Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

daxino
27. jún 2012

Ahojt, ja som bola na pn ako tehu. od decembra do júna, mám aj dnp a kontrolu som vôbec nemala... Ja som počula, že im to náhodne vygeneruje ráno počítač a podľa toho si to cez deň obehajú, ale neviem či je to pravda. 🙂

gelifil
27. jún 2012

pokojne mozu prist, nezavisi od diagnozy...

mima01
27. jún 2012

kocky, ja by som mala este otazocku, neviem, ci sa to tu uz niekedy riesilo....je tu niektora, ktora ste pn rusila, cerpala dovolenku a potom znova nastupila na pn? Ja by som si potrebovala teraz niekedy v najblizsich tyzdnoch dovcu vycerpat, nech sa mi nekrati a zaroven mi koncom jula bude koncit tych 26tt, tak by mi to celkom bodlo, aby som mohla mat pn z maxima este na tych par tyzdnov, kym nastupim na MD. V praci viem, ze by s tym problem nemali, ale neviem, ako je to u lekarov. Viem, ze zalezi od dokiho, ale nemate s tym niektora skusenost, ako sa k tomu stavaju?

ivca82
28. jún 2012

@mima01 sestra si takto rušila pn, keď išla mať splnených tých 26týždňov, a dr. jej to urobil bez problémov a potom vystavil novú 😉 keď mu normálne povieš, že o čo ide,tak ti s tým isto problémy robiť nebude 🙂

mima01
28. jún 2012

@ivca82 dakujem za info 😉 Moj doki s tym asi problem tiez nebude mat, zatial sa k takymto veciam nestaval nejak negativne, len viem, ze ho celkom dupu zo socialky a kvoli dnp sa kontroluje teraz viac ako predtym. Ale super, aspon viem, ze niekto to tak mal a bolo to ok, tak vyskusam aj ja.
Predpokladam, ze mi to nijak neovplyvni potom matersku, ked som dlhsie na pn, potom dovolenka, a zase pn (vsetko nasledne za sebou), pokial si platim, to co mam a a kolko mam...?

mia117
28. jún 2012

@cikyta hoj rozhodne to ide aby ti dal dr. neobmedzene vychadzky, mne dnes dr. napisala neobmedzene, som rada hlavne kvoli synovi ktoremu zacinaju prazdniny a nemusim sa s nim riadit presne podla vychadzok, aj ked ja sa snazim vela oddychovat. 🙂

kubkatka
28. jún 2012

inak s tými kontrolami.....ja som PN druhý krát v živote a za mesiac čo som teraz doma (ako tehotná s kľudovým režimom a dvomi dvojhodinovými vychádzkami za deň) mi už druhý krát v priebehu jedného mesiaca prišla kontrola zo sociálky, takže tak je to s tými kontrolami, niekomu neprídu ani raz 😉

martickanela
28. jún 2012

Jsem na neschopence od té doby co jsem zjistila, že jsem těhotná - tedy od března a kontrola mi ani jednou zatím nedošla.

nikal
28. jún 2012

ahojte, ked som na PN a socialka ma nenajde doma, nevyplatia mi davku neblizsich 30 dni, dobre som to pochopila? A davaju pokutu? aka je vyska? Dakujem.

35slavka
28. jún 2012

Ja ked som bola tehotna chodila som kade tade aj vlakom do ineho mesta ,ale ziadnu kontrolu som nemala a tiez mi aj predcasny hrozil

mimilubo
28. jún 2012

@mia117 ahoj, ty máš naozaj neobmedzene pn-ku??ja už ju síce idem ukončiť,lebo idem si čerpať dovolenku a potom šup na materskú,ale ked som išla svojej doktorke aby mi dala vychádzky ,tak som sa jej pýtala na neobmedzené vychádzky a povedala mi,že také nie sú!!! tak čo to trepala potom?? povedala,že musíš mať presne stanovené 2hodiny doobeda a 2hodiny poobede,že to je v zákone....

mia117
28. jún 2012

@mimilubo Ano dr. mi dala neobmedzene, tak asi to je mozne, kedze mne dala 🙂 ja si myslim ze to zalezi aj od dr. on to musi potom socialke obhajit, na som na rizikovom cakam dvojicky, je to asi na kazdom dr. ako sa rozhodne.

mimilubo
28. jún 2012

@mia117 hej,ja ti verím,že sa to dá,lebo aj segra to tak mala,ale to bolo 5rokov dozadu,tak som nevedela,či sa niečo nezmenilo. Nooo ako vidím mojej doktorke sa to nechcelo riešiť zo socialkou...nevadí,aj tak už končím z PN-kou...dakujem 🙂

mia117
28. jún 2012

@mimilubo Nie je zac, vela zdravicka a hlavne rychly a uspesny porod potom 🙂

mimilubo
28. jún 2012

@mia117 dakujééém 🙂 aj vám vela zdravíčka ,nech všetko dobre dopadne 😉

mia117
28. jún 2012

@mimilubo dakujem 😉

nikal
28. jún 2012

ahojte, ked som na PN a socialka ma nenajde doma, nevyplatia mi davku neblizsich 30 dni, dobre som to pochopila? A davaju pokutu? aka je vyska? Dakujem.

zuzkaja
28. jún 2012

ahojte baby ako je to prosím Vás so svadbou počas Pn, aký je postup musí to nejak schváliť sociálka? ďakujem

lussy211
28. jún 2012

Ja myslím že téma je už 5 rokov stará.. 😀

aduskatt
28. jún 2012

@nikal malo by to byt tak, pokuta je na zvazeni socky, ale zvysuje sa s poctom nenajdeni ta doma

aduskatt
28. jún 2012

@zuzkaja ak si PN, mozes mat svadbu v case vychadzok🙂 inak nie, ak nemas povolene vychadzky, bolo by to porusenie liecebneho rezimu, socka neuznava ani taky dovod, ako je svadba.mas moznost poziadat lekara o upravu doby vychadzok

aduskatt
28. jún 2012

@mimilubo mozes mat aj neobmedzene vychadzky, aj akekolvek, je to na zvazeni lekara....

iinka
28. jún 2012

@zuzkaja ahoj, stačí ak ti lekárka na výmenný lístok napíše, celodennú vychádzku z dôvodu že máte svadbu a to odovzdáš v sociálnej poistovni tam kde ti platia pnku

mimilubo
28. jún 2012

@aduskatt nooo ved to,moja lekárka to asi mala na háku ako vidím....nechcela mi dať vobec neobmedzene,nevadí,aspon nabudúce budem vedieť a už ma neoklame..dakujem 😉

aduskatt
28. jún 2012

@mimilubo ak chces, mozes si to prestudovat na stranke soc poistovne, je to tam, sice sa to tazsie hlada, lebo to nemaju zrovna prehladne, ale kto chce, najde🙂

mimilubo
28. jún 2012

@aduskatt waaaau....tak za toto dakujem,to som ani nevedela,že takto oficiálne to tam budú mať..super dakujem,hned si to idem pozreť 🙂

aduskatt
28. jún 2012

@mimilubo jasne, len fakt to je tam zahrabane, mne trvalo asi 10 minut, kym som to tam nasla

nikal
28. jún 2012

@aduskatt ale aka je suma? ked ma napriklad len raz nenajdu doma?

aduskatt
28. jún 2012

@nikal to zavisi od toho, ako sa tety vyspia..............ale prvykrat to byva tusim okolo 30 eur, ak vobec tu pokutu daju..........vacsinou len stopnu vyplatu davky odo dna, kedy ta nenasli doma po dobu max dalsich 30 dni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre