Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

andyna
30. jún 2009

Ahojte baby,

ja som tiez doma na PN uz asi 1,5 mesiaca, ale chodim sem tam kade tade, aj po doktoroch, ale aj k rodicom pozriet, na nakup... takze ani neviem ci kontrola bola alebo nie. Ak by bola, a nenasli bu ma doma, ako sa to dozviem? Nechaju mi nejaky listok v schranke?
Alebo mi poslu list? Ci to zistim, az tym, ze mi nepridu peniaze na ucet?
Som zatial v klude, ale co ak tu uz boli....

kwetinnka
30. jún 2009

tiez som bola kym neprisli,nechali mi vo dverachaj v schranke papier

skybaby
30. jún 2009

no vychadzky mat budem, ale nasi nebyvaju v BA
kwetinka to si ma teda nepotesila, ale by prisli a nebola som doma tak sa da predsa dolozit papier od lekara, ze som bola vtedy u lekara nie? musi to byt gynekolog alebo hociaky lekar?
adyna presne ako pise kwetinka nechaju ti papier vo dverach alebo schranke

kwetinnka
30. jún 2009

mne nechali aj vo dverach aj v schranke...v podstate by ti stacil papier od kohokolvek..hematolog,diabetolog,len ak by isli na kontrolu aj k nemu musia ta mat napisau ze si tam v ten den bola...ja som tak mala papier bez peciatky,ale keby som ho chcela vyuzit mala som zavolat dr aby si ma na ten den zapisali

skybaby
30. jún 2009

kwetinka dik za info 🙂

poseidonka
30. jún 2009

baby je tu niekto aj z BANSKEJ BYSTRICE????? zaujímalo by ma či tie kontroly chodia

alexandrah
30. jún 2009

skybaby, suhlasim s tym, ze asi by ti 2 adresy nepresli, iba ak by si bola na jednej aj druhej dlhsie.
tinika, sama som sa divila, ked mi lekarka navrhla tie neobmedzene vychadzky, ale ked ani teta zo socialky ked tu bola nenamietala, tak to asi ide. aku mas ty diagnozu?nech ti daju taku, co sa da. inak, ja som mala aj papier od neurologicky obvodnej, ze odporuca pn + tie vychadzky, sama obvodna by mi to asi nemohla dat.
saska73, to mas blbe s tym stahovanim, fakt nemas kam ist? byvas aj s partnerom? mozno vo dvojici lagsie zvladnete ... drzim palce ...
inak akukolvek zmenu adresy, kde sa zdrzujete treba nahlasit svojej obvodnej, a ta to musi pisomne nahlasit do socialky, aspon tak mi ta soc. pracovnicka povedala, tiez nestacilo, ze iba videla na mojoím papieri pn neobmedz. vychadzky, este poziadala, nech jej to moja lekarka pisomne nahlasi.

tinika
1. júl 2009

alex no na začiatku ma chceli dať do nemocnice, ma strašili ze mi moze prasknut maternica, drobček sa ulezal ako trebalo a uz je dobre, ale v praci mam dost velke stresy k tomu este tie horučavy ta som tak uvazovala ako by som to urobila aby bol aj vlk syty aj ovca cela a ty mas aku diagnozu?

garicka
1. júl 2009

ahoj skybaby, som na PN už od konca apríla a mám na sociálke udané 2 adresy, tak si myslím že to nie je problém - aspoň môj doktor mi tak vravel

ivina84
1. júl 2009

Ahojte.

Som z okresu Ilava. Marodujem od 01. 06. Moj zamestnavatel posielal papiere na socialku postou 10. 06., no a 22. 06. uz iniciativna teta u mna klopala. Sila, ze? Tiez mam len vychadzky 10-12 a 15-17 hod. Mame pred svadbou a ledva stiham odbehnut do ineho mesta nieco vybavit. Tie 2 hodky su velmi malo ☹

garicka
1. júl 2009

ivina84 - to tetky na vašej sociálke nemajú inú robotu? to je teda akčnosť. ja mám vychádzky od 10-12 a od 14 - 17 hod. spýtaj sa svojho lekára či ti nemôže predĺžiť tú poobedňajšiu vychádzku. držím palce pri vybavovaní svadby 🙂

alexandrah
1. júl 2009

ahoj tinika, ja mam na pn 1 diagnozu - migreny; ale mohla by som byt pn este s dalsimi dvoma (neurogenna tetania, bolesti maternice - stale ...), no ale pri tych migrenach treba chodit von.
inak ta chapem, u nas v kancli nie je klima - viem ze je nezdrava a podobne, ale ked mas v kancli na teplomeri 37, 38 stupnov, to je podla mna ovela horsie, nehovoriac o tom, ze migreny z toho horka kazdy den, a musis tam sediet, tak co... ale tu diagnozu ti musi odporucit neurologicka, ja sa u nej liecim uz roky ... tak sa porad s obvodnou, ci aj na nejaku inu diagnozu by sa nedali dat take vychadzky ...
inak, ja som sa to na zaciatku aj snazila dodrziavat, ale casom by som asi aj polavila, viem ze niekto peniaze potrebuje, ja nastastie som ok, ale napr. ideme na dovolenku na slovensko na par dni, to neviem, ci je uplne koser, ale vzdy mozem povedat, ze som bola vonku ... nejak ma to uz netrapi, ved na materskej budem dlho ... a potom bude ktovie co ...

tinika
2. júl 2009

alex no mna boli brucho uz par dni ako pred mrchou a dost ma aj picha v bruchu a ja mozem pracovat aj doma takze s tym by problem nebol ide mi o to aby som tam nemusela sedieť a stresovať sa viac ako je potrebné a popravde, aj PN by som nemala zlú, lebo som si platila DNP tak preto sa pýtam že čo a ako. A Ďakujem.

alexandrah
2. júl 2009

neni zac, radsej byt doma, ked to tak citis a neohrozit babatko, ako potom lutovat. ja som si tiez tak povedala ...

vranka4
2. júl 2009

Ahojte,ja som bola na PN OD 11.týždňa tehotnosti až do odchodu na MD,čakala som dvojičky a mala rizik.pracovisko,vychádzky som mala od 10.-12.h a od 14.-16.h,ale kontrolu som nemala ani raz 🙂 ,myslím si,že tehot. nie je choroba,tak by to mali chápať aj na sociálke 😀 ,a prechádzka len prospeje

alexandrah
2. júl 2009

no oni si niekedy povedia, ze ked mozme behat po vonku, mozme byt aj v robote ... 😒

jankohrasko
6. júl 2009

tie kontroly su fakt chore.. Ja som mala dnes stvrtu kontrolu!! Lenze tehotenstvo nie je choroba a zda sa mi byt chore povedat, ze tehotna zena ma pravo na vychadzku od 16-18.

misskkaa
7. júl 2009

ja som doma tiez tak od druheho mesiaca,ale kontrolu som nemala ani raz. a ked tak nad tym premyslam tak som to ani nejak extra nebrala ze by som mala doma sediat. Hlavne teraz ked konecne slniecko svieti 😉 .Ja som v praci nahlasila sice chorobu,ale svojmu veducemu som povedala ze som tehotna. Inak myslim ze pokial z pracoviska nenahlasia na socku nejake kontroly,tak by nemali ziadne prist. Mam kamaratku ktora to striktne dodrziava ale uz jej z toho sibe,lebo caka kedy budu dve a zas pred stvrtou uteka domov. 😒 Minule sme sedei na zmrzke lebo lialo a ked konecne prestalo bolo pol 4,to uz zas pomaly utekala domov. 🙄 Neviem ale asi keby mi prisla kontrola,utekala by som dokymu nech mi rychlo napise nieco 😀

lorine1
7. júl 2009

Ahojte aj ja sa pripojim k tejto teme... Cakam dvojicky a som v 31 tyzdni od 1.6. som sa rozhodla, ze ostanem doma, ved aj tak od zaciatku tehu som na rizikovom a ine baby su doma skoro od 2 alebo 3 mesiaca, tak si hovorim,ze ked zacnu tie horucavy a predsa uz sa pomaly prehupsnem do toho 8 mesiaca tak si budem pekne doma oddychovat ... najprv som si cerpala dovolenku a hovorim lekarovi, ze by som uz rada ostala doma, ze uz aj tak ledva lozim a v robote stersy, ze chcem byt doma a on mi na to, ale do MD to je este skoro mesiac... to mi vychadzalo po tom mesiaci PN 6tyzdnov pred nastupom na MD.. Normale som sa uz vylakala, ze ma snad do porodu necha v robote, ale potom, ze teda ok tak ma vypisal... No ale normalne som ostala v soku, ze co? Lenze co som si nevsimla na PN listok mi vobec nenapisal vychadzky... tak si hovorim ze kaslem nanho... tak uz sedim doma zavreta nejaky ten tyzden... ale od bud. tyzdna uz idem k mojej porodnicke a uvidim ako dalej.. normalne mi to dojde cudne... A otazka, chodia kontroly zo socialky aj cez vikendy?

kessiee
7. júl 2009

lorine ja som bola PN takmer od zaciatku, ale ziadna kontrola mi za ten cas neprisla. ale boli pripady, ked "prepadli" ludi aj cez vikend, ale ti neboli tehotni 😀 vraj to pri tehotenstve az tak vazne neberu, ale stat sa moze.

alexandrah
7. júl 2009

ja suhlasim s misskkou, keby som nemala tie neobmedzene vzchadzky, tak by som asi aj tak chodila von, jak sa mi chce, vzdy mozes spatne povedat, ze ti doslo zle, a bola si u lekara, a mojej lekarke by som nemala problem ist. inak, lorine1, vzchadzky ti moze napisat aj teraz, proste tam chod alebo zavolaj, mozno ho to nenapadlo, predsa nebudes furt doma.
ja idem dnes do mesta pokukat obchodz, akurat ma strasne otravuje nadcha, tak sa vyzbrojim kapesnikmi a hybaj.

tinika
7. júl 2009

ahojte, tak ja som dnes bola u dokyho a pyala sa na tu PN. Tak povedal, ze nie je problem, kedze sa nam nedarilo dlhise, ze napise liečena sterilita a aj ma tlači na moc. mechur male aj panva boli. Ale ze vychadzky su presne určene, zen iekedy davalai neobmedzene a tak ale ze teraz socialka kontroluje jak salena aj dovod pn a musia lekari kopu papierov davat a dokazovat opravnenost PN takze asi tak, takze
alex cudujem sa ze si PN a mas neobmedzene vychadzky, ale to bude asi tym ze ty nie si PN z tehu vsak?

tinika
7. júl 2009

a ze by to nemalo byt tak, ze ked nahodou pride kontrola doobeda, ze dam papier ze som bola u gyndosa, ale čo ked som tam nahodou fakt bola?

jankohrasko
7. júl 2009

tinika: ja som pocula, ze teraz si presne zistuju, kedy si bola u lekara a kolko ti mohla trvat cesta. Ked ta nenajdu doma, tak ti od toho dna zoberu davku na 30 dni..

alexandrah: uzi si neobmedzene vychadzky, ja som bola 2 mesiace bez vychadzok a myslela som, ze sa doma zblaznim.

Ja mam este mesiac do nastupu na matersku, tak dufam, ze to prezijem..

manika77
7. júl 2009

tak ja som bola doma na PN od osmeho tyzdna...a poviem vam ze vobec nikto neprisiel...a aj svagrina je doma na PN a tiez nic...ja som pocula ze tehotnym nechodia

deni26
7. júl 2009

ahojte, ja som na PN od februara, a na kontrole mi este neboli. Mam vychadzky a snazim sa vyuzivat tie, no niekedy sa to neda. A teraz v tom teple by bodli vychadzky tak od 18.00. Inak niekto tu pisal, ze sa ide vydavat, tak na to pozor, odporucam radsej ukoncit PN a v pondelok znova zacat. Moja sestra sa vydavala cez PN a ked posielali od lekara zmenu priezviska, prerusili jej na mesiac davky, lebo ze pocas PN sa vydavat nemoze, neviem asi kvoli vychadzkam.

lucula73
7. júl 2009

ahojte,
mám jednu otázku - - a keď ma doma nenájdu,tak čo mi vlastne hrozí???lebo ja mám vychádzky poobede od 14-16 a vtedy je najviac teplo a ani von sa vtedy nedá ísť...

janko hrasko - tak ti poviem,to je sila,že 4x kontrola...to tá tetuška musí na tebe sedieť...no už to vydrž do MD..

jankohrasko
7. júl 2009

deni26: ja som sa vydavala pocas PN, peniaze/davka mi dosli v poriadku. Ale pre istotu som mala napisany suhlas od obvodnej lekarky, ze mam na celu sobotu/den svadby volno. 😉

lucula73: ked Ta nenajdu duma, tak Ti nechaju vraj v schranke listok, kedy tam boli a hodinu. Ty musis bud utekat rychlo nejakemu lekarovi, aby si mala dokaz, ze si v tom case bola u lekara, alebo musis adekvatne zdovodnit, preco si nebola doma. Ak nie, tak Ti vraj zoberu davku na 30 dni odo dna, kedy Ta nenasli doma. Vychadzky si mozes zmenit, ja ich mam tiez az od 16-18. Ja som z BA, neviem ako chodia u vas v Prievidzi 😒
4x kontrola, to je fakt sila, este ked raz pride tak jej vynadam... 😝

lucula73
7. júl 2009

jankohraško - a ty si jej ešte nič nepovedala?no ja by som sa asi neovládla...keby aspoň kontrolovali flakačov,čo sa im nechce robiť,jedného poznám aj ja a v živote nemal kontrolu...

tinika
7. júl 2009

Moj doky povedal ze vychadzky su presne stanovene myslim ze od 10-12 a 14-17

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre