dobre bola som u doktorky povedala som jej co je vo veci ona my len napisala na ten den celodenne volnicko a bolo napisala ze mam sobas povedala ze pocas pn nie je problem sa sobasit pokial nie je vazni zdravotny problem 🙂 Nemala som ziadne problemi ked som sa zosobasila tak som prefotila sobasni list a napisala ziadost a zmene priezviska a bolo nic viac a teraz my uz marodka chodi na nove priezvisko .Prajem vela stastia v novom zivote 🙂

kubic
24. apr 2012

Nevim jak je to tu, ale u nas posila predevsim kontrolu zamestnavatel. Ja sem litala vsude mozne, a nikdy neprisli.

adrii1
24. apr 2012

@cicka22312 ešte takú otázočku nemusela doktorka oznamovať tvoj sobáš posudkovej kontrole? ď

cicka22312
24. apr 2012

@adrii1 Nemusela vobec ona si to poznacila ze mam sobas a tak a ze mam celodennku ze keby nahodou ale to len vtedy keby ta kontrola prisla aby som bola chranena ze moja doktorka je oboznamena a ma to tam poznacene ale inak ziadna kontrola nebola nic .

adrii1
24. apr 2012

@cicka22312 ďakujem pekne ... a nech sa darí 😉

cicka22312
24. apr 2012

@adrii1 nie je zaco a dakujem aj tebe nech sa dari 🙂 😉

nevestickaaaa
24. apr 2012

Ahojte kočky, ja som PN druhý mesiac a kontrolu som mala cca po mesiaci, prišla pani okolo 14.00 hod. počas pracovného týždňa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre