Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

adrioska
8. jún 2008

Gapa, daj si zmenit vychadzky a kludne povedz pravdu alebo sa vyhovor na teplo, ved o 10.00 je uz aj tak dost teplo...
Baby suhlasim s vami, ze je to sproste, ze chodia kontrolovat aj tehotne, ale poberame davky, tak je to pochopitelne... nieco za nieco 😖
inak ja som zatial uz 3. mesiac na PN.ke a zatial mi tiez neboli...a manzel sa ma opytal, ci by som sa odvazila ist s nim aspon na predlzeny vikend v lete a ci by som sa nespytala doktorky, nech mi da potvrdenie, keby daco... 😅 ...no mne by to bolo take blbe...radsej asi budem trcat doma... 🙄

majada
8. jún 2008

Ahojte môžem sa primiešať? Ja som bola na PN celé tehotenstvo mala som napísané vychádzky o 9.ooh. no velmi som ich nedodržovala... 😉 ...za celú PN som nemala ani raz kontrolu so socialky...síce som sa bála čo ak no neprišli...

lusana
8. jún 2008

chcem sa opýtať ako je to, keď vás nenájdu doma nechajú v schránke nejaký lístok?

majada
8. jún 2008

no to neviem ale asi to dajú vedieť tvojmu ošetrujucemu lekarovi a budeš asi musieť vysvetlovať...

pinco
9. jún 2008

Ja myslim, ze lekarovi sa to neoznamuje, lebo jeho to nemusi zaujimat. Tam ide o to, ze nedodrzujes liecebny rezim a bude ti zaslane rozhodnutie o pozastaveni davky. Lebo vlastne akoze klames socialku, ze si PN a ty si rajcujes po meste a beries ich prachy. Ale neviem presne, ci ti to pozastavia hned alebo je na to nejaka lehota na odvolanie sa. Lebo mozes napr. doniest papier od dakeho ineho doktora (napriklad od zubarky, ze si bola v tom case tam). Skusim sa spytat, ak nezabudnem.

evca35
9. jún 2008

Aby som vás vyviedla z omylu, prečo sa lekárovi, ktorý vás vypísal musí oznámiť nedodržanie LR:

Ak vás nájde pracovníčka SP doma, podpíše sa na kladenke že tam bola, uvedie dátum, čas a podpis. Ak vás nenájde, musí nechať Oznámenie o vykonaní kontroly dodržiavania liečebného režimu (KDLR), kde je uvedený dátum a čas kedy bola vykonaná kontrola. Následne zašle oznámenie aj praktickému lekárovi, ktorý kladenku vypísal (vo vašom prípade gynekológ), prípadne ktorý vás má v evidencii (ak je kladenka vypísaná nemocnicou). Vy s vaším oznámením zájdete k vášmu lekárovi, ktorému oznámite kde ste v tom čase boli. A on na základe toho odpíše na tlačive, ktoré on dostal zo SP, kde ste boli. Ak ste boli na odbornom vyšetrení, treba o tom priložiť doklad. Ak ste mali v tom čase vychádzky, tak napíše že ste mali vychádzky.

Rozhodnutie o zastavení výplaty nemocenskej dávky vyhotoví nemocenské oddelenie až na podnet oddelenia lekárskej posudkovej činnosti, ak sa zistí porušenie liečebného režimu.

Záver: samozrejme že vášho lekára to musí zaujímať, veď vás predsa drží na PN-ke. On je zodpovedný za váš zdravotný stav a vlastne zodpovedá za to, že ste doma a liečite sa, ak to váš zdravotný stav vyžaduje. Veď ste vlastne na rizikovom, nie?

bezaz
9. jún 2008

evca dik za objasnenie, tiez ma zaujimalo, ci mi aspon hodi nejaky listocek trojrohy do schranky, ze halo, nebola si doma.. len by ma zaujimalo, ked ozaj budem vracat a nebudem otvarat dvere, kto mi to potvrdi 😅

adrioska
9. jún 2008

Bezaz...alebo ked sa sprchujem, spim, nepocujem zvoncek z nejakeho dovodu
Ja som este v takej "stastnej" situacii, ze byvame v 10 poschodovom panelaku, doktorka mi poschodie na kladenku nenapisala a v tom istom panelaku byvaju aj svokrovci, pricom manzel a svokor maju rovnake krstne meno...keby hladali pani ..., tak urcite by zvonili k nim, lebo susedia nas este tak nepoznaju... 😖

bezaz
9. jún 2008

adrika presne.. tak mi ostava len dufat, ze nikto nepride.. aj tak neviem, kto by vlastne dosiel, lebo pracujem v BA, ale byvam v okrese DS 😅

pass
10. jún 2008

gapa - urcite si daj zmenit vychadzky, ja ich mam z toho isteho dovodu doobeda od 8 - 10. Lekar v tom nevidel ziadny problem, mohla som si ich urcit sama tak, aby mi vyhovovali.

kikinela
10. jún 2008

Ahojte tehulky ja som na PN od začiatku tehu teda asi tak od februara,vychadzky nemam napísané ani minútu lebo ked som na rizikovom tak mam byt doma ,ale ja som na rizikovom lebo som o jedno babo prišla a mala som blbu robotu tažke krabice atd.....ale od začiatku mi kontrola vobec neprišla nechcem zarieknut ale myslim si že už ani nepride o 4 tyždne už idem na matersku tak uvidim ,teraz vonku sice ani nevykuknem ale ku večeru si stale každy den robim prechadzky po čerstvom vzduchu..... 😀 😀

pinco
10. jún 2008

evca, dik za super vysvetlenie 😉 Takze sa v podstate treba pekne usmiat na dokiho a ukecat ho, aby tam nepotvrdil porusenie liecebneho rezimu...

adrioska
10. jún 2008

Evca...ak mi pozastavia vyplatu nemoc. davky kvoli poruseniu liecebneho rezimu, musim vratit aj uz poskytnute davky? diki za odpoved

evca35
10. jún 2008

nemáte nárok na výplatu nemocenského odo dňa porušenia liečebného režimu do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najviac v rozsahu 30 dní odo dňa porušenia liečebného režimu určeného posudkovým lekárom.

Ale viac si môžte prečítať na našej web stránke: http://www.socpoist.sk/lekarska-posudkova-cinno...

kala713
12. jún 2008

Ahojte. Ja práve riešim jeden problém. Doktorka ma od začiatku tehu posielana PN. Pred rokom som mala MA a aj môj vek nie je ideálny (38r.). Ja som sa doteraz cítila celkom dobre, tak som to odmietla. V poslednej dobe som začala dosť opúchať, dychčím ako traktor, mávam občasné bolesti v podbrušku a cítim sa strašne unavená. Neviem či je to dostatočný dôvod na PN. Poradíte mi, prosím?

adrioska
12. jún 2008

Kala ja si myslim, ze ano. Ved ked Ta doktorka uz od zaciatku tehotenstva posiela na PN-ku, tak by to uz toboz nemal byt problem. Porozpravaj sa s nou o Tvojich problemoch a ja si myslim, ze ked povies, tak Ta v pohode vypise. Mna vypisala kvoli problemom na zaciatku tehu, ale teraz mavam podobne stavy ako Ty, tak si ani neviem predstavit, ze by som chodila do roboty. Nerobia mi dobre ani tieto tepla a mavam krce v brusku. Asi som fajnova, lebo taketo problemy maju miliony zien a musia robit, ale mne ked je zle, tak som jak vygumovana a na nic sa nezmozem. 😖

adelkina
12. jún 2008

aHOJTE: MOJA OTAZKA: ked ma nenajdu doma- na co im naozaj kaslem, zblaznila by som sa: nevyplatia mi tych "15"Sk? a to je vsetko? toto je postih?

pinco
12. jún 2008

adelkina, no ak to nebudes mat ako vysvetlit,ze si nebola doma, tak hej. Proste ti pozastavia davky a skonci sa ti PN. Teda budes musiet ist do roboty. (inak 15tis PN-ka je myslim fajn, niekto nema tolko ani ked robi... Ale ak sa ti to zda slaby postih...)

adrioska
12. jún 2008

No veru hej, ja mam teraz lepsie davky, nez vyplatu v cistom... 😖 oplati sa mi ist robit a este do toho stresu?
to radsej budem doma trcat... 😅
Pinco pekne meno pre dievcatko 🙂 , uz sa Ti to blizi... 😉

pinco
13. jún 2008

Hej mne sa to uz veru blizi, sa neviem dockat v tomto teple 🙂 A s tymi davkami mas pravdu adrioska. Fakt sa neoplati v robote trcat, ked mas nizky plat a ak si platis dobrovolne poistenie, tak mas uricte viac ako v cistom vyplatu 😒 Len tie kontroly nestastne... No co uz, oni si tiez musia chranit svoje prachy, kam ich davaju. Ja to asi chapem viac, ked tam robim, ale vy ostatne to asi mate v pazi, ked chcete ist von a nahodou pride kontrola... 😉 Ja uz teraz cerpam dovolenku, nastastie som PN bola len dva tyzdne. Ale sucitim s vami, hlavne tam, kde chodia kontrolovat aj tehule 😉

adrioska
13. jún 2008

Ja tiez chapem, ze si chrania prachy, ja sa aj bojim niekam ist. Aj ked ma doktorka uistovala, ze este taky pripad nemala, aby nejaku tehulku isli skontrolovat a to ma dost tehot.pacientiek...vzdy sa nacakam 😅
Vravela, ze SP by si nedovolila spravit tehotnu praceschopnou, pretoze ked je rizikovka a nieco sa jej v praci stane, tak nerisknu, ze ich ta tehulka zazaluje...no neviem a inde chodia aj tehulkam...zas na druhej strane ked je niekto rizikovy, tak nema behat po meste. Akurat ze si clovek potrebuje nakupit, vybavit veci a niekedy sa to neda v case vychadzok vsetko. Kym len nabehnem do nejakeho obchodu napr. nejakeho hypermarketu, tak len tam stravim tie 2 hodiny...
No a este taka dovolenka...to by malo byt povolene... 😀 , lebo tam sa nikto nenamaha, tam vacsinou kazdy oddychuje, takze aj na rizikovku by mala mat len pozitivny vplyv...no ale co uz..bud to alebo ono...

gapa
13. jún 2008

no baby, ja som myslela, že ak by kontrola nenašla PN-kara doma a on by to nevedel vysvetliť, tak mu zoberú nemocenské na 30dní odo dna, kedy ho kontrolovali a od 31-ého dna znovu musia nemocenské vyplácať, samozrejme ho znovu môžu skontrolovať a dať znovu postih, ak nebude dodržiavať lieč.poriadok.
No na dlhšie krátenie nemocenského z dôvodu jednorázového nedodržania liečebného poriadku som myslela, že nemajú nárok 😨

vedvies
14. jún 2008

ahojte ja by som len pridala skusenost
ja som bola na PN na rizikovom od decembra 2006 do juna 2007 a neboli u mna ani raz - jedna sa o Trnavu 😵

pinco
14. jún 2008

gapa - mozno mas aj pravdu. Ja sice robim v SP, ale na ekonomike, takze taketo veci nesledujem tak dopodrobna, hlavne ked viem, ze tu tehotne nekontroluju 😉 Ty sa skor hrabes v tych zakonoch. Ale vies si predstavit, ze by ta doktor znova vypisal, ked si porusila liecebny rezim? To by ti fakt muselo nieco byt, co by neriskol, keby ta nechal robit. Ak ma to napadne, tak sa na to spytam, ale neslubujem. lebo ja som uz robotu pustila proste z hlavy a konecne som vypla po tych stresoch, co som mala 🙂

gapa
14. jún 2008

pinco, ja som v tomto tiež len teoretik 🙂 (chvalabohu vela PN som nebola) aj ked som robila do r.99 aj mzdy. Vychádzala som z tohto paragrafu:
§ 38 zákona o soc.poistení
Vylúčenie nároku na výplatu nemocenského

Poistenec nemá nárok na výplatu nemocenského odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najviac v rozsahu 30 dní odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom.

Z toho mi vyplynulo, že ide nie o ukončenie PN-ky kvôli jednorázovému nedodržaniu lieč.poriadku, ale o odobratie nemocenského. No samozrejme predpokladám, že prípad od prípadu môže byť iný.

pinco
15. jún 2008

hm, tak toto vyzera fakt tak, ze ti len zoberu davku. A uz je asi na doktorovi, do kedy ta necha PN. Lebo moze ta vlastne nechat doma ako PN, ale nedostanes tych 30 dni ani korunu. To ma svoju logiku.
Aj tak si myslim, ze vacsinou sa da dohodnut s doktorom, aby ti tam dopisal vychadzku, alebo ze si bola u neho na vysetreni, ked ta nahodou vymakla kontrola. Ved vsetci vieme, ako to v dnesnej dobe u doktorov chodi...

pinco
16. jún 2008

ahojte, tak som sa pytala a je to tak ako pise gapa. Ze sa pozastavi vyplacanie davky na 30 dni. Takze ak doktor uzna za vhodne, tak ukonci PN, ale nemusi a po 30tich dnoch zasa dostanete davku. A keby teoreticky ukoncil jednu PNku a zacal novu, tak na tu uz neplati tych 30 dni... Ale to by asi neriskol, lebo by musel vysvetlovat, aky mal na to dovod.
Skor je pravdpodobnejsie, ze za flasu konaku vam da potvrdenku, ze ste v case nepritomnosti boli u neho na nejakom vysetreni. Ale to je asi kazdmu jasne 😉

bezaz
20. jún 2008

hojte babule, len by ma zaujimalo, kedy socialka posiela peniaze, pretoze mne este ziadne neprisli.. hlavne, ze ucty sa musia platit na cas 😝

adrioska
20. jún 2008

Bezaz, a odkedy si PN?

pinco
20. jún 2008

bezaz, vzdy okolo 15-teho chodia davky. U nas dva krat mesacne, este aj okolo 5-teho. Ale to zalezi od pobocky. To zalezi aj od toho, kedy si doniesla PNku alebo prechodovy listok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre