Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

tia81
9. jan 2012

@poisonblu ono na Slovensku je všetko postavené na hlavu, prílišná a zbytočná byrokracia, škoda aj písať..... len treba byť informovaní a bude to lepšie, človek potom nevyzerá ako tupec pred debilnými úradmi. ospravedlňujem sa za výrazy, ale som znechutená z celého systému...

lola77
14. jan 2012

AHojte, tak ja som na PN-ke od 30.12.2011 a dnes pred 10h som mala kontrolu zo sociálky a to som si myslela, že cez víkendy nechodia, ale opak je pravdou :-/ Našťastie som bola doma. Neviete prosím vás, že keď mám dve hodiny vychádzok doobedu a dve poobede, či si to neskôr nemôžem zmeniť a dať si ich súvisle napr. od 11h do 15h.?

nejra
14. jan 2012

mne neprisla,v trnavskom kraji zevraj nechodi...ak je zena na rizikovom

sandrittta
14. jan 2012

@lola77 zmenit vychadzky nieje mozne. Ja som mala 09:00-11:00 a 14:00-17:00

lola77
14. jan 2012

@sandrittta tak to do konca rizikového budem mať už len tieto vychádzky ? :-/ ja mám od 10-12 a od 14-16...a to nestihnem nič ani vybaviť, ani nikam ísť ☹ Myslíte, že mi zas príde kontrola, ked mi boli dnes a to som doma len 2 týždne?

sandrittta
14. jan 2012

@lola77 v tomto smere sa to da upravit ale nie spojit vychadzky to nie. Vzdy su rozdelene na 2, doobedu a poobede. Na 12musis byt doma.
Ja som bola na PN od jula do 6 decembra teda nastupu na matersku a neprisli mi ani raz. Ale mam kamosku ktora mala kontrolu v piatok okolo 21:00 a aj v nedelu rano. Je to indi-vindi ale nieje to nahoda a urcite este pridu, ked na teba niekto raz upozornil. Mas asi dobrych susedov, ci znamych. Je lepsie nikomu nehovorit, ze si PN.

lola77
14. jan 2012

@sandrittta alebo je to tým, že si platím DNP...a teraz sa mnoho ľudí skrz toho dáva na PN-ku - aspoň ja si to tak vysvetľujem. Ja som poctivo doma, ale napr. rodičia v inom meste a teraz ani netuším ako ich budem chodiť navštevovať.

sandrittta
14. jan 2012

@lola77 ja si tiez platim DNP a som zivnostnicka a nic to na veci nemeni, dokonca sim pred rizikovym mala PN asi 6tyzdnov lebo som mala uraz a tiez nic. Ved pan Mihal ukazal cestu maminkam, tehulkam a snazilkam ked bol radovy poslanec a teraz ju zablokoval a bije sa do hrude. Nonsens. Nic si z toho nerob ale bud pripravena, ze este dolezu, lebo niekto ti zavidi.

lola77
14. jan 2012

@sandrittta si ma potešila 🙂 ale máš pravdu. Cez týždeň sa to dá lebo chodievam aj ku lekárovi tak sa aspoň prevetrám a posedím v čakárňach, tak papier budem mať...ale víkendy budem pekne domka, aby neboli problémy.

veve39
14. jan 2012

@lola77 tehotnej kamaratke prisli v minulom roku na kontrolu v jednom tyzdni 2x - cize by som sa na to nespoliehala
Soc.poistovna ma stanovene vychadzky pre zimne a letne obdobie - 2x2hod. - vacsinou ich lekari davaju takto
ja som bola na PN v letnom obdobi a namiesto 14-16,00 bolo pre mna dolezite mat poobedne vychadzky v case 18-20,00
Kedze som mala aj iste komplikacie so silnou pigmentaciou znasobenou v letnom obdobi (chodila som aj ku koznej Dr.), dal mi ich gynekolog takto a mali sme aj "dovod" - slnecne ziarenie 🙂
inak lekar musi mat iste odovodnenie v pripade kontroly zo SP, preco meni liecebny rezim a predpisane hodiny vychadzok...

niektore baby tuu spominali ze od Dr. mali aj celodenne vychadzky
na tieto musi byt specialna diagnoza - napr. zo psychiatrickej oblasti
ak niektora tehotna pacientka dostala taketo vychadzky od gynekologa, v pripadee kontroly zo SP by bol pravdepodobne problem - ani nie tak pacient, ako lekar, ktory to takto dal - musel by to iste zmenit
pre PN osobu je zavazne to, co jej uviedol vo vychadzkach lekar

lola77
14. jan 2012

@veve39 a to, že dnes som mala kontrolu so SP, tak o tom budú informovať aj lekára? Tak vychádzky som si mohla stanoviť sama a to ich mám len od včera. Ja som doma celé dni, ale už mi z toho šibe 🙂

veve39
14. jan 2012

@lola77 ked si bola doma tak myslim nemaju preco kontaktovat lekara - kedze si dodrzala liecebny rezim

lola77
14. jan 2012

@veve39 jasné, veď som im dokonca otvorila v pyžame, totál chorá /lebo som aj prechladnutá / a s veľkým herpesom na nose. Sa ma ten pán musel zľaknúť 🙂

veve39
14. jan 2012

@lola77 tak mozno uz k tebe preto nepridu 😀

lola77
14. jan 2012

@veve39 až sa ma ujo zľakol, tak určite nie 🙂

lu17
14. jan 2012

@lola77 To fakt nemyslia vazene, co mam sediet cely den doma? Ved to nie je choroba, a pohyb je potrebny.A odkila si?

lola77
14. jan 2012

@lu17 no ráno som mala kontrolu a to som len 2 týždeň doma na PN-ke. Lekár mi už dal nejaké vychádzky 2h doobedu, 2h poobede, tak aj ja budem chodiť von len vtedy,hoci mi je to málo. Som z LC.

seminkads
14. jan 2012

@lola77 trochu som nakukla do vasej diskusie, ja som bola na PN od 12tt, vychadzky len 2Dx2hodiny-ked som si pytala neobmedzene tak mi sestricka povedala ze ak mi nahodou pride kontrola mam kludne prist a ona mi vypise papier ze som bola u lekara-kedze mi vlastne nic nebolo, len nevolnosti a tazke zamestnanie, takto sa vam to dohodnut neda?

lu17
14. jan 2012

@lola77 Noo.To je fakt malo na vychadzky. Myslela som si,že nepridu na kontrolu. To si fakt musime dat pozor. ja musim ist na pnku kvoli riziku v praci, nie preto ze chcem.

lola77
14. jan 2012

@seminkads @lu17 mne povedali, že neobmedzene mi nevedia dať, že by z toho mali oni problémy. A ja som tiež kvôli práci a že mi býva zle a mám časté migrény. Každý lekár je iný a boja sa aj oni lebo teraz už aj ich veľmi kontrolujú.

seminkads
14. jan 2012

@lola77 mne tiez nechceli dat neobmedzene prave preto mi sestricka povedala ze keby som pocas kontroly nebola doma tak mam prist a ona mi da potvrdenie ze som bola u nich

peeeetka
15. jan 2012

@elinka27 ahoj ja som na PN-ke od zaciatku tehotenstva som uz v 30 tyzdni a este ani raz mi neprisla kontrola podla mna sa bat vobec nemusis....

janinah
15. jan 2012

neviem ako teraz,ale ja som pred 6r. mala v papiroch napísané dve adresy,kde sa budem zdržiavať,jednu moju v meste a druhú u mamky na dedine 40km vzdialenej,čiže teoreticky ma mohli hľadať na jednej a ja by som bola na tej druhej adrese 😉 nebudem predsa celé leto tehotná sa pariť v paneláku-som povedala lekárovi 😉 žiadnu kontrolu som nemala 😉

lola77
15. jan 2012

@peeeetka mne kontrola prišla a som na rizikovom. To záleží od šťastia. Mám kamošky, čo im neboli ani raz a dokonca aj také, že za týždeň mali kontrolu dva krát. Je to individuálne 🙂

tinara23
15. jan 2012

tak ja som PN od 22.7.2011 (bola som tehotná) a kontrola mi prišla po takejto dlhej dobe minulý týždeň o 14,00.

lussi2
15. jan 2012

ahojte ja som na rizkovom od 5tt teraz som v 13+4 tt. Dr. som vravela na poslednej kontrole aby mi napisal vychádzky, povedal že som na rizikovom a tým kontrola nechodí. Ani mi tam nic nepanisal🙂.Tiez dostavam peniaze z DNP.

simisi
15. jan 2012

@lussi2 tomu ze nechodi by som neverila.....mal by ti normalne do PN vypisat cas vychadzok....ja som bola od 6tt na rizikovom cele tehotenstvo,ale ked ma prepustili z nemocnice,vypisali mi vychadzky,2 hodiny doobeda a 2 poobede 😉

lussi2
15. jan 2012

ja som aj predtym bola na rizikovom 3 mes, zial to nevyslo, potom som marodila 2 mes. a nic. Dr. sa velmi dobre poznam tykame si tak mu plne doverujem. Pri najhorsim si pojdem k nemu pre papier. Uvidime...

amouramour
15. jan 2012

ja len nechapem preco sa vsetky cudujete, ze musite byt doma🙂ved asi preto aby ste nebehali cele dni ste PN...ono je to potom troska na hlavu, lebo ked je clovek ok na celodenne behanie a flakanie asi by mohol byt aj v praci nie?🙂ja som si doterazmyslela, ze zeny su na rizikovom pre medicnsku indikaciu a mali by sa setrrit...

strihalka
15. jan 2012

tak j ajsem PNka od vanoc...zatim tedy ltam vsade tade😀, ale zadny listek neprisel, no nic mene uz zacnu byt hodna, nebudem to riskovatm ted jsem si u dr vyprosila vychazky spojit a mam je denne od 14hodiny do 18 hodiny...tak clovek venku stihne aspon neco zaridit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre