Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

kikushaa
16. mar 2016

potvrdzujem kontroly chodia aj tehotnym 😉

katuliena82
16. mar 2016

@isabella22 vsak ano, ja som zasa zdvihala 90kg pacientov a pod...v tomto teho som krvacala vo 8.tt a bolo mi do revu ked kolegyne sedeli a nik mi neprisiel pomoct pri polohovani...este par sluzieb a nie som teho. A nakoniec som aj tak na rizikovom kvoli kontralciam od 16.tt

zuzkass
16. mar 2016

Aj mne vraveli ze kontrola so socialky nechodi a cele tehotenstvo mi ani nebola az ked som odnesla papiere na nastup na matersku a prisla som domov tak zazvonil jeden pan a bol to so socialky a ja ze uz som na materskej a on tak sa aspon podpisteze som tu bol hi hi a cele tehotenstvo som si cez pnku behala to som mala riadne stastie....

stanka2612
16. mar 2016

Ja som musela byt pn kvoli krvacaniu v osmom tyzdni,nechcela som ale moj doki ma jednoducho vypisal...

isabella22
16. mar 2016

@katuliena82 tak to ano....netreba riskovat...ja som mala skorej sedavu robotu....a vidim ze rodit budeme skoro rovnako 😉

zarja011
16. mar 2016

@katuliena82 ja som fyzioterapeut,dobre to poznam.Tiez cely den stat na nohach,natahovat sa s pacientami,az som v 15.tyzdni skoncila s tvrdnutim brucha a skratenym krckom tyzden v nemocke..Odvtedy som pn,pomohlo to

beckie
16. mar 2016

@evittam moja zlatá, nie každý sedí na riti v robote a ťuká do počítača... Ja som sa v robote nadrapovala so 60 kg súdmi, naháňala sa a bola 15 hodín denne na nohách, sama ...Takže možno 70% báb je pn ani tak nie kvôli zdravotným problémom, ale kvôli práci...takže čo druhému praješ môže sa stať akurát tebe...a to že vychádzky nedodržiavam neznamená, že lietam neviem kde, ale to, že keď ich mám je napr.manžel, a mamina v práci a sama sa prechádzať a byť zavretá medzi 4 stenami ide dosť na mozog! Takže sa prechádzať chodím vtedy, keď mi to vyhovuje.

evittam
16. mar 2016

@beckie A čo sa hned rozčuluješ, moja zlatá?! 😉 😀 Ja moc dobre chápem a rozumiem a viem čo píšem. Tak sa "nenadrapuj" lebo nebodaj predčasne porodíš. Ak si na PN kvôli práci, tak máš nárok na vychádzky a ak máš normálneho lekára tak sa dajú napísať aj neobmedzené. Ja som nepísala o tebe - ale pravdepodobne som ti buď "skočila na odtlak" alebo "trafená hus zagágala"......Pekný večer želám. 😉

evittam
16. mar 2016

@beckie A prechádzaj sa kedy len chceš -ako píšeš - nikto ti to nezakazuje, ale ak ťa náhodou prídu skontrolovať a nenájdu ťa doma, tak nezabudni založiť tému - aký je tento systém nespravodlivý alebo podobne. 😝 😉 A že si nebodaj musela vrátiť to čo ti zaplatili.
A ty nemáš ani "šajnu" o tom čo ja robím a aké mám zamestnanie, tak buď taká dobrá a "nezaraďuj"....

beckie
16. mar 2016

@evittam 😂 o mňa sa ty neboj, mne keď príde kontrola, nejako sa zariadim a určite to tebe na nos vešať nebudem...to že porodím predčasne je dosť možné, ale určite nie z tvojho "múdreho" príspevku o tom ako také ako ja by mali vrátiť peniaze za PN 😉 otlaky našťastie nemám, takže si mi nemala na aký skočiť a gágať tiež neviem..pravdepodobne som ťa sklamala 😊 zaradila si ty mňa, ja v mojom príspevku tvoje zaradenie nenachádzam 😄 takže sa radšej staraj o to o čo máš a nie o mňa 👍 pekný večer aj tebe 😉

evittam
17. mar 2016

@beckie Mne si ty úplne ukradnutá, len som prispela do diskusie a napísala svoj názor. 😉

stanka2612
17. mar 2016

@zarja011 ahoj,tak prenasame,zavreta som na 100 zamkov...v utorok poradna a ak dovtedy neporodim,tak vo stvrtok hospitalizacia... 😒 nic moc,mam v bruchu lenivca 😀

zarja011
17. mar 2016

@stanka2612 vdaka za info.no veru sa mu volako nechce 😉 uz len max.tyzden,uz len vydrzat.drzim vam palceky :-*

zarja011
17. mar 2016

@stanka2612 ja som bola na poradni,sono az o 2 tyzdne,uvidime.Mrvi sa stale,vytlaca rebra den noc hihi.uvidime kolko narastol,lebo brusko mi rastie tusim denne.pred vyse mesiacom mal 1650g

stanka2612
17. mar 2016

@zarja011 joj este pojde,moj uz ma 3,5 kg 😀 dufam,ze ho nebudem rodit stvorkiloveho 😀 😀

zarja011
17. mar 2016

@stanka2612 fiha, tak to bude macko pekny veru 😉 som zvedava. tak sa drzte a ozvi sa 🙂

latarina
6. apr 2016

@elinka27 ahoj keby nahodou prišla kontrola, tak si vybavim od mojej obvodnej lekárky potvrdenie že som bola tam a je to ok🙂))

zuzkass
6. apr 2016

@latarina no doobeda sa to este da ale moja obvodna robi len do jednej a potom uz len vychadzky...ja som to tak riesila doobeda som bola kryta poobede uz len vychadzky

latarina
6. apr 2016

@zuzkass je dobre sa aj s rodinou dohodnuť, keby nahodou prišla kontrola, aby vedeli zareagovať a hlavne niečo si vymyslieť

sany944
13. apr 2016

@eninka27
@stevvvka
@zuzu15
Ahojte ja mam diagnozu nespecifikovany stav v tehotenstve a gynekolog mi dal na vyber ake hodiny chcem a po mesiaci som ho prosila ci mi nevie dat 4hodiny poobede spolu a pohoda, mam od 14-18 hod a je to super. Som PN mesiac, zatial kontrola neprisla ale mozno preto ze miesto pobytu mam obec, novostsvba bez pridel.supisneho cisla a namiesto supisneho mam cislo parcely pozemku, tak asi sa im to nechce hladat..

ivanalysinova
23. apr 2016

Ja mám asi šťastie na kontrolu boli zatiaľ 2 krát od 12:00 do 14:00 takže to dodržiavam aj keď to lezie na nervy byť doma zavretá.... A sestre prišli 12:03 to mi príde ako buzerácia...

evibaba88
23. apr 2016

ahojte.chcem sa spitam som z NZ a son na PN-ke.chodia kontrolovat tehotne na PN???

chevron
23. apr 2016

ako to je ked mate trvale bydlisko na adrese kde realne nebyvate? dokonca za hranicami SVK

eninka27
23. apr 2016

@chevron no, na PN mam napisanu prechodnu adresu , kedze nebyvam na trvalom pobyte

chevron
23. apr 2016

@eninka27 to viem ze sa da ale ked byvas za hranicami, ci je to pre nich ok a co tam vobec pridu tetusky

nikolakrupova
24. apr 2016

Sany944
Ahoj to máš dobré keď ti dal vychadzky ja som mala v 6 tyzdny diagnózu samovoľny potrat a ako ma 8. Februára pustili s nemocnice tak som od vtedy doma bez vychádzok. Mám imbecila gynekológa lebo mi povedal že kebyže mi dá vychadzky tak si sociálka môže povedat že keď mám vychadzky môžem aj sedieť v kancli lenže na sociálke vedia že robím 12 hod aj nočné a stojím pri tomto.tak ja už newem čo mám robiť tri mesiace sedím doma žiadny obchod žiadna rodina nič. Idem max na dvor dať si kávu aj tu musím rýchlo vypiť lebo ak mi náhodou prisla kontrola tak ja zvonček do záhrady nepočujem. Tak čo mám robiť mám ísť od neho preč vziať si kartu a ísť ku inému alebo ja newem lebo ja sa cítim až moc dobre.

kikushaa
24. apr 2016

@nikolakrupova vypisat ta moze aj obvodak ked si nepochodila u gynekologa tak skus tam 😉

nikolakrupova
25. apr 2016

@kikushaa a keď mám pn od gynekológa tak obvodak mi môže dať vychadzky alebo si musím dať vypísať pn u obvodaka

kikushaa
25. apr 2016

@nikolakrupova nato ti neviem odpovedat ale logika kaze ze vychadzky by mal davat ten co ta vypisal na pn asi 😀

sany944
25. apr 2016

@nikolakrupova dohodni sa so svojim obvodakom ci by ti bol ochotny vypisat PN aj s vychadzkami ak ano bez na gyndu ze chces zrusit PN, nemusi vediet dovod, a potom chod k svojmu Dr. ale zisti si o tom viac lebo mam pocit ze medzi ukoncenim PN a nastupom na druhu musi ubehnut nejaky termin neviem ci aspon jeden den alebo tyzden...inak socialka pri druhej PN nevyplati davky, na ten cas by si si vzala v praci dovolenku. Neviem si predstavit nemat vychadzky!!! Aj ked ani ja tie moje zas nejak poctivo nedodrziavam, ked nieco potrebujem proste odbehnem, a ak by prisla kontrola snad by som to nejak obhajila, hlavne doobeda ked sa da este skocit k Dr. ak by nahodou 🙂 alebo zevraj staci aj doklad z lekarne ze si surne potrebovala lieky kupit. Tak ak budes niekde chciet ist kup si rovno paralen aby si mala aliby 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre