Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

cucuska
3. júl 2007

no ja som tiež na PNke síce momentálne ležim v nemocnici ale aj predtým som kontrolu nikedy nemala. Inak to závisí od diagnózy kt. máš napísanú na PNke. Ja tam mám O20 čo znamnená hoziaci potrat, pretože dva som už mala a preto som aj na PN ke ale ani je nedodržiavam vychádzky. Napísali mi ich doobeda, kedy celé doobedie prespím a poobede je veľmi tplo na to aby som sa vybrala von o 14:00 tak chodím až večer a aj cez víkendy som bola už preč. 😉

elinka27
autor
3. júl 2007

cucuska tu diagnozu tam mam aj ja ze 0-20,lebo ja som pred tym tiez potratila,ale toto moje tehotenstvo zatial prebieha bez problemov(klop klop)len ja som sa bala po predchadzajucej skusenosti a preto som lekara poziadala o PN,a ty mas teraz nejake problemy ked si v nemocnici?

A inak ja tiez doobeda prespim a od 14-tej je to este skoro sa mi nechce,lebo je horko

zuzana222
3. júl 2007

ahojte, ja som bola pred materskou 2 mesiace PN, dost som sa bala ale riskovala som 🙂 neprisli mi ani raz. a nemala som ziadne vychadzky oficialne povolene. neviem, mozno mi neprisli aj preto, ze doktorku mam v mieste trvaleho pobytu v ba, a prechodne som v okr.ga a to som mala aj udane ako miesto kde budem PNkovat..takze tak

elinka27
autor
3. júl 2007

zuzi,ja mam zamestnavatela Ba takze na socialke ma eviduju tam, trvaly pobyt mam zatial v Trnave,ale miesto pobytu PN mam v Seredi 😀

michaelak.
3. júl 2007

elinka:ja som bola tiez na PN a ziadnu kontrolu som nemala.Este aj doktor mi poobedne vychadzky mi doktor dal od 14-16hod s tym,ze po 16hod uz asi nikto nepride,ved to uz aj oni maju po prac.dobe.Ono ja si myslim ,ze tie kontroly chodia vlastne nato,aby vymakli ked niekto pracuje na cierno pocas PN.A ktora tehulka pojde robit ked ma nariadeny oddych?Podla mna po tej 17hod mozes kludne absolvovat dlhe prechadzky a tak isto cely vikend.Moj nazor. 😉

cucuska
3. júl 2007

eli moja kamarátka bola na PNke s touto diagózou 7 mesiacov a ani raz nemala kontrolu
No bábo je v poriadku teda podĺa posledného nedeľného sona bolo a dúfam, že aj je
som v nemocnici preto, lebo mám hematóm 🙄

zuzana222
3. júl 2007

jednej mojej kolegynke chodili aj 2x za polrok, ona bola dost casto na OCR s malym.nikomu z prace nikdy neprisli len jej. mozno bola podozriva 😀

cucuska
3. júl 2007

možno bola 😀 😀 😀

elinka27
autor
3. júl 2007

michalela: aj ja si myslim,len clovek nikdy nevie
cucuska:tak to bude dobre,uvidis. Ja uz ani necitim ze som tehotna chvalabohu mi je dobre,len uz nic nezapnem 😀
zuzi:ja som moc nikdy nemarodovala,len take bezne ako chripka a pod.,mozno si mysleli,ze sa chce uliat tak si dala OCR,ale tehotnost sa nafingovat neda 😀

zuzi7
3. júl 2007

Ahojte,
ja som PN od zaciatku maja a tiez ma zatial ziadna kontrola nenavstivila a dufam ze ani nepride, lebo vychadzky si niekedy dost prisposobujem. Ja mam diagnozu Z35.8, neviete nahodou co to znamena.
Cucuska a v ktorej si nemocnici, sme z rovnakeho kraja tak preto sa pytam.

jerry
3. júl 2007

ahojte
zaujímavá téma 🙂 . ja som bola cez tehu PN a prišli na kontrolu, aj mužovi boli aj môjmu otcovi a dokonca aj manželke riaditeľa zo sociálky, viem to isto mama robí na sociálke.
TAkže bacha na kontroly v poslednom čase chodia veľa , chodia dokonca aj vo sviatky (mužovmu bratrancovi boli vo sviatok o štvrtej poobede). aj cez víkendy.

jaja28
3. júl 2007

Ahojte baby, ja som na pn od 2 mesiaca tehotenstva, 1 mesiac ma vypísala moja obvodná, lebo už sa na mňa nemohla pozerať mala som chrípku + bolo mi zle asi 20x denne. Potom už ma vypísal môj gynekológ, kedže som absolútne nebola funkčná, teraz som na rizikovom a musím byť v posteli do konca tehu. Ale kontrola mi prišla hneď na 2 deň ako mali moje papiere. A bolo mi povedané, že chodia aj v sobotu a nedeľu do 22.00 hod. Tak si radšej dávajte pozor. 😉
Keď Vás nenájdu doma musíte sa obhájiť na sociálke kde ste boli, prečo ste neležali a keď sa neobhájite môžu vám zobrať celú pnku a polovicu materskej. 😖
Takže tehulky držte sa a snažte tie vychádzky dodržiavať, lebo tie stresy potom zato nestoja. 🙂 🙂

elinka27
autor
3. júl 2007

no neviem ja som dnes volala so znamou zo soc. poistovne a ta mi povedala,ze u nich teda v Trnave je nepisane pravidlo,ze tehotnym na kontrolu nechodia, a ze uz vobec nie po pracovnej dobe,tak som z toho jelen teraz 😒

jaja28
3. júl 2007

elinka asi je to individuálne, máš šťastie, aspoň budeš mať väčšiu voľnosť. 🙂

elinka27
autor
3. júl 2007

no praveze teraz neviem co si mam mysliet,lebo trvaly pobyt mam v okrese TT ale byvam v okrese Galanta a evidovana som na socialke v Blave.Tak to by najprv Blava musela poziadat o kontrolu socialku v Galante.
Neviem pocula som,ze chodia kontroly aj tehotnym,ale cez sviatky a vikendy vraj statny uradnici nechodia 😀 okrem toho ak pridu tak naozaj takym co maju inu diagnozu ako tehotnost,ved pri tehotnej je nulova sanca aby si isla nedaj Boze niekam na cierno robit.To je na hlavu postavene, ja mam mat kludovy rezim,ale lezat nemusim,u mna je to skor psychickeho razu nakolko som potratila,a mam stres ze sa to stane znovu,ale lekar mi nedal ziadne obmedzenia

biccy
3. júl 2007

Elinka,ja som bola od zaciatku tehotenstva na PN a ziadna kontrola mi nikdy nebola.Aspon dufam 😅 ,lebo som tiez byvala inde ako mam trvaly pobyt.Ale to by mi urcite dali vediet,ze?Tiez mam zamestnavatela z KE,trvaly pobyt vo VT a byvala som 10km od VT.Aj ja som pocula,ze tehotnym nechodia.Dufam,ze to teraz necitaju. 😅

cucuska
4. júl 2007

zuzi ja som v Topoľčanoch v inom kraji 😀

vavka33
4. júl 2007

Ja som bola tehotna a na PNke pol roka ,trvaly pobyt mam 200km od miesta zamestnavatela,takze kontrola mi nebola ani raz,asi preto.
Ale vacsinou co poznam maminy,tak im kontrola cez tehu nikdy neprisla,ale je to individi 😉

cucuska
4. júl 2007

veď to tehotná väčšinou nekontrolujú

zuzka111111
4. júl 2007

ja som bola na pn od 3 mesiaca a flakala som sa kazdy den organizovala svadbu , kupovala byt , prrabala ho takze som od rana do vecera prec a nikto ma nezkontroloval ani raz

katrin
4. júl 2007

ja som bola na PN počas tehotenstva dva mesiace a mala som kontrolu trikrát. Takže, na to, že tehotné nekontrolujú by som sa veľmi nespoliehala 😝

veverica
4. júl 2007

no ja som PN od zaciatku tehotenstva a akurat vcera mi prisla prvy krat kontrola!

avion
4. júl 2007

Ahojte ja som od zaciatku na PN a nemala som ziadnu kontrolu. zo zaciatku som sa bala aj chodit von mimo povolenych hodin ale nikto ma nezhanal... zalezi to od obvodnej dr, lebo ona posiela papiere do soc.poistovni a moze a nemusi poslat aj kontrolu. povedala mi ze ani nepridu na kontrolu, lebo taka diagnoza sa neda vymysliet. pre istotu som nahlasila aj ine miesto kde sa nachadzam pocas PN.

elinka27
autor
4. júl 2007

baby tak pozeram ze vacsinou bratislavcanky kontroly mali,asi to bude aj tym,ze tam ma socialka sidlo 😲

zrzulka
4. júl 2007

aj moja kamaratka mala kontrolu. a druha co bola na pn od 2 mesiaca mala tiez ale az uplne na konci. ja som tiez pn ale riskovat nebudem. a ked ste mali kontrolu tak o kolkej? lebo co ak v tom case ako pridu,budem prave spat a nebudem pocut klopat??? my totiz nemame zvoncek. takze u nas sa bucha a nie vzdy pocujem ked mi hra radio alebo ide telka.ako mi dokazu ze som doma nebola ked ich nebudem pocut??? a este sa chcem opytat ako to mam spravit: moj muz odchadza na par dni do ke. ja nemam ziadne vychadzky. Mozem ist s nim a nahlasit nove miesto pobytu s tym ze on sa o mna stara? ved ked som rizikova tak by som mala lezat?a niekto sa starat nie? A co nakup? ved nemozem byt bez jedla. podla mna je to nedomyslene a postavene na hlavu. mne tak ako elinke nic nie je, len mam stresy v robote. Ale vypisat ma nechceli na dlhsiu dobu. SOm len dva tyzdne na pn. Vraj sa to neda tak ja tomu uz vobec nerozumiem

lante
4. júl 2007

Ahojte babulky,

ja som na PN-ke od 12.3. akonáhle skončila doba kedy ťa môže prísť skontrolovať zamestnávateľ, tj 10 pracovných dní som mala kontrolu zo sociálky. Prišla taká mladá kočka. Bol piatok a bolo 9:55 a doobedná vychádzka mi začína od 10:00 do 12:00, takže toľko. Bola som doma, takže mi zapísala na PN-kový papier, že bola u mňa, odpísala si vychádzky. Poďakovala a odišla. Bola milá, ešte strpela, že ju cestou dnu "privítali" naši psy tak, že ju poskákali 😎

lalupa
4. júl 2007

lante, myslim, ze psici ti vybavili, ze uz nepride 😀 😀 😀

lalupa
4. júl 2007

ja inac nemam ani vychadzky, ale uz sa niekedy musim ist vyvencit... asi je dobre mat alebo dobre vychadzat s gyndoskou, v pripade potreby da papier, ze ste boli na kontrole, nie? ale tiez nechcem riskovat...

mirka21
4. júl 2007

ahojte ja som na PN-ke od 29.3. a kontrola ma ešte nenavštívila a kedy vám dal dojtor vychádzky ja ich ešte nemám 😒

lalupa
4. júl 2007

jejo, nestras, ja som myslela, ze po 12 tt mi ich da bez problemov...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre