Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

minusa
6. júl 2011

Ahojte

ja som bola na PN od gyndosa od februara do pol jula a kontrolu som nemala ..... ale kamoske boli az 2x a to v sobotu doobeda a tiez mala PN od gyndosa .... teraz som na PN od obvodnej, nakolko gyndos ma z neviem akych dovodov uz PN nemohol drzat, ale len do 8.8., tak to nejak vydrzim a nebudem zbytocne riskovat

belusa
6. júl 2011

@simonkato no toto je asi o šťastí aj u susedy boli večer o 20.00hod síce mala zlomenú nohu ale aj tak.Chápem presne to poznám vychádzky od 14 hod a nevydržíš vonku ani 10 min 😠 😠 je to riadna blbosť ale to asi nezmeníme!!!

simonkato
6. júl 2011

@belusa je to na figu tento zakon musel vymysliet urcite muz..ja osobne si myslim ked sa zena neciti ist von nejde a ked jej je dobre preco by mala trcat zatvorena doma?ked potrebuje ist vybavicku pokupit tak ma kupovat za drahe v meste?ja by som chcela ist do polska aspon kocik.je sice pravda ze si mozes aj z netu objednat ale je ine ked to zena vidi.a aby siel priatel kupit katastrofa je to moje prve babo ja si chcem pokupovat vecicky sama.fakt ze sa mi da s tou lekarkou ako tak dohodnut.

kamilka22
6. júl 2011

Ja som bola PN od piateho mesiaca tehu, neprisli ani raz, vychadzky som nedodrziavala a aj moja lekarka mi povedala, ze ak pridu na kontrolu k tehotnej, tak to hadam jednej z miliona.

martina2001
6. júl 2011

ja som bola na pnke skoro od začiatku tehu až do nástupu na materskú, kontrolu som nemala nikdy, ale čo sme sa tu bavili tak chodia aj tehu kontroly a hlavne v tých hodinách keď vychádzka končí, napr, máš ju do 12tej a kontrola ti príde 12.15.

belusa
6. júl 2011

@simonkato
@kamilka22
@martina2001 no je to chorý zákon hlavne, že spoluobčanom čo v živote nerobili vyplácajú dávky ☹ ☹ ☹ no ale už od 20.07 idem na materskú tak budem mať pokoj ja už takto s tým bojujem od začiatku marca a ked som chcela vychádzky presunúť že mi je zle z tepla a vychádzky mi nevyhovujú od 14 do 16 že mi je vtedy zle tak mi ich chcela presunúť od 15 do 17 hod 😀 😀 😀 som skoro odpadla

simonkato
6. júl 2011

@belusa inak sa ani nedaju ja ich tak mam.Ale aj tak je to na prt.Ja chodim kedy sa mi chce len dufam ze na to nedoplatim.A skoro vzdy sa daju veci dako vybavit vyriesit.No ty uz to dako vydrzis len ja mam termin az 5.decembra a to by som sa doma zblaznila. 😀

belusa
6. júl 2011

@simonkato ja verím prežila som to budem držať palce nech neprídu vôbec 😉 😉

marcy30
6. júl 2011

ahojte,mne pocas pn prisla kontrola 3 razy, vzdy tak okolo 13-13.30

slniecko103
6. júl 2011

kamaratka ma znamu na socialke a onajej vravela ze na konttrolu nechodia tym tehotnym co su na rizikovom .ja som nebola na rizikovom a mne neprisla ani na raz.moja doktorka mi vravela ze najprv chodia k nim sa spytat ze kde mas nahlasene miesto marodky a az potom pridu k tebe.tak ak nahodou by sa chystali ,tak si myslim ze by stacilo iba poprosit lekarku aby ti dopredu zavolala a ta upozornila .zalezi na nej ci bude taka ochotna. 😉 a ci sa to vobec da. mozno nie.ja som ix nedodrziavala vobec .

simonkato
6. júl 2011

@slniecko103 ale ja si myslim ze ked je tehotna zena pn tak je automaticky na rizikovom ak ju dava gynekolog ine je ak by mala najskor od obvodaka.Hm a nemoze to byt s tou socialkou v kazdom kraji inak?A este mi nejdo do hlavy to miesto marodky ved to sa vypisuje automaticky do papierov tak naco by chodili este k lekarovi ?

@belusa dakujem asi sa aj zidu 😀

veve39
6. júl 2011

@simonkato
@slniecko103 mam kolegu v praci, ktorym predtym pracoval v SP
urcite pred kontrolou nechodia najprv k lekarovi, mozno sa to tak niekedy stalo, avsak istotne to nie je pravidlo - proste pride kontrola domov na zaklade nahodneho vyberu.
vsetky tehotne, kt.su PN su vlastne na tzv."rizikovom", z pohladu SP je to PN ako kazda ina...ak sa zena citi dobre na vychadzky, ci nakupy, moze byt sposobila aj pracovat...nehovorim ze je to moj pohlad, ale tehotne zeny v ociach SP ziadne "ulavy" nemaju....neda sa povedat, ci ti kontrola pride, alebo nie.
Mne prisla (BA kraj)..prisla aj inym mojim znamym z BA - aj opakovane....inym zase nie.
Avsak uvahy ze k tehotnym nechodia nie su spravne...
Je mozne, ze sa to lisi aj od miesta pobocky...pre SP je vsak nenajdenie pacienta doma porusenim lieceb.poriadku a dovodom na nepriznanie davky...a ci sa nam to paci, alebo nie, tehotna zena ak je PN je z pohladu poistovne pacient...

simonkato
6. júl 2011

@veve39 ano ja toto presne viem ja som len reagovala na slniecko103

slniecko103
7. júl 2011

@veve39
@simonkato neviem ako je to v ktorom kraji,ale mam vela kamaratiek ,ktore boli tehotne asi pred rokom a tu v KE neprisla nikomu .asi sa im nechce chodit 🙂 .mne to vravela kamoska ,ktorej znama tam este robi.tak neviem s urcitotostou to neviem.K tym miestam na marodke ,ked som ja marodovala tak som sla na vianoce k rodicom mimo KE a som si nahlasovala ine miesto marodky ako som mala v papieroch a vtedy som sa pytala lekarky ako to funguje ked pridu na trvale bydlisko a ja tam niesom ale mam nahlasene ine prechodne tak vtedymi vravela,ze najprv chodia k nej ze kde sa vtedy nachadzam.To bolo inuleho roku tak moozno to uz tak nefunguje. 😉

sandruska81
13. júl 2011

A čo ak som na RD, zároveň PN (rizikové tehu, vychádzky nemám uvedené) a musím sa postarať o bežné potreby domácnosti (nákup, kočíkovanie dieťaťa...), keď tieto nemôže zabezpečiť manžel, ktorý pracuje na smeny (i cez víkendy) mimo domova a z toho dôvodu je viacej v práci ako doma? Nemôžem predsa celé dni/týždne/mesiace byť zavretá s dieťaťom doma a nič nejesť! Toto neberie SP v úvahu?

asma
13. júl 2011

@sandruska81 ahoj ja som bola na rizikovom od 8 tt na pn a kontrola mi nikdy neprisla asi im je jasne ze tehu sa neda simulovat...

lucka1987
13. júl 2011

no tak ja som bola pn dva mesiace v oktobry a novemrby ( koli MA) a potom od zaciatku januara az doposial...
ani jediny krat som sa neobmezdovala ze nemozem ist tam alebo tam... mam pn bez vychadzok , bola som na tyzden vo FR, aj inde po SK sme behali.. a ani raz nedosla... myslim ze maju asi prace dost, a nie kontorlovat tehu mamicky, pricom vedia ze tehu sa neda predstierat.. ale inak nahoda je svina 😅

lucka1987
13. júl 2011

@sandruska81 SP berie do uvahy jedinu vec a to vychazdky a razitko od lekara ze si v den a hodinu kontroly bola u nejakeho lekara . inak na ine neprihliadaju.... ved co by sme cakali od tohot statu 😅

natty031
17. júl 2011

@halienka
diagnozu si skus vyhladat na googly, a co sa tyka vychadzok, ja som najskor tiez nemala ale potom mi lekar dal. Takze aspon ze tak. Ale neboj bude to v pohode. A ci chodia tazko povedat. Niekomu chodia niekomu nie.
ale drzim palce hadam vsetko dobre dopadne.

halienka
17. júl 2011

@natty031 neviem kde si ma objavila 😀 , veru matne si spomínam že som sa počas tehu na niečo v tejto téme pýtala, ale to už bolo hrozne dávno 🙂 bola som aj na PN niečo vyše mesiaca, ale kontrola mi tuším neprišla 🙂 Teraz už mám 1,5 ročné dievčatko 🙂

amouramour
17. júl 2011

@simonkato no mozno ten zakon nie je az tak na hlavu, jasne kopec mamiciek je odovodnene na PN...ale kto stiha behat po zahranici po dovolenkach, vybavovat svadbu a stale lietat...tam sa nejak straca zmysel preco na PN je, nie?a tie vychadzky sa podla mna daju dohodnut...

pipi123
18. júl 2011

ahojte ja som bola PN skoro cele tehotenstvo,kontrola mi dosla jeden krat a zrovna som nebola doma,inak vychadzky som mala a poctivo ich dodrziavala az na jeden krat a prave vtedy dosli-tusim som sa vtedy zdrzala v obchode len o 15 minut a bum,ale nastastie je kamoska fyzioterapeutka tak mi dala peciatku ze som u nej bola na masaži 🙂

simonkato
18. júl 2011

@amouramour mame na to rozlicny nazor...kazda zena nieje na rizikovom zeby jej nieco bolo...ja som na rizikovom preto lebo moja praca bola rizikova keby tam zostanem tak asi by som potratila je tam max1C stupen zdvyhanie tazkych bedni kartonov a mnoho dalsieho....cize mne nieje nic a nevidim dvod preco by som sa mala obmedzovat a sediet doma ked sa necitim spatne...Malo by byt rozdelene ze koli comu je zena na rizikovom a podla toho sa zhodnotia vychadzky ci celodene ci len po dvoch hodinach...a ci ide niekto na dovolenku a preco nie ved nieje ta zena chora je tehotnaaaa a ked nema koplikacie tak v tom nevidim problem...

lucka1987
18. júl 2011

@simonkato podla mna rizikove tehu by sa nemalo davat tehulkam koli tomu ze maju tazku pracu... 😅 vtedy byvaju jednoducho vypisane na dlhodubu pn az do materskej...
ja som tiez mala tazku fyz. pracu a tak som "len" na pn od zaciatku tehu... ale nechodim do rizikovej poradne a to som uz dva krat lezala v nemocnici s krvacanim, otehotnela som po dvoch rokoch tlacenia hormovov do seba, a o jedno babo sme uz prisli... a som len na PN..

simonkato
18. júl 2011

@lucka1987 mna tak dala moja gynekologicka a je mi to akosi jedno hlavne je ze som doma a nemusim chodit do prace aj ja som od8tt doma...

lucka1987
18. júl 2011

@simonkato u nas v praci pobehovali aj baby s bruskami... ale ja som si netrufala, nakolko som otehu hned po prvej mrche po potrate... takze od 6 tt som doma a som rada.. ved predsa nebudeme riskovat... a vies co? ja by som ostala doma aj keby robim kdesi v kancli aj by sa mi vyskytla prilezitost na marodku.... 😅 nie kazde rano mi je skvele, a neviem si predstavit ranne vstavani a atak... makala som na 3 smeny, a aj nocne 12 stky... a keby som ich vynechavala ako tehulka moj plat by bol uplna almuzna ( uz aj bez toto bol) a ked som na pn mam celkom pekne peniazky na to ze si doma "sunky vyvalujem" 😀 😀

simonkato
18. júl 2011

@lucka1987 u nas nesmu robit tehotne nezobrala by si to ani jedna buduca mamicka a ani zavod na svoje triko.jednoducho sa to tam neda,zena by mohla dostat aj bacila.Je to potravinarsto spracovanie masa a kosti hyza spracovanie kurciat ak ti to nieco hovori.Ja som zarabala ukazkovo ale som sa ukazkovo aj dorobila do kym sa neurobili domov sme nesli takze niekedy tyzden v kuse poobedne od12 do2 rana ked boli sviatky vela objednavok atd...ale ked clovek chcel robotu nemal na vyber...niekedy mi je doma sice dlho spatne mi uz nebyva prvy trimester mi bolo zo vsetkeho zle chvala bohu je to za nami...

lucka1987
18. júl 2011

@simonkato hej poznam to... 😕 no veru nic moc praca... my sme mali zas strasne horuco.. robila som pre automobilku... za pasom, dvohanie tazkych veci bolo sucastou toho.. stale sme stali, a kopec cemickych veci tam bolo naokolo.. vsetko ponapustane chemiou... tiez som bola rada ze som mala pracu.. nie vzdy si clovek moze vyberat.. ale samozrejme ze uprednostnim zdrave tehotenstvo ako mizerny plat

simonkato
18. júl 2011

@lucka1987 asi tak dako...len nechapem zeny co ripu ze vychadzky treba dodrziavat ze zena nieje na rizikovom ci pn len tak....jasne ze nieje...dokaze ma to riadne vytocit...nech sa kazda radsej pozrie na seba kazda mame iny nazor...a moj je ze zakony viac menej vytvaraju chlapi a nevedia sa vzit do situacie ktoru prezivaju buduce mamicky na pn ci rizkovom...

lucka1987
18. júl 2011

@simonkato presne.. ja som ani raz nedodrzala to ze som na pn... mne nedal vychadzky doki.. vraj mam mat kludovy rezim... 😕 to je divne nedat tehule pol roka vychadzky.. co som vezen? ale on isto vie ze beham.... sak kto by to vydrzal byt doma...
na jar som bola s mm tyzden vo fr.. no zial ked som sa vratila v ten den som musela ist aj lezat do nemocnice.. v 14 tt som sa rozkrvacala (uz druhy krat) , som myslela ze uz je koniec. nastasie slo len a akusi bakteriu a o dva tydzne som uz bola doma... takze som opatrnejsie a uz nechodim zaidne velke dialky... lebo ozaj som sedela na nepohodlnom sedadle 2000 km tam a 2000 spat a to nie je ktovieco 😕
ale na vylety chodime.. aj ked uz ozaj sa setrim, lebo ma vsetko tlaci,krcok je makky a podobne...
tak si uzi tehu riadne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre