Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

danulik
12. mar 2008

baby - ale pocas tych prvych 10 dni nechodia, alebo ano?

kikinela
12. mar 2008

no ja som na PN od 14.1 a zatial nič tak to nechcem zakriknut 😒

jamaica77
12. mar 2008

tie kontroly som zazila ked som zila na sk pred 8rokmi v Kosiciach, vtu dobu som zila s mojim priatelom na inej adrese, ked som bola vypisana tak som mala na karte nahlasenu rodicovsku adresu a chodili ako supy na mna, raz do tyzdna ma prisli skontrolovat ci sedim doma (bola som vypisana koli chrbtici cize z ortopedie) a zakazdym im otvorila moja mama dvere, kedze som tam nebyvala oni to nevedeli opytali sa na priezvisko, moja mama povedala ze ano ze je to ona, a bolo po vizite. 😉 😀 😀

petka015
12. mar 2008

ja som bola na pnke od septembra 2007 a neprisli ani raz. a dokonca mi lekarka povedala ze ked vidia ze som na rizikovom tak nepridu aj tak bolo neprisli ani raz momentalne som uz na materskej. 😀

adrioska
12. mar 2008

Petka a preco prave vtedy nepridu, ked vidia, ze si na rizikovom?

jankajs
12. mar 2008

Bola som na PN mesiac a pol a tiež mi neboli. Keď som sa pýtala sestričky, ako to je, tak povedala, nech sa nebojím, že oni si to obhája - že 5 roč. sterilita a teraz som po IVF, a tiež záleží, akú diagnózu napíšu.
Vychádzky mi napísala doktorka po dvoch týždňoch a to tak, že mi dala 4 hodiny v kuse na poobedie. Normálne som ju požiadala aspoň o nejaké voľno, že svokra u mňa stále sedí, tak aby som mohla na chvíľu vypadnúť. Zasmiala sa, a ako hovorím dala 4 hodky v kuse.

kikinela
12. mar 2008

No keby som to mala dat na svokru tak by som sa najradšej odstahovala 😀 😀 😀

diarem
12. mar 2008

Ahojte,ja som bola na PN od oktobra 2007,az do dnes,od dnes som nastupila na MD. Za cely ten cas,mi nikto nebol na kontrole,ale mala som aj vychadzky doobeda dve hodky,aj poobede dve hodky,snazila som sa to dodrziavat,ale nie vzdy to vyslo,aj som sa trochu bala,ale nikdy sa nic nestalo.Tych prvych 10dni na PN,moze prist na kontrolu len zamestnavatel,kedze on plati PN pocas prvych 10 dni.Drzim palce,aby kontroly nechodili.

evca35
12. mar 2008

elinka, mňa strašíš nemusíš, ja na SP pracujem 😀 A sama som PN celý september po missed abort v 15-tom týždni, ale patrím medzi tie poctivé, ktoré sedia doma, prípadne na kontrolné vyšetrenia a hneď domov.
Prémie za počet kontrol nie sú, skôr mizerný plat, ale je to práca ako každá iná a netreba na nich nadávať, sama som dva roky chodila na kontroly a verte mi, nie je to ľahká práca. Hlavne po dedinách, kde nie sú zvončeky na bránach alebo označené, či dom stráži pes alebo nie, či je uviazaný alebo nie, a príkaz z Bratislavy, že musíme celý dom obehnúť dookola, lebo v odvolaní dali za pravdu stránke, ktorá uviedla, že bola v prístavbe domu a nepočula ani trúbenie auta a predná časť domu bola zamknutá. Je to zbytočné naťahovanie a dokazovanie či niekto bol doma a spal, alebo nepočul klopanie, búchanie, trúbenie, zvonenie. A chodiť von, či prší, sneží, v horúčave ....

smejula
12. mar 2008

jj, nemajú to ľahké tie naše kolegyne, ale .... Niekedy by to nemuseli preháňať s tými kontrolami. 😉 Vidíš, že sa tu miernym frontálnym útokom berú najmä KE. 😀 😀 😀 Neviem, u nás v Topoľčanoch údajne rizikovým nechodia, ale jeden nikdy nevie, čo im skrsne v hlave ... 😉 😅

evca35
12. mar 2008

veď sa ich niekto musí zastať, nie?

smejula
12. mar 2008

jj, veď čo už s nimi. Len viem, že u nás určite chodia tým, ktorí sú PN /nemyslím práve rizikové/ aj cez víkend. 😒

caramelka
12. mar 2008

ahojte, ja som bola na PNke od 8 tt az po nastup na matersku. Spociatku som mala klasicke vychadzky 2 hodinky doobeda, 2 poobede, neskor mi doktor dal vychadzky od 14.00 - 19.30. Kontrola za cely ten cas neprisla... ale ja som poctivka, takze by ma nasli doma 🙂

adrioska
13. mar 2008

babulky a preco prave rizikovym nechodia? ja som tiez na rizikovom a neviem, ci dostanem vychadzky, zejtra idem na kontrolu. Ja som tiez poctivka, radsej budem doma, sa bojim, ved iny prijem nemam len tie davky
uz sa opakujem, ale keby mi niekto odpovedal.... 😉 😅

graziela
13. mar 2008

Ahojte babenky, chcela by som vas poprosit o radu:
Od 04208 som na PN, dnes mi prislo rozhodnutie zo soc. poist. s priznanim nemocenskej davky od 140208.
Chcela by som len vediet, ci ta vyratana suma (55% z denneho vym. zakladu) je chapana na den kalendarny alebo pracovny?
Kebyze kalendarny (ta suma x napr. 31 kal.dni), zda sa mi to nejako vela...Alebo zeby ta uvedena suma v rozhodnuti bola v hrubom?
Dakujem za kazdu radu, neviem sa v tom nejako zorientovat, nikdy som nemarodila dlhsie ako par dni, je to pre mna novinka.
Prajem vam vsetkym pekny den, nech nam to rizikovkam pekne ubieha 🙂

evca35
13. mar 2008

Výška dávky
nemocenské sa určuje z denného vymeriavacieho základu (DVZ) od 1. do 3. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti 25 % DVZ a od 4. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti 55 % DVZ.
DVZ = podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia.
Poskytovanie dávky: za kalendárne dni od 11. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti.

http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1292...

graziela
13. mar 2008

Evca35, toto vsetko mi je jasne, co si napisala,dakujem. Len som si nebola ista, ci tu sumu, co mi priznali si mam vynasobit x 31 dni, alebo len pocet PRACOVNYCH dni, kolko prislucha na ten-ktory mesiac (myslim tak vseobecne za cely mesiac).

gapa
13. mar 2008

graziela, tá dávka je na kalendárny den. Vymeriavacími základmi pre nemocenské poistenie je až na nejaké výnimky obvykle hrubá mzda.
Takže ta to asi potešilo. 🙂

graziela
13. mar 2008

Gapa, aj potesilo, aj nie. Ak teda ta suma, co mi priznali na kal. den je brutto, tak zasa nic moc, ked dostanem z toho len netto sumu..ci ako?

gapa
13. mar 2008

dostaneš vždy okolo 18-teho v mesiaci (aspon u nás to tak je) presne tú sumu vyrátanú ako 55% z DVZ krát počet kalendárnych dní za predchádzajúci mesiac. nezráža sa z toho nič. Takže sa môžeš tešiť!!!!!!!

graziela
13. mar 2008

Gapa, dakujem, asi sa idem tesit...no, co je pre niekoho vela, niekomu sa zda aj tak malo...ale ked si predstavim, ze sme pred 5 rokmi dokazali 3clenna rodina s malym dietatom vyzit z celkoveho rod. prijmu 15 000 Sk (manzelov plat+prispevok+pridavky)....A potom, ze preco matky utekaju tak skoro do prace????

adrioska
14. mar 2008

No babulky dnes som bola na kontrole, doktorka mi dala aj vychadzky, ale ze sa vobec nemusim bat, ze tehotnym zenam nechodia kontroly(aspon u nas nie)...tak ma to trosku upokojilo, nie ze by som teraz lietala po meste a obchodoch a vyletoch, ale vzdy sa nieco pritrafi, niekam ist a ked to ma byt mimo vychadzky, tak...
ale za to budem opatrna predsa len, ved mam mat kludovy rezim...akurat sa idem zblaznit, ze nemozem ani upratovat a uz by sa zislo a manzelik tak nerad, tak ho nechcem nutit... ☹

nikoleta164
14. mar 2008

upratovat milujem aj ja, ja to sice povolene mam, ale blba umyla som v pondelok okno, zdalo sa mi, ze je celkom pekne, neprsalo a od stredu ma cystitidu, dnes uz aj potvrdenu a berem antibiot.,tak mi treba, aj druhykrat ☹ takze kontrola moze prist. ani vychadzky nepotrebujem, sedim v teplucku.

adrioska
14. mar 2008

niki to mi je luto, prajem skore uzdravenie a babo nech je OK! 😉

nikoleta164
16. mar 2008

adrioska diki, uz je to ovela lepsie. v utorok letim na usg a tesim sa na babatko, prve nesmele zblnkotanie mame od minuleho tyzdna, tak dufam, ze spolu zvladneme aj antiibot. liecbu. urcite, musim pozitivne mysliet.

bibianna
17. mar 2008

Prosím, vás, neviete ako dlho môžem byť na PN bez prerušenia? Doktorka ma nevypísala na rizikové, som len PN. Už OD 5.12. Vy ste vypísané na rizikové?

kikinela
17. mar 2008

Jbibi,ja som vypisana od 14.1.08 a tiež som stale na PN tak si s tho nič nerob 😀 ,ale to je úpodla mna rizikove 😀 ja už sama neviem čo je čo,ja by som mala ist aj do rizikovej poradne(ešte som sa tam nedostavila🙂) takže to je asi rizikove....

sloniiicek
18. mar 2008

ahojte, chcela som sa vas spytat, ze ci vam dosla domov kontrola zo socialnej poistovne.

bibiana - na pn mozes byt cele tehotenstvo. a aky je rozdiel medzi pn a rizikove? lebo ja mam rizikove od zaciatku, ale do 20tt som chodila do prace. aspon potom som mala bolesti a mesiac som uz aj pn.

katkafa
18. mar 2008

ahoj sloniiicek, ja som bola na PN 1 mesiac a nemala som žiadnu kontrolu. Ale čo som počula, tak že vraj pri tehotenstve na kontroly nechodia. Vraj kontrolu vykonajú iba vtedy ak majú nejaký podnet, udanie od niekoho.

sloniiicek
19. mar 2008

vdaka katkafa za nazor. 😉 to si ma aj potesila. 😅 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre