Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

anett90
14. jún 2014

neobmedzene vychadzky moze dat len psychiater a onkolog, kontroly chodia cez vikendy aj bez toho aby ta niekto "natieral" a bezne chodia po 17,00., mozu prist az do 22,00. mna boli skontrolovat okolo 20.15

boniqa
7. júl 2014

Neviete mi poradit ked som na PN pride mi kontorla a nie som doma ako to dalej pokračuje?Nechaju mi nejaky odkaz? Ak nahodou nebudem mat vychadzku a nenajdu ma doma zoberu mi PN? asi kolko? či už nedostaniem žiadne peniažky pokym PN neukončim?

brucea
7. júl 2014

Ahojte...s tou PN je to diskutabilné...k nám sa nemôže dostať ani počtárka, nakoľko zvonce fungujú sporadicky. Keďže schránky máme vnútri, nedostanem ani odkaz, že tu niekto bol. Ako sa rieši niečo také??? Ja som momentálne ešte pracujúca, ale nakoľko v práci dvíham ťažšie bremená, tiež zrejme pôjdem predčasne na PN.

labajovarenata
7. júl 2014

Moje 2 sesternice, boli na rizikovom doma a mali neobmedzene vychadzky, je to na lekarovi, ake vychadzky da

eritream
7. júl 2014

Ahojte baby, som PN už tretí mesiac a ešte mi kontrola neprišla (klopem si zároveň). Som z BB, mali ste už niektorá z BB kontrolu?

eritream
7. júl 2014

@enigma148
niekde som čítala, že Ti zoberú celú nemocenskú dávku a zároveň Ti bude krátená aj materská, nevieš aká je pravda na tom? Kontaktujem Ťa hlavne preto, že píšeš o kamarátke, ktorá má známu na sociálke.
Som tiež z BB a PN. Mám veľké obavy z kontroly, niekedy by som aj ostala na prechádzke dlhšie, no idem radšej pekne domov ☹
Keď Ti prišla kontrola, aké doklady si predkladala? Ďakujem Ti za info.

enigma148
7. júl 2014

@eritream Nemocensku ti vezmu urcite ak to niecim neobhajis napr. si nezozenies nejaku peciatku od doktora alebo tak. Ci aj materska to neviem, ale skor sa mi nezda zeby matersku kratili. No a keď mi prisla kontrola tak pytali len ten papier zeleny, co si dostala original PN a do toho ti zaznacia navstevu.

boniqa
7. júl 2014

Kamočka bola na OČR a tej prišla kontorla a nebola doma tak jej zobrali celu OČR.Ja som tiež z BB a prišla mi kontrola ,ale to asi za to že som si na socialke uviedla na jeden den inu adresu ako som mala trvaly pobyt do 3 dni bola kontrola u mna

lentil0805
11. júl 2014

ste tu niekto aj zo ZV? som tiež tehotná.., ale cez víkend by som chcela byť vonku aj dlhšie...mali ste niekto zo ZV kontrolu aj cez víkend?

lentil0805
11. júl 2014

@lenka07 Leni, nevieš či v BB chodia aj cez víkendy? ...ja PN dodržiavam..., ale mamu mam v inom meste...ak by som ju chcela ist pozriet nestiham to...a vlastne nie som chora...len tehotna... a do prace chodiť nemozem...dik

lenka07
11. júl 2014

Tehotným nechodia na kontroly aspoň by nemali tehotné sú inak posudzované inak než ako riadna marodka s chrípkou alebo s chrbticou 🙂

lenka07
11. júl 2014

@lentil0805 prepáč že až teraz ti odpisujem mala som povinnosti 🙂 a čo sa týka marodky nemali by ti prisť pokiaľ si na rizikovom alebo ťa niekto nenahlásil v tedy už musia isť na podnet. Inač by si sa nemala strachovať alebo im daj k marodnemu lístku aj adresu kde by tǎ v prípadne našli 🙂

bobocka
11. júl 2014

bystricanky tehulky len pekne dodrzujte vychadzky 😉 kontroly chodia.aj mne prisla.sice len raz a hned na zaciatku pn,asi po troch tyzdnoch,ale prisla. ja som mala kontrolu cez tyzden.ale ani vikend by som neriskovala.tie 4 hodiny denne su ok,da sa to zvladnut 🙂

lentil0805
12. júl 2014

@lenka07 ďakujem Leni 🙂

dada7701
12. júl 2014

tiež som bola na PN pred MD dosť dlho a bola mi kontrola 1x....paradox, že som bola doma a nepočula som zvonček....našla som si lístok..tak som rýchlo letela zachraňovať situáciu k obvodnej, lebo na SP by som ťažko vysvetlila,že som bola doma a nepočula zvonček.....

obcansr
12. júl 2014

ja som na PN od januára, som tehu , čítala som ževraj tehotným nechodia kontroly, jedine vtedy ak si neni tehu a maš PN z gynekologie pre nejakú chorobu tak vtedy prídu , ale človek nikdy nevie radšej dodržiavat vychádzky ale niekedy to nejde 🙂

lenka07
13. júl 2014

@obcansr máš úplnú pravdu vo všetkom 🙂

frozenelza
13. júl 2014

Mne tiez prisla kontrola..3x

didulienka11
13. júl 2014

Ja som pri prvom tehu bola na rizikovom od 5tt a neboli ani raz. Ale v podstate mi to bolo jedo, lebo som poctivo lezala ;)

biene
28. júl 2014

ahojte, neviete, ako to je, ked chodim v ramci pnky na rehabilitacie. Kolko hodin mozem byt mimo domu?

ukulela
28. júl 2014

baby, bacha, kontrly chodia aj tehotnym !!! kamoska z predporodneho kurzu dokonca spominala, ze jej prisli tesne pred / alebo tesne po vychadzke, mozno 10 minut, takze bacha. (bolot v BB). je to rovnaka PN s predpisanymi vychadzkami. ak si viete vybavit neobmedzene, male plus. ale ak nie,netreba sa spoliehat.

kvetka111
19. aug 2014

baby, neviete, ci moc kontroluju v ZA? tiez diagnoza rizikov.tehot.

stanislavao
19. aug 2014

kontroly chodia vsade, vzdy a omnoho castejsie, ako volakedy. ked ste PN, mate byt v posteli. a ked vam nic nieje a chcete behat po meste, nemate byt pn.

miamia3
19. aug 2014

@kvetka111 chodia , ja keď som bola u doktora v poradni, telefonicky nahlasoval neobmedzené vychádzky dvom babám.

@stanislavao PN neznamená byt len v posteli za každej DG a vôbec nie v tehot, treba sa íst prejsť ak to zdr. stav dovoluje, aspoň okolo domu a domov aj to je niečo ako nič, je to rozdiel ako behať v dennej 12-ke hore dole schodami niekde v robote, alebo dvíhať veci, pracovat s chorými kde sa ľahko nakazí, kedy sa problémy zhoršujú , a celé mesiace. doma bez malej prechádzky je depresívne. Náš systém neumožňuje aby v robote dali tehotnej fungovať podĺa jej stavu , prevažne čo viem ja aspoń.

petulaptt
19. aug 2014

@stanislavao ale tehotenstvo nie je choroba. Ja som bola tiez na rizikovom a nebolo to preto ze by som nemohla chodit....

kvetka111
20. aug 2014

Takze lekar nie je socialkou obmedzeny??? tie celodenne vychadzky sa daju dat gynekologovi???

kvetka111
20. aug 2014

@miamia3 dakujem ti, mas cistu pravdu...

86alenka
2. sep 2014

Ahojte, vedeli by ste mi niekto poradiť? bola som na PN 2 týždne, kvôli krvácaniu, to som poctivo ležala doma. Potom, keď to bolo OK, tak ma lekár vypísal do práce. No nejako to tam nezvládam. Pracujem v automobilke, na linke, ľahšia práca sa pre mňa nenájde. Je to dosť stresujúce hlavne, stále sa báť, že pri zdvíhaní ťažkých bední sa mi niečo stane. Zajtra idem k lekárovi na kontrolu. Mala by som byť v 10tt. A chcela by som ísť radšej znovu na PN. V práci mám zmluvu aj tak už len 2 mesiace a kvôli peniazom nechcem riskovať zdravie. Ale teraz k problému. Trvalý pobyt mám v okrese RS, tam mám aj lekára. Ale pracujem a momentálne aj s manželom bývame v BA. Dalo by sa na PNku napísať miesto pobytu BA? A ak budem cestovať k lekárovi opäť na kontrolu, napr. v utorok cestujem, v stredu ráno idem k lekárovi (cesta trvá busom 4 a pol hodiny, takže sa to v jeden deň nedá stihnúť) a príde mi kontrola, pochopili by, že som musela cestovať k lekárovi???

evittam
2. sep 2014

@86alenka Samozrejme, že to pochopia - lekár ti môže dodatočne vystaviť potvrdenie, že si u neho bola. A na lístok PN sa píše na akej adrese sa budeš zdržiavať - teda tam ťa majú kontrolovať. 🙂

86alenka
2. sep 2014

@evittam no dúfam, že to tak budú brať. A to sa nejak dohadujú sociálky? Lebo kontrola by mala chodiť z miesta trvalého bydliska, nie???Tak budú volať do Blavy, aby ma oni išli skontrolovať?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre