Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

tery29
5. feb 2012

ahoj, ja som bola PN 2 mesiace a kontrola nebola. Ale tiez som sa bala a vychadzky som dodrziavala aj ked mi to slo niekedy na nervy...

molly25
5. feb 2012

ahoj ja som bola tiez 3 mesiace PN a nikto neprisiel no potom som potratila a o 2 mesiace som bola znovu tehotna no robila som do 5 mesiaca a potom do konca som bola PN a nikto mi nastastie neprisiel 😀

spoony
5. feb 2012

ahojte babenky, chcem sa opýtať, že z akého dôvodu ste tehotné na PN? Hlavne tie, ktoré píšete že chodíte na prechádzky. Ja som bola pri prvom tehu celú dobu doma (rizikovo, lebo som krvácala) tak som nikam nechodila. Teraz chceme druhé bábo a trochu sa bojím nástupu do roboty, lebo tam je strašne veľa stresu (taká pozícia ma čaká) aby to bábu neublížilo, tak chcem vedieť či ma doktor nechá doma z akého dôvodu.

poisonblu
5. feb 2012

@spoony ked mu povies, ze mas stresujucu pracu, tak ta moze nechat..ja mam tiez nezhody so sefom a gynekolog mi povedal, ze ked otehu, tak ma necha na rizikovom..ale tak ja dovtedy dam vypoved, tak to je jedno

spoony
5. feb 2012

@poisonblu dakujem, dúfam, že to tak bude, lebo pri prvom tehu som už v 7tt. začala krvacať (týždenný pobyt v nemocnici) potom som už bola PN, a ešte raz sa to zopakovalo. Sekala som dobrotu, tak som bola doma a nie v nemocnici.
Takémuto krvácaniu by som sa v druhom tehu chcela vyhnúť tak dúfam, že budem môcť zostať doma, aby bolo malé v poriadku.

poisonblu
5. feb 2012

@spoony drzim palce, aby to vyslo tak, ako chces 🙂

peggi
5. feb 2012

@spoony Ja som tiež PN koli krvácaniu,bola som aj v nemocnici. Teraz je to už lepšie,dodržiavam kľudový režim,ale nakoľko už to nie je také masívne krvácanie ako na začiatku,teraz je to skorej špinenie,tak lekár mi odporučil vychádzky,aby som bola trochu na čerstvom vzduchu,vraj mi to prospeje. No ako som už písala,moc von nechodím,max. s malým a manželom sa trochu prejsť a domov a aj to nie každý deň. Nechcem nič riskovať,bábätko je prvoradé,tak sa zbytočne nepresilujem a naozaj ležím,hoci pri trojročnom dieťati sa to nie vždy dá,ale je veľmi zlatý a dá si povedať,že nemožeme byť tak často vonku,ako bol zvyknutý. Ale snažím sa mu to vynahradiť vnútri roznymi hrami a aktivitami,ktoré mu vymýšľam z postele 😉

adrioska
13. feb 2012

Ahojte baby,
prave som mala kontrolu zo socialky. V prvom tehotenstve mi doktorka s istotou tvrdila, ze tehotnym nechodia, no ak to tak aj bolo, tak teraz uz nie je. Ale mam aj dobrovolne nemocenske, aj to mi potvrdzoval chlapik, takze asi aj preto som tu kontrolu mala. Vychadzky som sa snazila dodrziavat, ale teraz sa budem este viac bat. Pytala som sa ho, ci aj cez vikendy chodia, so smiechom povedal, ze stale... 😅 ...no jasne, ze mi to nemoze povedat,ale dufala som, ze sa preriekne... 😅
Tak si davajte bacha kocky a drzte sa! 🙂

mimi
13. feb 2012

ahojte, ja som PN od oktobra, zatial som nemala kontrolu a dufam, ze ani nepride. Doma mam jedenho chlapceka pre ktoreho chodim do MS a chodime na rehabilitacie, tak tie vychadzky sa mi nedaju dodrzat. Ja som inac tiez pocula, ze k tehotnym az tak nechodia, ja len dufam..

strihalka
13. feb 2012

Tak od vanoc na PNke, no za deset dni nastup na materskou, tak snad uz to nejak doklepem, lebo ze bych ty vychazky nejako dodrzovala se rici neda😀 a kamaradka co bydli pres most je doma tez tak isto ako ja a uz ji mela 2x

mirellka
13. feb 2012

možno blbá otázka ale viete mi povedať od ktorého týždňa tehotenstva môžem ísť na rizikové tehotenstvo? Môže ma lekár vypísať už aj v 3tt alebo aj skôr s tým že rizikové tetu.? 🙂 Ďakujem za odpoveď

delfinik855
13. feb 2012

@mirellka ahoj ja som na PN od 5tt a neviem ci sa da uz od 3tt, ved to je este tazko aj zistit, ci si tehu

mirellka
13. feb 2012

@delfinik855 som momentálne pn a ako tu sledujem tak väčšinou píšu baby okolo 12 tt tak som chcela informatívne vedieť či bol niekto aj skôr vypísaný na rizikové .Ďakujem za odpoveď 😀

monmud1981
13. feb 2012

baby, ja som bola cele tehu na PN a mala som kontrolu 2x!!!!!!!! este mi prisli aj 3 mesiace po porode, maju v tom krasny zmatok 🙂 ale ja som dostavala PN aj z dobrovolenho poistenia, tak asi preto u mna boli, lebo u ostatnych kamosiek nebli ani raz

delfinik855
13. feb 2012

@mirellka ja som bola hned, lebo som mala predtym potrat, tak hned ma dokt.poslal do nemocnice a tam mi vystavili PN

delfinik855
13. feb 2012

@monmud1981 ja mam tiez PN z dobrovolneho, ale trvale bydlisko, dokt.a socialku mam v inom meste ako adresu na kontroly, tak hadam sa im nebude chciet trepat 100km kvoli tomu, aby ma skotrolovali, lebo vychadzky nejak nedodrzujem

monmud1981
13. feb 2012

spoony, ja som bola na rizikovom len kvoli tomu,ze som tiez prve potratila a praca v stresujucom prostredi, v banke, praca s ludmi a hlavne tazke mince, kedze sa v praci robili celodenky a na tehu velmi nebrali ohlad, dr. nemal ziadny problem ma vypisat a nakoniec skoncili na PN vsetky tehu kolegyne, ktore chceli pracovat,ale v praci im to este viac stazovali a nevedeli vyjst v ustrety, tak s tym sekli a zostali doma. Je ine, ked clovek sedi v kancli, zavrety pred celym svetom, je ti zle, odbehnes, ale si das nieco pod zub, ale na okienku, ked je pred tebou rada ludi a nevies, ci sa mozes ist vobec vycikat, tak sa tehotnej pracovat neda

monmud1981
13. feb 2012

@delfinik855 ja ked som chcela ist nadlhsie mimo adresy, ktoru som mala ako trvale bydlisko, odniesla som oznamenie na posudkove lekarstvo s tym,ze v tom case budem n a takej adrese a nikdy s tym nebol problem,ale je to "praca" navyse

delfinik855
13. feb 2012

@monmud1981 ja mam od zaciatku tuto adresu na PNke, lebo byvam s priatelom v inom meste, ale trvaly pobyt som si nemenila, tak preto dufam, ze mi nepridu na konrolu, lebo chcem chodit aj domov, hlavne cez vikend, a prehlasovat vkuse adresu sa mi moc nechce

mirellka
13. feb 2012

@delfinik855 ja tom tiež ako ty akurat že som 200 km od môjho trvaleho bydliska tak som udala adresu kde sa budem zdržiavať ale vraj socialna poisťovňa v ktorej ťa registrujú môže požiadať soc.poisť.v okrese v ktorom sa nachádzaš aby ťa skontrolovali a ich informovali o vykonanej kontrole takže kontrolu môžeš kľudne mať.

delfinik855
13. feb 2012

@mirellka no tak to si ma velmi nepotesila ☹ tak to budem musiet asi dodrziavat, neoplati sa riskovat a nevies ako to je ked ta nenajdu doma a nepreukazes im, ze si bola u doktora, automaticky ti rusia PN alebo vyplacanie za jeden mesiac, alebo uz vobec ti vyplacat nebudu?

lenkax7
13. feb 2012

ja som bola na PN od 8.tt.a kontrolu som nemala ani raz a tiez som si platila DNP

ivi17
13. feb 2012

Mne boli nedavno tiez na kontrole, ale nebolo som PN kvoli tehu. Boli uz siedmy den tak si myslim, ze ich mohol poslat aj zamestnavatel. A nedavno davali v spravach, ze im kvoli zmene zakona stupli pocty PNiek, lebo chcu ludia vyuzit DNP a budu preto teraz viac kontrolovat. Tak si davajte pozor.
Ja by som tiez chcela ist na PN aspon cez prvy trimester, ked sa nam zadari kvoli stresujucej praci. Kto vas vypisal? Gynda alebo vseobecna?

martinka8
13. feb 2012

Ahojte, ja som bola PN od 20tt a lutujem ze som nesla skor, podla mna to trba vyuzit, aspon som si oddychla a tehotenstvo krasne vychutnala 🙂 V podstate mi nic strasne nebolo, mala som bolesti pri sedeni, ale to sa mi roztahovala maternica... stres v praci.... doktorka ma rovno vypisala, ze pre istotu, a bolo to super. A kontrolu som nemala ani raz.

mirellka
13. feb 2012

@delfinik855 na tuto otázku by som tiež chcela poznať odpoveď,počula som že nedostaneš dávku a platíš aj pokutu no neviem či je to pravda ,radšej sa oplatí ozaj vydržať doma obzvlášť teraz keď veľa ľudí PN.
ivi17 mňa Gynda

adrioska
13. feb 2012

@delfinik855 davku Ti nevyplatia za ten mesiac, v ktorom si porusila liecebny poriadok.

delfinik855
13. feb 2012

@adrioska dakujem za info

ladylilhomeboyy
14. feb 2012

ahojte, ja som v 21 tt a doktorka ma vypisala hned na zaciatku uz v 4tt koli stresom v robote a pre istotu nech mam klud. Nastastie ziadne zdravotne problemy nemam. Iba na zaciatku tehotenstva do toho 3 mesiaca som mala bolesti v podbrusku koli zvacovaniu maternice, zle mi bolo atd no to asi ako kazdej tehulke 🙂 . Takze doma som uz celkom dost dlho a zatial ziadna kontrola mi neprisla co dufam ze ani nepride pretoze vychadzky vobec nedodrzujem 🙂 ....

monmud1981
16. feb 2012

@ivi17 vypisuje ta gynekolog

toxity
20. feb 2012

babky a do kolkej hodiny moze chodit kontrola zo socialky? neviete? aj po 20:00?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre