Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

kruela02
15. jan 2016

Ahojte baby tak mna gynekolog odmietol vypisat chvalabohu mam dobreho obvodneho a ten ma mesiac nechal doma.. najhorsie mam dufam za sebou takze od pondelka zas do prace a celkom s tesim 😊 nevydrzala by som byt doma cele tehu ved uz teraz som salela ...

tinka1993
19. feb 2016

Ahojte. PN pocas tehotenstva mi ma dat obvodny alebo gynekolog? Lebo gynekologa som sa pytala a povedal ze ma nevypise, nech nezleniviem.. Lenze ja mam narocnu pracu, robim 18 hodin kazdy 3den a kazdu chvilku musim zdvihnut nieco tazke a kedze som tu cely cas sama, kedze robime po jednom tak mi nema kto pomoct.. A o tomto vsetkom gynekolog vie... tak co spravit aby som isla na PN?

stanka2612
19. feb 2016

@tinka1993 moze ta vypisat aj obvodny,treba za nim zajst,ale ak odmietne,tak ako gynekolog,tak zial budes mat smolu ☹

nikolakrupova
3. mar 2016

Ahojte, ja sa chcem spytat mala som tak isto hroziaci potrat lezala som aj v nemocnici sice iba tyzden ale ako som prisla domov s nemocnice tak som stale pn a to som prisla 8 februara domov a moj zensky ma nechal na pn a nemam ziadne vychadzky. A dneska som bola opet na kontrole a zasa ma nechal doma a ked som sa pytala na vychadzky tak mi povedal ze on mi ich dat nemoze.. A to som v 10 tyzdni a nemam ziadne vychadzky...tak ze ci to je mozne aby mi nemohol dat gynekolog vychadzky ????????

medovka14
3. mar 2016

@nikolakrupova ahoj, myslím, že len obvodný dáva vychádzky. Mojej mame operovali oči a vychádzky mala od obvodnej...

vlasticka88
3. mar 2016

Ja som odzačiatku tehotenstva na PN, a vychádzky som mala hned od gynekologičk 2x denne po 2 hodiky. Neviem teda či zalezi na diagnoze alebo kde je problem...

candii
3. mar 2016

Ja som bola tiez PN v tehu a neprisla mi ziadna kontrola ale neriskovala som .. vzdy som vychadzky dodrziavala.. radsej

stanka2612
3. mar 2016

@nikolakrupova ahoj,mna na rizikove tehu vypisoval moj gynekolog a napisal mi aj vychadzky.pytala som sa aj v socialnej poistovni a povedali,ze to je na doktorovi,ako ti da vychadzky...

buba08
3. mar 2016

@nikolakrupova moze ti dat vychádzky, aj ja som to tak mala, 2hodiny doobeda a 2 hodiny poobede, tiez som mala rizikové tehu

nikolakrupova
3. mar 2016

A ja som sa dneska pytala ohladom vychadzok a mi povedal ze on mi ich dat nemoze...tak ja newem co to mam za doktora no nevadi povedal ze na konci mesiaca budeme riedit pn tak som zvedava

marcipanovatorta
3. mar 2016

Ja som na PN cez obvodaka a tiez o vychadzkach (ziadnych) zatial nebola rec :-/ ale mam ortopedicku diagnozu, tak neviem, ci akoze sa vobec nemozem hybat...

buba08
3. mar 2016

@nikolakrupova moze ti ich dat, mne vypisovala PN gyn a dala mi ich hneď pri vypisovani PN-ky

lulupilatova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciferkax
3. mar 2016

@nikolakrupova je to blbosť, že nemôže, ja som marodovala aj na neurologickú diagnozu, potom na hroziaci potrat a vždy som mala štyri hodiny denne cychádzky.. asi som mala šťastie, bez kontroly

greys
3. mar 2016

ja mám dg hroziaci potrat a mám vychádzky od 11 tt 2 hodky doobedu 2 poobede od gynekológa
@nikolakrupova

usmiateslniecko
3. mar 2016

Ja som bola PN pocas celeho tehotenstva a vypisovala ma obvodna. Vychadzky som mala neobmedzene, kontrola mi prisla tyzden pred nastupom na MD.

lavender84
5. mar 2016

@nikolakrupova aj ja som pn od zaciatku kvoli krvacaniu a vychadzky mam od

lavender84
5. mar 2016

Gynek 2hod doob a 2poobede gynek urcite moze dat vychadzky...

nikolakrupova
5. mar 2016

@lavender84 no aj som mala krvacanie ale slabunke a mne vypisovali pn v nemocnici ci to je aj jedno kde mi ju vypisovali??? Jednoducho ja sa idem zblaznit doma a este priatel mi odchadza v polovici marca do zahranicia tak ja newem ako budem robit nakupy....a som sa ho to pytala pobedal ze on mi ju ch dat nemoze....no a ze pn budeme riesit az ked pridem na konci mesiaca na kontrolu..tak a to ma uz asi rovno hadam vypise aj do roboty ale to by bola kravina podla mna ja sa citim do roboty ale ked som nemohla ist na 4 hod denne niekam tak urcite nebudem moct ist na 8 hod do roboty...

stevvvka
9. mar 2016

Ja mam tiez vychadzky dvakrat denne, ked potrebujem nieco vybavit to staci, a byvam v dome takze pohybu na cerstvom vzduchu mam dost, nezavidim vam kocky ktore zijete v byte..... ale je prevda ze aj mna taha cez viend na navstevu a tak ale nechcem riskovat

litts
9. mar 2016

@nikolakrupova Vychadzky mi dal gynekolog titulom gyn.diagnozy.Takze nielen vseobevny

lavender84
9. mar 2016

@nikolakrupova mne najprv vypisala pn bez vychadzok tie mi dala pri dalsej kontrole tak snad to tak dopadne aj u teba 😉✊

mudreocko
15. mar 2016

Ahojte, ja som akurat 7 tt a uz tyzden som na pnke. Disgnoza hroziaceho potratu. Na prve dva tyzdne mi gynekologicka nedala ziadne vychadzky. Idem sa zblaznit tu v byte. Este ze skolu ma syncek asi 2 minuty peso a moze ist sam do skoly aj zo skoly ..aj ked je prvacik naucil sa to. Inaj neviem ako by som ho odnasala ked nemam vychadzky. O tyzden idem na gyndu na kontrolu a dufam ze mi daju vychadzky uz. Len rozmyslam ako si ich dat. Ci 2 hodiny doobedu a dve poobede ale az tak od 17-19.00 lebo v lete bude fajne vtedy...alebo vkuse 4 hodiny poobede. A neviete ci vychadzky sluzia aj na kontrolu na gynde alebo ineho lekara? Alebo ku lekarovi mozem ist mimo vychadzok? Dakujem za odpovede 🙂

beckie
15. mar 2016

@mudreocko k lekárovi môžeš ísť mimo vychádzky, takže kľudne si ich daj kedy tebe vyhovuje 😊 keby náhodou príde kontrola si krytá, že si bola u lekára... Btw. ja som pn od začiatku tehu, september 2015, aj kopec báb v termínovkách a ani jedna sme kontrolu nemali...a pritom suseda je tiež pn dlhodobo, s rukami a malá kontrolu asi 6 krát! Takže si myslím že tehotným nechodia...

zuzu15
15. mar 2016

@mudreocko ahoj. Vychádzky Ti môžu dať iba 2 hodiny do obeda a 2 poobede. Nedá sa 4 hodiny. Aspoň mne to tak bolo povedané. A po novom si vraj ani čas nemôžeš vybrať. 10-12 a 14-16. Maximálne v lete Ti môžu dať 15-17. Tak som mala aj ja. A bola som na PN taktiež s diagnózou hroziaci potrat a mala som 2 kontroly. Nie je pravda, ze nechodia. A nie som sama. Aj moja známa v inom meste a inom kraji mala kontrolu.

stevvvka
15. mar 2016

@mudreocko to lekar stanovuje vychadzku, ma to dane zo zakona, ty si nemozes vybrat cas...davaju to podla diagnozy, rizikove vypisuju od 8.00-10.00 a 14.00-16.00. Ono je to nastavene tak ze ked potrebujes na uradoch nieco vybavit, postu a tak, aby si mala dopoludnia, a aby si mala aj popoludni ked mas "rao nevolnosti"🙂

mudreocko
15. mar 2016

@stevvvka vidis to ma logiku. Inak ked som bola pred 6 rokmi v tehu na pnke tak som si mohla vybrat cas. No uvidim co povie gynekokogicka. Diky za nazor 🙂

stevvvka
15. mar 2016

@mudreocko tak to ti gratulujem k takej gynekologicke, o tom som ja zas netusila ze sa to da vybrat.

eninka27
15. mar 2016

Ahojte, ja som PN od 8 tt, a na tie vychadzky som sa pytala aj mojho lekara, aj na soc. poistovni... napri. pre mojho gynekologa , ktorý mi vypisoval PN majú stanovené vychadzky 8:00 -10 : 00 a 14:00-16:00 . Vybrat si nemozme , je to stanovene . Kontrola mi zatial nebola, ale ja urcite nic neriskujem . a napriklad do poradne chodim o 16 tej poobede, kedze moj gynekolo robí tak.. takze papier mám 🙂 a na iné nepotrebujem 🙂

stanka2612
15. mar 2016

Baby,ja som tiez bola na rizikovom,cize na PN a vypisal mi ju gynekolog,aj vychadzky.dal mi ich od 9:00-11:00 a od 14:00-16:00...a mala som ich od zaciatku pn-ky.a co sa kontroly tyka,ani raz mi nedosla a musim sa priznat,ze obcas som nedodrzovala vychadzky,vzdy som vsak trpla,ci nahodou kontrola nedosla...a k lekarovi mozete ist aj mimo vychadzok,keby dosla kontrola,ste kryte...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre